نقد رمان معرفی و نقد مجموعه رمان آینه زمان | fatima eqb نویسنده انجمن

به نظر شما کدام جلد از این مجموعه مورد پسند شما بود ؟

• مجموع رای دهندگان
    64

fatima Eqb

نویسنده ویژه
نویسنده انجمن
ارسالی ها
1,489
امتیاز واکنش
51,834
دوستان عزیز سلام
از اینکه وقت گذاشتید و این مجموعه را خواندید از شما سپاسگزارم . هدف من از نوشتن این مجموعه ، آشنایی با تاریخ ایران باستان بود . متأسفانه این قسمت از تاریخ باشکوه ما رو به فراموشی است و کمتر کسی با پیشینه تاریخی کشور آشناست ، سالهاست که تاریخ مورد ظلم قرار گرفته و هیچکس حاضر نیست به آن اهمیت دهد . قبول دارم مطالب تاریخی سخت و ثقیل هستند برای همین تصمیم گرفتم داستانی بنویسم و در آن به معرفی تاریخ و شخصیتهای آن بپردازم ، در این راه بهتر دیدم از شخص یا اشخاصی کمک بگیرم که در جذابیت و شیرینی این مجموعه دخیل باشند . می دانم که همه شما اول اسم مجید را می آورید و بعد بقیه . بله در بیشتر پیامهایی که بدستم رسید همه از مجید به عنوان شیرینی داستان صحبت کرده بودند. قسمت چهارم هم رو به اتمام است و بهتر دیدم نظرات تک تک شما عزیزان را در مورد داستان بدانم .
در این نظرسنجی لطفاً نظرات خودتان را بگویید و بگویید بهترین قسمت از نظر شما کدام بوده و به چه دلیل ؟
از همراهی شما عزیزان کمال تشکر را دارم . به امید روزی که همه با تاریخ کشورمان آشنا شویم و به آن افتخار کنیم .
با تشکر
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • *SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,737
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

تابان دختر کوروش کبیر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1
    امتیاز واکنش
    8
    درود خانم فاطیما من و دوستانم عاشق رمان شمایم ولی یک تقاضای مهم داربم لطفا این رمان رو ادامه دهید خیلی رمانتون جذابه خواهشمندم رمانتون را ادمه دهید شما می توانید به تاریخ بعد از اسلام هم بپردازید درضمن شما تاریخ ماد رو توی کتابتون نداشتید ادامه دادن این رمان درسته سخته ولی ما میخوایم بیشتر از رقـ*ـص قلمتون استفاده کنیم مثلا دوباره دفترچه پراز مطلب تاریخ بعد از اسلام بشه و شما به تاریخ بعد از اسلام بپردازید
    خلاصه
    تقاضا دارم رمانتون رو هرطور شده ادامه بدهید

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,834

سلام دوست عزیز
    دوست داشتم داستان در همین حد تاریخ ایران باستان بمونه اما نشد چون تعداد زیادی از دوستان دائم برام پیام می فرستند و تقاضا دارند اینبار در مورد ایران بعد از اسلام همه چیز رو بدونند . منم تسلیم خواسته همه شما شدم و ان شاالله بعد از یه رمان کوتاه که در مورد زندگی مجید هست ، یه مجموعه دیگه با یه عنوان دیگه شروع می کنم
    خوشحالم که علاقمندان به تاریخ زیاد شدند . عزیزم در جلد دوم رمان که اسمش فرزند خورشید بود ، من نکات اصلی دوره ماد رو گفتم ، در دوران ماد یکی از مهمترین وقایع آن دوره ، دوران پادشاهی آژدهاک بود که من همونو نوشتم . اما اگه فکر می کنید کم گفتم سعی می کنم یه ذیل نویسی درباره جلد دوم بنویسم و در اون راجع به دوره ماد همه چیز رو بگم . اما در کل من وقایع مهم را در مجموعه ام نوشتم . اما خوندن رمانی که بعد از اتمام جلد چهارم می نویسم خالی از لطف نیست . می دونم که همه اتون حسابی به مجید می خندین
    موفق باشید

shadi7596

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    11
    امتیاز واکنش
    464
    فاطیما جان رمانت عالی بود و عالی تموم شد خوشحالم ک قصد ادامه دادنشو داری فقط یه سوال برام پیش اومداینه ای ک توی اتاق ارمیتا بود کی بود ک مجید پیشش گیر کرده بود میخاست ب زور باهاش ازدواج کنه اون رازش چی یود ک نمیزاشت کسی بهش نزدیک بشه؟؟؟

