داستان شاید روزی|morgana کاربر انجمن نگاه دانلود

از کدوم سخصیت داستان بیشتر خوشتون میاد؟

• بهار

• آرمان

• باران

• رایان

نتایج فقط بعد از شرکت در نظرسنجی قابل رویت است.
وضعیت
موضوع بسته شده است.

morgana

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
103
امتیاز واکنش
992
-نترس تا شب نمیان . منم مریض و تنهام کسی نیست ازم مراقبت کنه .

پوزخندی نشست روی لبم .

-پس آرمه خانومتون کجاس؟

با تعجب گفت :
-آرمه؟ من چ بدونم ؟ مگه نگهبانشم ؟

-مگه امروز پیشت نبود .

-نه . مگه قرار بود پیشم باشه .

-نه بی خیال دارم میام .

حدافظی کرده و گوشی رو قطع کردم . یه تاکسی گرفته آدرس خونشونو دادم و راه افتادیم.

نیم ساعت بعد جلوی درشون بودم . اون در بزرگ شبیه قصر . یاد آخرین باری که اومدم اینجا افتادم . هه . با یاوآوریش سرمایی از اعماق وجودم دلمو لرزوند . دیگه پایان راهه . دیگه اون رویای چند رو تموم شد . من یه خواب دیدم و تموم شد . و حالا داره کابوسش شروع میشه .قدمی به جلو برداشتم که در باز شد و به دنبالش عمو اسد از در اومد بیرون . با دیدنم نگاهی به سرتا پایم انداخت و گفت :

-دنبال کسی می گردی دخترم ؟

سری به نشونه ی تایید تکون دادم و گفتم :
-بله من دوست رایانم . اومدم ببینمش .

با لبخند سری تکان داد و گفت :

-اها اره راست میگی آقارایان گفته بود بهم .

و با دستش به داخل اشاره کرد و گفت :

-بیا تو .

رفتم تو درو بست و گفت :
-میتونی بری یا باهات بیام ؟ تا جایی که یادمه قبلا هم اینجا بودی و میشناسی اینجارو.

سری تکون دادم و گفتم :

-ممنون خودم میرم .

به طرف عمارت به راه افتادم . سربه زیر افکنده و با خودم خاطرات این چند ماهو که از وقتی با رایان آشنا شدم داشتم مرور می کردم .اولین آشناییمون . ویلای بابا بزرگش . شب مهمونی .. همه و همه مثل فیلم از جلوی چشمم رد می شدند . الان باید بهش چی میگفتم ؟ ببخشید رایان این مدت خاطرات خیلی خوبی باهم داشتیم ولی پدر من قاتل باباته و مامانت منو تهدید کرده اگه باهات بهم نزنم همه چیو میگ بهت . هوووووف . سرمو به سمت بالا گرفتم و عاجزانه التماس کردم :
-خداجون ، تو رو خدا خودت پشت و پناهم باش .

الان دیگه جلوی در بودم دستمو روی زنگ گذاشتم و فشردم که کمی بعد دختر جوانی درو باز کرد . با دیدنم لبخندی زد و گفت :
-بفرمایید .

-با رایان کار داشتم .

از جلوی در رفت کنار و در حالی که با دستش به داخل اشاره می کرد گفت :
-بله بفرمایید .

با وارد شدنم تمام خاطرات اون شب بار دیگر از جلوی چشمم رد شدند . چشمامو بستم و نفس عمیقی کشیدم . الان نباید به چیزی فکر کنم به جز نقشه ای که دارم . با صدای رایان چشمامو باز کردم:

-خوش اومدی عشقم .

لبخندی زدم و گفتم ممنون . اومد جلو و خواست بغلم کنه خودمو کشیدم کنارکه جا خورد .

-اومدم باهم حرف بزنیم رایان .

قیافه ش جدی شد و گفت :

-اتفاقی افتاده؟

چیزی نگفتم که اینبار با نگرانی گفت :
-با توعم بهار چرا داری نگرانم میکنی ؟

توی چشمای نگرانش خیره شدم و گفتم :

-اومدم برای آخرین بار باهم حرف بزنیم رایان .

پوزخندی روی لبش نشست .

-هه .آخرین بار ؟ باز چت شده تو بهار .

در حالی که سعی میکردم بغض تو گلومو خفه کنم گفتم :
-دیگه آخر راهیم رایان . نمیتونیم .

دستمو گرفت و در حالی که منو به دنبال خودش به داخل میکشید گفت :

-چرت و پرت ممنوع بیا تو ببینم باز چت شده .

به ناچار به دنبالش رفتم و با هم روی کاناپه نشستیم . با دقت زل زده بود توی چشمام تا بلکه حرف دلمو از تو چشام بخونه . سرمو انداختم پایین و گفتم :

-من بهت دروغ گفتم رایان .

با تعجب گفت :

-چی ؟ دروغ ؟

سرمو به نشونه ی تایید تکون دادم و گفتم :

-البته من نگفتم و باران گفت ولی منم تایید کردم و حقیقتو بهت نگفتم .

سوالی نگاهم می کرد . نفس عمیقی کشیدم و گفتم :
-من بهت دروغ گفتم که بابای من مرده .

لبخندی رو لبش نشست . نفس عمیقی کشید و گفت :

-تو که منو نصفه جون کردی دختر . منم یه جوری گفتی فکر کردم چی شده ؟
با ناباوری نگاهش کردم و گفتم :
-من بهت دروغ گفتم رایان و این برات مهم نیست .

-اولا این دروغو تو نگفتی و باران گفته و تو هم برای اینکه جلوی ما غرور خواهرتو نشکنی حرقشو تایید کردی و فکر نکنم این کار بدی باشه . چون منم بودم به خاطر داداشم این کارو میکردم .

آهی کشیدم . حالا چه بهونه ای جور کنم .

-دوما این همچین دروغ بزرگیم نیست که به خاطرش بخواییم بهم بزنیم .

-چرا هست . ببین من بابام تو این مدت زندون بوده و حالا هم اومده و اجازه نمیده با هم باشیم . من نمیتونم غم بابامو ببینم رایان بفهم . من بیشتر از هر کسی تو دنیا عاشق بابامم.

اشکی از گوشه ی چشمم چکید که پوزخندی هم روی لب رایان نشست .

-منم عاشق بابام بودم بهار .

برای چند هزارمین بار دلم لرزید .

-بیشتر از هر کسی دوسش داشتم . ولی ازم گرفتنش. و حالا من تو این دنیا جز تو و رادوین کسیو ندارم .

-می فهمتت رایان ولی مطمعنم خونوادت اگه بفهمن من دختر یه قاتلم نمیذارن ما باهم باشیم پس بهتره همین الان همینجا تمومش کنیم .

خواست جواب بده که با صدای دست زدن کسی حرفش نیمه تموم موند . هردومون به سمت صدا برگشتیم و نگاهم به مامانش افتاد که با پوزخندی به دیوار تکیه داده بود و دست میزد . اشک توی چشمام دیدمو تار کرده بود . چشمامو بستم و باز کردم و چند قطره اشک روی صورتم جاری شد .

-ایول بهار خانوم خوب پیش میری . یکم هم ادامه بدی خودت بهش میگی همه چیو .

با نا باوری سرمو به نشونه ی نه تکون دادم و گفتم :

-نه خواهش میکنم .

نمی خواستم رایان حقیقتو بفهمه و ازم تا آخر عمرش متنفر بشه . اگه اون از من متنفر میشد من قلبم نمیتونست طاقت بیاره . متوجه سنگینی نگاه رایان شدم . برگشتم و توی چشمای نگران و متعجبش چشم دوخت . نگاهش پر از سوال بود.

