نقد رمان معرفی و نقد رمان پیر شدیم ولی بزرگ نه | Hasti_hki کاربر انجمن نگاه دانلود

*H@$TY_hk *

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
145
امتیاز واکنش
3,832
نام رمان : پیر شدیم ولی بزرگ نه !!!
نام نویسنده : *H@$TY_hk *
ژانر : پلیسی ،عاشقانه ، معمایی ، اجتماعی ، غم انگیز

مقدمه :

شاید آن روز که سهراب نوشت ...
تا شقایق هست ، زندگی باید کرد !!
خبری از دل پر درد گل یاس نداشت ...
باید اینطور نوشت !!
چه شقایق باشی چه گل پیچک یاس ...!!
زندگی اجباریست !!
آری ، زندگی زیبا نیست !!
زندگی رویا نیست !!
* زندگی اجباریـســــت ... *
« این داستان ، حکایت انسانهایی است که در این دنیا رشد می کنند ... بزرگ میشوند ... قامت بلند می کنند ...از کودکی چند ماهه می شوند مردی۵۰ ساله که ریش سفید کرده و پیراهن به پیراهن پاره کرده است .
اما آنها خیلی چیز ها را نمی دادند ...
آنها نمی دانند که " بخشیدن " وظیفه نیست !! بلکه لطفیست که هرکسی لیاقتش را ندارد ...
آنها نمی دانند که زمان مرحمی بر روی زخم ها نیست !! بلکه سرپوشی برای پنهان کردن دردها ازنگاه های درنده و کنجکاو مردم است ...
آنها عشق را به معنای واقعی نمی شناسند !! بلکه یاد گرفته اند روی هر کثیف کاریشان نام عشق و عاشقی را بگذارند ...
آنها نمی دانند چه درد بدیست که تمام دارو ندارت را بدهی پای چیزی که دراین دنیا طاقت و دوامی ندارد...
آنها نمیدانند که مرگ لزوما در قبر گذاشتن آدم ها نیست !! بلکه می توان آدمها را به راحتی یک حرف ، یک عکس ، یک گذشته ی دور ، یک تکرار مکرر از خاطراتی که آدمها دوستش دارند ولی همیشه در حسرت و سوختن لحظه ای تکرار آن هستند ، در خود کشت و به نابودی محض کشاند ، بدون آنکه در گور گذاشته شوند ...
آنها خیلی چیز ها را تا لحظه ای که به تله ای از خاک سپرده شوند نخواهند دانست ...
این آدم ها پیر و فرتوت می شوند ، به گور می روند ، ولی تفکراتشان رشد نمی کند و بزرگ نمی شود ...
در این میان دختری خسته از مشکلات پیچ وا پیچ زندگی ، با ذهنی خسته و تنی درمانده می آید !!
دختری که خودش را ! عشقش را ! زندگی اش را ! دلش را ! روحش را ! جسمش را ! قشنگترین خاطرات تمام عمرش را و ...
دخترانگیش را پای چیزی می فروشد !! " که نمی دانست عمرش خیلی طولانی نیست و دوام چندانی نخواهد داشت ...!! و درآخر به فراموشی محض سپرده خواهد شد ...!! »

سلام دوستان می دونم دیر اقدام به زدن تاپیک کردم ، چون اصلا قصدش رو هم نداشتم ، راستش فکر میکردم خیلی کار پیچیده و پر دنگ و فنگی باشه :)
در هر صورت باز هم از اینکه انتقاد های سازنده و خوبی که از رمانم دارید و بهم بگید و راهنماییم کنید خیلی خوش حال می شم ممنون :)
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ~*~havva~*~

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,276
    امتیاز واکنش
    23,187
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

کهربا.م.ر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    113
    امتیاز واکنش
    7,836
    سلام دوست گرانقدرم؛
    درابتدا تشکر می کنم از شما بابت رمان‌خوبتون.موضوع رمان جالب هست و باعث می شه که مخاطب تمایل داشته باشه برای خوندن ادامه ی رمان.نوع نگارشتون عالیه.وصف مکان و شخصیت ها کامل و بی نقصه.به راحتی می شه زمان ،مکان و افراد رو تصور کرد.اما ،بعد همه ی نکات قوت در رمان شما، چند نقطه ضعف هم دارید؛ که با عرض پوزش متذکر می شم:
    ۱.یک‌نویسنده ی آگاه باید مطالعه اش در باره ی کلمات و فرهنگ معین زیاد باشه.شما غلط املایی زیاد داشتی.مثلا :"مطلغ"که صحیحش می شه مطلق!
    گاهی بعضی از کلمات مثل می گذرد رو نوشتی می گزرد.
    و حتما می دونید که وقتی مخاطب غلط املایی ببینه از درجه محبوبیت نوشته هاتون کم می شه .چون فکر می کنه نویسنده علمش کمه.
    مورد دیگه استفاده بی رویه از سه نقطه هست .استفاده از سه نقطه در موارد زیر صحیح است؛

سه نقطه ( … )
    1ـ برای نشان دادن افتادگی‌های عمدی و یا حادثه‌ای متن.

2ـ به جای واژه یا عبارت‌های حذف شده:

ما باید از جنبه‌های دینی، فرهنگی، اقتصادی و … پیشرفت کنیم.

و یه مورد دیگه تکرار علامت تعجب و پرسش هست؛که صحیح نیست.
    درباره ی علایم نگارشی گاهی کوتاهی کردید.
    در کل؛ رمانتون خوب بود.و همین جای بسی شکر داره.
    قلمتون روان و گیرا

آخرین ویرایش:

*H@$TY_hk *

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    145
    امتیاز واکنش
    3,832

مرسی از نقد خوب و حرفه ایت عزیزم
    درباره ی املای کلمات باید بگم که من چون با گوشی بیشتر پست می ذارم گاها اشتباهی توی حروف ازم سر می زنه که از چشمم دور می مونه که سعی می کنم درستش کنم
    در مورد سه نقطه هم حرف شما کاملا درست و صحیح ولی من خودم اگه یه رمانی متن هاش کاملا چسبیده به هم باشه و پشت سرهم از ریتم متن خسته میشم همین‌طوری هم نمیشه رفت سطر پایین ترش چون تو ویرایش قشنگ نمی شه ولی درهر صورت در اولین فرصت ویرایشش می کنم
    بازم ممنون از انتقاد به جات چون اولین رمانم هست قوی بودن کاری که براش زحمت کشیدم خیلی برام اهمیت داره!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Fatima7586

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    18
    امتیاز واکنش
    448
    سلام.خسته نباشی و ممنون از رمان زیبات.در حین خوندن رمان همونطور که دوستمون گفتن غلط املایی به چشمم اومد که دیدم حیفه دوباره نگم تا رفعشون کنی.و اینکه تا الان که رمانت قشنگ و هیجانی بوده امیدوارم در ادامه هم همینطور باشه.

