نقد رمان معرفی و نقد رمان سرآغاز یک فرجام | nora adib کاربر انجمن نگاه دانلود

nora adib

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
374
امتیاز واکنش
13,265
به نام خدا
نام رمان: سرآغاز یک فرجام
نام نویسنده:nora adib
ناظر رمان : FATEMEH-R
ژانر رمان: عاشقانه ، طنز
لینک رمان:
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

خلاصه:
طناز زنی 29 ساله که در گذشتش سختی های زیادی کشیده و الان بعد از 7 سال بالاخره به آرامش نسبی رسیده و با خواهرش و دو تا پسرهای 7 و 9 سالش زندگی میکنه. اما هیچکس نمیدونه که این آرامش ، آرامش قبل از طوفانه. و قطعا طوفان در راهه. طوفانی که قراره زندگی طناز رو زیر و رو کنه اما طوفان گاهی هم میتونه یه شخص باشه.طوفان داره میاد . طوفانی به اسم.....

دوستان گلم ، خیلی خوشحالم میکنید اگر رمانم رو نقد کنید. چون مطمئنا باعث پیشرفتم خواهد شد و البته باعث میشه ، کیفیت نوشته هام بالا بره.
ضمن اینکه این رمان ، اولین رمان من هست پس قطعا اشکال زیاد داره و من بی صبرانه منتظر نقد های خوبتون هستم.
ممنونم از همراهیتون.

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ~*~havva~*~

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,276
    امتیاز واکنش
    23,187
    به نام خدا
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

36598

فرح جان

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15
    امتیاز واکنش
    97
    سلام
    لطفا بيشتر توضيح بده چرا جدا شدن
    گذشته رو بيشتر مرور كن

nora adib

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    374
    امتیاز واکنش
    13,265

ایمانه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    115
    امتیاز واکنش
    990
    سلام عزیزم
    خسته نباشی خانم
    رمانت از نظر موضوعی نسبتا داره خوب پیش میره ولی به نظرم یکم باید روی نوشتنت دقیق تر بشی.
    خوب نیست که اینقدر لحظه به لحظه رو توصیف میکنی. مثلا: سوار ماشین شدم. به سمت بیمارستان رفتم،ماشینو تو پارکینگ پارک کردم و...
    اگه میخوای این توصیفاتو بگی باید نوع نگارشتو عوض کنی.
    و در مورد ملاقات دارمان با بچه ها! به نظرم کمی سریع پیش رفت. و طناز موضع دقیق درباره دارمان نداره و اینکه هنوز نگفتی تیام از کجا دارمان رو شناخت .
    و اینکه اگر طناز شخصیت خود ساخته ای داره و البته روانشناسه نباید اینقدر سریع تمرکزش رو از دست بده و احساسی عمل کنه حتی اگه مادره و پای بچه هاش وسط باشه. یا نباید اینقدر سریع در مقابل مدیر مدرسه بچه ها تسلیم بشه و حرفش رو قبول کنه به ویژه با توجه به نفرتش از دارمان.
    و در مورد سن طناز، راستش در باورم نمیگنجه زنی بیست و نه سالش باشه با دو تا بچه که ظرف هفت سال هم درس خونده هم کار کرده و الان صاحب یه خونه و ماشین باشه. به نظرم یا باید در سن طناز تجدید نظر کنی یا اتفاقات زندگیشو اصلاح کنی.
    اینا فقط پیشنهادات دوستانه بود، به نوشتن ادامه بده. با آرزوی موفقیت!:aiwan_lighft_blum:

nora adib

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    374
    امتیاز واکنش
    13,265
    سلام گلم
    مرسی که اومدی و نقد کردی خوشکل خانوم.
    ممنون از نظراتت عزیزم.
    و اما
    -در مورد مو به مو ذکر کردن ، حس میکنم که دچار وسواس شدم و حتما اگه جایی رو ننویسم مشکل سازه. اما حتما لحاظ میکنم از این به بعد.
    -در مورد ملاقات دارمان با بچه ها که این سریع پیش رفتن به خاطر این بود که واقعا نکته ای نبود که مهم باشه و بخوام بهش اشاره کنم. در مورد موضع طناز هم که چند جا اشاره شده که تنفر وجودش رو پر کرده. تیام هم قبلا اشاره کرده بود که پدرش رو درست یادش نیست و فقط مبهم داخل ذهنشه ، پس با دیدن پدرش یه چیزایی رو که مبهم بوده ، بهتر به یاد میاره. اما حق با شماست ، حتما یه جا بهش اشاره میکنم.
    -ببینید ما طناز رو در وهله اول با مادر بودنش میشناسیم و همه زندگی طناز به خاطر بچه هاشه پس طناز هر کاری میکنه که بچه ها مشکلی نداشته باشن. مثلا وقتی در مقابل مدیر کوتاه میاد ، نمی خواد که بچه ها موقعیتشون رو از دست بدن و دوباره مدرسشون رو عوض کنن. اما بازم شما درست میگید ، شاید من دارم اغراق میکنم در این مورد ، اما به نظرم ، مادر بودن حس قویتریه نسبت به روانشناس بودن و من اصلا رمان رو بر همین پایه نوشتم.
    -خب در مورد سن ، حتما. ماشین طناز که خودش گفت ، تازه از شر قسط هاش خلاص شده . در ضمن فراموش نشه که طناز 29 سالشه و انشالله در آینده متوجه میشیم که از 18 سالگی هم درس خونده ، تقریبا دو سالم هست که دفتر رو راه انداخته. اینکه ما میگیم زندگی طناز سخت بوده ، قطعا منظورمون اون 7 سالی هست که طناز هم درس خونده ، هم کار کرده و هم بچه بزرگ کرده.

ایمانه جان ، عزیز دلم ممنون از اینکه نقد کردی . واقعا از ته قلبم ممنونم ازت. امیدوارم از توضیحاتی که دادم ناراحت نشده باشی و من قطعا سعی خواهم کرد که همه این موارد رو اجرا کنم . ممنون از نقد خوبت.

❤Amethyst

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,551
    امتیاز واکنش
    21,127
    سلام خسته نباشی
    سعی می‌کنم تا اونجایی که بشه، نظرم رو به خوبی بیان کنم.
    من درواقع زیاد نفهمیدم که اسم رمان چه ربطی به داستان داره، ولی قشنگه و تکراری نیست. داستان رمان هم تکراری و کلیشه‌ای نیست و این خیلی خوبه. حالا بریم سراغ ژانرها؛ ژانر اجتماعی مناسبه، ولی ژانر طنز نه؛ چون زیاد توی رمان به‌کار نرفته. روال و سرعت داستان و قلم هم به نظرم خوبه؛ فقط باید بیشتر احساسات طناز و اطرافیان رو توصیف کنی. غم شادی و... همه می‌تونن به زیبایی توصیف بشن. اگه از آرایه‌های ادبی هم استفاده کنی هم چه عالی! به نظرم رمانت همین رو کم داره.
    موفق باشی:aiffwan_light_blum:

آخرین ویرایش:

nora adib

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    374
    امتیاز واکنش
    13,265
    سلام عزیز دلم. ممنون از نظر خوبت.
    -در مورد اسم رمان ، زندگی و روابط طناز چند سال پیش تمام شده و حالا بعد از برگشتن دارمان قراره که داستان شروع بشه و درست از همونجایی که تموم شده یعنی طلاق طناز. پس میشه آغاز یک پایان.
    - در مورد ژانر هم ممنون و حتما تغییرش میدم .
    -احساسات هم ایشالله سعی میکنم در آینده.
    ممنون از تعریف هایی که کردی عزیز دلم. ایشالله بتونم رضایتتون رو جلب کنم. ممنونم بانو.

ترنج27

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    207
    امتیاز واکنش
    3,422
    سلام
    به نظرم اسم رمان کاملا با خود رمان همخوانی داره

موضوع رمان جدیده و این تنوع خیلی خوبه

خلاصه رمان هم عالیه

شخصیت ها خوبه ولی به نظرم شخصیت دارمان کمی مبهم اگه ممکنه یکم بیشتر راجبش توضیح بدید

ممنون

nora adib

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    374
    امتیاز واکنش
    13,265

برخی موضوعات مشابه

بالا