-زود باش دیگه بهار . چرا بهش نمیگی ؟ یا میخوای من بهش بگم؟

-نه تو رو خدا این کارو نکنین . خواهش میکنم .

لبخندی نشست روی لبش که اینبار رایان گفت :

-چی شده بهار ؟ چرا شما دوتا اینجوری حرف میزنین .

سرمو به نشونه ی نه تکون دادم اشکامو که بی مهابا و پشت سر هم از روی گونه م سر می خوردند پاک کردم گفتم :

-متاسفم رایان . منو ببخش . نمی خواستم اینطوری بشه.

رایان – چیو ؟

-این که باباش قاتله باباته رو .

با این حرفش قلبم فرو ریخت و چشمامو بستم . نمیدونم چقدر گذشت که وقتی چشمامو باز کردم اولین چیزی رو که دیدم چشمای به خون نشسته و پر از اشک رایان بود . لب باز کردم چیزی بگم که رایان از زیر دندان های به هم قفل شده اش غرید :

-این حقیقت داره بهار ؟

نگاهی به مادرش کردم که با لبخندی خاص به هردومون خیره شده بود . با صدای داد رایان دو متر پریدم هوا .

-با توعم بهار . میگم راسته ؟؟

اشکامو با پشت دستم پاک کردم و گفتم :

-متاسفم رایان . متاسفم .

و بدون حرف دیگه ای بدو بدو به سمت در امارت رفتم و از اونجا خارج شدم . تموم طول حیاطو بدون توقف دویدم . باید هرچه زود تر از اون خونه و زندگی رایان بیرون میرفتم . به نگهبانی رسیدم . عمو اسد با دیدنم با نگرانی گفت :

-چی شده دخترم ؟ حالت خوبه؟

سرمو انداختم پایین و گفتم :

-لطفا درو باز کنید .

عمو اسد خواست چیزی بگه که دوباره التماسش کردم .

-تورو خدا درو باز کنید .

به ناچار بدون حرف درو باز کرد و رفتم بیرون . تموم راهو تا خیابون دویدم و برای اولین تاکسی دست تکون دادم . سوار شدم و آدرس خونه رو دادم .

بعد از یه دوش که بهم آرامش داد . اومدم بیرون و روی تخت دراز کشیدم . به سقف خیره شدم . دیگه همه چی تموم شد . دیگه رایانو ندارم . دیگه حتی نمیتونم برم دانشگاه . با کدوم رو برم دانشگاه زنی که بابام شوهرشو کشته ؟ ولی مگه مقصر منم؟ مگه مقصر باباست ؟ مقصر مامانه و اون معشـ*ـوقه ش . چطور تونست بهمون خــ ـیانـت کنه . هیچوقت آدمه کینه ای نبودم . در واقع همیشه سعی کردم نباشم ولی دیگه چقدر تحمل کنم؟ چقدر اجازه بدم گذشته ی خونوادم زندگیمو از هم بپاشه . نه نه من باید قوی تر از این حرفا باشم . ولی تا کی ؟ بغض گلوم بزرگ تر از اونی بود که به آسونی بتونم بشکنمش . نا خود آگاه بلند شدم و رفتم بیرون . بابا و مامان بدون حرف توی سالن نشسته بودند هر کدوم به گوشه ای خیره بودند . رفتم پیششون . پره ای اشک چشمامو فرا گرفته بود و دیدمو تار کرده بود . نفس عمیقی کشیدم و برای اولین بار از مامان جواب خواستم :

-چطور تونستی این کارو باهامون بکنی ؟

با صدای من سرشو بالا اورد و با گیجی نگاهم کرد . بابا هم نگاهش به من بود . ولی انگار بابا بیشتر از مامان منظورمو میفهمید.

وقتی جوابی نگرفتم تقریبا داد زدم :

-چطور تونستی با زندگیم بازی کنی .

وبه دنبالش اشکی بود ک از گوشه ی چشمم چکید . با صدای من باران و نیما هم از پله ها پایین اومدند . نیما گفت :

-اینجا چه خبره ؟

ولی من هنوز جوابمو نگرفته بودم . چشم های مامان پر از اشک شده بود . پوزخندی زدم :

-تو به جز خودت به فکر کسی دیگه هم بودی ؟ هان؟ جواب بده بودیی؟

با اشکی که از گوشه ی چشمش چکید گفت :

-بهار من متاسفم .

-متاسف بودن تو به چه درد من میخوره اخه؟ زندگیمو بهم ریختی مامان . باعث شدی تو این چند ماه که میرم دانشگاه همش عذاب بکشم . من رفتم عاشق پسر معشـ*ـوقه ت شدم .

مامان با چشمای گشاد شدم نگاه میکرد .

باران- چی میگی تو بهار ؟ زده به سرت .

ولی جوابشو ندادم . بابا و نیما هم در کمال سکوت نظاره گرمون بودند . وقتی سکوت مامان طولانی شد گفتم :

-چرا جواب نمیدی ؟ چرا دلیل کاراتو نمیگی ؟

-اون معشـ*ـوقه ی من نبود بهار . اون نامزد من بود .

از چیزی که شنیده بودم اطمینان نداشتم با تعجب گفتم :

-چی ؟

صداش می لرزید . اونم اشکاش جاری شده بود . بلند شد اومد کنارم .

مامان – اون نامزد من بود بهار. ما همدیگه رو تا حد مرگ دوست داشتیم . ولی این مرد ...

و به بابا اشاره کرد و گفت :

-از هم جدامون کرد . با نیرنگ و حیله مارو از هم جدا کرد . به جرم اینکه بابات پولدار بود و اون مرد ، فقیر نذاشتن به عشقم برسن .

با ناباوری نگاهمو به بابا دوختم . با پوزخندی که روی لبش بود به گوشه ای خیره شده و به فکر فرو رفته بود . کاملا معلوم بود به اون روزا فکر میکنه . باران که معلوم بود از حرفامون هیچی نفهمیده اومد کنارم و طلبکارانه گفت :

-یکی به منم بگه اینجا چه خبره؟

نگاهمو به مامان دوختم . اونم ادامه داد .

قسم خورده بود انتقام میگیره . چون پدرت عشقشو . زندگیشو ازش گرفته بود . و موفق هم شد .

پوزخندی زد و ادامه داد:
-هم ثروتشو هم عشقشو و هم زندگیشو ازش گرفت .

هنوز هم باورم نمیشد . با صدایی که انگار از ته چاه بیرون می اومد گفتم :
-پس این وسط گـ ـناه من چی بود ؟

مامان دستشو به صورتم نزدیک کرد و گفت :

-متاسفم بهارم .. منو ببخش .

خودمو کشیدم عقب . نمیخواستم دیگه دستش بهم بخوره .از همشون بدم میومد . از بابا ،مامان،رایان، مامانش ، باباش . من دلم شکسته بود و مقصرش همه این ادم ها بودند . سرمو از روی تاسف تکون دادم و گفتم:

-نه من متاسفم که همچین خوانواده ای دارم .

برگشتم و از پله ها رفتم بالا . درو باز کردم و رفتم تو .. درو قفل کردم دلم نمی خواست هیچ بنی بشری رو ببینم . صدای گوشیم که داشت خودشو میکشت رو شنیدم . به امید اینکه رایان میتونه باشه . سریع گوشیو برداشتم ولی نبود . گلاره بود . یه احساسی از ته دلت بهم میگفت جواب بدم . چون میدونستم گلاره بی دلیل بهم زنگ نمیزنه . اتصالو بر قرار کردم که صدای نگرانش پشت خط پیچید .

