نقد رمان معرفی و نقد رمان پاورقی زندگی(جلد دوم)|پریبانوکاربرانجمن نگاه دانلود

پریبانو

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
349
امتیاز واکنش
21,283
بسم الله الرحمن الرحیم

نام:پاورقی زندگی2

نویسنده:پریبانو

ژانر:اجتماعی –عاشقانه

خلاصه:اگر تمایل به خوندن این رمان دارید،جلد اول رو از همین سایت می تونید دانلود کنید وبخونید با همین اسم "پاورقی زندگی" جلد اول رو حتما بخونید چون نصف داستان توی جلد اول اتفاق می افته ...در جلد اول خوندید که پسری در اثر تصادف بینایی خود را از دست می دهد بعد از گذشت دو سال خانواده اش تصمیم می گیرند برای او همسری انتخاب کنند.داستان به سمتی کشیده می شود که دختری به اسم مریم سر راه او قرار می گیرد و باقی ماجرا...در جلد دوم قصد دارم ادامه زندگی هر دو را بنویسم

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

دوستان عزیز لطفا به نقد کردن توجه کنید...نقد کردن یه قوانینی داره که اگر بهش توجه نکنید دیگه نمی شه اسمشو گذاشت نقد.. اقا آیین در پست پایین زحمت کشیدن نوشتن نقد چیه...اگر می خواید نقد کنید لطفا نقد کده رو بخونید :campe45on2: اگر می خواید از رمان تعریف کنید یا حرفی خارج از نقد بزنید توی پروفایلم این کار کنید به افتخار خودمون:aiwan_light_drinks:

Negar_20092016_175809.png

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • AEEN

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    507
    امتیاز واکنش
    24,849
    نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده

-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم

-تند تند پست بزار

-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن

و...........

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

z.n

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    29
    امتیاز واکنش
    764
    سلام به نویسندهء گرامی :)
    چندتا نکته به نظرم اومد که بهتون بگم،که امیدوارم براتون مفید باشه

اول اینکه اگر لینک نقد رمانتون رو تو صفحه ی رمان قرار بدین خیلی خوب میشه
    نکته ی بعد اینکه حالات، احساس و ظاهر شخصیت هارو بیشتر توصیف کنین .به عنوان مثال در آخرین پستی که گذاشتین:
    بر مي گردد:ميگم بيا برو بيرون مي خوام شلوارمو عوض کنم
    بهتره گفته بشه که مهیار این حرف رو با چه حالتی بیان کرده، با عصبانیت،شوخی و ...
    همینطور از توصیف مکان هم دست نکشین و تا حد معقول مکان رو برای خواننده شرح بدین :) مثلا متونستین خونه ی پدر شوهر مسـ*ـتانه رو تا حدودی بیان کنین تا خواننده از وضع زندگیشون آگاه بشه
    از علائم نگارش بیشتر و به درستی استفاده کنین
    فاطمه مشغول اماده کردن ساينا شد. لباس هاي زيبايی به تن او کرد.موهايش را به زيبايي شکل داد و به ناخن هايش لاک صورتي زد.
    چند دقيقه اي منتظرسایه ماندند. سايه زيباترين لباسش را پوشيده بود .مهيار با طعنه مي گويد:از روي بي حوصلگي اينارو پوشيدي؟
    تو هم بي حوصله اي که
    (به دستان خالي پدرش نگاهش افتاد)نکنه بابا هم کارت اورده؟
    لازم نبود این جمله تو پرانتز قرار بگیره :)
    قلمتون پاینده :)

پریبانو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    349
    امتیاز واکنش
    21,283
    ممنون یه دنیاااا.... با این نظر من باید چندین پست رو ویرایش کنم+ توی پست های بعدی بیشتر توجه می کنم :aiwan_lggight_blum:

می دونید نظر خودم این بود که خواننده فضای خونه رو یا هر چیز دیگه ای ترسیم کنه بهتره...اما موافقم برای ترسیم بهتر باید یه پیش زمینه داشته باشه

لینک نقد رمان هم زیر جلد گذاشتم چون سایزش کوچیکه خوب مشخص نیست.

