داستان زمستان مالیخولیایی 3 |zahrataraneh کاربر انجمن نگاه دانلود

• شروع کننده موضوع zahrataraneh
  • بازدیدها 1,834
  • پاسخ ها 32
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
222
امتیاز واکنش
595
نام رمان: زمستان مالیخولیایی 3
نام نویسنده:
zahrataraneh
ژانر:تخیلی

زمستان مالیخولیایی 3 ، ادامه ی رمان زمستان مالیخولیاییه که جلد یکش توی همین سایت قرار گرفته .
داستان درباره ی دختری به اسم کیمیاست که قصد داره با تحصیل ، کار و تحقیقاتش وارد جامعه شه ، زندگی کنه و خوشبخت شه . با این حال احساسات سرکوب شده اش به صورت حالتای مالیخولیایی به سراغش میاد و اونو به سرعت از پا میندازه . آدمایی که بهشون علاقه داره رو ازش میگیره ، از جامعه طرد میشه و به میل خودش از زنده بودن انصراف میده .

داستان تخیلی ، ماجراجویی و تا حدودی درام توام با جنونه . بیشتر سعی شده حالتای مالیخولیایی و برخورداش با آدمایی که به نوعی دچار بیماری های روحی هستن رو به تصویر بکشه . چهره ی زشت تحقیر و زندگی توی اجتماعی که مردم خیلی ساده از کنار مشکلات همدیگه میگذرن .

احساس طبیعی و درونیه هر آدمی رو به سادگی به زبون میاره و توی رفتار و حالاتش نشون میده .
_روزای زیادی رو توی رنج ، ناراحتی و ناامنیه شهر زندگی کردم . روزایی بود که حتی غذای کافی نداشتم ، پولی برای درمان رماتیسم و بیماری های سرسام آورم نداشتم . اما هیچ چیز به اندازه ی کمبود محبت منو از پا ننداخت ، من اینو دارم به چشم میبینم و نمیتونم منکرش شم !

بی رحمیه آدما نسبت به هم دیگه و عادی شدن دیدن رنج کشیدن موجودات ، برای من قابل درک و هضم نیست .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • M-alizadehbirjandi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,810
    امتیاز واکنش
    25,474
    v6j6_old-book.jpg

نویسنده گرامی ضمن خوش آمد گویی، لطفاً قبل شروع به تایپ رمان خود ،قوانین زیر را به دقت مطالعه فرمایید

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

و برای پرسش سوالات و اشکالات به لینک زیر مراجعه فرمایید

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

موفق باشید
    تیم تالار کتاب

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    پست اول زمستان مالیخولیایی 3

فراموشی

رویا زدگی شکست : پهنه به سایه فرو برد
    زمان پرپر میشد
    از باغ دیرین ، عطری به چشم تو مینشست
    کنار مکان بودیم . شبنم دیگر سپیده همی بارید
    کاسه ی فضا شکست . در سایه _ باران گریستم ، و از چشمه ی غم بر آمدم .
    آلایش روانم رفته بود . جهان دیگر شده بود.
    در شادی لرزیدم ، و آن سو را به درودی لرزاندم .
    لبخند در سایه روان بود . آتش سایه ها در من گرفت : گرداب آتش شدم .
    فرجامی خوش بود : اندیشه نبود .
    خورشید را ریشه کن دیدم .
    و دروگر نور را ، در تبی شیرین ، با لبی فروبسته ستودم .

توی اتاقم ، توی آپارتمانی قدیمی ، نشستم و سعی میکنم برنامه هایی که برای روز های آینده ام چیده ام رو به یاد بیارم .
    احساس زیادی بودن دارم . زیادی زندگی کردن و بیش از حد پیر شدن . بیش از حد و بی فایده انتظار کشیدن برای بهبود بیماریم .
    بهترین کار رو این دیدم که با بیماریم کنار بیام . هر چند نمیدونم دقیقا چی هست و چقدرباید تحملش کنم و چرا باید توی وجودم تا این حد ریشه کنه که تمام لذات زندگی رو ازم بگیره . بدون هیچ راه درمانی ، بدون هیچ نقطه ی امیدی .
    حتی بدون وجود فردی که علاقه ای به شنیدن حرفام داشته باشه . البته آدمایی که بتونن باهام همدردی کنن وجود دارن . اما شنیدن درد های همدیگه فقط دردمندیه بیشتری به بار میاره .
    خبری از محسن ندارم . حتی به سختی میتونم حرفا و کاراش رو به یاد بیارم .
    از اطرافیانم فاصله گرفتم . به بهونه ی این که وجود من و ماتمی که هر روز مجبور به دیدنش هستن داره ناراحتشون میکنه . اما حقیقت این بود که وجود همه ی اطرافیانم برام آزار دهنده و غیر قابل تحمله .
    کمک بقیه رو با بددلی پس میزنم و سعی میکنم توی تنهایی خودم راه حلی پیدا کنم . نه برای این که خودم قهرمان داستانم شم و احساس قدرت کنم . نه ! فقط برای این که با یه سیر طبیعی این مشکل رو حل کنم . چون اطرافیان و پزشک من همیشه همراه من نیستن . هر کدوم تا جایی توانایی کمک و مراقبت از من رو دارن .
    موقعی که دست کمک یه روانپزشک یا دوستی به طرفم دراز میشه همه اش به این فکر میکنم که عده ی زیادی مثل من هستن که دارن با همچین مشکلاتی دست و پنجه نرم میکنن و کسی نیست که بهشون کمکی کنه . یاس شوخی نیست ! همه ی آدم ها ، جایی از زندگی بهش دچار میشن .
    اگر من بتونم خودمو نجات بدم پس بقیه هم میتونن از نوشته های من استفاده کنن و اگر با یه پایان مجهول ، نمیدونم ، مثلا خودکشی یا سر به نیستی تموم شه ، بازم نوشته هام میتونن قلب آدما رو برای کمک به همدیگه بلرزونه . مطمئنم اونقدر ها هم بی فایده نیست .
    آدم ها نباید اون قدر ها هم بی رحم باشن .
    روزمو با درست کردن گردنبندای خمیری میگذرونم . یکی از آشناها هر هفته میاد و همه ی کارام رو برای فروش میبره . برام خوراک یک هفته مو میاره و میره . شمیسا دختر خوبیه . خودش هم منو درک میکنه . حتی میخواست کمکم کنه که وارد روزنامه نگاری شم . اما وقتی بدبختی های خودش برای کار توی روزنامه رو بهش یادآوری کردم دلش برام سوخت و منو به حال خودم گذاشت .

