نقد رمان معرفی و نقد رمان سلطنت اغواگران | *AVIN* کاربر انجمن نگاه دانلود

*ASIL*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
516
امتیاز واکنش
22,890
به نام خدا
نام رمان: سلطنت اغواگران
نویسنده:* ASIL* کاربر انجمن نگاه دانلود
ناظر: DENIRA
ژانر: تخیلی
خلاصه:
در میان جنگل های آلنور، گروهی موجود فریبنده و زیبا، در کمین نشسته اند تا زندگی انسان ها را به پایان برسانند. آن ها، سال هاست در اعماق جنگل فرو رفته اند و بیش از هجده سال است که انسان های ساکن شهر فیروینر، از آزارشان در امان هستند. ان ها سال هاست که به دنبال گمشده شان، میان انسان ها می چرخند تا لحظه ای که یافتن آن گمشده، به یک امر حیاتی برای بقای اغواگر ها تبدیل می شود و آن ها، دوباره کشتار را آغاز می کنند.
لینک رمان:
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

خوش حال میشم نقدم کنید:)

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ~*~havva~*~

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,276
    امتیاز واکنش
    23,187
    به نام خدا
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد
    147342_lsbj_nqd.jpg

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    خب فکر می کنم توی رمان های فانتزی این فروم نسبتا خوب باشه. گرچه با توجه به داستان، توقع تشکرهای(خواننده) بیشتری رو داشتم که احتمالا یکی از دلایلی که تعداد خواننده هات کمتر شدند نثر مناسبیه که به کار بردی. چون اکثر خواننده ها به قدری سواد پایینی دارند که حتی حاضر نیستند برای مطالعه یه رمان با نثر معیار وقت بذارند. گرچه می تونستی با ساده تر کردن نثرت کمی خواننده هاتو افزایش بدی ولی به نظر من انجام اینکار برای افزایش تعداد خواننده اصلا قابل قبول نیست. مشکلی که رمانت داره شخصیت های زیادیه که داره. اصولا داشتن شخصیت های زیاد باعث پیچیده تر شدن داستان و در نتیجه کاهش تعداد خواننده هات می شه ولی اگه بتونی داستانتو مثل نغمه یخ و آتش جلو ببری که تا الان نتونستی اونوقت خود شخصیت های زیاد یه نقطه قوت محسوب می شه. یکسری ایده های خیلی تکراری داشتی که برعکس اون چیزی که می گفتی داستانت کلیشه ای نیست حداقل اون بخش ها کاملا نشون میده بعضی از بخش های داستانت کلیشه ایه، مثل وجود یه Bad boy مثل ریچارد. بیا صادق باشیم من از هر ده تا رمانی که می خونم شیش تاش یه پسر با این خصوصیات رو داره. مشکل اصلی اینجاست که نتونستی کاری کنی مخاطبت با کاراکترت ارتباط برقرار کنه. اوایل داستان فکر می کردم ریچارد یه پسر شوخ طبع،احساسی و بازیگوشه که اگه بر اساس همین خط جلو می رفتی شخصیت جذابی ساخته می شد ولی بعدش معلوم شد شد پر از خصوصیت های منفی و زشته. مغرور بودن،آزار رسوندن بی جهت به بقیه،بی احساس بودن(وقتی می بینه یه شخص نزدیکش سرش قطع شده و حتی یه قطره اشک هم نمی ریزه و خودت هم دقیقا توی اونجا به بی احساس بودنش اشاره کردی)، تمسخر دیگران و.. قرار نیست که باعث بشه من یا خیلی از کاربرای دیگه به این شخصیت علاقه مند بشیم.(بله شاید دختربچه های دبیرستانی عشق مرد مغرور و بد، عاشق اینجور شخصیتا بشند ولی من نه) از اینکه زنای رمانت قوی و مستقل هستند خوشم اومد چون همچین ویژگیو توی رمانای زنـ*ـا خیلی کم می بینم ولی امیدوارم اینجوری نشه که وقتی جلوتر رفتیم و مثلا عاشق یه مردی شدند در برابر اون مرد تبدیل به یه کاراکتر ضعیف و وابسته بشند چون اینو توی رمانای دیگه خیلی دیدم دارم می گم. من شخصا به شخصیت ادموند بیشتر علاقه مند شدم شاید به خاطر گذشته اسرارآمیز و مثبت تر بودن شخصیتش.

*ASIL*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    516
    امتیاز واکنش
    22,890
    سلام نقدتون کاملا به جاست
    نه رمان کلا مرحله عاشقی آن چنانی نداره خصوصا برای شارلا
    سلاطین اولین رمان من هستش و مطمئنا نقص های زیادی داره و واقعا نمیشه با رمان نغمه های یخ و آتش مقایسش کرد
    بله درباره نثر هم حق با شماست ولی من برای زیاد تر شدن خواننده هام نثر رو ساده تر نمی کنم و همین نثر الانم، ساده ترین نثریه که می تونم بنویسم
    من خودم تنها چند تا رمان تخیلی خوندم و سعی کردم ایده م در برابر اون رمان ها کلیشه ای نباشه و واقعا اطلاعی ندارم تو زمینه رمان های تخیلی چه ایده هایی کلیشه ای هستن.
    نمی خواستم خواننده هام رو به شخصیت ریچارد علاقه مند کنم ولی فک کنم باید رمان رو در این باره ویرایش کنم حتما:)
    با تشکر از نقد گرانبهاتون:):aiwan_lggight_blum:

آخرین ویرایش:

~ No love ~

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    337
    امتیاز واکنش
    7,325
    زیبا
    جالب و جذاب
    بعضی جاها هیجانش زیاد شه خیلی بهتر میشه!

یکم کمبود هیجان داره !
    ولی خب با توجه به اینکه فصل امتحاناته و نمیشه هی پست گذاشت
    نباید این طرز تفکرو داشته باشیم که هرکاری بگیم
    هرنظری بدیم به ثمره میشینه تو رمانت
    انصافا چقد من دخمل خوبیم که همه رو درک می کنم !!

جدای از شوخی قلم خوبی داری
    موفق باشی !

*ASIL*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    516
    امتیاز واکنش
    22,890

~ No love ~

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    337
    امتیاز واکنش
    7,325
    خواهش بابا

من کلا همه جا رو منور می کنمممممممممممممممم :campeon4542:
    اقا بزن به افتخارممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم:aiwan_light_clapping::aiwan_light_clapping:

برخی موضوعات مشابه

بالا