-الو بهار،حالت خوبه ؟ کجایی تو دختر ؟

با نگرانی گفتم :

-چی شده؟

نفس عمیقی کشید و گفت :

-رایان داره میره خبر نداری ؟

بند دلم پاره شد .

-نه کجا داره میره ؟

-داره واسه همیشه از ایران میره .

-چی میگی تو گلاره . تو از کجا فهمیدی ؟ دلیلشو میدونی ؟

-نه به منم آرمان زنگ زد گفت . چیکار میخوای بکنی بهار؟ نمیتونی اجازه بدی همنطوری بره.

-فکر کنم بهترین چیز برای هردومون همینه .

-چرا اینجوری حرف میزنی بهار ؟

حوصلشو نداشتم گفتم :

-ببخشید گلاره باید قطع کنم خدافظ .

گوشیو قطع کردم و خودمو روی تخت پرت کردم . بالاخره هرچیزی که ازش می ترسیدم اتفاق افتاد .

• پیشنهادات
  • morgana

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    103
    امتیاز واکنش
    992
    *******​

کیفمو برداشتم و روی شونم انداختم . نگاهی به تقویم انداختم . 2 اسفند . آهی کشیدم . امروز درست یه ماه از رفتن رایان گذشت . تو این مدت نه زنگ زده و نه چیزی . فکر کنم جدی جدی حالش ازم بهم میخوره . در باز شد و نگاهم سمت باران چرخید . با دیدنم گفت :

-نمیای من برم .

چشمامو بستم و باز کردم .

-تو برو من خودم میام .

شونه ای بالا انداخت و رفت بیرون . به دنبالش منم از اتاق رفتم بیرون . نیما صبخ زود رفته بود سر کار . فکر کنم دیگه داره آدم میشه . بابا هم داشت دنبال کار میگشت . مامان هم تو آشپزخونه برای خودش مشغول بود . زندگیمون به روال عادی خودش برگشته بود . زندگی که همیشه آرزوشو داشتم . ولی الآن چرا ؟ حالا که زندگیم از هم پاشیده . از در بیرون رفتم . با دیدن کوچه ی خالی پوزخندی روی لبم نشست . چه عجب این کوچه ی ماهم خلوت شد . از پله ها رفتم پایین . سرمو انداختم پایین . دستامو توی جیب پالتوم فرو بردم و به سمت خیابان راه افتادم . حوصله ی اتوبوس نداشتم . حالا هم که بابا و نیما کار میکردن و وضع مالیمون بهتر شده بود یه تاکسی گرفتم و آدرس دانشگاه را دادم .

پول تاکسی را حساب کرده و پیاده شدم . از خیابون عبور کردم و داخل حیاط دانشگاه شدم . از دور نگاهم به گلاره و باران و آرمان افتاد که دور هم جمع شده و بگو و بخند می کردند . گلاره با دیدنم دست تکان داد منم رفتم پیششون .

-سلام .

با صدای من آرمان و باران هم به طرفم برگشتند .

باران – چقدر طولش دادی فکر کردم دیگه نمیای .

شونه ای بالا انداختم و کنار گلاره نشستم . نگاه خیره ی آرمان به من بود . لبخندی زدم و گفتم :

-چطوری آرمان ؟

سری تکان داد و گفت :

-خوبم خودت چی؟

شونه ای بالا انداختم :

-دارم بهتر میشم .

بالاخره با فرا رسیدن ساعت کلاس همگی بلند شدیم و به کلاس رفتیم . از شانسمون کلاس هر چهارتامون یکی بود . همگی سرجاهامون نشستیم . چند دقیقه ای نگذشت که استاد اومد . با دیدن استاد تموم تنم به لرزه افتاد . از استرس . مطمعن بودم رادوین هم همه چیو میدونه . ولی پس چرا مامانش نیومده بود؟ مگه استاد این درسمون مامانش نبود . با صدای گیرا و مردانه اش به خودم آمدم :

-خب من استاد جدیدتون هستم . رادوین نیکپور . استاد قبلیتون بنا به دلایلی دیگه نمیتونه بیاد و این کلاستونو به من واگذار کرده شما که مشکلی ندارین؟

کسی حرفی نزد که لبخندی زد و گفت :

-خوبه . بهتره دیگ بریم سراغ درسمون .

بعد تمام شدن کلاس همه یکی یکی از کلاس بیرون میرفتند . منم کیفمو برداشتم و به سمت خروجی کلاس راه افتادم که با شنیدن صداش متوقفم کرد :

-بهار ؟

قلبم تند تند میزد . یعنی چی میخواد بهم بگه؟ پوزخندی روی لبم نشست . خب معلومه احمق میخواد تحقیرت کنه و متهم . ولی نباید خودمو ببازم . پوزخند روی لبم جاشو به جدیت داد و برگشتم سمتش و با صدایی که نهایت تلاشمو میکردم نلرزه لب باز کردم:

-بله ؟

-میخوام باهات حرف بزنم .

-بله بفرمایید منتظرم .

لبخندی مهربون زد و گفت :

-اینجا نه دختر خوب . حرفایی که می خوام بزنم جدین . میتونم امشب بیام خونتون؟

در حالی سعی میکردم از حرفاش سر در بیارم گفتم :

-خونمون؟

سرش به معنی تایید تکون داد . کیفشو از رو میزبرداشت و قدمی به سمتم برداشت .

-حرفایی که میخوام بزنم به مامان و بابات هم مربوط میشن . باید اونا هم بشنون .

استرس و خشم تمام وجودمو فرا گرفته بود . با صدایی که سعی میکردم زیاد بالا نره گفتم :

-اگه میخواین تحقیرم کنین همینجا همین الان همه حرفاتونو به من بگین و لازم نیست ...

با قیافه ای که معلوم بود تعجب کرده پرید وسط حرفم :

-تحقیر کجا بود ؟ من اگه میخوام بیام خونتون واسه یه چیز دیگس . خواهشا نه نگو .

- چیزه دیگه رو همینجا هم میتونین بگین آقای نیکپور .

-خب اینجا جاش نیست . من حرف آخرمو زدم شب منتظرم باش .خدافظ .

از کنارم رد شد و از کلاس بیرون رفت . با رفتنش گلاره سریع خودشو انداخت کلاس و در حالی که معلوم بود از فضولی میمیره گفت:

-شازده چی میگفت ؟

بی حرف به چشمای گلاره خیره شدم . نمیدونم تو نگاهم چی دید که رنگ نگاهش عوض شد و گفت :

-چی شد بهار ؟ خوبی ؟ چته؟

-میخواد بیاد خونمون ؟

-چی ؟؟

سری به نشونه ی تایید تکون دادم و گفتم :

-یعنی چی میخواد بگه ؟ واسه چی میخواد بیاد ؟
    گلاره-نمیدونم . تو چی گفتی بهش ؟

- گفتم نه .

گلاره – خب ؟

-گفت من میام شب منتظر باش .

گلاره با دهان باز به حرفام گوش میداد . ولی من نمیخواستم زندگیم دوباره بد شه . حالا که رایان رفته و بابا هم برگشته پس باید به زندگیم به بهترین شکل ادامه بدم و نذارم پرنس بزرگ خانواده ی نیکپور زندگیمو نابود کنه . دست گلاره رو گرفتم و گفتم :

-مهم نیست بیا بریم .

و با هم از کلاس خارج شدیم .رفتیم توی حیاط . خبری از باران و آرمان نبود . در حالی با نگاهم دنبالشون میگشتم گفتم:

-باران و آرمان کجا غیبشون زد ؟

-نمیدونم ندیدم .