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    پست دوم زمستان مالیخولیایی 3

روزنامه ای که توش کار میکنه از جریان اصلاحاته و شمیسا تقریبا هر کاری که از دستش ساخته باشه برای کار کردن توی دفتر روزنامه انجام میده . اونم زندگی ای معمولی داره . کنار پدر و مادر و دو تا خواهرش .
    چند بار مادرش رو دیدم .
    برنامه ام برای امروز چی بود ؟
    میخواستم دنبال یه درمان خانگی برای رماتیسم بگردم .
    رماتیسم دردی ممتد و عذاب آور اطراف استخون های بدن ، مخصوصا دست و پاست .
    توی این مطلب علل زیادی برای این بیماری اومده مثل : کم بنیگی ، ضعف مزاج ، ناتوانی ، کبر سن ، زندگی در اماکن مرطوب ، تنبلی کلیه و سستی کبد .
    فکر کنم باید اطلاعاتم درباره ی مزاج و حالت عمومی بدن رو بیشتر کنم . میتونم از کتاب طب سنتی ای که مادرم بهم داده استفاده کنم .
    درمان گیاهی ای که ارائه شده :
    جوشانده ی برگ و گل سیب زمینی !
    با خودم فکر میکنم از کجا میتونم همچین چیزی رو پیدا کنم ! چراغی توی ذهنم روشن میشه . میتونم توی بازارچه های اینترنتی بگردم .
    حتی از فکر کردن به این که بتونم توی یه بازارچه ی اینترنتی برگ و گل سیب زمینی پیدا کنم خنده ام میگیره . یه خنده ی عمیق !
    و حدسم درسته ، چیزی پیدا نمیکنم .
    باید دنبال راه درمان دیگه ای برای رماتیسم بگردم .
    جایی دیگه حمام آویشن توصیه شده ، چون باعث گردش بیشتر خون میشه .
    اسم اویشن رو زیاد شنیدم اما به یاد نمیارم که چی بود . مادرم وقتی که هنوز ایران بود ذخیره ی خوبی از این گیاهای دارویی داشت .
    عکس آویشن رو پیدا میکنم . حس خوبی بهش دارم . کم کم به یاد میارم که آویشن رو کجا دیدم .
    خوشحال میشم . علاوه بر اون به اطلاعات زیادی از گیاهای دارویی میرسم . خیلی خوبه که نوستالوژیه من از گذشته ی نسبتا خوبی که داشتم همچین چیزایی شده .
    قلم و کاغذ رو بر میدارم . دوست دارم اسم همه ی گیاهای دارویی رو یاد بگیرم . تا بتونم ما بینشون چیز خوبی برای درمان بیماری هام پیدا کنم . شاید من دکتر نباشم و نتونم برای خودم دارو تجویز کنم اما اگر بتونم با خواص این دارو ها آشنا بشم میتونم ازشون استفاده کنم .
    طبق عادتی قدیمی ، قبل از خواب خبر های روز رو مرور میکنم .
    واشنگتن : از اتهامات نمازی ها اطلاعی نداریم ، ایران هر چه زود تر آزادشان کند .
    جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خواستار آزادی سیامک و باقر نمازی شده . هر چی با خودم فکر میکنم اسم هر دوشون فارسیه و ایرانی به نظر میرسن پس چرا باید کربی درخواست آزادیشون رو داشته باشه .
    توی ادامه ی خبر متوجه میشم که این دو تبعه ی ایرانی_آمریکایی هستن .
    جان کربی کروات زرد رنگی پوشیده .
    خبر بعدی درباره ی تصادفات نوروزیه . و این در حالیه که امروز بیست و هشت اسفنده . چیزی که خیلی واضحه اینه که با وجود وضع خراب جاده ها و ماشین ها ، حجم زیاد مسافرت ها غیر قابل انکاره . مردم هزینه ی جداگونه ای رو برای سفراشون میذارن . هر قدر هم فشار اقتصادی ، روضه خونی شه ، نمیشه این مسافرت ها رو نادیده گرفت . من درک نمیکنم .
    خبر بعدی درباره ی اسامی تیم ملیه . دارم سعی میکنم اخبار ورزشی رو هم درک و دنبال کنم . چیزی از فوتبال نمیدونم . دوست دارم بدونم فوتبال چقدر توی جامعه تاثیر داره و چرا مردم اینقدر فوتبال دوست دارن .
    خبر بعدی رو بیگ بنگ منتشر کرده . درباره ی کشف گرد و غبار ستاره ای در زمین که از خورشید هم قدیمی تره !

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    پست سوم زمستان مالیخولیایی 3

