کامل شده رمان شب مهمانی | soroosh-007کاربر انجمن نگاه دانلود

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
97
امتیاز واکنش
1,513
وقتی برگشتم نیشخندی به لب های خودم هم اومد . اون خواننده مورد علاقه اش بود . یه مرد تقریبا چهار شونه با موهای فرق وسط و صورت اصلاح شده . کت و شلوارش هم ، هم رنگ خودم بود . چند نفر دورش جمع شده بودند و مشغول صحبت با اون ها بود . آیدا دیگه من رو ندید و با سرعت به طرفش دوید . خب حق هم داشت ، من هم جای اون بودم خدا و پیغمبر رو فراموش می کردم . به هر حال گذاشتم بعد از این همه سختگیری کمی راحت باشه . با اینکه از همینجا مراقبش بودم .
دست هام رو در جیبم بردم و نگاهم رو به اطراف انداختم . دوباره چشمانم به مجسمه های وسط حوض افتاد . مجسمه یه زن که شبیه زنان یومی بود و یه کوزه روی شانه راستش ، و یکی دیگه در دست چپش بود و سرش به سمت پایین خم می شد . آب از کوزه ها سرازیر می شد و دور و برش می ریخت . از همه عجیب تر تراشیده شدن شکل چشم هاش بود که با نگاه عمیقی به چشم های آدم خیره می شد . انگار که واقعاً یه انسان واقعی رو گچ زده بودند و زنده زنده مسجمه اش کرده بودند . به هر حال مطمئن بودم فقط غرق وهم شده بودم . چون هیچ انسانی در جهان وجود نداره که بالای سه متر قد و وزنی به اندازه نیم تن داشته باشه .
وقتی برنامه های مهمانی رو می دیدم هیجان درونم بیشتر می شد . کنسرت های مختلف با خواننده های معروف داشتند ، تئأتر های زیبا بود . برنامه های شعبده بازی . پخش فیلم های معروف و تماشایی ، و خیلی چیز های دیگه که اگه بگم دلتون بیشتر از این آب می شه . من هم که دوست ندارم هیچکسی رو زجر بدم . اما بگذارید این رو هم بگم ، هر غذایی هم که در نظر داشته باشید وجود داشت ، هر چیزی که بخواید در منو نوشته شده بود .
بعد از اینکه آیدا با خواننده مورد علاقه اش حرف زد و ازش امضا و عکس یادگاری گرفت ، تصمیم گرفتیم به داخل ساختمان بریم .
از پنج پله کوتاه بالا رفتیم و نزدیک در شدیم . فقط یه در بزرگ وجود داشت و رو به روش دو نگهبان قوی هیکل و درشت اندام ، با قد بلند و عینک های دودی به چشم زده ایستاده بودند . برخلاف مهماندار ها کت و شلوار با پیرهن مشکی پوشیده بودند که اگه در دل تاریکی قرار می گرفتند بطور کامل استتار می کردند .
بدون هیچ عکس العملی از طرفشون ، وارد ساختمان شدیم . از در اول که رد شدیم به در اتوماتیک شیشه ای دوم رسیدیم که به سمت چپ و راست باز می شد . قبل از اینکه وارد بشیم سرم رو نزدیک گوش آیدا بردم و گفتم :
- فکر کن دوباره با چی رو به رو بشیم ... .
بدون هیچ حرفی به راهمون ادامه دادیم و وارد شدیم . اما وقتی وارد شدیم دوباره جلوی در ، پاهامون به زمین چسبید . خــــدای مــــن . این دیگه چیه ... . کلمه ی بی نظیر و شگفت انگیز در حد وصفش نیست ، چیزی فراتر از این رو باید براش گفت .
یه تالار خیره انگیز که زبونم رو بند آورده . رو به رومون یه بار به صورت نیمه دایره هست و رو به روش چند صندلی قرار داره . کنار دو طرف این بار ، دو در آسانسور هم هست . گوشه اتاق ها هم راه پله هایی که به طبقه بالا و پایین می خوره .