نگاهی به ساعت کردم . دوازده بود . منم دیگه کلاسی نداشتم از گلاره خداحافظی کرده و به سمت خونه راه افتادم .

morgana

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    103
    امتیاز واکنش
    992
    ساعت 9 شب بود . به مامان و بابا گفته بودم قراره رادوین بیاد و همگی دور هم نشسته و منتظرش بودیم . به شدت کنجکاو بودم حرفاشو بشنوم . بابا توی فکر فرو رفته بود و مامان داشت میز رو برای استادم می چید . هه . ساعت ده بود که زنگ در به صدا در امد . بلند شدم به سمت در رفتم . درو باز کردم . نگاهی به سرتاپای رادوین کردم که کت شلوار مشکی رنگی پوشیده و در نهایت نگاهم به دسته گل توی دستش افتاد . نگاهی به خانوم میانسالی که مانتوی مشکی و روسری طوسی طرح داری سر کرده بود کردم . آروم زیر لب سلام دادم:

-سلام .

خانوم –سلام دختر گلم .

اومد تو و محکم بغلم کرد و هردو طرف صورتمو محکم بوسید . رفت داخل به دنبالش رادوین وارد شد . در حالی که لبخند روی لباش جا خوش کرده بود و چشماش برق میزد گل رو گرفت سمتم و گفت :

-چه خوشگل شدی .

مات و مبهوت به گل ها خیره شده بودم . نمیتونستم تکون بخورم و گل هارو ازش بگیرم . با صداش به خودم اومدم و سریع گل هارو گرفتم :

-بهار خوابیدی .

زیر لب تشکری کردم . سرمو انداختم پایین و با دستم به داخل خونه اشاره کردم . اونم بدون حرف رفت داخل . درو بستم و به سمت آشپزخونه رفتم . گل ها رو همونجا روی میز گذاشتم و میخواستم برگردم توی سالن پیششون که با ورود مامان آشپزخونه منصرف شدم . مامان در حالی که با عجله این ور و اون ور میرفت و نمیدونم دنبال چی میگشت که با صدای انگار که تازه متوجه حضورم شده ایستاد و زل زد بهم :

-مامان میشه به منم بگی چه خبره ؟ چرا این جوری میکنی ؟

مامان اومد کنارم دستمو توی دستش گرفت و در حالی که اشک توی چشماش حلقه بسته بود گفت :

-فکر کنم استادتون اومده خواستگاریت .

-چی ؟

فکر کنم صدام انقدر بلند بود که همه تو اتاق شنیدند . مامان انگشتشو اشاره شو گذاشت روی لبش و گفت :

-چه خبرته آروم تر .

با ناباوری گفتم :

-یعنی مامان شما جدی جدی فکر می کنین اون منودوست داره و میخواد باهام ازدواج کنه ؟

مامان – من که نگفتم اجازه میدیم باهاش ازدواج کنی . ولی مامان جون اونا مهمونن و مهمون حبیب خداست نمیتونیم که بیرونشون کنیم .

سپس به سمت سماور رفت و در حالی که از توی کابینت استکان ها رو در میاورد گفت :

-تو هم بهتره به جای اینکه غر بزنی بیا چایی هاتو ببر و برو مثل ادم بشین ببین چی میگن .

-ولی مامان یه چیزی . پس چرا مامانش نیومده و این زن کیه ؟

مامان – فکر کنم خالشه .

با ناباوری گفتم :
    -مامان آرمان ؟

مامان شونه ای بالا انداخت و گفت :

-من چه میدونم آرمان کیه ؟ به ما گفت خالشه .

سپس اومد کنارم سینی چایی ها رو داد دستم و گفت :

-تو هم بیا اینارو ببر الان سرد میشن .

به ناچار سینی رو گرفتم و رفتم تو اتاق . با ورودم همه ی سرها برگشت سمتم . خاله رادوین با تحسین و شگفتی نگاهم می کرد و خودش با لبخندی روی لبش و چشم هایی که برق می زدند .سینی رو اول از همه جلوی بابا گرفتم . بعد واسه ی خاله ی رادوین و به دنبالش به خودش تعارف کردم . نگاهمو به زمین دوخته بود و تمام سعیمو می کردم که باهاش چشم تو چشم نشم . ولی تمام مدت سنگینی نگاهشو روم حس می کردم . کنار بابا نشستم . با حرفی که زد سرمو بلند کردم و با ناباوری نگاهش کردم :

-من که مشکلی ندارم . مهم نظر بهاره که میخواد یا نه .

با این حرفش همه ی نگاه ها به سمت من برگشت . همه منتظر جواب من بودند . یعنی چی میتونستم بگم ؟ اصلا تو اینجور مواقع چی میگن؟ فکر کردم بهترین کار اینه که تصمیمو بذارم به عهده ی بابا . چون مطمعنم اون اجازه نمیده با پسر مردی که کشته ازدواج کنم .

نفس عمیقی کشیدم و گفتم :

-من نظری ندارم . بابام هر چی بگه منم همونو قبول میکنم .

دوباره همه ی سر ها برگشت سمت بابا که گفت :

-از نظر من مشکلی نداره پس مبارکه .

منجمد شدن خون تو رگامو اون لحظه احساس کردم . با ناباوری به بابا خیره شدم . همه دست میزدند و خوشحال بودند و من سرم گیج میرفت . قلبم تند تند میزد . چرا اینجوری شد ؟ من که نمی خواستم با رادوین ازدواج کنم . با صدای بابا نگاه سرد و بی روحمو بهش دوختم:
    -شما که از قبل همو میشناسین ولی اگه بازم حرفی دارین پاشین برین تو اتاقت بزنین .

با ناباوری نگاهمو به رادوین دوختم با لبخند مهربونی نگاهم می کرد . یعنی ممکنه بخواد ازم انتقام پدر و برادرشو بگیره ؟! دوباره به بابا خیره شدم و سرمو به نشونه نه تکون دادم . بالاخره بعد صحبت های همیشگی و قرار عقد که موند فردا بلند شدند و رفتند . منم بلافاصله بدون هیچ حرفی از پله ها رفتم بالا و خودمو توی اتاقم حبس کردم . نمیدونستم چیکار کنم . اشکی هم نداشتم که بریزم . ای کاش همون لحظه می گفتم نه و جوابو به بابا نمیسپردم . ولی چرا بابا این کارو کرد ؟ مگه آدم دختر خودشو با دستای خودش بدبخت میکنه؟ قلبم درد میکرد . ولی نمیتونستم اشک بریزم . چند تقه به در خورد و باز شد . بابا سرشو از در اتاق اورد تو و گفت :
    -اجازه هست بیام؟

سرمو به نشونه ی تایید تکون دادم . اومد و کنارم رو تخت نشست . سرم پایین بود . نمیتونستم تو چشماش خیره شم . چون می ترسیدم به خاطر کاری که باهام کرده ازش بدم بیاد.بالاخره خودش با دستش چونمو گرفت و بالا اورد . به ناچار توی چشماش خیره شدم . لبخند لنشینی زد و گفت :

-عزیز دل بابا چرا ناراحته؟

-چرا این کارو کردین بابا ؟ من گفتم جوابو شما بگین چون فکر میکردم مخالفین. چرا با دستای خودتون منو به این آتیش انداختین؟
    بابا لبخندی زد و گفت :

-مهم ترین چیز واسه من خوشبختی بچه هامه بهارم . تو چطور میتونی فکر کنی من بدبختت میکنم؟

لبخند تلخی زدم .

