نقد رمان معرفی و نقد رمان مطرود(طرد شده) | Curly کاربر انجمن نگاه دانلود

Curly

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
355
امتیاز واکنش
13,965
ژانر:درام،اجتماعی،رئال،عاشقانه
خلاصه
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
:ده سال پیش،نادیای ۱۷ساله مغرور و متکبر شب ازدواجش، عروسی‌ اجباری‌اش را بهم می‌زند و آبروی خود و خانواده و همینطور خانواده خاله‌اش را می‌برد تنها به این دلیل که به شدت از پسرخاله چاق و بی عرضه‌اش متنفر است او را تحقیر کرده و ترک می‌کند و کیان با دلی شکسته رهسپار شهری دیگر می‌شود اما اوضاع تا همیشه اینطور باقی نمی‌ماند.
ده سال می‌گذرد.
نادیا زیباییش را از دست داده و به دختری افسرده و بدون قیافه تبدیل شده است،کیان باز می‌گردد اما این بار...

سلام دوستای عزیزم:aiwan_light_give_rose:
بنده رو از نقد‌های سازنده‌تون بی نصیب نذارید،پیشاپیش ازتون ممنونم که با نقد کردن این رمان مشوق من برای ادامه دادن راه شریف نویسندگی می‌شید و کمکم می‌کنید تا تبدیل به نویسنده بهتری بشم!:aiwan_lggight_blum::aiwan_light_give_heart2:

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ~*~havva~*~

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,276
    امتیاز واکنش
    23,187
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

NAZ-BANOW

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    850
    امتیاز واکنش
    23,352
    سلام
    خسته نباشید بهتون می گم نویسنده عزیز
    من خیلی از رمانارو می خوندم که از زبان دانای کل بود ولی بعده چند صفحه واقعا خسته کننده به نظر می رسید.
    ولی قلم قوی وزیبای شما واقعا خواننده رو ترغیب به خوندن می کنه.
    همه چیز در جای خود واقعا همه چیز رعایت شده .
    شخصیت نادیا که شما داری از زبونش صحبت می کنی به نظرم شخیصت خوب و جدیدی هستش.
    موضوع رمانت هم جدید هستش.
    ممنون میشم اگه تا آخرش رمانت روجذاب و خوندنی ادامه بدی.

Curly

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    355
    امتیاز واکنش
    13,965
    ممنون
    از لطفی که به رمانم داری ممنون عزیزم!از اینکه این محتوای رمان و قلمم مورد پسند شما بوده خیلی خوشحالم و نهایت سعی و تلاشم رو می‌کنم تا رمانی جذاب رو به شما تحویل بدم:aiwan_light_give_rose:

MahtabMehboodi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9
    امتیاز واکنش
    1,630
    خب..
    من همین الان کل داستانت رو خوندم و باید بگم خیلی خوب بود.
    دیالوگ های خیلی طبیعیه و این خیلی خوبه.
    اصلا همین که داستانت تخیلی پیش نمیره خیلی خوبه.
    منظورم اینه که.. اتفاقات غیرقابل باور و دور از انتظار نداشته تا حالا.
    راجب احساسات نادیا...
    خب من باید بگم که واقعا به اعتماد به نفسی که داره غبطه میخورم.
    کارایی که میکنه رو ، من اگه جاش بودم تا صدسال نمیتونستم انجام بدم :|
    مثل رفتن به کوه با کسی که یه زمانی تحقیرش کرده و کوبوندتش!
    خلاصه اینکه آره .. زمین گرده.
    خیلی خوب می نویسی.
    موفق باشی فرفری ;)

Curly

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    355
    امتیاز واکنش
    13,965
    سلام دوست عزیزم از اینکه برای خوندن رمانم وقت گذاشتی یه دنیا ممنونم
    خب اول بگم نادیا از این بابت مجبوره که بره اگر دقت کرده باشی اون از رویارویی با کیان می‌ترسه ولی از طرفی هم عذاب وجدان بی‌نهایتش و حس اینکه به کیان مدیونه نمی‌تونه راحتش بذاره برای همین به ظاهر مقابل طعنه‌ها و درخواست‌های کیان سکوت کرده و قبول می‌کنه.
    به هرحال باز هم ازت خیلی ممنونم امیدوارم تا آخر همراه رمانم باشی و با نظرات سازنده‌ات باعث بشی بهتر از قبل بنویسم:)

آخرین ویرایش:

MahtabMehboodi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9
    امتیاز واکنش
    1,630
    اصلا منظورم این نبود که شخصیتش اشتباهه!
    منظورم خوده خوده نادیا بود!
    نه اینکه چرا اینطوریه.
    نمیدونم واقعا چطوری توضیح بدم :aiwan_lightsds_blum:
    اصلا اشکال نگرفتم از شخصیتش. فقط میگم که خوبه که هنوز اعتماد به نفس و جرات رویارویی با کیان رو داره
    ;)

