نقد رمان معرفي و نقد رمان فصل تاريكي!(جلد دوم زاده تاريكي)|ldkh كاربر انجمن نگاه دانلود

با جلد سه اين رمان موافقيد؟

• موافقم

• مخالفم

نتایج فقط بعد از شرکت در نظرسنجی قابل رویت است.
  • پیشنهادات
  • Rehy

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2
    امتیاز واکنش
    4
    سلام نویسنده عزیز. خسته نباشید. باید بگم قلم خوب و گیرایی داری. و آدم از خوندن نوشته هات لـ*ـذت میبره. اما چند نکته من رو در مورد رمانت اذیت میکنه که امیدوارم با گفتنشون ناراحت نشی و اینو فقط یه انتقاد سازنده ببینی.
    اول اینکه قرار بود ابهامات جلد اول رو تو این جلد بر طرف کنی. اما تا الان هیچ ابهامی برطرف نشده که هیچ! تازه کلی ابهام جدید هم اضافه شده. به نظرم اگر میخوای موارد جلد یک رو هم تو این کتاب بگنجونی ،در طول داستان یکی یکی ابهامات گذشته رو بر طرف کن. نذار همشو واسه آخر داستان. مثلا وقتی برای کشتنن دشمنش مراحل مختلف رو پشت سر میذاشت تو هر مرحله یکی یه چیزی بهش میداد. که اصلا از هیچ کدوم استفاده ای نکرد. اگه تو این جلد اونا رو بکار ببره خوبه.
    دوم اینکه دختر داستانت فقط مواقعی که داره تمرین میکنه و یه دوست در برابرش هست ، واسه پیروز شدنش از فراموشی استفاده میکنه. لطفا صحنه ای رو ایجاد کن که با دشمنی روبرو بشه و هم از حالت گرگ شدنش و هم از فراموشیش واسه پیروزیش استفاده کنه
    و سوم اینکه اول رمانت که از دنیای مردگان برگشت ، این برگشتش خیلی راحت و‌پیش پا افتاده بود. اگر اینجوری باشه که همه مرده هاشون راحت باید برگردن! فقط دو تا نگهبان که راحت میشد پیچوندشون! بهتر بود یکی دو راه رو واسه نحات خودش امتحان میکرد و به بن بست میرسید بعد راه نجاتش رو پیدا میکرد. یا اگر میخواستی زیاد اون قسمت طولانی نشه لااقل راه هایی رو به ذهنش میرسید ولی میفهمید که افراد دیگه ای این راه ها رو رفتن و نتیجه نگرفتن بعد خودش یه راه خلاقانه تر پیدا میکرد.
    و آخرین نکته اینکه تو رمانت از خیلی چیزای جادویی مختلف استفاده کردی .یعنی خیلی زیادن. یه جورایی مثل کلاف سر در گم شده و انگار خودت هم نمیدونی دیگه کدوم رو ادامه بدی. به نظرم باید یکم داستانت رو منسجم تر کنی. تا بتونی تمام نکاتی که استفاده کردی رو با هدف نشون بدی.
    ببخشید که خیلی پر حرفی کردم. اگر اومدم و نظر دادم فقط و فقط به خاطر اینه که کارت رو می پسندم و حیفه که به خاطر ایرادات جزیی بهت نگن نویسنده حرفه ای . پس امیدوارم این جلد رو منسجم تر پیش ببری.

ldkh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,013
    امتیاز واکنش
    122,621

سلام عزیز جان.خیلی خیلی ممنونم بابت نقد زیبات.تمام تلاشمو میکنم.درمورد جنگ،اخر داستان ارتیمیس باید با ترسش بجنگه نه با دشمنش.
    پیشناهادت خیلی خوب بودم بهره میبرم ازشون.ممنونم بابت نقد:)

乙oleikha

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    18
    امتیاز واکنش
    197
    سلام عزیزم :)
    خداقوت و خسته نباشیدبهت میگم ب خاطر زحمتایی ک پای رمان میکشی
    من خیلی رمانتو دوس دارم عاشــــــــقشم
    خیلی خیلی کنجکاوی ادمو قلقلک میده!
    و اینکه واقعاموضوع خوبی داره و تکراری نیس
    فقط من واقعا تحمل ندارم تافصل سومش صبرکنم
    ههه برای همین فصل دومشم دارم جون میدم تا یه پست بزاری
    دسته خوبی داری واسه نوشتن ذهنتم خوبه
    پس میتونی توهمین فصل تمومش کنی و یه رمان دیگه رو شروع کنی
    بازم ممنون ک توجه میکنی ب نظرات
    خداقوت بـ*ـوس بای :)

عرفانه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    67
    امتیاز واکنش
    375
    • سلام عزیزم
    اول از همه بخاطر انتقاد پذیریت و ساخت لینک نقد بهت تبریک میگم
    دوم اینکه رمانت واقعا عالیه
    قوی و جذاب
    بنظرم ژانر تخیلی:aiwan_light_vampire:همه پسنده و همینطور اینکه همه نمیتونن بنویسن
    اکثرا شبیه هم هستن.:aiwan_light_mda:
    من رمان زیاد خوندم
    اما این یکی تکه واقعا:aiwan_light_music:
    بهت تبریک میگم بابت قلم زیبات!:aiwan_light_give_heart2:
    هم از نظر نگارشی و هم نداشتن غلط املایی
    جذابیت و کشش اسم,کاور و خلاصه خوب هم مزیت رمان شما به رمان های دیگه هست.
    فقط سرعت پست هاتون رو زیاد کن لطفا:aiwan_light_party:
    اگه میشه الکس رو هم وارد داستان کن:aiwan_light_soldier_girl:
    همه ما منتظر پست های جذابتیم و ازت حمایت میکنیم.
    قلمت پایدار
    و خسته نباشی.:aiwan_light_tender:

Naafaas

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4
    امتیاز واکنش
    38
    سلام رمان داره جذاب تر از گذشته میشه و نسبت به جلد اول بسیار،قوی تره همه شخصیت درجای خود قرار دارن و به نظرم واقعی به نظر میرسه تنها ایراد زمان پست های که میزارین خیلی وقفه داره که باعث دلسردی من شد و حتی بعضی قسمت های اونو فراموش کردم مجبور شدم از اول بخونم مطمعنا خیلی ها با من تو این نظر که یکم پست ها دیر گذاشته میشه موافق هستن موفق باشین

M.heshmati

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20
    امتیاز واکنش
    94
    سلام عزیزم خسته نباشی تو جلد اول یه سری مسائل پیش اومد که من هنوزم ذهنم درگیرشون هست و تو جلد دوم بهشون اشاره ای نشده بود اول اینکه هافمن که از همه چی خبر داره چرا در مورد زنده بودن همسرش چیزی نمیدونه و اینکه همسرش به ارتمیس نیمه ی دیگه ی گردنبندش رو داد که بده به هافمن اما این اتفاق نیوفتاد و دوم درمورد درخت زندگی اواتار هاست که گفت افراد مرده رو نشون میده اما وقتی ارتمیس اسم دوستش رو گفت هیچ تصویری ندید و این شاید به معنی اینکه اون هنوز زنده اس و یه موضوع دیگه اخرای جلد ارتمیس میوفته زندان اونجا داخل زندان یه دفعه ای یه پسری ظاهر میشه که اونم نفهمیدیم چرا و به چه دلیل کلا مثل یه تبلیغ کوتاه اومد و رفت و ارتمیس هم که کلا بیخیاله و یه مورد دیگه اینکه چرا ارتمیس انقدر بیخیاله و به هرکسی اعتماد میکنه مثل این یارو که خودشو تاجر معرفی کرده و بعضی وقتا اونو میبینه
    راستی ارتمیس قدرت اینو داره که به گرگ تبدیل بشه و خوب این خودش خیلی هیجان انگیزه اینکه ارتمیس تو جلد اول و همچنین جلد دوم که داره نوشته میشه از این قدرتش هیچ استفاده ای نمیکنه و هیچ ذوقی براش نداره واقعا جای تعجب داره من اگه جای ارتمیس بودم به بهترین شکل از این قدرتم استفاده میکردم خدایی خیلی هیجان داره اون هس و حال و در نهایت باید بگم که کلا جلد دوم بهتر از جلد اول داره پیش میره موفق باشی عزیزم

ldkh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,013
    امتیاز واکنش
    122,621
    دوستان ممنون بابت نقد،درمورد زمان تايپ هم بگم در كنار مديريت و زمان محدودم گاهي اوقات مشكل ميشه،اين مدت هم كه نزاشتم به دليل اتمام نت بود.تلاشمو ميكنم تا شما عزيزان رو راضي نگه دارم:)

ldkh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,013
    امتیاز واکنش
    122,621

سلام عزيزم،گرگ شدن ارتيميس هنگام جنگ با هري اتفاق ميوفته،درمورد درخت زندگي هم اخر داستان هري كاري ميكنه كه همه رو شگفت زده ميكنه و ربطي به درخت زندگي داره.

نگیسارحمانی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8
    امتیاز واکنش
    66
    سلام دوست خوبم! درابتدابایدبگم رمات عالیه اعتراف میکنم بااینکه خیلی رمان تخیلی خوندم امارمان شمایه چیز جدیدوخاص برام بوده.خب اماایرادای کوچولویی که رمانت داره:اول اینکه شماهنوز معماهای که توجلداول بودوکامل نکردی وخب این باعث سردرگمی خواننده میشه۲-آرتیمیس اصلا از گرگ بودنش استفاده نمیکنه ۳-از زمانی که آرتیمیس برگشت به قصر ملکه برفی هنوز آرمیتا که ازقضا خیلی هم براش عزیز بوده روندیده۴-آرتیمیس هنوز برای کشف خاصیت های شمشیرش اقدامی نکرده.واما نکات قوت رمانت از نظرمن۱-رمانت خوشبختانه اصلا کلیشه ای وتکراری نیست ۲-قلمت خیلی خوب وقویه ومن تحسینت میکنم ۳-من شخصیت آرتیمیس روخیلی دوست دارم بنظرم اینکه آرتیمیس اگر خیلی کنجکاویاهول واسترسی باشه میشه مثل بقیه شخصیت های رمانای تخیلی اما شخصیت محکم وخونسرد آرتیمیس رمانت روجذاب کرده .درآخردوخواهش ازت دارم:لطفا اگر الکس زنده هست آرتیمیس عاشق اون یادشمنش که هری باشه،نشه چون همینم باعث تکراری بودن نشه امادرعوض من اگر جای شما بودم اتریس رو به عنوان معشـ*ـوقه ی آرتیمیس قرارمیدادم همش که تورمانا نباید طرف باپادشاه یا ولیعهد ازدواج کنه ودرآخرم ملکه بشه اینطوری رمانت جلوی خاصی میگیره بنظرم۲-تروخداسریعتر پست بزار انقدرمارو توخماری رمانت نزار ولطفا توهمین جلد داستانو تمومش کن جلدسوم نزار.امیدوارم ازانتقادام ناراحت نشده باشید آخه خیلی رمانت رودوست دارم واصلا از اینکه ضعفی هرچند کوچک داشته باشه خوشم نمیاد...آرزوی بهتریناروبرات دارم شب خوش عزیزم

آخرین ویرایش:

برخی موضوعات مشابه

بالا