راستی اسم رمانی ک گفتی درمورد زندگی مجید هست چیه ک پیداش کنم برای خوندن

راستی یادم رفت بگم خسته نباشی عزیزم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,834

سلام . خیلی ممنون . راستش اون آینه رازی نداشت تنها راز آرمیتا این بود که مردان جوان مثل مجید را فریب می داد و بعد از ازدواج و سوء استفاده اونا رو می کشت . آرمیتا یکی از دختران دربار در زمان آذرنرسه بود . البته منابع خیلی خیلی کمی درباره او نوشتن و اینم من تو یه منبع خارجی پیدا کردم ، ولی در کل هیچ رازی جز راز بی شرمی خودش نداشت . اگر دقت کرده باشید پریوش و دوستاش درباره این راز آرمیتا به نارسیس گفته بودن
    اون داستان که قراره درباره مجید بنویسم هنوز حتی صفحه اولش را ننوشتم ، هر وقت تا بیست صفحه نوشتم اولین پستشو میذارم . الان فقط می خوام یه مدت کوتاه هم چشمام و هم مغزمو استراحت بدم
    موفق باشید

sara parsin

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23
    امتیاز واکنش
    71
    سلام ...من تا جلد دوم این رمان رو خوندم وقتی که شروع کرده بودم به خوندن جلد اول عاشق موضوع شدم ولی حقیقتش تا نصفه های جلد دوم نتونستم بیشتر ادامه بدم ...بازهم میگم ایده ی رمان فوق العاده بود ولی قلم نویسنده ؟؟ نه
    (امیدوارم از دست من ناراحت نشید ولی چون دوست دارم رمان هاتون جز بهترین ها بشن این هارو میگم ) مثلا اینکه اتفاقات به سرعت رخ میداد و به سرعت تمام میشد و توصیفات کم بود تو صیف از لباس ها توصیف از مکان ها و مهم تر از همه توصیف از حالت های کاراکتر ها ،به طور کلی من انتظار داشتم وقتی این رمان رو میخونم این حس بهم دست بده که من خودم توی رمان قرار دارم دقیقا حسی که وقتی کتاب های آقای آرمان آرین رو میخونید بهتون دست میده (بهتون پیشنهاد میکنم کتاب های ایشون رو بخونید) و مورد دیگه اینکه شما نوشتید جذابیت رمان مدیون شخصیت مجید بوده که نظر من کاملا برعکسه من اصلا با قسمت های مجید نمیخندیدم شاید همش داشتم اونو با شخصیت های رمان های م.مودب پور مقایسه میکردم اگر بتونید قسمت های طنز رمان رو با کمک یکی از دوستان نویسنده که طنز نویس هستن بنویسید عالی میشه :)

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,834

سلام دوست عزیز
    قبول دارم قسمت دوم همه چیز به سرعت می گذشت اما اگر قرار بود ریز به ریز بنویسم دیگه چه فرقی با کتابهای ثقیل و سرد و بی روح تاریخی داشت ؟! هر کسی نظر خودش را دارد اما بهتر است هیچ نویسنده ای را با نویسنده دیگری مقایسه نکنید این کار خلاف اخلاق نویسندگی است . من کتابهای آرمان آرین و م مودب پور را خوندم اما منم سبک نویسندگی خودم را دارم و چند سال است که تو کار طنز پردازی هستم و این مجموعه کار اولم نبوده .

**kim**

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30
    امتیاز واکنش
    246
    سلام و خسته نباشید...من میخاستم یه چیزی بهتون بگم توی صفحه پروفایلتون ولی باید کمتر از 420 حرف باشه و نشد که اونجا بگم.شماگفتیدکه جلدپنجم آینه زمان هم میخاید بنویسید،یه پیشنهاد داشتم اینکه به اسطوره هایی ازتاریخ معاصر مثل امیرکبیرکه خدمات خیلی گسترده ای به تاریخ این سرزمین داشتندهم توجه کنیدتامابیشتربااین اسطوره هایی که در نسل ما بهشون کم لطفی شده بیشترآشناکنید.مرد بزرگی مثل امیرکبیرکه این همه خدمت شایان واین همه خون و دل خوردندولی ماحتی نمیدونیم که مقبره ایشون کجاهست وچه کارهاکردند.ممنون ازقلم گیرا وزیباتون وممنون ازوقتی که گذاشتید.

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,834

سلام دوست عزیز
    اتفاقا در قسمت پنجم قصد دارم از این مردان بزرگ حرف بزنم یکیش هم امیرکبیره که خودم ارادت خاصی بهش دارم
    حتما خواسته شما برآورده خواهد شد .

برخی موضوعات مشابه

بالا