سمت راستمون یه چیزی شبیه به موزه تاریخ طبیعی هست ، جعبه های شیشه ای که درونشون موجودات زنده گذاشتند و مرد با لـ*ـذت تماشاشون می کنن . سمت چپمون هم کلکسیونی از هر چیزی که بگید هست . مجسمه ، وسایل زینتی ، عتیقه ، هر چیزی که در ذهنتون بگذره . لوستر های فوق العاده زیبا که تابش نورشون حتی بهتر از نور خورشید چشمان آدم رو باز می کنه .
چشمان بهت زده آیدا از مار ها و موجودات موضی درون جعبه های شیشه برداشته نمی شد . یک مرتبه پاهاش به راه افتاد و بدون اینکه نگاهی بهم بی اندازه گفت :
- من می رم اون سمت ... . می خوام ببینمشون .
با صدای مردی با یونیفورم خدمتکار ها از همون قسمت متوجه شدم سِمَتی مانند راهنما داشت و در مورد حیوانات صحبت می کرد . اما من ابتدا به طرف مجسمه ها رفتم که بدجور توجه ام رو بهشون جلب کرده بود . وسط های تالار چند تا مجسمه دقیقا شبیه آدم بود . هم قد و قواره و بسیار طبیعی ... . اول به اونی که چند قدم بیشتر باهام فاصله نداشت رفتم .
شکل یه پسر بچه ده ساله بود . موهای کوتاه داشت و دهانش باز بود . نگاه نگرانش بقدری طبیعی بود که انگار از وحشت کمک می خواست . عجیب تر از اون پایین تنه اش بود . کاسه زانو ای نداشت و از ران تا مچ بطور کامل صاف بود . مچ پاهاش هم یه چیزی شبیه به سم بود . دست راستش رو به جلو آورده بود و عجیب تر از اون انگشت هاش به وسیله پرده ای به هم چسبیده بودند .
دلم می خواست مجسمه ساز این کودک رو از نزدیک ببینم . چقدر خلاق بود و در کارش تبحر داشت .
این رو رها کردم و به طرف یکی دیگه رفتم . مجسمه بعدی یه زن جوان و خوش اندام بود . با کودکی آویزان در دست چپش بود که این بچه فقط دست راست و پای چپش رو داشت . این یکی مبهم تر بود . از تماشاش ابرو هام در هم می رفت . چون زن ، لبخند ملیحی از خوئشحالی داشت و نگاه تیزه و خیره انگیز به بچه دوخته شده بود . بدون اینکه متوجه بشم مدت زیادی بهش زل زده بودم و حس عجیبی ازش پیدا می کردم . با اینکه هیچ صدایی ازش بیرون نمی اومد ، ولی از ته دل این سنگ قهقهه های خوشحالی سنگ دلانه و خبیثانه ای به گوشم می رسید . چی در ذهن خالق برای ساختن این نماد دلهره آور می گذشت ؟

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    1,513
    مجسمه بعدی چند بچه دور هم بودند . دست هاشون رو دور هم گرفته بودند و شکلی شبیه به بازی و شادی داشتند . خب ... ، این یکم لطیف تر بود ... . ولی وقتی بهش نزدیک تر شدم و نگاهم به وسط حلقه چهار پسربچه زیبا و دوست داشتی خورد ، برق از سرم پرید . وسط این دو مجسمه سر مرد مسنی با موهای پرپشت قرار داشت . بینی اش ناپدید شده بود و فقط دو حفره خالی بود . دورش رو هم رنگ سرخ آلبالویی به نشانه خون ریخته بودند .
    لبخند لبانم چیزی نگذشت که با سرعت محو شد و دوباره دچار دگرگونی شدم .