از اون جایی که چیزی درباره ی قدمت زمین و سیارات و خورشید نمیدونم خوندن مطلب برام جذابیتی نداره .
    پروفسور کریستوفر رد درباره ی این کشف جدید گفته : وقتی که ستاره ها می میرند ، مواد را در قالب گاز و گرد و غبار با فشار زیاد از خود خارج میکنند که این مواد در تولد نسل های آینده ی ستاره ها و سیارات بازیافت می شوند .
    دنیای بی انتهای نجوم که خیلی دور و ناملموسه ، برای درک پوچی و بی سر و تهیه دنیا نیست . حداقل صرفا برای این نیست . هر وقت که به آسمون و ستاره ها نگاه میکنم ، حس میکنم اون ها آینه ی ما آدم ها هستن . و کنش های اجرام آسمانی ، قابل تطابق با رفتار و زندگیه ما آدم هاست .
    هر بار که ستاره ای پیر میشه و میمیره ناخواسته اثراتی از خودش به جا میذاره که باعث تولد ستاره ای دیگه میشه . این در نگاه کلی زیبا و با شکوهه .
    مثل ما آدم ها که بعد از مرگمون ، اثراتی ازمون باقی میمونه . مثل نوشته ، شعر ، هنر ، مهر و محبتی که به اطرافیانمون کردیم ، مثل حرف هایی که زدیم ، مثل درختایی که کاشتیم . وقتی انسانی دیگه بهشون میرسه خود به خود تاثیر میگیره . نمیدونم . شاید من اشتباه میکنم . مثلا من که از خوندن شعرای سهراب امید میگیرم و زنده میمونم و از خودکشی کردن منصرف میشم هم میتونه تولد ستاره ای جدید محسوب شه ؟
    سهراب سپهری مرده اما افکارش و حرفاش روی من و خیلی از مخاطباش تاثیر میذاره .
    با خودم فکر میکنم. اگر من همین امروز و فردا بمیرم چه چیزی از من توی فکر بقیه میمونه ؟
    تقریبا هیچ چیز . به جز نوشته ها و طرحای آماتورم . من به بقیه محبتی نکردم . فقط عرفان رو دوست داشتم . هیچ وقت نتونستم باهاش زندگی کنم و بهش محبت کنم . به مادر عرفان خواستم محبت کنم تا پسرش رو پیدا کنه اما کمکی از دستم ساخته نبود . ما با هم دوستای خوبی بودیم . با هم شام درست کردیم و آلبوم عکس نگاه کردیم . نمیدونم .
    من چه خاطره ای توی ذهن دوستای گذشته ام گذاشتم ؟ دوستایی که حتی اسمشونو هم دیگه یادم نمیاد . دوستایی که حتی اگر ببینمشون هم نمیشناسمشون .
    بد تر از همه ی این ها ، بعید نیست که به خیلی ها بدی کرده باشم . خیلی ها موقع دیدن چهره ی من حس بدی بهشون دست میده . حس میکنن که من بدبخت و فلک زده هستم . گاهی برام سری به نشونه ی تاسف تکون میدن . شاید چهره ی من توی ذهنشون بمونه . دختر جوونی که چهره ی فلک زده و ویرانی داشت و توی فکرش آرزوی مرگ رو پرورش میداد .
    نمیدونم .
    هنوز در حال زیر و رو کردن اخبار هستم . شبکه ی خبر بارش برف و باران رو برای شروع سال جدید پیش بینی کرده . با این که چیز زیادی از گذشته به یاد نمیارم اما میتونم حدس بزنم که سال هایی بوده که موقع شروع سال جدید ، هوا بارونی باشه .
    حتی روز سیزده به در هم همچین اتفاقی می افتاد . البته به حال من فرقی نمیکرد. چون زیاد اهل تفریح نبودم .
    دوباره به یاد میارم که دو روز دیگه عیده . من هیچ احساس خاصی ندارم . به دیدن خونوادم نمیرم . اونا به دیدنم نمیان . شمیسا برای تعطیلات میره پیش خونوادش . خوشحالم که کسی به دیدنم نمیاد . میتونم تمام تعطیلات کتاب بخونم و گردنبند درست کنم .
    تنهاییه من توی نظر بقیه بدبختانه و غمناکه اما من شادیه وصف نا پذیری از این که میتونم جدای از آدم ها زندگی کنم ، دارم . حس خیلی خوبی دارم .
    روز آخر ساله . دیشب رو راحت خوابیدم. خواب دیدم سر وقت آبرنگام رفتم و دارم نقاشی میکشم . دیشب قبل از این که به خواب برم ، ساعت های زیادی مشغول مطالعه درباره ی خواب و خواب دیدن شدم . مطالب پراکنده و دست و پا شکسته بودن . با مواضع مختلف و برگرفته از عقاید گوناگون . اما یه نتیجه ی کلی گرفتم که میتونه کمکم کنه .
    این که خواب های من بازتابی از افکار بقیه ، خودم و آینده ام هستن . خواب های من طی چند سال اخیر عینا به واقعیت تبدیل میشد . یعنی نه از نوع خواب هایی بود که معنایی پنهان داشته باشه و منظورش رو با علامات مختلف برسونه . نه....عین واقعیت رو میدیدم .
    گاهی گذشته ، گاهی حال و اتفاقاتی که به موازات زمانی که توش هستم داره برای بقیه میوفته و اتفاقاتی که قراره بیوفته . با این حال از فکر کردن ، حتی فکر کردن به خواب هایی که برای آینده ام دیدم بیزارم . چون میدونم قراره تبدیل به واقعیت شه .

از وقتی بیدار شدم زیاد کار خاصی انجام ندادم. بعد از خوردن ناهار مشغول مرتب کردن وسایل و استراحت شدم . میخوام کمی درباره ی تاریخ و نجوم مطالعه کنم و لینک چند تا کتاب مربوط به اقتصاد رو پیدا کنم . آخر وقت پیغامای جدید رو چک میکنم .
    Gregosart عکسای جالبی منتشر میکنه . یه گرافیتی جالب از چهره هایی برجسته که توی جاهای مختلف شهر نصب میشن . چهره ها ، حالتای جالبی دارن . دوست دارم یه روز که توی کوچه ای میپیچم ، چشمم به یکی از این چهره ها بخوره .
    کمیکای جدید رو مرور میکنم . بتمن ، خز طور هنوز هم تیتر اول کتابای کمیکه . هنوز محبوبه و هنوز نمیتونم منکر شم که چقدر ازش متنفرم .
    برای امروز آهنگای بی کلام و آروم رو گوش میدم . مخصوصا آلبوم دعا برای شفقت . این آلبوم بی کلام از همون اول توجه منو به خودش جلب کرد . دوس دارم بیشتر درباره ی این طور موسیقی ها بدونم . چطور این احساسات رو با موسیقی بدون کلام میرسونن ؟ ای کاش میتونستم با همه ی آلات موسیقی آشنا بشم .
    فیورید تیتر امروزم رو خیلی اتفاقی پیدا میکنم :
    ستاره ها مرده اند تا تو بتوانی زندگی کنی.
    هر اتمی در بدن شما از یک ستاره که در گذشته منفجر شده به وجود آمده است . اتمی که در دست چپ شماست احتمالا از ستاره ای آمده که متفاوت است از ستاره ی اتم دست راستتان . این واقعا شاعرانه ترین چیزی است که من در مورد جهان میدانم .
    شما همه از گرد ستاره هستید .

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    پست چهارم زمستان مالیخولیایی 3

