نقد رمان معرفی و نقد رمان هجده سالگی | mahsa.s کاربر انجمن نگاه دانلود

carnelian

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
189
امتیاز واکنش
1,679
با سلام عزیزم
من زیاد اهل خوندن رمان هایی با مزمون عاشقانه و اجتماعی نیستم در واقع ژانر مخصوص و تخصصیم فانتزی تخیلیه و در اون مورد صاحب نظرم اما جسارت میکنم و نظر میدم به عنوان یک خواننده و قطعا غیر حرفه ای :
به طور کلی سبک نوشتاری شسته رفته ای داری( خوب میتونی یک درام رو پیش ببری براساس قواعد نویسندگی) ، نکته مثبتش اینه که این سبک خیلی خوبه اما خب کلا سیر داستان از یک راه آروم طی میشه تا به سراشیبی و فراز و فرود برسه .مشکل کلی درام کلا اینه که شاید کمی خسته کننده بشه اما هنر نویسنده ست که بتونه چقدر با فراز و فرود انرژی تزریق کنه ،رمان شما راه هموار رو خوب طی میکنه اما برام حفظ ریتم داستان سعی کن انرژی رو تزریق کنی یه نقطه عطف بدی ( البته هنوز زیاد نخوندم شاید بعدا به همین ریتم رسیدم )
موفق باشی عزیزم . از یه راه هموار درست کردن تو رمانت واقعا خودداری کن

• پیشنهادات
  • Mah dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,409
    امتیاز واکنش
    32,833
    سلام دوست عزیز:)
    خیلی ممنون بابت نظر و نقد خوبتون.
    راجع به ریتم باید بگم صفحات ابتدایی چون داستان داخل یک محیط محدود تعریف میشه اینطوره اما اگر جلوتر پیش برید و ادامه رو بخونید، همونطور که خودتون گفتید متوجه می شید داستان یکنواخت نیست.
    به همین دلیل هم داخل پست اول قید کردم که از صفحات دو سه به بعد قضاوت بشه.

باز هم ممنون بابت همراهی و شرکت در نقد:)

awsha

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7
    امتیاز واکنش
    95
    سلام خسته نباشید
    رمانتون رمان قشنگیه و آدم وقتی شروع به خوندنش میکنه اشتیاق پیدا میکنه برای ادامه دادنش البته این حس در اوایل رمان خیلی بیشتر بود
    خواهش میکنم حتما حتما ادامش بدید
    بنظرم گاهی وقتا باید یه نگاهی به گذشته داشته باشی قطعا زندگی تو پرورشگاه به هیچ عنوان ساده نیست.بد نیست که گاهی سری به گذشته زده بشه و از اون سختی ها حرف زده بشه البته به صورت کوتاه کوتاه، اینطوری الناز هم،بخاطر سختی هایی که کشیده و فهمیدن دلیل این سختی ها مصمم تر بشه برای پیدا کردن پدرش
    واینکه نه فقط از جهت طولانی تر بودن پست بلکه بخاطر انسجام موضوع گاهی بهتره به جای اینکه مثلا در ۴ روز ۲ پست گذاشته بشه اون ۴ روز طولانی تر بشه در عوض ۲ تا پست یکی بشن(البته بنظر من)
    خسته نباشید و ممنون از نوشتنتون
    امیدوارم روزی کاراتون چاپ بشه

Mah dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,409
    امتیاز واکنش
    32,833
    سلام دوست عزیز:)
    خیلی مچکرم بابت پیشنهادهای خوبتون.
    حرفتون درسته بااینکه دغدغه ام خیلی روی مشکلات پروشگاه و سالهای قبل نبود اما چشم حتما این موضوع رو هم سعی می کنم داخل متن بگنجونم.
    راجع به پست گذاری ولی باید بگم خیلیا نظرشون باشما متفاوته و ازم خواستن سریعتر براشون پست بذارم حتی شده پست های کوتاه!
    همینطور چون خودم نمی خوام برای پست ها چیزی کم بزارم از لحاظ کیفیت و هم اینکه خواننده روند رمان از دستش خارج نشه مجبورم به این شکل پست بذارم! نه سیخ بسوزه نه کباب! :)
    به هرحال خیلی ممنون بابت نظر و محبتتون دوست عزیز، خیلی برام ارزشمند بود:)

maryam.po

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    41
    امتیاز واکنش
    73
    سلام خسته نباشی قلمت قشنگه موضوع رمانت هم خوبه موفق باشی

RBahar79

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    201
    امتیاز واکنش
    1,358
    سلام سلام به خانوم نویسنده
    من تا الان فقط سه صفحه از رمانت رو خوندم حس کشش خیلی تو رمانت هست و باعث میشه که هی بخوای بخونیش تنها مشکلی تا اینجا رمانت داشته بکارگیری جابه جای اسامی که یکم گیج کننده است و چند تا غلط املایی کوچیک که میدونم توی تایپ همیشه پیش میاد
    موفق باشی

Mah dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,409
    امتیاز واکنش
    32,833
    سلام دوست عزیز ممنون از همراهیتون:)
    بله متاسفانه دو تا شخصیت کمی اسم های شبیه به هم داشتن که هنگام تایپ این مشکل بوجود اومد.
    من عذر خواهی می کنم و ممنون میشم اگر شماره پست رو خاطرتون هست بهم داخل پروف بگید تا ویرایش بزنم.

بازهم متشکر بابت شرکت در نقد عزیز:)

RBahar79

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    201
    امتیاز واکنش
    1,358
    خوب من نتونستم دووم بیارم و پست هارو بکوب خوندم تا رسیدم به اخرش
    جذابیت رمانت همچنان حفظ شده تا ته فقط اینکه روند رمانت یهو خیلی تند شده و بیشتر بنظر میرسه که میخوای تمومش کنی فکر میکنم یکمی اهسته تر پیش بره بهتره
    موفق باشی مهسای عزیزم

Mah dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,409
    امتیاز واکنش
    32,833
    سلام جانم اگر منظور چند پست آخر و اتفاقات پشت سرهم هست باید بگم بسته به شرایط داستان یکسری اتفاقات باید پشت سرهم رخ می داد که به هم بی ربط هم نبودند و اصلا مربوط به تموم کردن و سرهم کردن داستان مربوط نمیشه.
    مرسی از پیگیری عزیز

برخی موضوعات مشابه

بالا