    نگاهم رو به اطراف انداختم . هر کسی که نگاهش به مجسمه ها می خورد حال و روز خودم رو داشت و چهره اش در هم می رفت ، ولی اندکی بعد غرق تماشا می شد و از دیدنش لـ*ـذت می برد . آب دهانم رو فرو دادم و سرم رو تکانی دادم . نفس عمیقی کشیدم و راستش رو بگم ، فکر کنم دیگه علاقه ای برای تماشای دیگه مجسمه ها نداشتم .
    بازدمی بیرون دادم و سعی کردم بیخیال این توهمات بشم . به هر حال اینها فقط چند مجسمه بود که به نظر می اومد مخلوقش می خواست اثری متفاوت نشون بده . ولی ... ، واقعاً عجیب بود . با این حال دوست داشتم چند عکس هم ازشون بگیرم . همینکه دستم رو در جیب راستم فرو بردم دوباره یکی دیگه از این اعجوبه ها توجه ام رو جلب کرد . این یکی دیگه واقعاً ترس ، خودش رو نشون می داد ، چون دقیقا آناتومی بدن بود . ولی با این تفاوت که بسیار طبیعی خودش رو نشون می داد . همینطور که بهش خیره بودم قدم برداشتم و بطور کامل رو به روش ایستادم . از شکلش نشون می داد بدن یه مذکر بود و طولش کمی از من بلند تر بود . تمام اجزای بدنش ، به غیر از چشم هاش سر جا بودن . ولی من به همین حفره های سیاه خیره شده بودم . انگار که باهام حرف می زد . دندان های سفید و مرتبش ، استخوان تمیز و بدون ترک . این یکی بر خلاف بقیه حسابی در ذهنم نفوذ کرد و با دیدنش از خود بی خود شدم .
    - جالبه ... ، نه ؟
    با صدای لطیف و آروم مرد جوانی انگار که برق بهم متصل شده بود تیک عصبی ای خوردم . نگاهم رو به اطراف انداختم . سمت راستم ایستاده بود . متوجه حرفش نشده بودم . قلبم بی اختیار به تپش افتاد . ولی نگاهم که به این مرد با صورت گرد و موهای روی پیشانی ریخته شده و قدی به اندازه حدود ده تا پانزده سانتی متر از من بلند تر افتاد ، یقین پیدا کردم همچین ترسناک هم نبود . در این تالار و این وقت شب یه عینک دودی هم به چشم هاش بود که اولین فکری که از طرفش به ذهنم خطور کرد این بود که یه دیوانه بود . لب هام رو در هم کشیدم و گفتم :
    - منظورتون رو متوجه نشدم .
    عینک رو از چشم هاش برداشت و به مجسمه خیره شد . نفس آرومی بیرون داد و انگشت اشاره دست راستش رو به سمت مجسمه برد . سکوت عمیقش برام مثل لال شدن تمام افراد حاضر در تالار بود . با دقت بیشتر که بهش نگاهی انداختم دیدم یونیفرمی مثل مهماندار ها ، یا خدمتکار ها نداشت . با لحنی که در صداش آدم رو به خود جذب می کرد گفت :
    - فکرش رو کنید ... ، این مجسمه ها ، واقعی باشن .
    بی اختیار نگاهم به سمت انگشتش رفت . بدون هیچ حرفی با دهان باز بهش خیره شدم و فقط به حرف های عجیبش گوش دادم :
    - انسانی با اسکلت بندی محکم و تنومند .
    و دندان های ردیف و سفید رو نشون داد :
    - دندان هایی بدون هیچگونه پوسیدگی و خراب شدگی و کرم خوردگی . ردیف و سفید . مثل دانه های مروارید . واقعاً حیرت آوره .
    نگاهم به سمت چشمان قهوه ای سوخته اش خیره شد . با صدای کمی لرزون گفتم :
    - شما خالق این مجسمه ها هستید ؟
    به دندان هایی که انگار واقعاً طبیعی بودن خیره موند و سکوت کرد . آب دهانش رو فرو داد و با نگاه منظور داری به نقطه ای چشم دوخت . عینکش هنوز در دست راستش بود . با همون دستش کمی به زیر بینی اش کشید و گفت :
    - نه ... ، دقیقاً .