-ولی این کارتون...؟

بابا حرفمو قطع کرد و گفت :

-اگه من موافقت کردم میدونم رادوین تنها کسیه که میتونه خوشبختت کنه .اگه رایان بود جوابم نه میشد و به هیچ وجه اجازه نمی دادم باهاش ازدواج کنی . ولی بهت قول میدم رادوین خوشبختت میکنه . به من اعتماد داری؟

سرمو تکون دادم . و خودمو توی بغلش پرت کردم . به این بغـ*ـل پر از آرامش خیلی نیاز داشتم .

morgana

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    103
    امتیاز واکنش
    992
    ********​

نگاهمو به حلقه های گران قیمتی که مثل الماس می درخشیدند دوخته بودم .

-کدوم دوست داری ؟
    نگاهش کردم . بیشتر از من ذوق داشت . با اینکه 27 سال سنش بود ولی مثل بچه کوچولو ها ذوق کرده بود . لبخندی زدم و یکی از حلقه هایی که از بقیه ساده تر و خوشگل تر بود اشاره کردم . انگاراونم دوسش داشت چون چشماش برق میزدند . بالاخره واسه حلقه ها رو گرفتیم و از فروشگاه خارح شدیم . دستمو توی دستش گرفته بود و ول نمی کرد . فکر کنم می ترسید بدزدنم . سوار ماشین شدیم و به سمت خونه ش را افتادیم . قرار بود عقدمون اونجا خونده بشه و یه مراسم کوچک هم همونجا بگیریم . چند تا از دوستا و همکاراشو دعوت کرده بود . حتی آرمه و آرمان هم اومده بودند . ولی خبری از مادرش و رایان نبود . ما هم چند تایی از فامیل نزدیک رو دعوت کرده بودیم . حسام وقتی فهمید دارم ازدواج میکنم اونم با رادوین خیلی سعی کرد منصرفم کنه ولی من نمیتونستم رو حرف بابا حرف بزنم . میخواستم حسامو برای مراسمم دعوت کنم . ولی گفته بود نمیاد . بالاخره جلوی خونه رسیدیم . رادوین لبخندی به روم پاشید و گفت :

-بریم .

از ماشین پیاده شدم . نگاهمو به خونه ی ویلایی دو طبقه ی جلوی روم دوختم . اومد کنارم دستمو گرفت . اون یکی دستش حلقه ها و لباس عروسی را که گرفته بودیم نگه داشته بود . در باز بود . رفتیم تو . یه حیاط کوچیک با یه باغچه ی کوچولو که توش دوتا درخت سیب و گیلاس داشت . کنارش یه تاب کوچیک دو نفره . دست تو دست هم به سمت ورودی خونه راه افتادیم . نگاهم به مامان افتاد که توی ایوان ایستاده به در تکیه داده و با لبخند خاصی نگاهمون می کرد . رفتیم کنارش و هردومون سلام دادیم .

مامان در حالی که اشک توی چشماش جمع شده بود جواب سلاممونو داد و رفتیم تو . باران اومد دستمو گرفت و با هم به سمت یکی از اتاق ها رفتیم . لباسو پوشیدم و نگاهی توی آیینه به خودم انداختم . بی نظیر بود . با صدای صوت باران به سمتش برگشتم :

-اولالا . این اقا رادوینتونم ماشالا چه خوش سلیقه ست .

چشمکی بهش زدم و گفتم :

-بله خب از خانمی که انتخاب کرده مگه مشخص نیست .

لباشو جمع کرد و گفت :
    -ایش .. چه خود شیفته م هست .

بعد منو به زور نشوند روی صندلی و گفت :

-بشین ببینیم این قیافه ی تو رو چیکارش میتونیم بکنیم .

چشم غره ای بهش رفتم . همین موقع چند تقه به در خورد و باز شد . یه خانوم جوانی که نمیشناختمش اومد تو گفت :
    -سلام من آرایشگرم نازنین خانوم (خاله ی رادوین ) ازم خواست بیام و بهار خانومو آماده کنم .

بهار نگاهی به من و سپس به آرایشگره انداخت لبخندی زد و گفت :

-بفرمایید .

و خودش روی یکی از مبلا نشست و نظاره گر کاره آرایشگر شد .

با صدای تموم شد آرایشگر چشامو باز کردم . برای چند لحظه خودمو نشناختم . باران هم از تعجب چشماش اندازه ی پرتقال شده بود . آرایشگر در حالی که معلوم بود از کارش راضیه گفت :
    -ماشالا چه جیگری شدی .

لبخندی زدم و گفتم :

-مرسی .

بهش گفته بودم کاری به موهام نداشته باشه . میخواستم اونا همینجوری رو شونه م باز بمونه . همونطور که بابا دوست داشت . باران از روی مبل بلند شد و گفت :

-من برم دومادو صدا کنم بیاد عروسشو ببره .

باران رفت بیرون . آرایشگر هم وسایلشو جمع کرد و بعد از آرزوی خوشبختی برای من و رادوین از اتاق رفت بیرون . روی مبل تک نفره کنار تخت نشستم . چند دقیقه نکشید که چند تقه به در خورد و در باز شد و رادوین اومد تو . بلند شدم و ایستادم با چشم هایی که می درخشید نگاهی از سر تا پا بهم کرد . لبخندی زدم :

-چطور شدم؟

- محشر.

اومد جلو وایساد . دستشو به سمتم دراز کرد و گفت :

-این فرشته خانوم به من افتخار همسری رو میدن آیا؟

دستمو توی دستش گذاشتم .

-با کمال میل .

با هم به سمت در رفتیم . در رو باز کرد و با دستش اشاره کرد که برم . رفتم بیرون به دنبالم اومد . دستشو گرفت جلوم و دستمو دور بازوش حلقه کردم و از پله ها رفتیم پایین . نگاهم به جمعیتی افتاد که همگی با خوشحالی برامون دست تکون میدادند . با تعجب به رادوین نگاهی کردم و گفتم:

-نمیدونستم این همه مهمون داریم .

چیزی نگفت لبخندی زد و به سمت جمعیت راه افتادیم . روی صندلی هایی که برامون آماده کرده بودند نشستیم . عاقد هم درس روبه رومون نشسته بود از زیر تور لباسم نگاهی به جمعیت انداختم . همه بودند جز رایان . با یاد آوریش قلبم تیر کشید بغضی گلومو فرا گرفت ولی نباید گریه میکردم . دیگه واسه همیشه از دست دادمش . با اشکی که از گوشه ی چشمم چکید عاقد هم شروع کرد به خواندن خطبه .

9 ماه بعد .

با گلاره نشسته بودیم و داشتیم عکسای عروسیمو نگاه می کردیم و با مسخره بازی هایی که گلاره در میومد از خنده غش می کردیم . هر از گاهی سر به سرم میذاشت . چند ماهی میشد گلاره ازدواج کرده بود و واسه اینکه منو تنها نذاره به خونه ی کناری خونه ی ما اساس کشی کرده بودند . هردومون نگاهمون به عکسی بود که تو ماه عسلمون به مالزی با رادوین گرفته بودیم و گلاره بازم سر به سرم میذاشت .

-وای بهار اینجا چه خوشگلی؟

چشم غره ای بهش رفتم و گفتم :

-دستت درد نکنه یعنی الان دیگه خوشگل نیستم؟

لبشو به دندون گرفت و با چشماش به شکمم اشاره کرد و گفت :

-هستی ولی از نوع تپلش .

آلبومو بستم و گفتم :

-حالا که اینقدر چرت و پرت میگی اصلا لازم نکرده عکسارو ببینی پاشو ببینم برو خونتون الان شوهرم میاد .

- اوه اوه چه شوهرم شوهرم میکنه انگار ما نداریم .