اگر ستاره ها منفجر نشده بودند شما الان اینجا نبودید . زیرا عناصر (کربن ، نیتروژن ، اکسیژن و همه ی چیز هایی که برای تکامل نیاز هستند ) در ابتدای زمان نخستین وجود نداشتند . این عناصر در ستاره ها به وجود آمدند . ستاره ها مرده اند تا تو بتونی زندگی کنی .
    لاورنس کراوس ، فیزیکدان کانادایی _ آمریکایی که در شاخه ی فیزیک نظری فعالیت میکند ، او استاد فیزیک در مدرسه ی تحقیقات زمین و فضا است و در دانشگاه آریزونا نیز مدیر پروژه است . کراوس مولف چندین کتاب است پر فروش ترین کتابهای او "هستی(گیتی) از هیچ چیز " است)
    با خوندن مطلب هیجان زده میشم .
    ساعت سه و سه دقیقه ی نصفه شبه . احتمالا امشب شبه عیده . کانالای تلوزیونی رو زیر و رو نکردم . همه اش مشغول زیر و رو کردن کانالای رادیویی بودم . از آلمان شروع کردم . فقطم کانالای موزیک . راک ، دنس ، هیپ هاپ ، کلاسیک ....همه شون برام جالب بود . تا به خودم اومدم شامم سرد شده بود .
    از درست کردن گردنبند خسته شدم . دارم سعی میکنم با خمیرا و رنگام چیزای دیگه ای درست کنم . گردنبند وسیله ی خنثی و بی فایده ای به نظرم میرسه . خودم از هیچ زیور آلاتی استفاده نمیکنم. آخرین بار شمیسا بهم یه گردنبند نقره ای با نگین بزرگ سبز رنگ هدیه داد . طراحیش شبیه مد گوتیک بود . دوستش داشتم اما هر چقدر با خودم کلنجار رفتم وصله ی سر و وضع من نبود . من حتی گوشواره ی کوچک و معمولی هم نمیندازم .
    حالا دارم سعی میکنم بازی های تخته ای رو با این خمیرا و رنگا درست کنم . مثل منج و مار و پله و شطرنج . من خیلی خوشبختم که میتونم با خمیر مهره های این بازی ها رو هم درست کنم .
    با خودم فکر میکنم .
    ساعت یک و یک دقیقه ی ظهره . موقع سال تحویل خواب بودم . اخه ساعت هشت صبحم وقت سال تحویله ؟ موقع خواب آخه ؟
    تقریبا خواب همه ی اطرافیانم رو دیدم. پدرام با بی حوصلگی به ماهیه توی تنگ خیره شده بود . مادرم انگشتری نقره ای رو به انگشت مینداخت . چهره ای مبهم از پدرم رو دیدم . شمیسا با همون چهره ی غمگین داشت از ته دل میخندید . صدای خنده ی خواهراش رو هم میشنید م .
    حتی محسن هم بی روح و رنگ پریده دیده میشد . مشغول کامل کردن یادداشتاش بود . منو که دید مکثی کرد . خواب آلود بودم . چیزی نگفت . مشغول نگاه کردن به مجلات جدید روی میزش بودم . از خواب بیدار شدم .
    امروز حال عمومی بهتری دارم . شاید بتونم اولین بازی تخته ایمو درست کنم . یه مار و پله ی رنگ و وارنگ با مارای آزار دهنده .
    موقع چک کردن ایمیلا لینک چن تا مجله ی حقوق زنان و فمنیسم برام ارسال شده بود . گروه های فمنیستی از جمله گروه هایی هستن که ازشون فرار میکنم و نمیتونم درک و هضمشون کنم . نه این که ازشون بدم بیاد . کنارشون احساس آرامش نمیکنم . تصور این که روح صلح طلب زنانه ، مارک حزب و طرز فکری خاص و ایسمی نامشخص رو بخوره منو از همه ی اجتماع ناامید میکنه .

نزدیک غروبه و هنوز خیلی از کارام نیمه تموم مونده . شمیسا از طریق پست ، برام سه تا ماهی قرمز و شیرینی فرستاده . بسته ی شکلاتایی که فرستاده شبیه شکلاتاییه که دختر پسرا برای ولنتاین بهمدیگه هدیه میدن . دلم نمیاد حتی پاپیونش رو باز کنم .
    تمام تیترا و پاپ آپا و صفحات پر شده از آگهی های مربوط به عید و برنامه های ویژه ی نوروز . احسان علیخانی با همون استایل و طرز حرف زدنه برنامه های پر ماتم ماه رمضونش ، برنامه های شب عید رو هم میگردونه .
    علاوه بر همه ی این تبریکات جالب ، پیامک مجزایی هم از طرف رئیس جمهور برام اومده .
    از صبح دارم سعی میکنم با استفاده از عکسایی که از ترکیه گرفتم و کتابایی که دانلود کردم یه دفترچه ی خوب از روزایی که توی ترکیه داشتم درست کنم . اگر دوباره برگردم اون جا به خیلی جاهای دیگه سر میزنم .
    آلبوم جدید یانی هم تازه از نت بیرون کشیدم . بر خلاف تصورم چیزی نداشت که سورپرایزم کنه . اولین بار ، اهنگاش خیلی به نظرم جادویی و جدید بود . اما توی این آلبوم زیاد صدای جدیدی به گوشم نخورد . فقط چیزی که برام جالب بود استفاده ی زیاد از صدای زن ها بود . که البته زیبا بود .
    ظهر داشتم به این فکر میکردم که چی شد که دیشب به طور غیر منتظره ای دوباره محسن رو توی خوابم دیدم . شاید به خاطر آلبوم دعا برای شفقت بود . شفقت یعنی مهربانی ، یعنی محبت . یعنی چیزی که من دنبالشم .

از خیلی از خبرگزاری ها و خبرنگارایی که دنبالشون میکردم ، خبری نیست . همه درگیر سال نو هستن .
    با این حال هنوز تیترای جالب و خنده دار هم پیدا میشه .
    زندگی ایده آل همچین تیتری رو داره :
    بالیوود در تسخیر سوپر استار های ایرانی
    فیلم "سلام بمبئی" اولین کار سینمایی با حضور ستاره ها و در یک سطح حرفه ای آن هم در یکی از بزرگ ترین مجموعه های فیلمسازی جهان یعنی بالیوود است . این فیلم به شکل مشترک برای پخش در سال جدید هم در هند و هم در ایران آماده خواهد شد .
    نویسنده ی متن بعد از سطر ها تعریف و تمجید از این حرکت با این بخش کاملا ناامیدم کرد :
    نویسنده و کارگردان این پروژه قربان محمد پور است که روایتی عاشقانه را در باب آشنایی دختری هندی و پسری ایرانی جلوی دوربین بـرده است .
    هنوز این ضد حال رو هضم نکردم که نویسنده ، سوپر استار حاضر توی این فیلم رو معرفی میکنه . یعنی محمد رضا گلزار!
    خبر رو رد میکنم .
    گزارش خوندنی ای درباره ی کلارا آبکار رو میبینم . اولین زن مینیاتوریست ایران . زندگینامه ی تر و تمیزی داره و تمام عمرش رو پای هنر گذاشته . بعضی از تابلوهاشو قبلا دیده بودم اما با خودش آشنایی ای نداشتم . توی تابلو هاش از رنگ های سفید ، سبز ، زرد ، قهوه ای و ارغوانی با زمینه ی سیاه استفاده کرده. توی قلم گیری و مینیاتور از حسین بهزاد و رضا عباسی تاثیر گرفته . ای کاش من هم تمام زندگیم رو درگیر هنر میکردم . تا آخر عمرم .