    بدون معطلی گفتم :
    - آیا مجسمه ساز رو می شناسید ؟
    لب هاش رو در هم کشید و لبخند ملیحی زد . با جذبه خاصی که انسان به چشم های تسخیر کننده اش خیره می شد بهم چشم دوخت و گفت :
    - بله دوست عزیز ... ، ولی در مهمانی حضور ندارن .
    از حیرت ابرو هام رو بالا انداختم و با هیجان گفتم :
    - جداً ؟ می شه بگید چه کسی هست ؟ خیلی دلم می خواد ببینمشون .
    لبخندش رو بیشتر کرد و دست هاش رو به هم گرفت . نفسش رو خیلی آروم بیرون داد و گفت :
    - انگار محو کار های این مجسمه ساز شدید .
    از جواب بی ربطش گیج شدم . سکوت کردم و ذهنم یاری نمی داد چی بگم . ولی خودش مشکلم رو حل کرد و ادامه داد :
    - دیدم که چطور تک تک اون ها رو زیر نظر گرفته بودید . ولی ، متأسفم ... . نمی تونم راهی پیدا کنم تا باهاش رو به رو بشید .
    با ناراحتی گفتم :
    - آخه چرا ؟ این آدم واقعاً نابغه هست . دوست دارم از نزدیک ببینم چطور شخصیتی هست .

آخرین ویرایش:

mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    1,513
    - همونطور که از آثارش می بینید ، خود مجسمه ساز هم آدم تو داری هست . زیاد اهل گفتمان با هرکسی نیست .
    نگاهم رو با نا امیدی پایان انداختم . آب دهانم رو فرو دادم و سرم رو بالا گرفتم . گفتم :
    - شما قبلاً هم در این مهمونی حضور داشتید ؟
    - من یکی از مسئولان این مهمونی هستم .
    دوباره چشمانم گرد شد . ولی چرا یه کت و شلوار مشکی براق به تن داشت ؟ انگار که سِمَتش بالا تر بود . همینطور هم بود و خودش ادامه داد :
    - من و چند نفر دیگه به عنوان اینکه مهمان ها در رفاه کامل باشن در بین شما حضور داریم .
    - می تونم ازتون چند سوال بپرسم ؟
    - اگه بتونم جواب بدم ، چرا که نه .
    - می خواستم بدونم چه کسی در رأس این مهمونی قرار داره و چنین جشن باشکوهی راه انداخته ؟
    پورخندی زد و گفت :
    - این واقعاً شما رو کنجکاو کرده ؟
    - درسته ... . همینطور مطئنم خیلی ها رو .
    سکوت سنگینی کرد و دست راستش رو به شانه چپم زد . دوباره به پشتش گرفت و گفت :
    - خب ... ، بهتره که زیاد فکرتون رو مشغول نکنید . چون هیچوقت نخواهید فهمید .
    با تعجب گفتم :
    - آخه چرا ؟
    - شما بزرگ تر از اونی هستید که بخواهم براتون توضیح بدم . لطفاً درک کنید . یه شخص محترمی این فرصت رو براتون فراهم کرده تا چند ساعتی خوش بگذرونید . هدف از این مهمانی همین هست .
    لب هام رو به دهانم کشیدم و با مزاح گفتم :
    - ولی من نمی تونم از فکرش بیرون بیام . شما خودتون رو جای من بذارید . یه روز یه نامه ناشناس براتون می آد و سر از این مهمانی در می آرید .
    - خب ، این بده ؟
    نگاهم به نقطه ای خیره شد . غرق فکر شدم . هیچوقت فکرش رو نمی کردم . هیچوقت فکرش رو نمی کردم رویایی هم به حقیقت بپیونده . بعد از چند لحظه که در خودم فرو رفته بودم نگاهم رو به مرد انداختم و گفتم :
    - نه ... ، ولی عجیبه .
