نقد رمان معرفی و نقد رمان سرنوشت پیچیده | صبا81 کاربر انجمن نگاه دانلود

Firelight̸

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,273
امتیاز واکنش
47,038
نام
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
: سرنوشت پیچیده
نویسنده:صبا81 (صبا حقانی منش) کاربر انجمن نگاه دانلود
ژانر:عاشقانه، جنایی
ناظر:*یگـانه*
خلاصه:داستان درمورد دختری است مثل خودمان، دختری که داغ پدر دیده. پسری از جنس غرور که زخم خورده و داغ برادر دیده. سرنوشت این دو را به هم نزدیک میکند.
عشق معنا پیدا می کند برای کسی که تا به حال عاشق نشده و عزیزش را به خاطر عشقی دروغین از دست داده.

دوستان من اولین رمانیه که دارم مینویسم و خودم هم میدونم پر از اشکاله. از شما میخوام که با انتقاداتتون توی بهبود بخشیدن این رمان کمکم کنید.
با سپاس

• پیشنهادات
  • ~*~havva~*~

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,276
    امتیاز واکنش
    23,187
    به نام خدا
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

147342_lsbj_nqd.jpg

F.sh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,337
    امتیاز واکنش
    19,020

درود نویسنده ی عزیز:aiwan_lighft_blum:
    من منتقد نیستم ولی بعضی موراد هست که دوست داشتم با نویسنده جان به اشتراک بذارم.
    با توجه به ژانر و اسم رمان "سرنوشت پیچیده"؛ معلومِ داستانی پر از فراز و نشیبِ، زندگی که آرامش ازش فراری هست!
    داستان درمورد دختریِ که با توجه به مدارکی نامعلوم پدرش کشته شده و در طی داستان با مردی آشنا می شه که تو سرنوشتش هست.
    خلاصه داستان خوب هست؛ ولی خیلی جای کار داره، اگه خلاصه طوری نوشته بشه که روند داستان رو به شکلی جذاب و معماگونه نشون بده؛ بهتره... اینجور خواننده بیشتر جذبِ خوندن داستان می شه.
    داستان از زبان دو شخصیت هست، آتنا و آرشام. عزیزم بهتره جاهایی که شخصیت های داستان عوض می شه رو مشخص کنی.
    مثل: *آرشام* / *آتنا* (اسم تنها رو ننویسی که خواننده سرسری رد کنه و بعد متوجه بشه شخصیت تغییر کرده.)
    داستان رو خیلی قشنگ پیش بردی، شخصیت آتنا بانمک و جالبه؛ از رفتارهای خسته کننده و تکراری خبری نیست.
    تنها یه مورد:
    بعضی از جملاتت فعل و فاعل جاشون عوض شده، صحیح نیست.
    و اینکه شما داری داستانت رو عامیانه پیش می بری، عامیانه نویسی هم مثل رمان های ادبی یه قواعدی داره. کلمات رو خیلی خلاصه نکن، باید بدونی تو عامیانه هم؛ کلمات رو چطور بنویسی.
    مثل:
    وجودمو ( اشتباهه)
    وجودم رو (صحیح)

چشمامو (اشتباهه)
    چشمام رو (صحیح)
    و نکته آخر: بعضی جاها عالی نکات نگارشی رعایت کردی، ولی بعضی جاها متاسفانه نه
    ( یه پست کاملا مرتب و بعد پست دیگت یکم جابه جا از نکات نگارشی استفاده کردی.)
    در کل چیزهایی که اطلاع داشتم رو عنوان کردم و قصدم فقط و فقط اطلاع داشتن نویسنده ی گل و پیشرفت و ارتقای قلم قشنگش هست.
    به امید موفقیت های روز افزون نویسنده ی گل:aiwan_light_heart:

Firelight̸

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,273
    امتیاز واکنش
    47,038

yasin007

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20
    امتیاز واکنش
    5,112
    من خوشم اومده از قلمت خوب مینویشی داستان هم داستان خوبیه فقط روند داره خیلییییی تند پیش میره میتونه خیلی کشش بیشتر باشه اینجوری که الان معلومه اینه و بعدش توصیف خیلی کمه یکم توصیف باید بیشتر شه

Firelight̸

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,273
    امتیاز واکنش
    47,038

برخی موضوعات مشابه

بالا