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    پست پنجم زمستان مالیخولیایی 3

هشت و هشت دقیقه ی بعد از ظهره . خبری که دو سه روزیه توی پیجای نجوم میبینم رو به صورت ترجمه شده از کافه نجوم مطالعه میکنم . خبر مربوط به شفقی قطبی به شکل ققنوس هستش که روی منطقه ی ایسلند دیده شده .
    ای کاش من یه ایسلندی بودم . اون وقت با آواز و افسانه هاشون آشنا میشدم و علاوه بر اون همچین صحنه هایی رو میدیدم .
    ساعت یازده و یازده دقیقه ی شبه . بعد از خوندن کتاب تاریخ ترکیه مشغول گوش دادن به رادیو شدم . اتفاقی به چن تا آهنگ دنس برخوردم . خواستم لینک دانلودشون رو پیدا کنم که به خاطر فیلترینگ و کم یاب بودن لینکاشون سر از سایتای موزیک عجیب و غریبی درآوردم . با یه آلبوم به زبان روسی برای رده ی سنی +0 برخورد کردم . اولین باره همچین محصولی رو میبینم . دانلودش کردم و اتفاقا خیلی هم به دلم نشست . هم زبان روسی و هم طرز خوندن خواننده که به نظر میومد سن زیادی هم نداره . کاور کمیک طور و کودکانه است . مقایسه ای سر انگشتی انجام میدم . توی ایران هم افرادی هستن که توی این زمینه فعالیت داشته باشن . اما نمیدونم چند نفر به طور جدی کارشون موسیقیه کودکانه . آهنگسازی ، اجرا و ریتم این آلبوم خیلی دلنشینه . خوشبحال بچه هایی که همچین موسیقی ای نوستالوژیه کودکیشون میشه .
    وقتی بچه بودم هر صبح با این آهنگ از خواب بیدار میشدم : عجب رسمیه ...رسم زمونه ...قصه ی برگ و باد خزونه ....میرن آدما ....از اونا فقط ...خاطره هاشون ....به جا میمونه .......
    البته به جز روزای تعطیل که برنامه کودک از کله ی صبح شروع میشد .
    خب مطمئنا شنیدن همچین آهنگ غمگینی توی ذوق بچه ی خردسالی مثل من میزنه .
    از اینا بگذریم .
    بیشتر راجب این فکر میکردم که توی ایران چقدر محصول هنری مخصوص کودکان درست میشه ؟ اگر یه روز واقعا یه هنرمند تاثیر گذار شم دوست دارم برای کودکان کار کنم.
    عجیب ترین خبر امروز مربوط به استاد شجریان بود که مبتلا به سرطان شده . حال بدی بهم دست میده . برام قابل درک نیست که طبیعت حتی با آدم هنرمندی مثل شجریان هم اینطور معامله میکنه .
    اخبار رو ول میکنم . کتابامو میبندم . حتی ایمیلارو هم چک نمیکنم . به گردنبندا و مهره ها میرسم . نمیخوام هیچی به گوشم بخوره یا چیزی رو با چشمام بخونم . نمیخوام حتی توی ذهنم با خودم حرف بزنم. نمیخوام.....
    .
    .
    .
    موقع چک کردن ایمیلا متوجه میشم امروز دوم عیده . ساعت یازده و بیست و پنج دقیقه است . امروز حال عمومیم خوب نبود . شمیسا یه سر اومد پیشم . گردنبندای جدیدم کم بودن . نبردشون . با هم ناهار درست کردیم . مجبورم میکنه که پرده های خونه رو بکشم و بذارم نور خورشید وارد شه . توی محوطه قدم بزنم یا آهنگاش شاد گوش بدم . غذاهای خوشمزه و گرم بخورم . خوشبختانه این اجبار های آزار دهنده اش زود تموم میشه . خودشم از این که بتونه منو از این لاک ماتم زده بیرون بیاره ناامید میشه .
    بعد از ظهر با این که خسته نبودم سعی کردم بخوابم تا زمان زود تر بگذره یا نه اصلا بیدار نباشم . خواب هیچ چیز و هیچکس رو ندیدم . دلم تنگ شده . با زنگ زدن و رد و بدل کردن پیام دلتنگیه من برطرف نمیشه . هیچ کدوم وقت و حوصله ی اومدن سراغ من رو ندارن . منم پای رفتن پیش هیچ کدوم رو ندارم . میدونم محسن هم درگیره و سختشه که بیاد به دیدنم . علاوه بر اون دوست ندارم توی رودروایسی این کار رو انجام بده . ای کاش خوابشون رو میدیدم . چرا خوابشون رو ندیدم ؟ چرا ؟ من که توی هر وعده ی خواب خواب یکیشون رو میدیدم .
    امشب آلبومی از ادام هرست رو گوش میدم . فکر کنم اسمش همین باشه . موزیکاش رو احساس میکنم قبلا زیاد شنیدم . نواهای غمگینی توی این آلبوم داره . احساس میکنم آلبومش موسیقیه متنه تمام زندگی و گذشته ام بوده .
    امروز خواستم از طریق جیمیل برای محسن پیغامی بذارم . متوجه شدم که رمز عبورمو فراموش کردم . نتونستم بازیابیش کنم .
    میخوام یه کتاب درباره ی فراموشی بخونم . شاید راه حلی برای این قبیل مشکلات داشته باشه . من دارم رمز همه ی اکانت ها و آدرس هامو فراموش میکنم .
    .
    .
    .

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    پست ششم زمستان مالیخولیایی 3