    با همون لبخند ملیحش گفت :
    - پس همونطور که گفتم ، بهتره از فکرش بیرون بیایید و ... .
    دست راستش رو به طرفم آورد و من رو به عقب برگردوند . نگاهم رو به سمتی انداخت و ادامه داد :
    - از برنامه های مهمانی لـ*ـذت ببر .
    تمامی افراد در وسط تالار جمع شدند . رو به روی بار یه سکو بود که خواننده ای باظاهر به سبک هیپ هاپ و چند رقاص دور و برش ایستاده بودند . با شروع شدن موسیقی داد و فریاد خوشحالی مهمان ها به صدا در اومد . با اینکه نه خواننده رو می شناختم نه موسیقی رو ، ولی چشمانم از گروه برداشته نشد و از دیدنش لـ*ـذت می بردم . سرم رو به طرف مرد بردم تا سوالی ازش بپرسم ، اما هنوز اسمش رو نمی دونستم . برای همین گفتم :
    - راستی ... . می شه خودتون رو معرفی کنید ؟
    بدون اینکه به چشم هم خیره بشیم خیلی آروم گفت :
    - اگه می خواهید صدام کنید ، بهم بگید خفاش شب .
    چی ؟ خفاش ... ، شب ؟ نکنه دیوونه شده ؟ ابرو هام رو تا می تونستم از تعجب در هم می کردم . به قدری که تموم گونه و پیشونی ام چروکیده شد . نگاهم رو با حیرت بیشتر بهش انداختم و گفتم :
    - این یه شوخی بود دیگه ؟

آخرین ویرایش:

mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    1,513
    ولی کنارم نبود . یعنی ، غیبش زده بود . با دقت همه جا رو دید زدم . انگار آب شده بود رفته بود توی زمین . نفسم رو با سردرگمی بیرون دادم و تا می تونستم نگاهم رو به همه جای ساختمون می انداختم . خدای من ، یک مرتبه کجا غیبش زد ؟
    بی اختیار نگاهم به آیدای شنگول افتاد که بالا و پایین می پرید و ترانه ی خواننده رو دنبال می کرد . سرم رو نزدیک گوش چپش بردم و گفتم :
    - تو ... ، اون یارو رو ندیدی ؟
    صدای گوش خراش آهنگ داشت دیوونه ام می کرد . می خواستم با فریاد جشن رو به هم بریزم ، ولی بلند تر گفتم :
    - آیــــدا ... . می شنوی چی می گم ؟
    خیره به خواننده و گروه موسیقی ابرو هاش رو در هم کرد و شکسته شکسته گفت:
    - چی ؟؟؟ چی می گی ؟
    - می گم اون مرد قد بلندی که پشت سرم ایستاده بود و داشتم باهاش حرف می زدم ... ، ندیدی کجا رفت؟
    چانه اش رو درهم کشید و شانه هاش رو بالا انداخت . بعد از چند لحظه که به فکر فرو رفت گفت :
    - نمی دونم از کی حرف می زنی ... . ولش کن ، موسیقی رو بچسب .
    و به بالا و پایین پریدنش ادامه داد . بهتر بود چیزی رو که می گفت گوش می کردم . ولی ... ، واقعاً برام عجیب بود . بی اختیار برگشتم و به اسکلتی که در موردش حرف می زدیم چشم دوختم .
    هنوز هم حس عجیبی ازش داشتم . به چشمان خالی و دو حفره سیاهش زل زدم . انگار که فریاد عمیق و گنگی در قفسه سـ*ـینه بدون قلب این چند تکه استخوان بیرون می زد .
