نقد رمان معرفی و نقد رمان عصر یخبندان| fateme078 کاربر انجمن نگاه دانلود

FATEME078

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,311
امتیاز واکنش
31,597
"هو الحق"
نام رمان:عصر یخبندان
نویسنده:fateme078 کاربر انجمن نگاه دانلود
ژانر: تراژدی، اجتماعی
خلاصه :
بعد از سال ها زندگی دو نفره ی نیل و مه‌لقا، مه لقا تصمیم به ازدواج می‌گیرد و این موضوع نیل را از مادرش دور کرده و زندگی تک نفره ای‌ را آغاز می‌کند‌.
از آن طرف دلبستگی نیل به هم دانشگاهی‌اش او را به منجلابی می‌کشاند که تنها "یک نفر" می‌تواند نجاتش بدهد!
«از آینه بپرس نام نجات دهنده ات را»

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

نظراتتون هم می‌تونه موجب دلگرمیم شه و هم می‌تونه کلا از نوشتن منصرفم کنه! انتخاب با شماست: )

• پیشنهادات
  • ~*~havva~*~

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,276
    امتیاز واکنش
    23,187
    به نام خدا
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

36598

زهرابهاروند

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    592
    امتیاز واکنش
    62,180
    سلام نویسنده جان، خسته نباشی و خداقوت عزیزم:)
    نثر رمان خیلی روونه...
    شخصیت ها قابل لمسن و این‌که کامل و بی عیب و نقص نیستن، اون ها رو به واقعیت نزدیک کرده.
    تنوع شخصیت داره رمان، یاغی؛ مهربون؛ حامی؛ نامرد!
    ریتم رمان خیلی خوبه ولی وقتی خونه ی نیل رفت پیش کیارش یکم تند شد، بنظرم روی روابط بینشون بیشتر میتونی مانور بدی، محبت های کیارش به نیل رو بیشتر میتونی نشون بدی، منظورم تا قبل از پیشنهاد ازدواجشه:)
    در کل رمانت لایق تگ موفقه به نظرم؛)
    موفق باشی جانم

FATEME078

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,311
    امتیاز واکنش
    31,597

سلام زهرای عزیز؛)
    ممنون که وقت گذاشتی و خوندی. آره حتما روابطشون قبل از ازدواج رو بیشتر نشون میدم و سریع ازش نمی‌گذرم.
    موفق باشی نویسنده دوست داشتنی من؛)

PrAiSe

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    710
    امتیاز واکنش
    26,237
    سلام عرض می‌کنم به نویسنده ی عزیز:aiwan_light_heart:
    من طبق هر نقدی که برای رمان هایی که می‌خونم می‌نویسم، تصمیم گرفتم برای شما هم یک نقد پر و پیمون بنویسم تا بهت کمک کنم رمان زیبای عصر یخبندان و بهتر بنویسی:aiwan_light_heart:

اسمی که برای رمانت انتخاب کردی کاملا" بجا و درسته و در تک به تک پست ها نمایانه، مخصوصا با مقدمه ای که گذاشتی و به خواننده ثابت کرد که درمورد یک دختره که کسی نجاتش میده از بلوای عصریخبندان!
    اسم رمان و مقدمه خیلی خوب بودن و تاثیر فوق العاده ای روی خواننده میزارن مطمئنن!
    خلاصه رمان هم یک خلاصه جمع و جور با اطلاعات کافی خوبی بود که خواننده رو تحـریـ*ک می‌کرد به خوندن رمان.
    زاویه دید رمانت هم اول شخص * نیل * بود و به خوبی تونستی نشونش بدی، مخصوصا با نوع نثری که انتخاب کردی، یعنی نثر ادبی.
    ایده رمان هم یک ایده تازه و بکر بود، ایده ای که با شخصیت یاغیِ نیل و شخصیت حامی مانند کیارش و نامرد حسام، فوق العاده از اب دراوردیش.
    یک ایده خوب که آدم می‌تونه لمسش کنه! چون واقعیته و همچین اتفاقاتی توی جامعه می‌افته!
    نوع توصیفات رمانت هم، برای توصیف احساسات شاهکار کردی اما توصیف حالات ( شامل مکان قرار گیری و...) و توصیف چهره رو خیلی جای نوشتن و پیشرفت داری.
    سیر رمان هم یک سیر معقول و عالی بود، یعنی تا خواننده می‌گفت عالیه دیگه تموم شد، نیل و کیارش ازدواج کردن، یا بچه دار شدن، تو با یک اتفاق جدید همه افکار خواننده و بهم می‌ریختی و هیجان زدش می‌کردی.

بخاطر نوشتن همچنین رمان زیبا و دفاع از زنان، جای تشکری هست که باید ازت بکنم.:aiwan_light_blffffum::aiwan_light_heart:
    موفق باشی فاطمه جان:aiwan_light_give_rose:

FATEME078

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,311
    امتیاز واکنش
    31,597

سلام به خیال عزیزم؛)
    خوشحالم که یکی مثل تو خواننده عصر یخبندان هست و باعث میشه روی بهتر نوشتنش کار کنم...
    ممنون از بودنت:aiwan_light_give_heart:

برخی موضوعات مشابه

بالا