ساعت یک و بیست و دو دقیقه ی شبه . متوجه شدم آلزایمر برای سن من خیلی زوده و غیر ممکنه که حالا حالا ها دچار آلزایمر شم . اما فراموشی ممکنه برای هر آدمی پیش بیاد . یکی از دلایلش هم شوک عاطفی میتونه باشه . نمیتونم منکر شم که توی چند سال اخیر چند بار احساس کردم که نمیتونم هیچ بازیه فکری ای رو پیش ببرم یا مثلا اخلاق محافظه کارانه ای رو پیش گرفتم . توی حساب و کاب ساده میمونم و تمرکزم بی ثبات شده . خب همه ی این ها نشونه هایی از فراموشیه .
    یعنی باید این مشکل رو هم مثل مشکلات سابقم کتمان و پنهان کنم تا مبادا مسخره و سرزنش شم ؟
    دارم اخبار رو مرور میکنم . وقتی اخبار ترور و ناامنی و نسل کشی توی کشور های مختلف رو میخونم ، وقتی هنوز نفرت نژاد های مختلف نسبت به همدیگه رو میبینم ، نمیتونم نسبت به محیط و جامعه حس روشن و خوبی داشته باشم . وقتی این اخبار رو میخونم حس میکنم توده های خاکستری و دودی و مشکی رنگی اطراف سرم رو پر میکنه . نفسم کم کم سرد میشه و بیشتر از قبل توی تنهاییه خودم هضم میشم .
    توی لیست کتابای جدید میشه زیاد شدن کتابای صوتی رو دید. اوایل برام جالب بود . چند تا از رمانای مورد علاقه مو به صورت صوتی گوش دادم ولی نظرم برگشت . برای تفنن خوب بود اما خوندن کتاب با چشم رو ترجیح میدم .
    از دیدن هر روزه ی کفاشیان توی صفحات ورزشی حس یاس خاصی نسبت به ورزش پیدا میکنم . کاملا برام جا افتاده که چرا فوتبال ایران اینقدر کمیکه .
    خبری از دوستا و خبرنگارایی که منتظرشون بودم نشد . تلفن واحدم قطع شده . تنها راه ارتباطیم گوشیه موبایلمه که زیاد وضعیت جالبی نداره .
    توییتر ده ساله شد . طبیعت زنده بودن توییتر باعث شده این شبکه ی اجتماعی اولین گزینه برای بیان احساسات و واکنش های کاربران نسبت به اتفاقات پیرامون باشد و محدودیت 140 کاراکتری آن نیز باعث شده تا شلوغی آزار دهنده ی سایر شبکه های اجتماعی در آن کمتر دیده شود .
    اولین واکنش مردم نسبت به اتفاقات رو میشه توی توییتر دید . اولین جبهه گیری ها و قضاوت ها . تعریف و تفسیر های اشتباه و جوگیری های آزار دهنده .
    یکی از انتقادات شدیدی که به این شبکه ی اجتماعی وارد شده و باعث فیـلتـ*ـر شدن آن در کشور های مختلف شده ناشناس بودن هویت کاربران و استفاده از این شبکه برای برگزاری اجتماعات غیر قانونی و یا حتی تهداد تروریست ها و گروه های تروریستی مثل داعش شده است . اما این طبیعت یک شبکه ی اجتماعی مانند توییتر است و اگر این شرکت قصد تغییر آن را داشته باشد احتمالا اکثر کاربرانش را از دست خواهد داد .
    ای کاش سایتا و بنرای تبلیغاتی به جای بسته های آموزش خود اموز محبت و غالب اومدن بر غرایز و هورمون ها رو منتشر میکردن . گمون نکنم حتی حیوون ها هم توی روابط نیاز به آموزش خاصی داشته باشن .
    خواب های یک ماه اخیر رو روی سایت ارسال میکنم . با این حال به خاطر فراموش کردن رمز عبورم نمیتونم با خواب های بقیه تطبیق بدم و خواب های مشابه رو جست و جو کنم . هرچند محسن میگفت سایت زیاد رونقی نداره . اونطور که انتظارش رو داشتیم ازش استقبال نشد . خیلی از مردم دوست ندارن خواب هاشون رو منتشر کنن . اون خواب های با جزئیاتی که ما بهش نیاز داریم رو شاید بقیه حوصله ی نوشتنش رو ندارن . یا بعد از بیدار شدن به سرعت فراموش میکنن . با این حال من خودم یه تنه اینقدر خواب میبینم و مینویسم و روی سایت ارسال میکنم تا بانک به حجم بالایی برسه و بشه ازش بیشتر استفاده کرد .
    برنامه ام اینه که کتابای مربوط به مزاج و احوالات عمومی بدن و تاثیرش توی روحیات رو مطالعه کنم . به موازاتش میخوام درباره ی تاثیر آب و هوا توی روحیات و افکار ، اطلاعات بیشتری به دست بیارم .
    میخوام برای همه ی آدمایی که میشناسم یه گردنبند درست کنم و براشون پست کنم . من که نمیتونم به دیدنشون برم یا وقتی میبینمشون ابراز کنم که چقدر خوشحالم . اما شاید اینطور کمی متوجه شن که دوستشون دارم .
    دو و سی و پنج دقیقه ی شبه . برای دانلود چند تا کتاب مزاج شناسی سایتا رو زیر و رو کردم . این کتابا رو شاید بشه توی کتابخونه های مربوط به طب اسلامی پیدا کرد . نویسنده های این کتابا همه شون طب اسلامی خوندن . موقع پیدا کردن لینک و نویسنده ی خوب حس بدی بهم دست داد . مزاج شناسا تقریبا هر چیزی رو به مزاج میتونن ربط بدن . مثل طالع بینی که همه چیز رو مربوط به حرکت ستاره ها و سیاره ی شانس و ماه و روز تولد میدونه . حتی مزاج شناسی توی ازدواج هم مبحث جداگونه ای رو ایجاد کرده . حتی سایتی طراحی شده که با استفاده از اون و پرسشنامه ای که طراحی شده میشه اطلاعات زیادی از مزاج فرد به دست آورد .
    متوجه شدم که مزاج من سرد و تر هستش . غلبه ی بلغم حاد و سوداوی حاد .
    علاوه بر مواد غذایی متعادل کننده ی این طبع و توصیه های پزشکی برای متعادل کردن وضعیت عمومی بدن ، بیماری های مخصوص این طبع هم نوشته شده . بیماری هایی مثل کاهش حافظه ، صرع ، پر خوابی ، آسم ، درد ها و التهاب های مفصلی .
    در این صورت نمیتونم انکار کنم که تاثیر این مزاج تا چه حد بوده.
    البته فعلا برنامه ای برای عمل کردن به توصیه ها رو ندارم .
    آخرین خبری که با بی حوصلی مطالعه میکنم درباره ی تموم شدن بلیط های هواپیماست . در واقع هر سال این مساله ی تموم شدن بلیط ، توی ایام نوروز وجود داره . من فکر کردم مردم بی حوصله و خونه نشین هستن اما ظواهر چیز دیگه ای رو نشون میده .
    فکر کنم برای امروز کافی باشه . زیاد درگیریه فکری داشتم . میخوام قبل از خواب آلبوم دعا برای شفقت رو گوش بدم . شاید دوباره خواب اطرافیانم رو دیدم . خواب آدمایی که دوستشون دارم . خواب آدمایی که دلم براشون تنگ شده . خواب اتفاقای خوبی که باید بیوفته تا من خوشحال شم . خواب نتیجه بخش بودن کارا رو تحقیقاتم .
    میخوام دعا برای شفقت رو گوش بدم . شفقت یعنی مهربانی . یعنی محبت . یعنی چیزی که من بهش نیاز دارم . میخوام برای رسیدن محبت از طرف انسان های کره ی زمین دعا کنم . میخوام برای صلح دعا کنم . میخوام دعا کنم که آدم ها به غـ*ـریـ*ــزه و خوی خشنشون فائق بیان .

.
    .
    .
    ساعت سه و سه دقیقه ی بعد از ظهره . دوباره خواب محسن رو دیدم . بخشی از موهاش سفید شده بود . به یاد نمیارم توی واقعیت موی سفیدی داشته باشه . سوار کشتی بود . نمیدونم شاید داشت با بقیه ی دوستاش به یه اردوی نجوم میرفت . اما با من تماس گرفت . انگار که منم دعوت بودم . نمیدونم شاید تعبیری داشته باشه . شاید همین روزا سراغی ازم بگیره .
    مشغول کار میشم . گردنبندای هنرمندای دیگه رو میبینم . اونا از چوب ، خمیرای مختلف و خلاصه هر ابزاری که دوام و زیبایی داشته باشه برای ساخت گردنبند استفاده میکنن . من معمولا فقط از خمیر استفاده میکنم . مگه این که چیز خوبی برای جایگذاری توی شیشه ی گردنبند پیدا کنم . مثل گلسنگ و خزه و صدفای ریز .

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    پست هفتم زمستان مالیخولیایی 3

با این حال نمیدونم اصلا میتونم گردنبندی درست کنم که محسن خوشش بیاد یا به دردش بخوره ؟
    نمیتونم انکار کنم که چقدر ناامید میشم اگر بهار تموم شه و هیچ کدوم از اطرافیانم به سراغم نیان .

ساعت ده شبه . حس میکنم هنوز سر صبحه و تازه از خواب بیدار شدم . اما حقیقت اینه که تمام روز مشغول درست کردن گردنبند و بازی های تخته ای بودم . توی کار عمدا از رنگ نارنجی استفاده میکنم . یادمه جایی خوندم که نارنجی برای درمان افسردگی شدید مفیده . خب شاید بتونه کمکم کنه که ماتم کمتری رو توی این روز های عید یدک بکشم .
    بارون با آرامش خاصی هوا رو عوض کرده . هر از گاهی صدای رعد و برق هم شنیده میشه . توی خبر ها خوندم که راه ها هم بسته شده . بهتره فعلا از اومدن هر شخصی قطع امید کنم .
    پیج بیگ بنگ فارسی مطلبی درباره ی سیاه چاله های دوقلو منتشر کرده . اون میگه این سیاه چاله های دو قلو بر اثر انفجار یه تک ستاره به وجود میان . اگر درست برداشت کرده باشم اینطوره که وقتی یه ستاره به آستانه ی نابودی میرسه با سرعت زیاد حول خودش به چرخش در میاد .
    تیتر مطلب اینه : ستاره های دوقلوی لیگو احتمالا از یک ستاره ی تنها متولد شده اند .
    تحقیقات نشان میدهد که این انفجار اتفاق افتاده است ، زیرا دو سیاهچاله در یک ستاره ی تک و عظیم به وجود آمدند و از بین رفتند که مرگ ستاره انفجار امواج گاما را به وجود آورده است . در حالت عادی وقتی ستاره ای از بین میرود ، در این حالت اگر ستاره ای به سرعت در حال چرخش باشد ، هسته اش احتمالا به شکل دمبل در میآید و به شکل دو خوشه ، شکسته میشود . در واقع هر کدام از این خوشه ها هر کدام خود به یک سیاهچاله ی تکی تبدیل میشوند . یک ستاره ی سنگین و عظیم پیش از تبدیل شدن به سیاهچاله ، معمولا به دو ستاره ی کوچک تر تبدیل می شود ، این دو ستاره با سرعت زیاد به دور هم میچرخند ، طوری که انتظار می رود ستاره ی ادغام شده نیز بسیار سریع بچرخد . پس از اینکه جفت سیاهچاله شکل گرفت ، پوسته ی بیرونی ستاره به سمت سیاهچاله هجوم میبرد . با توجه به رویداد امواج گرانشی دو سیاهچاله و انفجار امواج گاما ، سیاهچاله های دو قلو باید نزدیک به هم دنیا آمده باشند .
    شاید آدمایی که همیشه تنها هستن همچین ستاره هایی توی آسمون داشته باشن . ای کاش چیزای بیشتری درباره ی امواج و سیاهچاله ها میدونستم . با این که فکر میکنم کتاب خوندن برای آدمی مثل من بی فایده و کاری بی سر و تهه اما شاید بتونم با این افکار کمی خودمو آروم کنم .
    بعد از شام میتونم تخته ی مار و پله رو تموم کنم و بعد خودمو با خوندن اخبار مسخره ی روز سرگرم کنم . امیدوارم رسانه ها سوژه های خوبی رو تف کرده باشن .

.
    .
    .
    مشغول صحبت تلفنی با محسن هستم .
    _امروز مادرم و شمیسا اومدن .
    _خیلی خوبه ، تا کی پیشت هستن ؟
    _نمیدونم . اگر نبودن من واقعا نمیتونستم تلفنو وصل کنم . خیلی کمکم کردن . میتونی حرفمو باور کنی ؟
    _معلومه که باور میکنم .
    _ممنون....راستی ، میشه رمز پنلمو برام بفرستی . من دوباره فراموشش کردم .
    _خیالت راحت . گزارشات جدیدتم خوندم . خیلی کمک میکنه .
    _مچکر .
    محسن مکثی میکنه و میگه : خیلی دلم برات تنگ شده بود . خوشحالم که میتونم حداقل باهات حرف بزنم .
    _منم دلم برات تنگ شده . ولی این حرف زدن حالمو بهتر نمیکنه . این وسایل ، این گوشیه تلفن ، این ارتباطات مجازی بهم دهن کجی میکنه .
    _برای منم همینطور .
    _اونقدر بهم دهن کجی میکنه که نمیتونم بگم چقدر دلم برات تنگ شده . میدونم ازم دلسرد شدی . تو هم میدونی که من هیچ وقت خوب نمیشم .
    محسن چیزی نمیگه . قبل از این که دوباره با حرفام آزارش بدم ازش خداحافظی میکنم .
    تا نیمه شب با شمیسا و مادرم حرف میزنم . وجودشون رو باور نمیکنم . مثل اشباحی هستن که توی خونه سرک میکشن و به زودی هم میرن . منو وادار به تکاپو و حرف زدن و امیدوار شدن به زندگی میکنن . غذای گرم میخوریم . اونا میخوابن ولی من بدون احساس خستگی و نیاز به خواب دوباره مشغول به کار میشم .
    حس میکنم محسن رو خیلی آزار دادم . ناراحتم . هر بار که باهاش حرف میزنم این حس بیشتر بهم چیره میشه .
    صداها و حرفای شمیسا و مامان مثل صدای ارواح توی گوشمه بدون این که به یاد بیارم چی گفتن . درباره ی میکاپ و ماسکای پوست حرف میزدن . مثل همیشه کمی به رفتارای من خرده میگرفتن اما دیگه این خرده گرفتنا رو برای خودشون تهدیدی میدونن که میتونه باعث بیزاریه من بشه . پس زود کوتاه میان .
    دیگه چی به یاد میارم ؟ نمیدونم . حتی چهره شونو هم به یاد نمیارم . بودن کوتاهشون توی غیبت بلند مدتشون کاملا گم شده . من اونا رو دو تا غریبه میدونم با این که مدت زیادیه منتظر اومدنشون هستم . امکان داره این حس رو نسبت به محسن هم پیدا کنم ؟
    چه نفرت انگیز!