    بعد از پایان یافتن اجرای موسیقی ، نوبت برنامه بعدی شد . خدمتکار ها اعلام کردن که به سالن تئاتر برویم . زیاد اهل تماشای نمایش زنده نبودم ، ولی به خاطر خواهش و تمنای آیدا مجبور شدم این یک ساعت و نیم رو تحمل کنم . این طور که فکر می کنم این مهمونی سبب شده که آیدا رو بهتر بشناسم . چه چیز هایی از خودش بروز می داد و تا حالا نمی دونستم . به هر حال باید تشکر ویژه ای از مسئول برگزار کننده این جشن کنم . تا الان که خوب بوده و هردو مون لـ*ـذت بردیم .
    نمایش هم بر خلاف تصورم جذابیت خاصی داشت . نگاهم از بازیگر های ناشناس ولی حرفه ای و هنرمند برداشته نمی شد . در دل داستان این نمایش همه چیز وجود داشت . موضوع کمدی ، جنایی ، ترسناک ، عاشقانه رو خوب در هم گنجونده بودند . اسمش هم آدم رو درگیر فکر می کرد . " نقاب سرخ ". داستان در مورد دختری اشراف زاده طلسم شده ای با چهره ی غیر قابل تحمل که گریم وحشتناکی هم داشت بود که باید در مدت سه روز ، دل یک پسر جوان رو به دست می آورد . اون هم به قدری که عشق عمیقی در دل پسر ریشه بزنه . وگرنه در غروب سومین روز به خواب عمیقی فرو می رفت و تا ابد جسمش بی حرکت می موند .
    تقریبا یک ساعت از نمایش گذشت . داستان به جایی رسید که دختر طلسم شده به یکی از پسر های جوان و خوش رو و قیافه و جنگ جو ، اما با وضع مالی پایین دل بست . ولی پسر جوان معشـ*ـوقه دیگه ای داشت . طراحی صحنه مکانی شبیه به جنگل بود که با همدیگه در خلوت و تنهایی حرف هاشون رو می زدند . صدای دختر چنان سوزناک بود که دل تمامی تماشاچیان براش می سوخت .
    بدجور غرق نقشش شده بود . کارشون رو خیلی خوب بلد بودند . دخترک به گریه افتاد . خواهش و التماس می کرد پسر دست رد به جواب ابراز عشقش نزنه . ولی آتش خشم پسر فوران کرد و اسلحه کمری اش رو بیرون کشید . لوله ی تفنگ رو به سمت دخترک گرفت و با لحنی غلیظ از عصبانیتش فریاد زد :
    - ســـــــــاکت بـــــــاش .
    و باومب . صدای شلیکی که گوش همه رو به درد می آورد تن همه رو لرزوند . حتی آیدا تیک عصبی ای خورد که با دیدنش تازه متوجه شدم اشکی از چشم راستش خارج شده بود . لب هاش می لرزید و انگار خودش رو جای دخترک گذاشته شده بود.
    اما بعد از اینکه دختر روی صحنه به زمین افتاد چراغ ها خاموش شد و چشم ، چشم رو نمی دید . همه جا ظلمت گرفته بود و ذره ای روشنایی وجود نداشت . نفس در سـ*ـینه ام حبس شده بود و صدای هوم هوم و زمزمه زیر لب از سردرگمی تماشاچی ها بلند شد . داشتم کلافه می شدم . آب دهانم رو فرو دادم و قبل از اینکه چیزی بگم روشنایی نور پروژکتور ها چشم هام رو اذیت کرد . پلک هام رو بی اختیار به هم می فشردم ، اما چیزی نگذشت که عادت کردم . پسرک بالای سر جنازه دختر نشسته بود و هق هق می کرد . دستش رو به پیشانی خونینش می کشید و مرتب می گفت :
    - معذرت می خوام ... . معذرت ... ، می خوام .
    ناگهان صدای خنده های محکم و آروم مردی توجه ام رو جلب کرد . با ابرو های در هم سرم رو به سمت چپ چرخوندم . صداش خیلی آشنا بود . مطمئن بودم باید خودش باشه . با دیدنش سکوت کردم و بی اختیار بهش زل زدم .