DENIRA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,963
    امتیاز واکنش
    85,309
    سلام عزیزم :) من رمانت رو خوندم و تا جایی که در حد توانمه نقد می کنم. نقدم اصولی نیست اما مطمئنم به کارت میاد. یه سری مشکلات هست که نشد توی پروفت بهت بگم و اومدم اینجا و تبدیلش کردم به نقد.
    نام رمان:
    راستش رو بخوای من معنی اسم رو با خود رمان نفهمیدم. نام رمانت زیاد به ژانر نمی خوره و می تونستی یه نام دیگه انتخاب کنی. اما از یه دیدگاه که نگاه کردم گفتم شاید این جوری اسم رو انتخاب کردی که دایان مردی سی و خورده ای ساله ست و رفتار بچگانه داره. یعنی دایان داره پیر می شه اما از نظر عقلی بزرگ نمیشه.
    مقدمه:
    مقدمه در چند خط بود. اول که رمان رو شروع کردم گفتم که چه مقدمه بی ربطی، اما بعد ربطش رو با رمانت فهمیدم. منظور از زندگی اجباری، زندگی گیسوعه که به اجبار با دایان عقد کرده.( منظورم اجباریه که به خاطر خانوادش بوده) و یا آنا که به اجبار با شاهین ازدواج کرده.مقدمه با زیرکی گرفته شده و بهت آفرین می گم
    ژانر:
    همه ژانر ها در رمانت به خوبی اجرا شده.
    *ژانر پلیسی:
    تقریبا با پست های آخر و کشف شدن هویت سیامک و آمین ژانر پلیسی خودش رو نشون می ده.
    *ژانر عاشقانه:
    عشق کوروش به آنا، عشق آنا به سعید، عشق گیسو به بهزاد و عشق دایان به گیسو به رمان فضایی عاشقانه بخشیده.
    *ژانر معمایی:
    به جرئت می تونم بگم که این ژانر تاثیر فوق العاده ای روی رمانت داشته. آفرین!
    *ژانر اجتماعی:
    تقریبا می شه گفت که معضلات جامعه رو نشون دادی توی رمانت. اما اگه بهش بیشتر توجه کنی عالی می شه. من فقط چندجا از رمان تو رو می تونم بگم که از ژانر اجتماعی استفاده شده بود. مثلا جایی که گیسو به خاطر نداشتن پول با دایان ازدواج می کنه.
    *ژانر غم انگیز:
    به خوبی در رمان گرفته شده. آفرین!
    خلاصه:
    خلاصه به زیرکی گرفته شده، اما بعضی قسمت ها اضافی هستند. مثل کلمه آن ها و کلمه نمی دانند. اگه خلاصه رو به همین شیوه اما با کمی تغییر جزئی بنویسی خیلی خوب می شه.
    جلد رمان:
    جلد رمان به موضوع داستان نمی خوره. توی جلد دختری رو می بینیم که حدس می زنم گیسوعه و چشم هاش رو ، روی همه مردم های شهر بسته. و اون یکی تصویر هم که بالای جلد قرار داده به فضای رمان نمی خوره. یه جلد برای رمانی با ژانر پلیسی کاملا فرق داره. این جلد تقریبا عاشقانه ست.
    شخصیت ها:
    شخصیت پردازی عالی بود. به جرئت می تونم بگم کمتر رمانی رو خوندم که اینقدر قشنگ شخصیت پردازی کرده باشه. اما در بعضی جاها یه سری ریز مشکلات هست که برطرفش کنی خیلی خوب می شه.
    من نفهمیدم گیسو چند سالشه. بیست سال یا بیست و پنج سال؟! اگه بیست ساله باشه چطوری پنج سال پیش وارد باند شده و قبل از اون توی یه شرکت کار می کرده؟! چون در این صورت باید پونزده ساله باشه و فکر نمی کنم کسی به یه دختر پونزده ساله کار بده. و چطوری با اون سن کمش با دایان ازدواج کرده؟! و اگه بیست و پنج سالشه چرا بعضی جاها آنا بهش میگه توکه بیست سالته و...
    دایان شخصیتی غد، مغرور، زورگو و عاشق بود. کسی که طبق گفته های خودش با یک نگاه عاشق گیسو می شه و بهش درخواست می ده تا همسر موقتش بشه. همه چیز خوبه اما بچه بازی های دایان در رمان عاقلانه به نظر نمی رسه ( البته گفتم که ممکنه به خاطر همین بچه بازی ها اسم رمان به این شکل قرار گرفت باشه ) اما فردی که رئیس یک باند بزرگه فکر نمی کنم همچین رفتاری داشته باشه. بازهم شخصیت رمان خودته
    آنا زنی که عاشق پسری به اسم سعیده و به اجبار با شاهین ازدواج می کنه و بعد خودش رو می کشه.
    و چندین شخصیت دیگه...در این رابـ ـطه که شخصیت ها به خوبی پر و بال دادی هیچ شکی نیست. اما گذشته آنا و گیسو تقریبا شبیه همه. بذار شباهت هاشون رو توی چند خط بهت نشون بدم.
    گیسو دختری که قبلا عاشق همسایه شون بهزاد بود، پای بهزاد موند و وقتی که بهزاد خواست باهاش ازدواج کنه پسش زد و گفت تو لیاقتت بهتره. تو نمی تونی از پس مخارج خانواده ما بر بیای و بعد با دایان عقد می کنه و بعد از چند ماه بهزاد با یه دختر پولدار ازدواج می کنه و الان یه دختر دو ساله داره.
    آنا دختری که در گذشته عاشق پسری به اسم سعید بوده و اما پدرش مخالفت می کنه و می گـه تو نباید با اون پسر ازدواج کنی، آنا هم مجبور می شه دوستیش رو با سعید بهم بزنه و با شاهین ازدواج می کنه و بعد می فهمه که سعید هم با کسی ازدواج کرده و بچه داره.
    ببین این دوتا گذشته خیلی شبیه به هم هستند و بهتره که تغییرش بدی.
    سیر رمان:
    رمان سرگذشت دختری به نام گیسوعه که در تمام زندگیش در حال زجر کشیدن بوده. پدری معتاد و بعد هم شوهری غیرتی و مرگ خانوادش. موضوع خیلی خوبیه و شما به خوبی تونستید از پسش بربیاید. وجود آمین و نفرت گیسو ازش فضای رمان رو معمایی کرده و در آخر شوک عجیبی به خواننده داده می شه.
    متفرقه:
    در بعضی از پست ها غلط املایی هایی که به چشم می خوره توی ذوق می زنه. بهتره یه دور ویرایش کنید. و یه نکته دیگه اونم اینه که گیسو در قسمتی از رمان به دایان می گـه که ازش متنفره و عاشق بهزاده .اما بعد در پست های آخری که گذاشتید زمانی که دایان می گـه منو ببخش گیسو میگه به عشقی که داشتمت می بخشمت. این دو قسمت در تضاد همدیگه هستند و اگه در طی رمان گیسو عاشق دایان شده باید گفته می شد که نشد.
    رمان عالیی هستش و امیدوارم به خوبی بتونید به پایان برسونیدش.

*H@$TY_hk *

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    145
    امتیاز واکنش
    3,832
    سلام.خسته نباشی و ممنون از رمان زیبات.در حین خوندن رمان همونطور که دوستمون گفتن غلط املایی به چشمم اومد که دیدم حیفه دوباره نگم تا رفعشون کنی.و اینکه تا الان که رمانت قشنگ و هیجانی بوده امیدوارم در ادامه هم همینطور باشه.

مرسی از توجهت عزیزم . بله خودم هم متوجه هستم که در بعضی از پست ها ایراد املایی دارم ودلایلش هم همون هست که در بالا به دوست عزیزمون گفتم . من الان تمرکزم بیشترروی متن و خود داستان و تایپ اون هست برای همین کار ویرایش و برای بعد از اون موکول کردم تا با حوصله تمام متن هارو چک کنم .
    بازم ممنون از توجه و پیگیریت عزیزم :)

*H@$TY_hk *

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    145
    امتیاز واکنش
    3,832

دوست عزیزم مرسی از اینکه وقتت رو گذاشتی و انتقاد های بادقت و حرفه ای از رمانم کردی :)
    اسم رمان :
    در مورد اسم رمان ، من وقتی استارت شروع این کارو زدم درگیر یه شرایط و یه مسئله هایی بودم که در اون زمان بود که متوجه شدم آدم ها شاید سال ها زندگی کنن و پیر و کهندسال بشن ولی بعضی از اون ها هنوزم که هنوزه با گذشت سال های زیادی از عمرشون خوب رو از بد تشخیص نمی دن !
    نمی دونن کدوم کار خوبه و کدوم کار بد . شرایط و درک نمی کنن و حرکات و رفتاری بچه گانه دارن برای همین نام رمان و که بر رفته از یه آهنگ هستش رو این گذاشتم و در داستان سعی دارم مردی به نام دایان رو که در نوجونیش مادرش جلوی چشمانش جون میده و از اون به بعد یه بُعد اخلاقی دیگه پیدا می کنه و بعضی از رفتاراش بچه گونه و کودک سالانس و برای این نقش توصیف کنم .

*ژانر اجتماعی : من در این مورد کاملا حرف شمارو قبول دارم چون من در اول کار قصد داشتم از فقر و فضایی که برای این آدم ها در جامعه و اطرافشون ایجاد میشه رو بازگو کنم ولی توی این سایت خیلی ها سن پایینی دارن و همینطور خوده مقررات سایت به من این اجازه رو نمی داد که بعضی چیز ها رو عنوان کنم .
    من چیز هایی به چشم دیدم که بیانش برای یک سری آدم هایی که توی خوشبختی غرق هستن ولی از دنیا می نالن خالی از لطف نیست ولی همونطور که گفتن کم بودن سن بعضی از کسایی که شاید رمان و بخونن و همینطور مقررات سایت اجازه ی بازگویی و شرح بعضی از شرایط و به من نداد و من در این مورد از شما برای کوتاهی که کردم عذر خواهی می کنم .

درمور خلاصه هم حتما روش فکر می کنم و تغییری درش می دم .
    *جلد رمان : در مورد جلد داستان من هم با شما موافقم من برای ساخت جلد رمان یه مقدمه ای از کارم و قرار می دم و همینطور یکی سری عکس برای کار ولی خود طراح بدون اینکه توجهی به نظر من و ژانر رمان بکنه رفت برای خودش یه جلدی طراحی کرد . دقیقا تمام انتقاد هایی که شما از جلد کردید رو من به ایشون گفتم مخصوصا عکس گوشه ی کارو که به هیچ عنوان تناسبی با فضا نداشت رو ؛ اما خوب رسیدگی خوبی نشد و من هم میخواستم به مدیر سایت یک سری چیز هارو بگم ولی واقعا نه حوصلشو داشتم نه توی شرایطی بودم که هی بخوام این یکی اون یکی و محاکمه کنم پس در نتیجه ولش کردم . انشاالله برای رمان دوم جبران می کنم :)

*شخصیت پردازی ها : من در اول رمان در یکی از پست ها گفت و گوی گیسو با پسری و توی مهمونی عنوان کردم که گیسو گفت « چند سالته که اومدی توی این کار ؟ »
    « پسر : 20 سالمه » « گیسو : بچه ای واسه اینکارا » « پسر گفت : شنیدم که تو هم توی هیم سن و سال وارد این کار شدی ! »
    خب پس صددر صد توی 15 سالگی نمی تونه وارد باند شده باشه و در ادامه ی داستان همش داره رویپایت می کنه که توی این 5 سال چه اتفاق هایی برای خانوادش و دوستش سارا افتاده از طرفی هم وقی من دایان رو مردی 35 ساله معرفی می کنم و در یکی از دعواهای گیسو که روبه دایان می گـه : من با مردی 10 سال از خودم بزرگ تر ازدواج کردم به خوبی با یه حساب کتاب کوچیک میشه فهمید گیسو در چه سن و سالی هست . من خودم از اینکه بخوام تمام خصوصیات نقش های رمانمو و خودشون توصیف کنن متنفرم مثل همچین چیزی :
    سلام ، اسم من گیسوعه 25 سالمه ، همه بهم میگن خیلی خوشگل و مغرور و غد و لجبازم و از این حرفا ... برای همین ترجیح می دم که خود خواننده های داستان ویژگی های شخصیتی افراد و ضاهری افراد و با دقت خودشون بفهمن نه این که من بیام برای هرشخصیت رمانم یه خط برای ویژگی اخلاقی و شکل ظاهریش جا بزارم .
    صددر صد خواننده های عزیز هم متوجه این امر شدن چون من در هیچ مورد از شخصیت ها نیومدم شکل ظاهری و اتخلاقشونو توضیحی کامل بدم گاهی اوقات شاید یه اشاره ی کوچکی به یکی از خصوصیت هاشون زده باشم .

* در مورد شخصیت و حس دایان به گیسو : خب من هیچ جای رمان عنوان نکردم که دایان تو یک لحظه عاشق گیسو شده موقعی که دایان پیشنهاد صیغه رو به گیسو می ده صرفا داره یه معامله می کنه چون هم از درد گیسو خبر دار بود و هم میخواست به نیاز خودش برسه حتی بعدها که یاد اونروز می افته میگه میدونی گیسو من برای چی اونروز ازت خوشم اومد ؟
    یعنی اینکه عشق در نگاه اولی وجود نداشته صرفا یه خوش اومدن و به دل نشستن بوده همه ما ممکنه یک سری آدم به دلمون بشینن ولی عاشق همشون میشیم ؟ در این جا اشاره داره به تیپ و قیافه ی ساده و پاک گیسو که یه جورایی دایان و جذب میکنه برای ایجاد روابط حرفی از عشق به میون نیومده .
    و دایان ! خوب معمولا کسایی که عاشق هستن و روی یک فرد وسواس و حس مالکیت خاصی دارن در بعضی مواقع یک سری رفتاری ازشون سر می زنه که ناخودآگاه کمی بچه گانه می تونه باشه مثل دایان من نگفتم دایان در تمام مراحل زندگیش با همه ی افراد دو رو ورش اینطوری بوده نه ! ، تنها رفتارش درمورد گیسو اینطور صدق می کرده .
    درمورد گذشته آنا و گیسو بله من خودم در رمان به شبیه بودن زندگیشون به هم اشاره کردم و توضیحم دادم خوب شما اگر رمانی نوشته باشید می دونین که گاهی اوقات ناخواسته ورق بعضی مسائل برمیگرده و یکدفعه ایده ی توی ذهن شما ممکنه تغییر کنه واسه منم همچین چیزی شد من اصلا نمی خواستم که خیلی درمورد آنا شرح بدم و وار زندگیش بشم ولی دیدم برای بعضی از صحنه های دیگم لازمه که داستان زندگی آنا هم گفته بشه برای همین ناخواسته یه کم شبیه به هم شد .

درمورد غلط املایی هم که دوستان بهش اشاره کرده بودن در دو پست بالا دلایل رو گفتم وسعی می کنم بعد از اتمام کار روی ویرایشش کار کنم .
    رفتار گیسو ، خب آدم ها توی هر شرایطی یک سری حس های متفاوت به سراغشون میاد گیسو در میان گذشته ای که توی ذهنش نقش بسته بوده و خاطرات خودشو بهزاد بود که همچین حرفی زد گاهی میشه من خودم از بعضی آدم های دورم بدم بیاد ولی تو یه شرایطی خیلی سپاس گزارشون باشم و ممنونشون باشم .

درمورد سطر دوم هم که باید بگم عزیزم مثل اینکه بعضی از قسمت های رمان و به خوبی مطالعه نکردی و یا شاید هم برداشت دیگه ای از نوشته ها و گفت و گوی شخصیت ها داشتی در هرصورت من خودم خیلی سعی کردم که فضای احساسات گیسو خیلی دو گانه نباشه موقع رابطش با دایان من می تونستم اون رو یه رابـ ـطه ی فوق العاده عاشقانه بیان کنم ولی اون رو از سر ترحم گیسو به دایان و شرایطش بیان کردم و درمورد حرف گیسو ، گیسو اصلا چیزی به عنوان به عشقمون قسم رو نگفت اون گفت دایان خیلی جاها بهم کمک کردی و بهم خوبی کردی خیلی جاهام بهم ظلم کردی و دلمو شکوندی تمام اشتباهاتت و به خاطر خوبی هایی که سال ها بهم کردی می بخشم نه به خاطر عشقمون !!
    چون در یک جای رمان هم گیسو به دایان گفت : دایان مطمعنا اونقدری که تو عاشق و شیدای من هستی من نیستم ولی من دوست دارم ، خب صد در صد دوست داشتن با عشق تفاوتش زمین تا آسمونه ...
    در آخر ، گلم مرسی از اینکه رمان و نقد کردی و به من نویسنده فهموندی که شاید دیدگاه و برداشت خواننده ها با منی که نویسنده ی کارم فرق و تفاوت داشته باشه باید عرض کنم که شما خیلی جاها به متن دقتی نکردی چیزیو دیدی که خودت علاقه داشتی شما دوست داشتی که گیسو عاشق دایان باشه برای همین خیلی از حرف هاشو به اشتباه به عشق برداشت کردی در هرصورت ، بازم ممنون از اینکه وقت گذاشتی بعضی از نقد هات واقعا زیبا و پر دقت بود بازم ممنون از اینکه به رمان و بهتر شدنش توجه داشتی :)

NAZ-BANOW

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    850
    امتیاز واکنش
    23,352
    نقد
    پیر شدیم ولی بزرگ نه
    نقد
    بر اساس پست های گذاشته شده توسط نویسنده می باشد
    ضمن خسته نباشید خدمت شما دوست و نویسنده ی عزیز
    *نام

نام
    با عنوان پیر شدیم ولی بزرگ نه یاد آور تمام سختی های بزرگ و مشکلات بسیار در زندگی خیلی از انسان هاست.
    انسان هایی که عمر خود را گذرانده و در راه چیز های بیهوده صرف کرده اند.
    نام
    جدید بوده وبرای شخص بنده تازگی داشت حس های مختلفی از نام شما درون من شکل گرفت از جمله شگفتی درمورد انتخاب این اسم کنجکاوی در مورد روال داستان... حتی اولین ذهنیتی که از نام
    شما در ذهنم شکل گرفت چند شخصیت سالخورده ,لجباز و یکدنده بود اما موضوع
    متفاوت بود و این منو بیشتر کنجکاو کرد.
    نام رمانتون کاملا با محتوا هماهنگ بود و جذابیت بالایی در جذب خواننده رو داره چون یک اسم جدید هست
    پیر شدیم ولی بزرگ نه این نام نشان دهنده ی انسان هایی هستند که عمر خود را به بطالت گذرانده اند درسته که پیر شدند ولی هنوز از لحاظ عقلی به صورت کامل تکامل نیافته اند.
    نام
    به صورت حرفه ای انتخاب شده است.

*خلاصه

خلاصه ی خوبی رو به خواننده ها ارائه دادید.
    یک خلاصه ی کامل و بی نقص ،در حالی که شما روند داستانتون رو در خلاصه به طور کامل شرح دادید ولی باز هم جاهای رمز آلودی در بین خلاصه اتون به چشم می خوره،در عین سادگی وزیبایی خلاصه اتون رو به نحو احسن توضیح دادید و این یک موضوع بسیار عالی است.
    خلاصه ای که برای خواننده توضیح دادید یک دید کلی و کوتاه در مور د روال داستان هستش و کاملا با اسم
    و حتی ژانری که برای رمانتون در نظر گرفتید همخوانی دارد.
    شما با خلاصه ای که ارایه دادید تماما در ذهن خواننده موجب ایجاد سوال ها و جواب هایی بی پاسخ شدید که خواننده رو ترغیب به خوندن
    می کنه.
    خلاصه یکی از بخش های اصلی تبلیغ
    به حساب میاد و اگر در نوشتن اون مهارت کاملی نداشته باشیم
    از چند نظر ناقص می مونه و بابت این خلاصه زیباتون بهتون تبریک می گم.

*جلد

جلد
    نشان گر یک دختر که خود رو اسیر باد کرده گویی از زندگی خسته شده و با بستن چشمانش می خواد همه چیز رو به فراموشی بسپاره.من عکس روی جلد رو به گیسو شبیه می کنم چون خیلی شباهت خاصی به شخصیت داخل رمانتون داره
    عکس خوبی رو برای جلد انتخاب کردید و جذابیتی نسبی رو برای خواننده نشون میده ولی طبق گفته شما و انتخاب ژانر های برگزیده برای
    بهتر می بود علاو ه بر نشان دادن یکی از ژانر ها از تمامی ژانر ها برای ارتباط مناسب خواننده ها در جلد لحاظ می کردید امید وارم در کار های بعدی شاهد این مورد باشیم گلم.

*مقدمه

مقدمه ای که بر رمانتون انتخاب کردید شعر کوتاهی از کتاب گل سرخ سهراب سپهری هستش.
    در عین کوتاهی،جذاب و زیبا به نظر میاد و حس خوبی از این شعر به آدم دست می ده. ولی چون جنایی و پلیسی جزو ژانر های انتخابی شما هست می تونستید متنی مرتبط تر با ژانر و موضوع داستان انتخاب کنید.
    وبهتر می بود مقدمه رو به جای اینکه در قسمت اول در بین خلاصه و معرفی
    قراربدید در پست آغازین رمانتون قرار می دادید.
    چون مقدمه روهمراه خلاصه نوشتید شاید با خلاصه تلفیق پیداکنه خواننده مقدمه رو به خلاصه ربط بده پس بهتره دوست عزیزم مقدمه رو در پست اول قرار بدید تا زیبایی رمانتون بیش از این باشه.

*شروع

دوست خوبم شما قلم بسیار پخته ای دارید و بابت این قلم زیبا بهتون تبریک می گم.
    شروع
    بسیار زیبا و هیجان انگیز بود سرتاسر راز و رمز و شما با انتخاب شروعی مناسب برای رمانتون خواننده رو تر غیب به خوندن ادامه
    می کنید.
    سکانسی که برای قسمت اول در نظر گرفتند یعنی همون جایی که گیسو در حال مشاهده چند عکس هستش بسیار سکانس عالی و جذابی بود .
    شروع
    علاوه بر شروعی جذاب به طور کامل و تدریجی شروع به معرفی افراد داخل
    کردید یعنی به صورت یکباره از ابتدای
    این کار رو شروع نکردید به روالی اهسته و منتطقی این کارو ادامه دادید و نوع دیالوگ ها در پست های آغازین خوب بود و مخاطب می تونه تا حدودی نوع رفتار و اخلاق شخصیت هارو در ذهنش تجسم کنه.
    اکثر شروع امروزه
    ها با از خواب بیدار شدند و یا دیالوگ ها و ... و... های بسیارهستش و شما با شروعی هیجان انگیز این یکنواخت بودن رو با قلم بسیار پختتون تغییردادید.

*سیر

دوست خوبم
    شما دارای سیر خوبی بود.
    و اتفاقات به جا و به دور از هیچ گونه روند تندی روال خودش رو ادامه می داد.شما اتفاق افتادن بعضی از قسمت ها رو به صورت خیلی حرفه ای در نظر گرفته بودید به صورت کامل هر بخش رو به صورت جداگانه توضیح داده بودید و نشاگر این موضوع بود که شما بدون داشتن هیچ گونه عجله ای اتفاقات رو با روش خودتون به صورت آهسته و پشت سر هم قرار دادید.سیر
    گاهی در گذشته بود و گاهی در اینده و شما این روال رو به خوبی کنترل کردید و به یکباره از حالت حال
    به گذشته نپریدید و خواننده از این روال گیج نشده و به خوبی تونسته با روال گذشته و حال
    ارتباط برقرار کنه.نویسنده به خوبی با اتفاقات هیجان انگیز و غیر پیش بینی شده
    کاملا تونسته مخاطب رو با خودش همراه و هماهنگ کنه.

* توصیفات(حالت، چهره، احساس، مکان)
    توصیف هاتون در مورد حالت اشخاص بسیار عالی بود.
    شما به صورت عالی حس درونی و نوع برخورد کردن شخصیت های رمانتون رو با افراد دور و بر رو به درستی و به نحو احسنت اجرا کرده بودید.رفتار شخصیت ها با اتفاق های افتاده کاملا طبیعی بوده ولی در جای جای
    شما عرف اسلام و دینی رو رعایت نکردید و بی پرده در مورد روابط آزاد شخصیت ها ی داخل
    اشاره کردید که در چهارچوب قوانین اسلامی خلاف قوانین به حساب میاد. لطفا این مورد ها رو در
    به حداقل برسونید.
    توصیف های چهره های
    هم تدریجی بود و اطلاعات در مورد چهره ی اشخاص رو به یکجا برای خواننده شرح ندادید و تا آخر
    در هر پست یکی از اعضای چهره رو به صورت تدریجی ارائه دادیدو این موضوع به جذابیت
    اضافه می کنه.
    در مورد توصیف احساس های شخصیت های
    هم به صورت عالی عمل کرده بودید،غم،ناراحتی ،شادی ،هیجانی بودن نوع احساس ها رو هم مانند سایر توصفات به خوبی عمل کرده بودید.
    در مورد توصیف مکان ها هم به درستی عمل کرده و اجزای داخلی و بیرونی
    رو به درستی اجرا و توضیح و توصف کرده بودید و من باید بابت ان نظم درست در مانتون به شما تبریکی بگم.

*زاویه دید
    زاویه ی دیدی که برای
    در نظر گرفته بودید دانای کل بود.
    یکی از بهترین زاویه ها برای توضیح حالات اشخاص به جای اینکه
    از سوی چند شخصیت بیان بشه شما دانای کل رو انتخاب کرده بودید و هرجایی نیاز به توضیح حالات سایر اشخاص به جز گیسو بودید به درستی از زاویه دانای کل استفاده کرده بودید.
    و این نظم تا به آخر
    در داستان به چشم می خورد دوست عزیزم.

*دیالوگ ها و مونولوگ ها
    دیالوگ های داخل رمانتون به درستی با توجه به سن،ویژیگ اشخاص ،نوع شخصیت اشخاص به درستی عمل کرده بودید.
    مثلا در جایی که گیسو مکالمه پدر معتاد خودش رو با مادرش رو به یاد می آورد و زن رو به صورت ژن تلفظ کرده بود نشن گر این بود که یک فرد معتاد در حال گفت و گو هست.
    دیالوگ های داخل رمانتون کلیشه ای نبود و در بسایری از قسمت هیجان تمسخر و تیکه اندازی با توجه به رفتار و نوع شخصیت های به چشم می خورد.
    منولوگ های داخل رمانتون فقط مونولو گ های درونی گیسو بود و بسیار هوشمندانه متن های مربوط به منولوگ گیسو رو انتخاب کرده بودید ،هرجایی که نیاز به دید از زاویه کل بود به درستی وارد عمل شده بودید و هر کجا نیاز به منولوگ بود هم همانطور به درستی عمل کرده بودید.

*شخصیت پردازی
    شخصیت های داخل رمانتون به درستی انتخاب شده بودند
    و درمورد شغل و سن اشخاص هم به درستی اشاره کرده بودید.
    گیسو آنا دایان سیا و ....شخصیت ها تشکیل دهنده ی رمانتون بود هر کودوم به نحوی نقش های پر رنگی رو در داخل رمانتون ایفا می کردند.
    نوع شخصیت پردازی شما دوست عزیز بسیار عالی بود چون نوع رفتار شخصیت ها رو از شروع
    در اختیار خواننده قرار نداده بودید و به تدریج نوع رفتار شون رو برای شخص خواننده بیان می کنید و این کی از نقاط مثبت برای یک نویسنده محسوب میشه.
    نوع مکالمه های شخصیت داخل
    نسبت با نوع سن و رفتار و کردار شخصیت ها کامل تناسب داشت.و در مودر اسامی شخصیت ها هم همین طور کاملا با شخصیت ها همخوانی داشته.
    *ایده
    ایده رمان یک ایده کاملا تازه و نو نیست و شخصیت ها ماجرا های اتفاق افتاده در رمان را در رمان های دیگری نیز مشاهده کرده ایم اما به دلیل قلم توانای نویسنده وخلاق بودن در نوشتم اتفاقات غیر قابل پیش بینی سبب شده است که رمان در نظر خواننده رمانی جذاب و پرکشش باشد
    *نثر
    شما دارای دو نثر بود نثر ادبی ونثر محاوره هستش
    شما برای توصیف رمانتون از نثر ادبی استفاده کردید و برای دیالوگ ها و منولوگ ها از نثر عامیه و محاوره استفاده کردید
    که این موضوع یکنواخت بودن روال
    رو تغییر می ده و شما این دو نثر رو به خوبی در رمانتون رعایت کرده بودید.و تا به اخر
    این نوع نثر ثابت بود.
    *ژانر

ژانری که برای رمانتون در نظر گرفتید پلیسی ،عاشقانه ، معمایی ، اجتماعی ، غم انگیز همه ی ژانر ها در
    رعایت شده ولی ما در نوشتاری
    ژانر غم انگیز نداریم و بهتر است این ژانر رو حذف کنید.و تماما نشانه های عاشقی برای ژانر عاشقانه. پلیسی برای ژان رو پلیسی و سایر ژانر ها به چشم پ می خورد.

*علائم نگارشی
    دوست خوبم شما در سراسر
    در قسمت های منولوگ و غیره از ...استفاده کردید.
    ...به جز در دیالوگ در سایر قسمت ها ممنوع هستش لطفا این قسمت از
    رو ویرایش کنید دوست عزیزم
    در بسیاری از قسمت غلط های املایی زیادی به چشم می خوره که فکر کنم به دلیل سرعت تایپی بالاتون باشه لطفا این قسمت رو ههم تغییر بدید.
    در بسایری از قسمت ها از ؟؟ یا!! به چشم می خوره به جای استفاده از این دو؟یا دو!می تونستید اوج سوای یا تعجب بودن جملاتتون رو با کی از این ها نشون بدید.
    در خلاصه
    بسیار جذاب با قلم پخته با توجه به اولین کار شما بود.
    برای شما دوست عزیزم آرزوی موفقیت روزافزون رو دارم و امید وارم شاهد کار های بعدی و جذاب شما باشیم

:campeon2:عضو شورای نقد نگاه دانلود:campeon2:

Sara*R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    43
    امتیاز واکنش
    474
    نقد
    پیر شدیم ولی بزرگ نه !
    با سلام وخسته نباشید خدمت نویسنده ی عزیز

نام
    :
    در اولین نگاه با دیدن نام
    یاد البوم علیرضا جی جی و اهنگ گروه زدبازی افتادم . نام
    در عرصه داستان و
    نامی نو وتازه است . و تضاد زیبایی در ان وجود دارد پیر شدیم ولی بزرگ نه اشاره به ادم هایی دارد که سن وسال زیادی ندارند ولی سختی ها و مشکلات زندگی باعث شده است که روح خسته وپیری داشته باشند البته به صورت دیگری میشود ان را تعبیر کرد که منظور ادم هایی است که سن انها زیاد شده است ولی هنوز در گذشته و سن کم و ارزوها و اغده ها و ترس هایشان در سن کم باقی مانده اند. در
    شاهد هر دو گروه هستیم گرچه همان دسته دوم بیشتر به ان می خورد . نام
    کاملا با
    مطابقت دارد و باید به نویسنده برای انتخاب چنین نامی برای رمانش تبریک گفت چون نامی با معنا و فراموش نشدنی است .

خلاصه
    :
    خلاصه ای طولانی ولی با معنای زیاد نویسنده به شیوه ایی زیبا و با جملاتی با معنا از ادم ها و خودخواهی هایشان میگوید و اشاره ایی به دختر خسته و سختی کشیده
    میکند . در واقع هیچ ذهنیتی از اتفاقات
    و سیر داستانی ان به خواننده نمی دهد . در زیبایی و معنای عمیق ان هیچ شکی نیست ولی اگر سعی میشد در ان توضیحات کلی در مورد اتفاقات و جریان
    داده می شد در جذب مختطب خیلی تاثیر گذار تر بود . گرچه قسمت پایانی ان که معرفی شخصیت اصلی
    و شرایط او است تا حدی زیادی به معرفی
    پرداخته ولی واقعا معرف
    نیست من با خواندن خلاصه ذهنیتی از
    برای خودم ساختم که بعد خواندن دو صفحه از
    کاملا متفاوت با سیر داستانی ان بود .ولی در کل
    خلاصه زیبا و با معنایی دارد.

مقدمه
    :
    نویسنده از یک شعر کوتاه به عنوان مقدمه استفاده کرده است . بهتر بود مقدمه را در اغاز پست اول قبل متن اصلی می نوشت .مقدمه شعر با معنا و زیبایی است و به درستی انتخاب شده است و کاملا با
    مطابقت دارد.

جلد
    :
    جلد
    زیبا و ساده است . تصویر دختر روی جلد با موهایی طلایی و روشن کاملا خواننده را به یاد شخصیت اصلی
    می اندازد . با نگاه کردن به جلد یک نوع حس ارامش و سادگی به خواننده منتقل می شود و اگر جلد و مقدمه و خلاصه را به یاد بیاورد و از دیدن ژانر های
    چشم پوشی کند در انتظار خواندن رمانی ارام اجتماعی با پیش امدن مشکلاتی عادی است که کاملا مخالف سیر
    است جلد اگرچه زیباست اما به نظر من فضای حاکم ر
    را به درستی منتقل نمی کند
    پیش رو اصلا رمانی ارام و عادی نیست . نویسنده می توانست جلد هیجان انگیز تر و مشوش کننده تری را انتخاب کند تا مطابقت بیشتری با
    داشته باشد .

ژانر
    :
    نویسنده برای
    خود از ژانر های پلیسی و عاشقانه و معمایی و اجتماعی و غم انگیز استفاده کرده است . تمام ژانر ها به درستی انتخاب شده اند در
    شاهد وجود صحنه هایی از تمام ژانر های نام بـرده هستیم . تنها اشکالی که می شود به ژانر
    گرفت این است که نویسنده برای
    از ژانر غم انگیز نام بـرده در اصل ما ژانری به این نام نداریم بهتر است نویسنده این قسمت را اصلاح کند .

زاویه دید:
    به بیشتر از زبان دانای کل نوشته شده و از دید شخصیت اول یا اول شخص مفرد داستان را روایت میکند . زاویه دید
    کامل و بدونه نقص است نویسنده به زیباترین نحو ممکن داستان را دید گیسو نقل میکند

موضوع و ایده
    :
    در مورد دختری تنها و سختی کشیده ولی سرسخت است که در سن کم به دلیل مشکلات خانوادگی و بی پولی وارد یک گروه خلافکار میشود و با یکی از سرسته های ان گروه ازدواج موقت می کند تا مشکلات خانواده خود را حل کند حال بعد چند سال از ورودش به گروه با نگاه کردن به عقب پی میبرد که هیچ چیز برایش باقی نمانده است و در مشکلاتی بزرگتر دست و پا می زند و.... موضوع ایده اصلی
    را نمی توان کاملا نو و تازه در نظر گرفت ما در چندین
    دیگر هم شاهد چنین شخصیت های بوده ایم عوامل کلیشه ایی مثل پدر معتاد یا بی پولی و دختر نان اور خانواده ویا ورود به باند مواد فروش را در چندین
    دیگر دیده اما این
    با همه ان
    ها یک فرق اصلی دارد و ان هم قلم قویی نویسنده
    و خلاقیت او در نحوه نوشتن و خلق اتفاقات جدید و به دور از ذهن خواننده است همین باعث شده است
    کاملا رمانی جذاب و جذب کننده برای خواننده باشد با کششی بسیار برای پی بردن به تمام معما ها و دانستن عکس العمل شخصیت اصلی در برابر اتفاقاتی که برایش پیش می اید .

شروع
    :
    عکس هایی که باعث تشویش و ترس و ناباوری بیننده ان است
    از چنین صحنه ایی شروع می شود با صدها سوال را در ذهن خواننده به وجود می اورد عکس ها متعلق به چه چیزی است چه کسی ان را فرستاده چه کسی ان را نگاه میکند چرا فرد بیننده عکس این همه از دیدن ان ها اشفته است؟نویسنده شروعی چالش برانگیز را به تصویر کشیده و همین امر سبب می شود که خواننده ها جذب
    شوند و به خواندن ان ادامه دهند تا پاسخ سوال های ایجاد شده در ذهن خود را پیدا کنند . شروع
    مانند شروع
    در چندین
    دیگر است به تصویر کشیدن شخصیت اصلی در صحنه ایی که یک راز سربه مهر یا یک گند و خراب کاری در پیش چشم او فاش میشود و در ادامه شاهد بیان سراغاز مشکل هستیم و... اما در این نویسنده به عقب بر نگشت و شروع به تعریف
    در ادامه همان جریان نمود.
    دارای شروعی قویی و جذاب است قلم نویسنده واقعا در شروع ان قویی است و همین سبب میشود خواننده با میل هرچه تمام تر
    را پی گیری کند .