از لحنش خندم گرفت می خواستم جوابشو بدم که زنگ تلفن به سکوت وادارم کرد . آلبومو گذاشتم روی میز و بلند شدم و رفتم کنار تلفن . شمار ناشناس بود نگاهی به گلاره کردم که پرسید :

-کیه ؟

شونه ای بالا انداختم و جواب دادم:

-بله ؟

ولی جوابی نیومد . دوباره گفتم:

-الو بله ؟

بازم جوابی نیومد به ناچار قطع کردم . صدای چرخوندن کلید توی قفل در پیچید و در باز شد و رادوین اومد تو . با دیدنم لبخندی به روم پاشید .

-خانوم من حالش چطوره .

-سلام . خوبم ، تو چطوری؟

اومد تو کیفشو گذاشت روی یکی از مبلا و گفت :

-شکر خدا منم خوبم .

تازه نگاهش به گلاره افتاد در حالی که سعی میکرد خودشو متعجب نشون بده گفت :

-عهههه یکی از خواهر زنام هم که اینجاس .

با حرفش خندیدم که گلاره اول به من و سپس به رادوین چپ چپ نگاه کرد زیر لب نچ نچی کرد و گفت :

-بد میکنم میام اینجا زن و بچت تنها نباشن ؟

رادوین دستشو به حالت تسلیم بالای سرش گرفت و گفت :

-باشه اصلا من تسلیم اینجا خونه ی خودتونه من که حرفی ندارم .

گلاره لبخندی از سر پیروزی زد و بلند شد بره که صدای اعتراضم بلند شد :

-کجا ؟

-برم خونه به قول خودت الان شوهرم میاد .

آخرین ویرایش:

morgana

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    103
    امتیاز واکنش
    992
    -لازم نکرده شوهرت بیاد هم میاد اینجا بشین ما هم تنهاییم .

رادوین هم به طرفداری از من گفت :

-بهار راست میگه منم خیلی وقته رضا رو ندیدم میاد اینجا شامو میخوریم .

گلاره شونه ای بالا انداخت . رادوین از پله ها رفت بالا تا لباساشو عوض کنه من و گلاره هم رفتیم توی آشپزخونه تا یه فکری به حال شام کنیم . ساعت 9 شب بود که زنگ در به صدا در اومد . فکر کردیم رضاست گلاره رفت تا درو باز کنه . کاهو های توی یخچالو در آوردم برای شام خوردشون کنم . چند دقیقه ای نگذشته بود که گلاره سراسیمه وارد آشپزخونه شد . رنگ از رخش پریده بود . با تعجب نگاهش کردم که به تته پته افتاد :
    -بهار.. ب..بهار .. چیز ..

دلشوره ی عجیبی توی دلم افتاد . چاقو رو گذاشتم روی میز بلند شدم و رفتم کنارش .

-چی شده گلاره ؟ حالت خوبه ؟؟

-بهار... اون ..

-چی ؟

قبل از اینکه گلاره جواب بده با شنیدن صداش قلبم از حرکت ایستاد . برگشتم پشت سرم و نگاهم به اون نگاه مثل همیشه شیطون و لبخند روی لبش افتاد . استرس تمام وجودمو فرا گرفت تو دیگه اینجا چیکار میکنی . این سوالمو رادوین که پشت سرش بود پرسید .

-تو دیگه اینجا چیکار میکنی ؟

برگشت سمت رادوین و دستاشو از هم باز کرد و در حالی که به سمتش میرفت گفت :

-به به داداش عزیزم . چه قدر دلم برات تنگ شده بود .

هم دیگه رو تو آغـ*ـوش گرفتند . سرم گیج میرفت .گلاره که متوجه حال بدم شده بود کمکم کرد روی صندلی بشینم . سرمو بین دستام گرفتم و سعی کردم نفس عمیقی بکشم . بعد رادوین انگار نوبت من بود که بهش خوش امد بگم . ولی چرا برگشته ! چرا رفته بود و حالا چرا برگشته . با شنیدن صداش سرمو بلند کردم :

-زن داداش نمی خوای بهم خوش اومد بگی؟

بی تفاوت نگاهش کردم . دیگه هیچ حسی بهش نداشتم رادوین تمام احساسمو نسبت به رایان از بین بـرده بود . بدون اینکه تغییری تو لحن صدام ایجاد کنم گفتم :

-خوش اومدی .

گلاره که متوجه وضعیت بود سریع گفت :

-منم اینجا وایسادم هاااا..

این حرفش هر سه مونو به خنده انداخت . وقتی خیالش راحت شد که موفق شده جو رو عوض کنه رو به رایان و رادوین گفت :

-خب حالا شما برین بشینین ما هم به کارمون برسیم .

و هردوشونو از آشپزخونه بیرون کرد . وقتی مطمعن شد رفتند اومد کنارم روی صندلی نشست . دستشو روی دستم گذاشت وگفت :

-بهار حالت خوبه ؟

شونه ای بالا انداختم و سعی کردم افکاری که باعث بد شدن حالم میشد رو از ذهنم دور کنم :

-اره چرا بد باشم ...

گلاره نفس راحتی کشید و گفت :

-آره تو روخدا فعلا این چند روز رو خوب باش بعدا میتونی بشینی غصه بخوری .

دیوونه ای زیر لب نثارش کردم و مشغول خرد کردن کاهو ها شدم . گلاره هم بلند شد تا میز رو آماده کنه . بالاخره با اومدن رضا شام رو خوردیم و مثل همیشه دور همی نشستیم و از هر دری حرف زدیم . ساعت دوازده بود که گلاره و رضا رفتند . حالم چندان خوب نبود و احساس خستگی می کردم . روی مبل نشستم . سنگینی نگاه رایانو روی خودم حس میکردم . با آمدن رادوین بلاخره نگاهشو از من گرفت و بلند شد بره خونشون که رادوین گفت :

-کجا رایان؟ بمون امشبو...

بی توجه به صحبتشون سرمو به پشتی مبل تکیه دادم و چشمامو بستم . بالاخره بعد کلی تعارف رایان رفت . بلند شدم و رفتم توی اتاقم تا بخوابم انقدر خوابم می اومد که سرم به بالشت نرسیده از هوش رفتم .
    صبح با سردرد شدید چشمامو باز کردم . نگاهی به اطرافم کردم رادوین نبود . یعنی روز تعطیلی کجا رفته . نگاهی به ساعت کردم 9 صبح بود . خواب از سرم پریده بود ولی سر درد عجیبی داشتم . بلند شدم ، از تخت پایین امدم . سرم گیج میرفت دستمو به دیوار گرفتم تا بتونم سر پا بایستم . صدای تلفن از طبقه ی پایین خونه بر خواست . از اتاق رفتم بیرون . انگشت هامو روی شقیقه هام گذاشتم و فشار دادم ولی از دردش کم نشد . اولین قدمو روی پله گذاشتم . دستمو روی دیوار گذاشتم تا تعادلمو حفظ کنم .

داشتم میرفتم پایین هنوز چند پله مونده بود که دیگه چشمام سیاهی رفت و نتونستم تعادلمو حفظ کنم و دیگه نفهمیدم چی شد . وقتی چشمامو باز کردم توی بیمارستان بودم . نگاهم به گلاره افتاد که بالای سرم نشسته بود صداش زدم :

-گلاره .

همین که متوجه بیداری من شد سراسیمه از روی صندلی بلند شد اومد کنارم . بدنم سنگین بود . نمیتونستم تکون بخورم . با نگرانی گفتم :

-گلاره بچم .

گلاره دستشو روی دستم گذاشت و لبخندی زد و گفت :

-حالش خوبه نگران نباش . دکتر گفت دیگه وقتش رسیده بیاد .