اخبار رو با بی حوصلگی مرور میکنم . این کار برای ضعف حافظه خوبه . کمکم میکنه . از فردا هم میخوام خوندن دیکشنری رو شروع کنم . این کار هم از فراموشی میتونه جلوگیری کنه .

zahrataraneh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    222
    امتیاز واکنش
    595
    پست هشتم زمستان مالیخولیایی 3

چهره ی ادوغان و اوباما کناره چهره ی سیاستمدارای ایرانی دهن کجی میکنه . به خاطر سال جدید بیشتر تیترا درباره ی اسم سال جدید یعنی اقتصاد مقاومتیه . تجربه ای که از مرور اخبار توی این جور موارد دارم اینه : وقتی کلمه ای زیاد توی رسانه تکرار میشه ، بدون پیش زمینه و اطلاع مردم از ماهیت کلمه ، درواقع داره از این کلمه سوء استفاده میشه .
    راه بندون ها و گزارشات ترافیک رو رد میکنم . بارش بارون سراسریه.
    برنامه ی سه ستاره ی علیخانی هنوز هم جزء خبرای محبوبه و همه جا درباره اش شنیده میشه .
    گل سرسبد اخبار این روز ها یعنی داعش هر آن خودشو بالا میکشه تا مبادا اسمش به گورستان تاریخ بره .
    هنوز به اخبار ترور و بمب گزاری نرسیدم که از خوندن اخبار تگری میزنم و توی خودم حل میشم .
    شاید بهتره کار کردن با رنگ نارنجی رو ادامه بدم .
    .
    .
    .
    ساعت هفت و چهل و سه دقیقه ی بعد از ظهره . با شمیسا و مادرم از بیرون برگشتم . یادم نمیاد کجا رفته بودم . یه جای دیدنی بود . یه عمارت قدیمی . شمیسا دست منو میکشید و سعی داشت منو به حرکت وادار کنه . یادم میاد دو روز قبل از اومدنشون خواب دیدم که با مادرم به بیرون میرم . اونا منو جمع و جور میکنن و با هم به بیرون میریم . خب طبیعتا توی خواب هم از بیرون رفتن بیزارم . مثل زمان بیداریم . گرسنه بودم. اونا پیشهاد دادن که با هم به رستوران بریم. دقیقا یادم نمیاد چند نفر بودیم . با هم به رستورانی قدیمی رفتیم که زیاد سر و وضع جالبی نداشت . غذا های به درد نخور و اشتها کور کنی روی میز بود .
    فکر کنم امروز فهمیدم تعبیر خوابم چی میشه . وقتی شهر رو میبینم ، وقتی صدای ماشین ها و خش و پش کانالای رادیویی به گوشم میخوره . وقتی صدای گوش خراش آهنگای دامبولی و ناله های تهوع اور پاپ خونایی که هیچ چیز از موسیقی نمیدونن توی گوشم میپیچه حس میکنم مالیخولیام فوران میکنه . وقتی انعکاس لباسای فاخر و گرون قیمت و ساپورتای جور و واجور و رنگ مو های جذاب رو توی آب جوب و آب رادیاتور جمع شده جلوی مکانیکی ها میبینم متوجه میشم که مالیخولیا چیه .
    مالیخولیا چیه ؟ مالیخولیا بیماری ایه که چهارساله به من غلبه کرده و منو از پا انداخته . بیماری ای که سایه اش رو روی دنیایی که توش زندگی میکنم ، میبینم .
    میدونم کاری از دستم ساخته نیست . تلاش من بی فایده است . نمیتونم حتی خودم رو از شرش نجات بدم . نمیتونم ازش جون سالم به در ببرم . نمیتونم دیگه پاکیه کودکیم رو حس کنم .
    دنبالش میگردم . مالیخولیا رو توی جامعه و هر جایی که ازش حرف زده شه پیدا میکنم . یک جا جمعش میکنم . حتی اگر کسی از کار من استفاده نکنه شاید بتونه خودمو نجات بده . تهش چیه ؟ خب بیشتر افراد مبتلا به این بیماری خودکشی میکنن . دیگه بدتر از این که نمیتونه باشه . بذار حتی اگر قراره خودکشی کنم تموم تلاش خودمو کرده باشم .
    مالیخولیا ، مالیخولیا ، مالیخولیا ! من بالاخره لونه ی این دیو نفرت انگیزو پیدا میکنم !
    توی وسایلم دنبال دفترچه ای برای یادداشت های جدید میگردم. دفترچه ای قدیمی رو پیدا میکنم که سال ها پیش ، توی دوران مدرسه قسمتیش رو استفاده کردم . روی دفتر طرحای فانتزی خرس کشیده شده . سبک طراحیش میگه که احتمالا کاره یه تصویر گره ژاپونیه .
    یادداشتای توی دفترچه نشون میده که حساسیت خاصی روی یادداشت کردن مسائل داشتم .
    _هفته ی بعد فقط تا درس 2 امتحان
    _250 تومان برای برگه های زبان ، 50 تومان برای برگه های امتحان ، کتاب کار آسان جدید خریده شود .
    _برای امتحان زبان : معنی کلمه ، ریدینگ ، گرامر ، تلفظ ، مکالمات ، حفظ شود .
    _فعالیت درس ورزش : بروشور ، ماکت ، تحقیق ، روزنامه دیواری ، شکل زمین والیبال و توضیح آن در برگه .
    بعضی از فعالیت ها تیک خورده ، نشون میده که انجام شدن . بعضی هاشونم اصلا تیک نخوردن . صفحات بعدی آدرس اکانت هام و رمز عبورشونه . اون زمان همه ی این ها رو توی این دفترچه یادداشت میکردم . آدرس آپلود سنتری که معمولا ازش استفاده میکردم هم نوشتم .
    سایتایی که توشون عضو بودم که لیست بلند والایی داشتن . سایت های کودکان ، سرویسای وبلاگ ، تعداد زیادی سرویس ایمیل . نمیدونم این همه اکانت رو برای چی میخواستم ؟

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا