نقد رمان معرفی و نقد رمان یاقوت خونین|رزمین رولینگ کاربر انجمن نگاه دانلود

روند رمان را چگونه ارزیابی میکنید؟

• در کل کند است.

رای: 0 0.0%
  • بسیار تند پیش میرود.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    15

رزمین رولینگ

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
770
امتیاز واکنش
13,290
یاقوت خونین
ژانر:درام جنایی و عاطفی
نویسنده:رزمین رولینگ
خلاصه:یاقوت خونین قصه ی رابـ ـطه هاست...آدمهایی که سر هیچ کشته میشوند!
نفر اول:شون مالینا،یک حواسپرتی...یک اتفاق ساده که سبب میشود جیسا اورا بکشد...
نفر دوم:یاشیرو میساکی،مردی که رازها در سـ*ـینه دارد،سخن نمیگوید و برای همین بعد از مرگش تنها پسرش و قهرمان 15ساله ی قصه ی ما،ناچار میشود صندوق اسرار را تک و تنها بگشاید...
نفر سوم:شون نیتا،پسری که برای تارو مثل برادر است...ولی طناب رابـ ـطه پاره میشود تا شبی بارانی که نیتا کلید صندوق اسرار را به تارو میدهد...اینجاست که بازی مرگ،تارو،عشق،یاکوزا و یاقوت آغاز میشود...

7mtn7gf6il307nln21e7.jpg

دوستان رمانم دنبال کننده زیاد نداره...دلیلشم اینه که خیلیا از یه رمان خوب معمایی خوششون نمیاد و دوست دارن فقط رمانای الکی عاشقانه بخونن...اگه دو نفرم رمانمو نقد کنن ممنون میشم...در هر صورت حداقلش اینه که میفهمم ایرادم چیه که هیچکی حتی سمت لینک این رمان نمیاد!
بازم ممنون...
لینک رمان:
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

"یا زهرا"

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • hanix.arsh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    67
    امتیاز واکنش
    1,501
    سلام عزیزم.من رمانتو خونده بودم.نسبت به اینکه تازه کار هستیو سنت هم کمه قلمت پخته استو جا داااره تا پیشرفت کنی.نگارشت خیلی خوبه.جملات کلیشه ای هم نداری.فقط باید یه کم روی شخصیت هات بیشتر کار کنی تا با مخاطب بیشتر ارتباط برقرار کنه.در کل رمانت جدید و عاالیه.موفق باشی.یا علی

EN.VAY

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1
    امتیاز واکنش
    39
    رمانت قشنگه دوستم فقط یه خورده تواناییای تارو برا پسر 15 ساله بنظرم خیلی بالاس هرچند به نظرم یه نابغه کوچولوعه در هر صورت کاش سنش حداقل یکی دوسال بیشتر بود...حالاهرچی...منتظر ادامش هستم
    با تشکر فراوان❤

رزمین رولینگ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    770
    امتیاز واکنش
    13,290
    دلم میخواست در عین اینکه نوجوونه بقیه ی چیزاش مثل یه نوجوون عادی نباشه...شاید بهتر باشه رمان آرتمیس فاولو بخونید هرچند این رمان تخیلیه و رمان من نه ولی بازم ممنون که نظر دادید...در هر صورت تارو تواناییشو مدیون پدرشه همونطور که در همه جای رمان میگه این کارا رو پدرش بهش یاد داده...
    "یا زهرا"

فرشته رحمانی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    812
    امتیاز واکنش
    6,489
    من صفحه ی اول رمانت رو خوندم و بهت زده شدم
    همه چیز عالی و به جا بود
    جملات و علایم نگارشی و حتی دیالوگ ها
    فضای رمان رو به خوبی حس میکردم
    واقعا ۱۴ سالته؟! عجیبه که تو این سن قلمت اینقدر قوی و پخته باشه :-)
    موفق باشی دوست من

Marzie

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2
    امتیاز واکنش
    5
    سلام رمانتونو خیلی دوست دارم و همیشه پست هاشو می خونم بعضی جاها مثلا تو گفت و گوها یا تک گویی و عواطف درونی خیلی لـ*ـذت می برم و به نظرم خیلی خوب تونستین به موضوع اصلی شاخ و برگ بدین و خوب هم تونستین تو ژانر جنایی بنویسین فکر کنم نوشتن تو ژانر جنایی کمی سخت باشه آخه باید تو این ژانر پیچیده نوشت

رزمین رولینگ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    770
    امتیاز واکنش
    13,290

رزمین رولینگ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    770
    امتیاز واکنش
    13,290