آخرین ویرایش:

Sara*R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    43
    امتیاز واکنش
    474
    سلام پریبانوی عزیز رمان شما از هر لحاظ خوب و شخصیت پردازی قویی داره فقط اتفاقی که برای کامیار افتاد یه حالت کلید اسراری داشت و انگار دوستان خیلی بابت این اتفاق شاد شدن ولی واقعا چرا؟ مریم قبل این که به اجبار بخاطر جون پدرش با مهیار ازدواج کنه عاشق کامیار بود تا جایی که تونست با مهیار خوب بود ولی این یه زندگی اجباری بود و وقتی عشقش برگشت فقط میخواست از این اجبار فرار کنه و این که کامیار هم کور.بشه هم زیبایشو از دست بده یعنی مهیار وپرویز آدم های خوبین که از ناتوانی یه آدم استفاده کردن ولی مریمی که خودشو فدا کرد برای یک بار میخواست برای خودش زندگی کنه آدم خیلی خیلی بدیه در کل عاشق رمانتم فقط این یه تیکه رو مغزمه:aiwan_light_blumf::aiwan_lggight_blum:

پریبانو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    349
    امتیاز واکنش
    21,283
    سلام سارا جان اول ممنون بابت نظرتون واینکه نظر مثبتی نسبت به شخصیت ها داشتید:aiwan_light_give_rose:

کامیار تاوان اشتباهات خودش و داد نه کاری که در گذشته انجام داده بود،هر اتفاقی برای هر کس توی رمان می افته بر اساس خُلقیات خودش نوشتم...کامیار یه مرد مغرور و لجباز و بلند پرواز بود که می خواست به ثروت قبلش برگرده حالا هر جور که شده،و این راهی هم که در پیش گرفته بود فقط نابودی بود....من کامیار و مریم و بخاطر مهیار تنبیه نکردم...و من نمی خواستم مریم یا مهیار یا هر کس دیگه ای بد جلوه بدم اگر این تصورات برای خواننده ها پیش اومده پس مقصر منم که نتونستم خوب بنویسم

:aiwan_light_spruce_up:

Soin

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7
    امتیاز واکنش
    43
    ددددرود به پریبانوی عزیز...... نمی دونم چطوری خوشحالی مو از دوباره دیدن پاورقی زندگی ۲ بعد از دو سال نشون بدم ..... جیغ بنفش
    ۱.توضیح آخری که در مورد کامیار دادی و در انتهای پست آخری که برای کامیار و مریم نوشتی اضافه کنی بهتر میشه.البته هر کسی میتونه برداشت خودش و داشته باشه .
    ۲. اینکه یه کمی رفتار ساینا دور از انتظاره . میگه میشه بچه ای خوب حرف بزنه و آدمهای اطراف شو ببینه مثل امیررضا که مادر داره اون وقت از پدرش نپرسه من مامان دارم؟یا چرا مامان من پیشم نیست ؟
    ۳. بنظرم مثل جلد اول کشش داره
    ۴.عکس روی جلد هم خوبه...

پریبانو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    349
    امتیاز واکنش
    21,283
    درود بر شما ..جیغ صورتییHapydancsmilخودمم خوشحالم بعد دوسال دارم تمومش می کنم:campe45on2:

1)بله هر کس می تونه برداشتی داشته باشه..من برای سارا چیزی که در ذهنم بود توضیح دادم

2)فصل پنج هنوز تموم نشده...به این موضوع هم اشاره می کنم

3)واقعا کش داره خوب خدا رو شکر... فکر کردم چون جمع و جورش کردم شاید به نظره خواننده رمان داره سریع پیش می ره

4)ممنون، شما فکر کن مهیار و مریم هستن که تو یه کافه دارن نسکافه می خون :campe545457on2: اما مریم اهل لاک زدن نیست

ღ ƒάፒξℳደ ღ

کاربر ارزشمند تالار عکس
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,282
    امتیاز واکنش
    41,548
    سلام وعرض خسته نباشید .راستش من تازه فهمیدم که دارین جلد دوم رو مینوسین وخیلی خوش حال شدم والان بکوب خوندمش و اینکه قلم واقعا زیبایی دارین .و با تجربه هم هستین .بعضی جاها بهتره بیشتر توصیف بشه و همین که خب عجیبه دختری به باهوشی ساینا نگه که من چرا مامان ندارم .واینکه لطفا زود زود بزارید که ما واقعا خیییلی هولیم . متشکر و خسته نباشید☺

آخرین ویرایش:

آسمان۶۵

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1
    امتیاز واکنش
    16
    سلام خسته نباشید رمانتون واقعا عالی هست من جلد اول رو خوندم وعاشق رمانتون شدم یه مدت دنبال جلد دوم بودم که پیدا نکردم ولی بعد به طور تصادفی اینجا دیدمش خوشحالم که جلد دوم رو شروع کردید به نظرم اتفاق هایی که برای مریم و شوهرش افتاد در واقع نتیجه کاراشون بود چون مریم بد کرد در حق مهیار ودخترش و کامیار هم به یه شکل دیگه
    شخصیت ها هرکدوم به زیبایی جایگاهشون مشخصه و همه چیز کامل وبی نقص قلمتون عالی وتواناست واین در رمان کاملا مشخصه قلمتون مانا عزیزم

برخی موضوعات مشابه

بالا