نقد رمان معرفی و نقد رمان شاهزاده ای از آسمان | نارسیس کاربر انجمن نگاه دانلود

Shamimam

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4
امتیاز واکنش
44
سلام داستان خیلی موضوعیت خوبی داره امیدوارم خیلی زود ادامه اون رو بنویسید قطعا این رمان جز بهترین رمانها خواهد شد بسیار جذاب و لـ*ـذت بردم ممنون امیدوارم خوش بدرخشید بی صبرانه منتظر ادامه اون هست من نقد دوستان رو مطالعه کردم خیلی به جا و دقیق توضیح دادن ممنونم از دوستان اینکه اون دوازده نفر چی شدن و یا آرتین که پلیس هست بی ربط گذاشتید وازش رد شدید پراکنده گویی باعث منحرف شدن از اصل داستان میشه .موید باشید باقلمی زیباو تاثیر گذار

• پیشنهادات
  • نارسیس زِد اِی آر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    354
    امتیاز واکنش
    37,931
    ممنون که نظرتون رو گفتید.انشاالله ویرایش جدید که اعمال بشه تمام مشکلات حل میشه فقط فکر میکنم یکم طول میکشه.

ن. مقصودی(ngn)

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    794
    امتیاز واکنش
    62,699
    سلام دوست خوبم....
    رمانتون عالی بود...واقعا از خوندنش لـ*ـذت میبرم و خیلی منتظر ادامه اش هستم. چیزی که در رمانتون به نظرم خیلی خوش درخشید مسئله ی حجاب حسیباس که معمولا کم تو رمان ها بهش توجه میشه.من احساس میکردم این موضوع تو رمان های تخیلی یکم بی رنگ باشه و نمیشه هم یه رمان تخیلی باشه اونم ر این سطح هم اینکه مسئله ی اعتقاد درش انقد پر رنگ باشه .ولی این رمان نظرم و به کلی عوض کرد و بسیار لـ*ـذت بردم.
    نقد همه عزیزان و به دقت خوندم ..واقعا خوب بود .امیدوارم رعایت این مسائل کمک کنه این اثر بهتر از قبل بدرخشه....
    قلمتون پایدار

نارسیس زِد اِی آر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    354
    امتیاز واکنش
    37,931
    با سلام خدمت شما خواننده عزیز رمانم.
    ممنون که نظرتون رو از طریق صفحه نقد به بنده انتقال دادید.مطمئنا نظر شما خواننده های عزیز میتونه عامل مهمی برای پیشرفت رمانم باشه.مساله اعتقادات چیزی بود که همیشه فکر من رو در رمان های تخیلی مشغول میکرد که چرا در این رمان ها وقتی یک شخصیت وارد دنیای تخیل میشه به کل عوض میشه و دیگه اثری از تفکرات و اعتقاداتش نیست مگه این آدم همون آدم قبلی نیست؟ پس چرا انقدر تغییر میکنه؟ و این از نظر من خلا بزرگی رو ایجاد میکرد.به همین خاطر تصمیم گرفتم رمانی بنویسم تا این مشکل رو حل کنه.
    در رابـ ـطه با نظرات ارزشمند و منصفانه شورای نقد هم باید بگم انشاالله با ویرایش جدید مشکلات هم حل میشه فقط نزدیک عید یک مقدار کارهام فشرده شده و کمی سخته هم ویرایش رو اعمال کنم و هم ادامه داستان رو پیش ببرم.
    امید وارم در ادامه باز هم از نظرات شما عزیزان مطلع بشم.ممنون:aiwan_lggight_blum:

آخرین ویرایش:

nbb

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7
    امتیاز واکنش
    41
    سلام وخسته نباشید از رمان زیبات خیلی خوشم اومد ودومین رمان تخیلی که من خوشم اومده و برای خوندنش پیگیرم ازت خواهش دارم زود زود پست بزاری ....... و برات ارزوی موفقیت می کنم

نارسیس زِد اِی آر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    354
    امتیاز واکنش
    37,931
    سلام دوست عزیز.ممنون از لطف و پیگیریتون.سعی دارم هر شب یک قسمت تقریبا بلند قرار بدم ولی متاسفانه نزدیک عیده و سرم یکم شلوغ شده.ولی باز هم سعی خودم رو میکنم تا پست ها بلند تر از این باشه.پیشاپیش به خاطر روز هایی که شاید، شاید و شاید نتونم پست بذارم عذر خواهی میکنم.