با تعجب گفتم :
    -ولی هنوز زوده که .

شونه ای بالا انداخت و گفت :

-انگار دخترمون یکم عجول تشریف داره .

لبخنندی روی لبم نشست چند تقه به در خورد و باز شد رایان اومد تو . سعی کردم نگاهم باهاش تلاقی نکنه . نمی خواستم احساس گذشتم برگرد و زندگیم دوباره جهنم بشه . با یاد آوری رادوین سریع گفتم :

-پس رادوین کو؟

گلاره نگاهی به رایان کرد وقتی جوابی از اون نشنید گفت :

-آخرین بار رایان باهاش حرف زده نمیدونم .

منتظر نگاهمو به رایان دوختم ولی اون خونسرد بهم زل زده .

گلاره – شما دو تا حرف بزنید من برم یه زنگ به باران بزنم بیام .

و سریع رفت بیرون . انگار رایان قصد حرف زدن نداشت .

-میخوای بگی رادوین کجاست یا نه ؟

- تو راهه الان میاد .

و بدون حرف دیگه ای اومد و روی صندلی کنار تختم نشست . نمیدونم چرا دلم شور میزد . لحظه شماری میکردم تا هر چه زودتر رادوین بیاد .

نیم ساعت نگذشته بود که چد تقه به در خورد و در باز شد . دکتر توی چارچوب در نمایان شد . با دیدن من که نشسته بودم لبخندی روی لبش اومد و گفت :

-میبینم که مامان خانوممون بیدار شده .

رایان هم به احترامش بلند شد . دکتر اومد تو نگاهی به پروندم انداخت و گفت :
    -آماده ای واسه مامان شدن؟

دلشوره داشتم با تعجبی آمیخته با نگرانی گفتم :

-الآن ؟

دکتر سرشو تکون داد که گفتم :
    -ولی هنوز شوهرم نیومده...

-ما چیکار به شوهرت داریم . ما میریم نی نی کوچولوتو به دنیا بیاریم تا وقتی شوهرت بیاد سورپرایز بشه .

با نگرانی نگاهمو به رایان دوختم .

-ولی ...

لبخندی روی لبش نشست و چشماشو بست و باز کرد و برای اینکه خیالمو راحت کنه گفت :

-خانم دکتر راست میگه دیگه نباید منتظر بمونی وقتی چشماتو باز کردی رادوین اینجا خواهد بود .

دلم کمی آرام شد . با اینکه نمیخواستم ولی به ناچار برای سلامتی دخترم قبول کردم . دکتر رفت بیرون و کمی بعد پرستاری امد و به رایان گفت که بیرون منتظر باشه تا منو آماده کنند . زیر لب همش صلوات می فرستادم و دعا می کردم تا اتفاق بدی نیفته . پرستار داروی بیهوشی رو به سرمم زد و نمیدونم چقدر گذشت که چشمام سنگین شدند و دیگه هیچی نفهمیدم .

morgana

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    103
    امتیاز واکنش
    992
    با احساس درد شدیدی تو کل بدنم چشمامو باز کردم . نمی تونستم موقعیتمو تشخیص بدم . نگاهی به اطرافم کردم . مامان روی صندلی کنارم نشسته بود و به فکر فرو رفته بود . همین که متوجه بیداریم شد سریع بلند شد اومد کنارم . دستشو روی پیشونیم گذاشت .

-بیدار شدی دخترکم .

نگاهم به اطراف بود . سعی میکردم به یاد بیارم کجام .

-مامان ما کجاییم ؟

مامان در حالی پیشانیمو نوازش میکرد گفت :

-بیمارستانیم مامان .

با شنیدن اسم بیمارستان سریع اولین چیزی که به ذهنم اومد رو پرسیدم :

-دخترم .

مامان چشمامو بست و باز کرد ولبخندی اطمینان بخش بهم زد .

-نگراش نباش دخملکم ... نوه ی خوشگلم صحیح و سالمه .

نفس راحتی کشیدم .

-رادوین ؟

مامان با شنیدن اسم رادوین حالت چهره اش عوض شد که گفتم :
    -هنوز نیومده؟

مامان سریع لبخندی زد و گفت :

-چرا . اومده دخترم تو یکم استراحت کن میاد پیشت .

لبخندی زدم و چشمامو بستم تا بلکه کمی از دردم کم شه . نفهمیدم کی خوابم برد که وقتی چشمامو باز کردم اینبار اتاق پر بود . نگاهم به تک تک آدمای توی اتاق افتاد مامان ، بابا، باران،نیما،سپیده ،رایان ،آرمان ، گلاره ، رضا .. ولی اثری از رادوین نبود . با صدایی که انگار از ته چاه در می اومد نالیدم :

-پس رادوین کو ؟

نگاه همه سمت من برگشت . رایان اومد کنارم . نگاه نگرانمو بهش دوختم .

-پس چرا رادوین نمیاد؟ چرا کسی بهش زنگ نمیزنه که بیاد .

رایان برگشت و نگاهی به مامان کرد . مامان نگاهشو ازش دزدید و از اتاق بیرون رفت . نگاهمو به چشم های پر از اشک رایان دوختم و داد زدم :

-دِ بگو دیگه رادوین کجاست ؟
    رایان خواست دستشو روی دستم بذاره که سریع دستمو پس کشیدم . رایان دست پاچه شده بود و نمی دونست چی بگه . یا شاید چیزی بود که نمی دونست چجوری بگه ؟

باران اومد کمکم کرد تا بتونم بشینم . هنوز هم نگاهم به رایان بود تا ادامه ی حرفشو بزنه که چند تقه به در خورد و به دنبالش در باز شد و پرستار با دخترم اومد تو . با دیدن اون همه ی استرسی که تا چند لحظه پیش داشتم به یکباره از بین رفت . پرستار دخترمو به دستم داد . با دیدن اون صورت کوچولوش اشکی از گوشه ی چشمم چکید . اون لحظه خودمو خوشبخت ترین آدم تو دنیا می دونستم . گویی که تنها کسیم که خدا بهم یه فرشته کوچولو داده . تو ذهنم براش دنبال اسم میگشتم .. اسمی که بهش بیاد . زیر لب آروم زمزمه کرد :

-شادی .

-چی ؟

نگاهی یه رایان کردم که نگاهش بین من و شاید در رفت امد بود .

-اسمشو میخوام شادی بذارم .

رایان لبخندی روی لبش اومد . منم خندیدم . نیما و باران هم اومدن کنارم . نیما خم شد و شادی رو بوسید . هیچوقت فکر نمی کردم همچین روزی برسه و منم بتونم خوشبخت بشم . بالاخره بعد نیم ساعت پرستار اومد و شادی رو برد . همه هم کم کم رفتند . تو اتاق فقط من مونده بودم و رایان . رایان نگاهشو از پنجره به بیرون دوخته بود و توی فکر فرو رفته بود . دیگه نتونستم بیشتر از اون منتظر بمونم و گفتم :
    -چرا پس رادوین نمیاد ؟

رایان نگاهشو از پنجره گرفت و به من دوخت . در اعماق نگاهش یه غم بزرگ داشت . میتونست بفهمم . انقدری میشناختمش که بفهمم کی ناراحته و کی خوشحالی . وقتی سکوتش طولانی شد دوباره گفتم :
    -چرا جواب نمیدی؟

نفس عمیقی کشید قدمی به سمتم آمد و گفت :
    -بهار یه چیزی رو باید بهت بگم .

نزدیک بود قلبم از حرکت بایسته .

-بگو دیگه نصفه جون کردی منو .

رایان – رادوین دیگه نمیتونه بیاد .

قلبم وایساد . تموم تنم به یکباره یخ کرد .