سلام به دوست عزیز و ممنونم که شما اینقدر خوب رمانم رو خوندید و صدالبته متشکرم بابت تشکراتون...
    خب،منم میدونم که رمانم طرفدار نداره و با وجود اینکه واقعا براش زحمت کشیدم دلیلشو نمیفهمم! با خودم میگم قلمم ایراد داره؟رمانم مشکل تایپی داره؟موضوعش الکی و آبکیه؟دیالوگاش مزخرفن؟ژانرش پرطرفدار نیست؟و بیشتر از قبل گیج میشم ولی امیدوارم وقتی رفت روی صفحه ی اصلی سایت برای دانلود،طرفدار پیدا کنه!
    خب،چند تا دلیل دارم برای انتخاب لوکیشنی مثل کشور ژاپن،بندر توکیو،و کشورای دیگه که در طول داستان باهاشون مواجه میشید و فعلا اونا رو لو نمیدم!
    1.داستانها و رمانهایی که در طول مدتی که رمانهای مجازی باب شدن رو خونده بودم؛اونایی که لوکیشن خارجی داشتن رو بررسی کردم و فهمیدم آسیای شرقی یا همون خاور دور اصلا برای نوشتن نگـاه دانلـود مد نظر قرار نمیگیره.پس تصمیم گرفتم متفاوت بنویسم...
    2.میخواستم ریسک کنم،ژاپن کشوریه که نوشتن نگـاه دانلـود با لوکیشن اون قطعا سخت خواهد بود،با خودم گفتم بهتره روی لبه ی یک ساختمون ده طبقه یا بیشتر راه برم و این ریسکو بپذیرم.پس شروع کردم به نوشتن این رمان با ریسک بالا!
    3.پرونده ی مفسد اقتصادی معروف،که مردم بیچاره رو به خاک سیاه نشوند،یعنی آقای ب.ز رو بررسی کرده بودن و فهمیده بودن که ایشون معاملاتی هم با باند تبهکار معروف،یاکوزا داشته!این باند،همونطور که در رمان با اون مواجه میشیم،باندی معروف،مخوف،به اندازه ی القاعده و داعش و بوکو حرام و خیلیای دیگه خطرناک،و جانی و بیرحمه.رئیس اصلی این باند،آقای شینجی شش ماه پیش(اگه اشتباه نکنم)توسط باند رقیبش سر بریده شد.باند الان تقریبا از هم پاشیده شده،ولی بعید نیست که دوباره جون بگیره!خب،مردم ایران اینقدر درگیر مسائل دیگه ی خاورمیانه شدن که توجهی به یاکوزا نکنن!ولی آقای ب.ز معامله ی بزرگی با این باند کرد که هزینه ی زیادی هم متحمل شد!دوست دارم مردم این باندو بشناسن!بدونن که خطرناکه...همونطور هم تلاش کردم اوج قساوت و بیرحمی یک انسان رو در پنج نفر اصلی ای که از شخصیتهای رمان هستن،پیاده کنم.در طول رمان متوجه خواهید شد.
    4.در سال2015میلادی،ژاپن امن ترین کشور دنیا شناخته شد اما شاید این فقط یک آمار باشه،چون بندر توکیو به طور میانگین روزانه200مورد واردات قاچاقی داره اعم از ماری جوانا و...اسکله های بندر توکیو دال بر این موضوع هستن.پس میشه کشوری رو برای داستان انتخاب کرد که خاور دور باشه،برای مردم ناشناخته باشه و در واقع،اعمال مجرمانه ی زیادی هم توش صورت بگیره!
    5.من کشور ژاپن رو دوست دارم،کلا نمیدونم چرا،ولی خب دوست دارم دیگه!واسه همین این آرزوم بود که در یک چنین کشوری رمان بنویسم.
    در کل،امیدوارم بالاخره خواننده های رمانم بیشتر بشن!چون من زیاد براش زحمت کشیدم.میدونم شاید خیلیا فکر کنن این که14سالشه،یعنی چی زحمت کشیده؟ولی باور کنید من تلاش کردم یه رمان خوب جنایی با درونمایه ی عاطفی تحویل بدم.امیدوارم خانمwitchپست های بعدی رمانم رو هم بخونید و روی نظرتون که رمانم خوبه،پا نگذارین!
    خیلی ممنون از اظهار نظرتون!
    "یا زهرا"

رزمین رولینگ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    770
    امتیاز واکنش
    13,290
    یکی از دوستان عزیزم پرسیدن که الان تارو میساکی دقیقا به کی علاقه داره؟من تو صفحه ی نقد جواب میدم چون صفحه ی پروفایل محدودیت در تعداد حروف داره...
    رمان ما،از اونجایی که متفاوت تر از رمانهای دیگه ست،دو کاراکتر نقش اول زن داره،یک کاراکتر نقش اول مرد و یک کاراکتر نقش مکمل زن!نقش مکمل مرد هم داریم که جیسا هستش به همراه میکامی و نیتا!
    پس هفت کاراکتر اصلی داریم.در ابتدای داستان ما فکر کردیم که کاراکتر نقش اول زن جینوئه،جلوتر رفتیم و فکر کردیم جینو و میوری در کنار هم،کمی جلوتر میوری حذف شد و به جاش سامیتا اومد.تارو میساکی به هردوی این دخترها علاقه داره...این ساختار شکنیه که ما برای یک کاراکتر مرد دو معشوق در نظر بگیریم،ولی شدنیه!
    تارو میساکی این دو دختر رو دوست داره و میفهمه که میوری هیچ اهمیتی براش نداشته!داستان جلوتر میره،و در فصل آخر یک غافلگیری بزرگ برای خواننده به وجود میاد...فرشته جان،تا فصل آخر صبر کن بعد میفهمی که چه اتفاقی می افته اما تا همینجا بدون که تارو هردوتاشون رو دوست داره!
    "یا زهرا"

رزمین رولینگ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    770
    امتیاز واکنش
    13,290

برخی موضوعات مشابه

بالا