nbb

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7
    امتیاز واکنش
    41
    سلام وممنون ازاینکه با کم بود زمانت رمانتو ادامه میدی وهر طور که شده خواننده های رمانتو خوشحال میکنی ....با ارزوی موفقیت برای تو نویسنده ی عزیز

الهه.م

.
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    816
    امتیاز واکنش
    61,009
    سلام دوست عزیز.
    بهت تبریک میگم بخاطر ایده ی بسیار ناب و خوبت. اولین باره که رمانی رو با این موضوع میخونم و برام بسیار جالب بود.
    رمانت کاملا حساب شدست و میشه گفت مششکلات بسیاری در مقایسه با بعضی از رمانها نداره. اما من در نظرم چند نکته اومد که دوستانه برات میگم تا بتونی به بهترین شکل رمانت رو ارائه بدی :)
    نکته اول: توی وضعیت بین حسیبا و آرتین هست. خب شما رمان رو گاهی از زبان حسیبا و گاهی از زبان آرتین بیان میکنی و نکته بسیار مهم اینه که بتونی تفاوت شخصیتی بین این دونفر رو نمایان کنی. طریقه ی فکر کردن و صحبت کردن آرتین که مرد هست با حسیبا که یک دختر هست باید کاملا متفاوت باشه. اما من موقعی که شما شخصیت رو عوض میکنی هیچ تغیری رو احساس نمیکنم و فقط شما اسم رو متذکر میشی. دقت کن تا بتونی تفاوت های شخصیتی بین مرد و زن رو رعایت کنی.

نکته دوم: موقع توصیف کردن هست. شما وقتی یک صحنه ی هیجانی رو میخوای توصیف کنی من احساس میکنم که خیلی زود از اون موضوع گذر میکنی اما توی توصیف لباس و صورت ها خیلی شاخ و برگ میدی. مثلا موقعی که حسیبا مورد حمله ی اون سه مرده سیاهپوش قرار گرفت، من نتونستم ارتباط هیجانی با اون قسمت برقرار کنم. اما توصیف لباس ها و مکان ها و حتی چهره ها برام کاملا قابل درک هست. مخصوصا که رمان شما بیشتر هیجانی هست و باید دقتت رو روی این نکته متمرکز کنی.

نکته ی سوم: گاهی بعضی از کلمات رو اشتباه به کار بردی که خب بسیار کمه اما دقت توی اون نکته قابل توجهه. مثلا یک نمونش "هول خوردم" هست که معمولا ما از لفظ "هول کردم" استفاده میکنیم.

نکته آخر: با توجه به این که ایده ی رمان شما کاملا ناب هست پس باید دقت کنی که بسیاری از صحنه ها رو از حالت کلیشه ای خارج کنی و طوری پیش بری که خواننده نتونه قدم بعدیت رو حدس بزنه و اینطور مشتاق تر میشه. خب منظورم از کلیشه ای بودنه ماجرا درمورد پدر حسیباست. که از اول رمانت هیچ کجا نبود و دقیقا توی زندان با دخترش ملاقات میکنه و تمام جریان رو برای دخترش تعریف میکنه. من ترجیح میدادم که حسیبا کم کم موضوع رو میفهمید و این حجم اطلاعات برای منه خواننده زیاد بود و حقیقتا گیج شدم.
    قلم توانا و بسیار خوبی داری. پر توان ادامه بده به امید قله های فتح نشده ی روبروت.
    قلمت سبز و توانا.

نارسیس زِد اِی آر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    354
    امتیاز واکنش
    37,931
    سلام.واقعا ممنون به خاطر زمانی که برای نقد رمان گذاشتید خیلی خوشحالم کردید.بسیاری از مشکلات با ویرایشی که قراره در ایام عید اعمال کنم برطرف میشه مثلا مشکل پدرش یا مواجه شدن با سرزمین جدید.در مورد مشکلات دیگه هم چشم سعی میکنم اون ها روهم ویرایش کنم.به خاطر این نقد زیبا باز هم ازتون تشکر میکنم.

نارسیس زِد اِی آر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    354
    امتیاز واکنش
    37,931
    در مورد کلمه هول خوردن هم باید بگم معنی درستی داره. دقت کنید:
    معنی هول خوردن:
    هول خوردن از ؛ ترسیدن از. بیم داشتن از :
    مخور هول ابلیس تا جان دهد
    هرآنکس که دندان دهد نان دهد.
    سعدی
    باز هم تشکر میکنم به خاطر نقد زیبا و دقیقتون.واقعا کمکم کرد.

برخی موضوعات مشابه

بالا