ARTAN._SH

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    108
    امتیاز واکنش
    5,241
    سلام:)امیدوارم حالتون خوب باشه

*اسم رمان

اسم رمان کاملا با محتوای رمان مطابقت داره.
    *ژانر رمان

ژانر های رمان هم مثل اسم رمان به درستی انتخاب شده و جنبه های عاشقانه،رئال،درام و اجتماعی در رمان دیده میشه.
    *جلد رمان

طراحی الکا خانوم خیلی قشنگ و زیباست.عکس اصلی(زمینه)به اسم رمان میخوره و فونت جلد هم بسیار زیباست.در کل یک جلد مناسب و بی نقص است.
    *خلاصه

یکی از قسمت های مهم رمان همین خلاصه ی رمان هستش که خوانندرو به خوندن رمان مشتاق میکنه.خلاصه ی شما هم کامل هست و بیانگر محتوای کلی رمان هستش و نقصی نداره.
    *پست های آغازین رمان

بخش دیگه ی مهم در رمان پست های آغاز کننده ی رمان هستند که باید خواننده در این پست ها باید با شخصیت های اصلی آشنا بشه تا در ادامه ی رمان به مشکل برنخوره.پست های آغازین شما توصیف و بیان خوبی داشت و خوانندرو با شخصیت ها مثل نادیا،کیان و... کم کم آشناتر میکنه.
    *علائم نگارشی(، . : و...)

علائم نگارشی رو خیلی خوب رعایت کردین فقط یک ایرادی که داشت این بود که از علامت(!)در بعضی جاهایی که مناسب نبود و نیازی نداشت استفاده شده بود.همینطور که خودتونم میدونید علامت تعجب در جلمه هایی استفاده میشه که چیز عجیبی توش بیان شده باشه یا باعث تعجب شخص بشه.با توجه به تعریفش در بعضی قسمت ها این علامت اشتباها استفاده شده.
    *وصف مکان،چهره،احساسات یا... در مونولوگ ها

وصف چهره:وصف چهره در رمان شمابه خوبی انجام شده.یعنی خواننده میتونه تصویر اشخاص رو توی ذهن خودش بسازه.
    وصف مکان:مکان ها در رمان شما به اندازه ی کافی توصیف نمیشن.ببینید توصیف در رمان باید در حد نرمال باشه.یعنی نه در حد خیلی کم که خواننده نتونه توی ذهنش تصورش کنه و نه در حدی که توصیف یک مکان ساده دو صفحه طول بکشه.توصف یک شیء یا شخص در رمان باید در حدی باشه که خواننده خیلی راحت بتونه با خواندن مونولوگ اون مکان یا چهررو توی ذهنش بسازه و از رمان لـ*ـذت بیشتری ببره.
    وصف احساسات:احساسات اشخاص در رمان شما در حد کافی بیان میشه و ایرادی درش دیده نمیشه.
    *چند توصیه

اول باید ذکر کنم که رمان خیلی جذاب و زیبایی دارید که خواننده های زیادی داره و هر کدوم مشتاقانه رمانتون رو دنبال میکنند.در اصل نمیشه از رمان شما چندان ایرادی گرفت اما امید وارم نکاتی که ذکر شد رو بخونید و اگر مایل بودید رعایتشون کنید تا انشاءالله رمانتون بهتر از اینی که هست بشه.

موفق و مؤید باشید

Curly

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    355
    امتیاز واکنش
    13,965
    سلام دوست عزیز:)
    ممنونم از وقتی که برای رمانم گذاشتید و اون رو مطالعه و همینطور نقد کردید.
    حق با شماست بنده در توصیف مکان کوتاهی کردم و این مشکل در پست‌های آتی رفع میشه.
    و همینطور علائم نگارشی مانند(!) که عنوان کردید من برای این در بعضی جملات به کار می بردم که مثلا تعجب یا ناراحتی رو نشون بده قصدم از انتخاب کردن این علامت نگارشی برای نشون دادن بعضی گفتار بود که بیشتر وقتا برای در حالتی که ما صحبت می کنیم کشیده‌ست مانند(مــــــــــامــــــــان که من اینجا به این صورت نوشتم مامان!)
    به هرحال تمام تلاشم رو می کنم که نکاتی رو که عنوان کردید رعایت کنم و رمانی بی نقص به شما ارائه بدم
    باز هم ازتون بابت وقتی که صرف کردید سپاسگزارم:aiwan_lggight_blum:

آخرین ویرایش:

مطهره آراسته

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    182
    امتیاز واکنش
    5,156
    بسیار بسیار بسیار مهم دارم
    تو داری جرم انجام میدی
    چرا دیر به دیر پست میزاری
    ادم رو جون به لب میکنی

42kmoig42kmoig42kmoig:uzi::uzi::uzi:
    خب بگذریم
    فقط یه چیزی
    خانواده ی داریوش چرا عکس العملی نسبت به حرف داریوش که گفت نادیا نامزدم نداشتن؟:aiwan_light_bye:

برخی موضوعات مشابه

بالا