-چی ؟ چرا نمیاد ؟ کجا رفته ؟

نگاهشو به زمین دوخت و ادامه داد:

-رادوین تصادف کرده بهار .. اون ... اون ....

دیگ نتونست ادامه بده .. صداش می لرزید .. بغض داشت . ولی چرا ؟ مگه رادوین چش بود ؟ زبونم بند اومده بود . تازه نگاهم به پیراهن مشکیش افتاد . چرا تا حالا متوجه نشده بودم؟ رایان هیچوقت پیرهن سیا نمی پوشید . هیچوقت ، ولی امروز چرا پوشیده بود. نگاهمو از پیراهنش گرفتم و به چشماش دوختم :
    -اون کجاس ؟

رایان – اون مرده بهار .

و به دنبالش برگشت سمت پنجره که شاید من اشکاشو نبینم . با اون حرفش دنیا رو سرم خراب شد . میدونستم ، میدونستم هیچوقت خوشبختی من کامل نمیشه . خدا یکی رو داد یکی رو گرفت . یکی برای یکی . تموم خاطرات این یک سالمون مثل فیلم از جلوی چشمام میگذشت . توان حرکت و حتی حرف زدن نداشتم . حالا من چی کار کنم ؟ شادی بدون پدر میمونه؟ وای نه . با تکان های دستی به خودم اومد و توی چشمای قرمزش زل زدم .

-تو حالت خوبه بهار ؟

سرمو به نشونه ی نه تکون دادم و تازه اون لحظه بود که بغضم شکستو اشکام مثل ابر بهاری جاری شد .....

morgana

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    103
    امتیاز واکنش
    992
    ده سال بعد

نگاهمو به شادی و ارسلان که دور استخر همدیگر رو دنبال می کردند افتاد . لبخندی روی لبم نشست . با لـ*ـذت تمام مشغول تماشای اونا بودم کمی بعد مهراد و پدیده هم به اونا پیوستند و با شور و شوق زیاد بازی میکردند و تو سر و کله ی هم می زدند . دستی روی شونه ام نشست . سرمو برگردوندم و نگاهم به رایان افتاد که با عشق خاصی توی چشماش بهم زل زده بود . خندیدم . اونم با لبخندی روی لبش کنارم نشست. سرمو روی سـ*ـینه ش گذاشتم . دستشو روی موهامو کشید .

-فکر کنم من خوشبخت ترین مرد روی زمینم .

- و من هم خوشبخت ترین زن روی زمین .

بـ..وسـ..ـه ای به موهام زد و ادامه داد :

-بهت گفته بودم روزای سخت میگذره .

چیزی نگفتم و با لـ*ـذت به تماشای بچه ها مون ادامه دادم . ارسلان با دیدن رایان بدو بدو اومد طرفمون خودشو انداخت توی بغـ*ـل رایان و گفت :

-بابا مگه قول نداده بودی بهم بریم اون دوچرخه قرمزه رو بگیریم .

رایان دست برد و موهاشو بهم ریخت و با اخم ساختگی گفت :

-مگه تو دختری دوچرخه قرمز میخوای .

ارسلان اخمی کرد و گفت :

-نه خیر کی گفته فقط دخترا دوچرخه قرمز باید داشته باشند .

از کل کل پدر و پسر خندم گرفته بود . به طرفداری از ارسلان گفتم:

-راست میگه خب بچم . باباش براش دوچرخه قرمز بگیر .

رایان چشمکی زد و گفت:

-چشم شما فقط جون بخواه .

ارسلان هورایی گفت و با خوشحالی از بغـ*ـل رایان پرید پایین بدو بدو رفت سمت بقیه بچه ها و مشغول بازی شدند . از پشت سر صدای مامان رایان رو شنیدیم که خبر از آماده شدن ناهار میداد . رایان با شنیدن اسم ناهار با خوشحالی مثل بچه ها دستاشو بهم کوبید و گفت :

-آخ جون ناهار .

-شکمو .

دستمو گرفت و از روی تاب سه نفره بلندم کرد و در حالی که منو به سمت خودش میکشوند گفت :

-بیا بریم که دارم از گرسنگی میمیرم .

ایستادم و با اخم نگاهش کردم .

-عه رایان ..

رایان با صدای بلند خندید . با دوتا انگشتش دماغمو گرفت و کشید .

-شوخی کردم حسود خانوم بیا بریم .

از حرکات بچه گونه ش خندم گرفته بود . رفتیم داخل خونه . بچه ها قبل از ما رفته و دور میز جمع شده بودند . رایان رفت و کنار ارسلان و شادی نشست . نگاهی به خانواده ی پر جمعیتمون انداختم که با شادی مشغول بگو و بخند بودند مامان، بابا ، باران و آرمان که کنار ستاره دختر هفت سالشون نشسته بودند . نیما و زنش مریم که کنار دوقلوهاشو احسان و حسام نشسته بودند و سپیده ونامزدش میثم که مشغول سر به سر گذاشتن همدیگه بودند .

-بهار جان چرا نمیشینی ؟

برگشتم و به مامان رایان چشم دوختم که با لبخندی نگاهم میکرد . کسی که یه زمونی زندگیمو جهنم کرده بود . منو از عشقم دور کرده بود بعد مرگ رادوین انگار شوک شدیدی بهش وارد شده بود و تصمیم گرفته بود و غم و کینه رو کنار بذاره . لبخندی زدم

-خودت چی مامان ؟

به نوشابه ی توی دستش اشاره کرد و گفت :

-شادی کوچولومون هـ*ـوس نوشابه کرده بود رفتم براش بیارم .

-دستت درد نکنه مامان .

-خواهش میکنم دختر گلم بیا ما هم بشینیم که الان غذا ها سرد میشه .

رفتم کنار رایان نشستم . نگاهم به عکس رادوین روی میز کنار دیوار افتاد که داشت بهم لبخند میزد . آرامشی تمام وجودمو فرا گرفت . نگاهی به شادی تنها یادگاریش کردم . اون بود که منو از اون زندگی و جهنم نجات داد . اون بود که بهم یاد داد تو اوج نا امیدی هنوز هم امیدی هست . گاهی دلم براش تنگ میشه ولی بعد فکرمیکنم اون جاش بهتر از منه و یه روزی دوباره می بینمش . اون فرشته ی نجاتی بود که خدا برای من فرستاده بود . کسی که این زندگی رو بهم هدیه داد و خودش رفت . با نشستن دست رایان روی دستم به خودم اومدم و توی چشماش خیره شدم با نگرانی گفت :

-چرا نمیخوری ؟

لبخندی اطمینان بخش زدم و گفتم :

-میخورم عشقم .

وقتی خیالش از بابت من راحت شد خودش هم مشغول خوردن شد . نگاهمو روی تک تک اعضای خونواده چرخوندم . همه خوشحال بودند و می خندیدند ،منم لبخندی زدم و خدارو به خاطر این زندگی که بهم هدیه داده بود شکر گفتم .

پایان

95/10/29

اینم از پایان اولین رمانم . هرچند کار اولم بود و شاید ضعیف ولی سعی میکنم رمان های دیگم قویتر و بهتر باشه . ممنون از کسایی که تو این مدت همراهیم کردند . تا شروع رمانی دیگر خدافظ :aiwan_light_heart::aiwan_light_heart:
    :aiwan_light_heart:
    :aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart:
    :aiwan_light_heart:
    :aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart:

آخرین ویرایش:
    Z

Zhinous_Sh

مهمان
    :aiwan_lggight_blum:خسته نباشید:aiwan_lggight_blum:

cbo9_edtn_144619095596511.jpg

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا