نقد رمان معرفی و نقد رمان لانه ی ویرانی | بهارگل کاربر انجمن نگاه دانلود

بهارگل

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
829
امتیاز واکنش
326,685
سلام...وقتی اسمتون رو برای نقد دیدم خیلی شوکه شدم...با توجه به لایکا متوجه شده بودم تا کجا رمانو خوندین راستش فکرمی کردم نیمه راه رها کردین و اصلا خوشتون نیومده.
خیلی خیلی ممنون از نقد تون...بعد از چند ماه حداقل تونستم یک نقده حرفه ای بخونم...حرفه ای از نظر بیان و ریز بینی که دارید...یک نقد عالی برای تو ذوق نخوردن و ناامید نشدن نویسنده و در کنارش گرفتن اشکالاتش...به حواشی اشاره نکردید و با ریز بینی همه چیز رو در قالب نقد بیان کرده بودین.
به خصوص اسم رمان که خودمم شگفت زده کرد. بله شکست عشقی که در این لانه اتفاق میوفته منظور خوده ویرانی بود. این اسم برای من خیلی معنایی داشت و شما به خوبی تونستین یکیش رو که هدف اصلی اسم بود بازگو کنید.
حتما دراولین زمان یا بعد اتمام رمان همه نکته هایی که گفتین ویرایش میکنم...برای مقدمه ممنونم بهش اشاره کردین حتما تصیح میشه. برای غلط املایی هام همین طور...
خیلی خوشحالم قضاوت و نقدتون براساس خود داستان و قلم یا حداقل جاهایی که خوندین بوده و این حرفه ای بودن شما رونشون میده...اینکه نظرتون رو درمورد معما ها خیلی دقیق گفتین ممنون...سعی ام از اول همین بود یک داستان کلی رو از اول شروع کنم و تا اخر این کلیت رو بشکافم...ژانر درام رو اضافه می کنم...خوشحال میشم حالا که تقریبا رمان رو به اتمام نظرتون رو تا اخر برای باز شدن معماها بدونم...فقط توصیفات رو متوجه نشدم اینکه زیاد توضیح دادم یا کم کاری کردم؟
از لطفتون هم ممنون من هنوز اوله راهم و خیلی تجربه و زمان نیاز دارم تا اونی بشم که لایق باشم.
با سپاس از شما:aiwan_lggight_blum::aiwan_lggight_blum::aiwan_lggight_blum::aiwan_lggight_blum::aiwan_lggight_blum:

• پیشنهادات
  • Forgettable

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,354
    امتیاز واکنش
    11,844
    سلام؛
    خیلی ممنونم از لطفتون، کم کاری از من بود، حقیقتش بدلیل وجود مشغلهء زیاد فرصتی پیدا نمی شد که دقیق رمان رو مطالعه کنم و نقد رو به موقع تحویل بدم، از این بابت عذر می خوام. و این نقد خیلی عجله ای بود و انتظار می رفت که با کوه اعتراضات و نا رضایتیتون مواجه بشم، اما کاملا برعکس بود! متشکرم.
    راجع به توصیفات؛ توصیفات رمان بر اساس بیانیهء شورا، می بایست به چهار قسمت "حوادث و حالات، چهره ها، احساسات، اماکن" تقسیم بشه که من این کار رو نکردم چون نقدم با شورا نبود، اما بخوام واضح تر بگم، شما حوادث مترقبه و حالات و احساسات شخصیت ها رو به خوبی هر چه تمام تر رعایت کردید، به شیوه ای که مخاطب با جان و دل رمان رو ادامه بده. بحث من راجع به دو مورد دیگه ست، چهره ها و اماکن باید بیشتر از این ها توصیف می شدن. متوجه هستم که بخاطر معمای رمان مجبور شدید بعضی جا ها رو توصیف نکنید یا خیلی کم توصیف کنید، اما حدالامکان باید توصیف می کردید. چهره شامل لباس هم می شه، چرا توصیف کمی در این باره هست؟ راجع به اماکن هم همچنین..!
    هر چه مقدار توصیفات شفاف تر و بیشتر باشه، اون تصویری که خواننده از رمان تو ذهنش ایجاد می کنه قوی تر و پررنگ تره. این به نفع خود نویسنده ست که رمانش خواهان بیشتری رو دریافت کنه. از این لحاظ گفتم که کمه، وگرنه در مقایسه با بعضی رمان ها که عالیه!
    یه مطلبی رو من فراموش کردم تو نقد بگم، این که کلماتی که دارای افعال "می" هستند، مثل 'می کنند، می دَوَن، می رقصن و..' می بایست جدا باشن، در حالی که تو رمان شما این قانون ناپایدار بوده و بعضی جا ها رو درست و بعضی جا ها رو غلط نوشتید! 'میروید، میمیرم، میرفت و..'