نثر
    :
    دارای دو نوع نثر است در نوشتن توصیفات و زبان دانای کل از نثر ادبی و در دیالوگ ها و مونولوگ ها از نثر عامیانه استفاده شده است . همین کار هم باعث جذاب تر شدن و منظم تر شدن نوشته ها شده است و هم باعث زیبا تر شدن توصیفات و جذاب تر شدن ان برای خواننده شده است . نثر کاملا درست انتخاب شده است.

توصیفات :
    نویسنده در کل در بیان توصیفات قویی عمل کرده است هم در مکان ها و حالات و هم در شخصیت ها
    توصیف مکان ها :نویسنده هر جا که لازم بوده است و به مقدار کافی صحنه ها و مکان ها را توصیف کرده است و همین توصیف های قویی سبب می شود که خواننده به راحتی مکان های
    را در ذهن خود تجسم کند وبا
    بهتر ارتباط برقرار کند .
    توصیف شخصیت ها:نویسنده در جاهای مختلف از زبان افراد مختلف به توصیف خصوصیات شخصیت ها پرداخته است و تقریبا همه از همه انها یک ذهنیت در ذهن خواننده ایجاد میکند
    توصیف حالات : نویسنده همانند دو مورد بالا در این یک مورد هم قویی و درست عمل کرده است تا جایی که امکان دارد حالات و احساسات را به تصویر کشیده است
    یکی از بهترین صحنه ها از لحاظ توصیفات صحنه وارد شدن پنهانی کوروش و گیسو به ساختمانی که اجساد در ان وجود داشت بود توصیفات قویی در این صحنه سبب شده بود که کاملا ترس و دلهره شخصیت ها به خواننده منتقل شود.

دیالوگ ها :
    بیشتر
    را مونولوگ ها تشکیل داده است ان هم به دلیل نوشتن ان از زاویه اول شخص مفرد است دیالوگ های
    تماما درست و به جا و جذاب هستن در
    شاهد دیالوگ های هرز و بی فایده نیستیم همه ان ها در راستای سیر داستانی هستن و حتی دیالوگ های ماندگار و با معنی نیز زیاد در ان به چشم میخورد.

شغل و نام شخصیت ها :
    نویسنده از نام های زیبا و تقریبا رایج استفاده کرده است نام شخصیت ها به سن و شخصیت ان ها مطابقت دارد شغل شخصیت ها هم که اکثرا قاچاقی است با رفتار ان ها مطابقت دارد.

شخصیت پردازی :
    یکی از نقاط قوت
    شخصیت پردازی خوب و تا حدی قویی ان است همه شخصیت ها باور پذیر هستن همه ان ها عمیق شخصیت پردازی شده اند هیچ خوب و بد مطلقی در ان ها وجود ندارد . قابل پیش بینی نیستند ما با دید شخصیت اول داستان ان هارا قضاوت می کنم ولی بارهای شخصیت اصلی هم در مورد ان ها کامل و مطلق نیست و همین باعث پیش بینی نشدنی بودن
    و جذابیت شخصیت ها در غیر قابل پیش بیتی بودن رفتار ان هاست . نویسنده تا حد امکان ولزوم برای ان ها تاریخچه و باور و احساس خلق کرده است .خواننده نمی تواند از شخصیتی کاملا متنفر یا کاملا خوششش بیاد . شخصیت اصلی گیسو دختری زیبا و خوش اندام و سرسخت با گذشته ایی پر از سختی و تنها گاهی مجبور به انجام کارهایی شده که فکر می کرد بهترین کار است و حال با وجود اتفاقات پیش رو حس پشیمانی و تزلزل در او به وجود امده .دایان پسری سی و چند سال یکی از اعضای اصلی باند با چهره ایی جذاب و رفتاری خشن با روحی ضرب خورده از پدرش .انا دختر ریس باند تنها دوست گیسو و قربانی کارهای پدرش و.... به تمام شخصیت ها دلچسپ و جذاب پرداخته شده است .

اصول نگارشی:
    نثر مرتب و ادبی
    و قلم توانای نویسنده باعث شده است که اشتباهات نگارشی کمی در
    وجود داشته باشد تنها یک مورد خیلی به چشم می اید و ان هم باعث ناخوانا شدن جمله می شود و به وفور در
    به چشم می اید اشتباهات املایی و تایپی است اگر نویسنده این چنین اشتباهاتی را رفع کند
    بی عیبو نقص تری را ارایه می دهد.
    یکی دیگر از اشتباهات نگارشی استفاده از چند علامت نگارشی کنار هم است اوردن یکی از ان ها کافی است.
    واقعا !! یا الان داری با کی لج می کنی احمق جون ؟!
    اره حدود 1-2سالی میشه ...!! این جمله بهتر بود به این صورت نوشته شود ------اره یکی دو سالی میشه !
    از اعداد به صورت عددی زیاد در متن استفاده شده زیبا تر بود برخی از ان ها به صورت حروفی نوشته شود

استدلال
    :
    در کل استدلال
    باور پذیر و درست و قویی است به غیر از چند مورد زمانی که دایان گیسو را کتک زد و بعد توسط پلیس در مهمانی دست گیر شدن اول همه اظهار می کردند دایان را نمشناسند ولی وقتی به سیاوش به سیامک جلوی پلیش زنگ زد تا مدارک گیسو را بیاورد دایان تلفن را از او گرفت و به سیامک گفت چیزی برای او بیاورد چرا پلیس در این صحنه یاداور نکرد که ان ها گفتند که دایان را نم شناسند .
    در قسمتی گیسو میگوید که دایان وقتی نوجوانی 22ساله بوده . سن 22 سالگی دیگر نوجوان حساب نمی شود بلکه جوان است

نویسنده عزیز بعد از خواندن
    شما شیفته قلم قدرتمند و توانای شما شدم و بعد از این که فهمیدم کار اول شماست بیشتر خوشحال شدم مطمعنم در اینده نویسنده موفقی خواهید شد موفق باشید

عضو شورای نقد نگاه دانلود

برخی موضوعات مشابه

بالا