راجع به خوندن ادامهء رمان با عرض شرمندگی باید بگم خیر و توانایی خوندن رمان رو ندارم، مگر در آینده، روزی روزگاری، قصد به خوندنش بکنم :) اما از من بشنوید، رمانتون خیلی قشنگه، ایدهء عجیب و جدیدی داره و هنر شما رو نشون می ده. انتظار رمان های بیشتر و قشنگ تری رو از شما نویسندهء خوش قلم دارم. اگر به همین رویه ادامه بدید، بی شک به درجات بالاتر از یک نویسندهء مجازی می رسید :)

Farnaz_ahmadi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    25
    امتیاز واکنش
    298
    رمان جذاب و خوبی هست رمانتون .
    رمانی که هم توش به بعضی از مسائل اجتماعی اشاره شده ، و هم بعضی از بی رحمی های جامعه رو به رخ کشیده .
    نام رمانتون یه تصویر کلی از داستانتون ایجاد می کنه که با بیان این که زبان داستان از کدوم شخصیت هاست میشه فهمید که شاید یه زندگی تلخ از اونا در داستان به تصویر کشیده میشه .
    به نظر من نوشتن این که پایان داستان خوشه این نظر رو به همه القا می کنه که در آخر با فرزندشون زیبا ترین و عاشقانه ترین زندگی رو خواهند داشت . البته این موضوع رو هم قبول دارم که چون بیشتر خواننده های عزیز طرفدار رمانی با پایان خوش هستند میتونه نوشتن این چند کلمه به جذب مخاطب هم کمک کنه.
    ی ه عنوان حرف آخر همباید بگم با نام رمان و پایان خوش داستان هم میشه فهمید که در پایان هر بدبختی یه خوشبختی وجود داره...

ممنون از رمان زیبا و تاثیر گذارت

#فرناز_احمدی

Farnaz_ahmadi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    25
    امتیاز واکنش
    298

Reyh@n_ros

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15
    امتیاز واکنش
    440
    نه قارداش که نمیتونه تورج باشه حتی اگه زنده باشه چطور میتونه باعث اعدام تیمور(پدر) و نابودی خانوادش بشه
    بعد هرمزم شبیه تورجه پس نمیتونه پدرش نباشه
    واقعا نمیدونم قارداش کیه:aiwan_light_big_boss:

Farnaz_ahmadi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    25
    امتیاز واکنش
    298
    واسم واقعا جای س
    واسم خیلی جای سوال شده که بدونم قارداش کیه که قبلا عاشق مادر هرمز بوده ...
    و البته یکی از موفقیت های این رمان هم همینه که با معمایی شدنش(به طور واقعی) خواننده رو جذب می کنه و مجبورش میکنه که این رمان رو دنبال کنه و این تحسین بر انگیزه ❤️

بهارگل

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    829
    امتیاز واکنش
    326,685
    سلام دوست عزیز...ممنون از محبتت و وقتی که گذاشتی...خوشحالم خوشت اومده...:aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart:
    باتوجه به اینکه حق خواننده می دونم بدونه پایان داستان قراره اشکش دربیاد یا برعکس راضی باشه پایان خوش رو قید کردم...چون خودم طرفدارو خواننده داستانای خوشم :aiwan_lighnnnnnt_blum:
    اما اینم بگم از دید نویسنده شاید پایان خوش متفاوت باشه...به نظر خودم لانه پایان خوش و منطقی داره. با نظرتون هم کاملا موافقم هرغمی شادی داره.

پارمیزد

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3
    امتیاز واکنش
    27
    سلام نویسنده ی عزیز ، یک انتقاد کوچولو داشتم : جلد دوم رو دیر شروع کردی. درست آخرای داستان بود و خواننده داشت پایان قصه رو حدس میزد. نویسنده مجبور شده داستانو از روال عادی اش خارج کنه و طولانی کنه. درنتیجه شروع کرده به نوشتن احساسات نقش ها.الان از شروع جلد دوم اتفاق خاصی نیفتاده. و این برای خواننده ای که با سبک قدیم خو گرفته آزار دهنده است. ارتباط برقرار نمیکنه.البته این نظر من هست.

بهارگل

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    829
    امتیاز واکنش
    326,685

سلام عزیزم...حق دارید...ولی اگر ازاول تاپیک بودید متوجه می شدین این رمان اصلا قرار نبود دو جلدی بشه و پی دی اف...
    اما بنا به دلایلی مجبور شدم رمانو از جایی که احساس کردم همه معماها حل شده قطع کنم...و جلد دومم هم اصلا قرار نیست تا روشن شدن سرنوشت رمان پی دی اف بشه....جلد دوم صرفا صوریه و همش یک جلده.
    اصلاهم بینشون فاصله نیوفتاد فقط من درگیر شدم برای گذاشتن پستا.

برخی موضوعات مشابه

بالا