    خفاش شب ، "چه اسم مسخره ای" ، کنارم نشسته بود و با عینک آفتابی به چشماش مشغول تماشا بود . راستی چرا این عینک رو به چشمانش می زد ؟ این به کنار ، چه چیز این صحنه خنده دار بود ؟ و از همه عجیب تر ، چطور دوباره عین جن پیداش شد ؟
    سلام . امیدوارم امروز حسابی بهتون خوش گذشته باشه . و فرا رسیدن روز های سخت و زجر آور رو تسلیت می گم :aiwan_lightsds_blum: . اما امیدوارم سال خوبی رو داشته باشید و این دو سه ماه هم خیلی زود تموم بشه ، دوباره تعطیلات تابستون شروع بشه .
    در مورد ادامه رمان چیزی نمی گم ، اما حتما دنبال کنید .
    شبتون خوش .

آخرین ویرایش:

mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    1,513
    نمی دونم ، شاید هم بود و متوجه اش نشده بودم . به هر حال سرم رو نزدیکش بردم و با صدای آروم گفتم :
    - کجاش خنده داره ؟ اصلاً شما ... .
    خیره به نمایش آب دهانش رو قورت داد و سرفه کوتاهی کرد . خودش رو بهم نزدیک کرد و با لحنی مرموز گفت:
    - فکر کن به خاطر احتیاج داشتن به پول ، جون خودت رو در یه صحنه زنده ، مقابل چند هزار نفر از دست بدی .
    دهانم از حرف شوک آورش باز موند . متوجه نمی شدم . نگاهم رو به بازیگر ها انداختم . با دقت بیشتر که به دخترک خیره شدم فهمیدم همینطور از پیشانی اش خون بیرون می زد . ولی واقعاً ... ، نمی فهمم . دارم دیوونه می شم . این یه شوخی مسخره هست . برگشتم و خیره به خفاش شب شدم . لب هام رو به هم کشیدم و کمی در جام تکان خوردم . بی اختیار انگشت هام به لرزش افتاد . ترس برم داشته بود . نمی دونم چرا ، ولی این صحنه قتل واقعاً طبیعی جلوه می داد . با صدای محکم که نشون دادم هیچ شوخی ای نداشتم گفتم :
    - نمی فهمم ... . اون ، اون واقعاً کشته شده ؟ شما دارید شوخی می کنید ؟
    عینکش رو از چشم هاش بر نمی داشت . اما نگاهش از این دو شیشه مشکی روی بینی اش بهم دوخته شد . سکوت سنگینی کرد . نفسش رو بیرون داد و گفت:
    - با رضایت خودش بود ... . هیچ اجباری در کار نبود ... . علاوه بر اون ، پول زیادی گیر دو تا بچه کوچیکش می آد .
    خدای ، من ... . نمی فهمم ، نمی فهمم داره شوخی می کنه یا نه . نه ، اون لعنتی داره شوخی می کنه . ولی داره عذابم می ده . انگار که به شعورم توهین شده . دیگه حوصله ام سر رفته . به سمت راست برگشتم و به آیدا گفتم :
    - بلند شو بریم .
    ابرو هاش رو با تعجب در هم کرد و گفت :
    - کجا ؟
    - بهت می گم بلند شو . دیگه کافیه . مگه خودت مخالف این مهمونی نبودی ؟
    نگاهش رو به طرفی انداخت و بعد از کمی مِن مِن گفت :
    - خـــب چرا ... ، ولی حالا نظرم عوض شده ... .
    - بهتره که نشه . بهت می گم بلند شو بریم .
    - حداقل بگذار این نمایش رو تا آخر ببینیم .
    خدای من این دیگه چش شده ؟ دیگه دارم عصبی می شم . تحمل هیچ چیزی رو ندارم . از جام بلند شدم و گفتم :
    - باشه ... . وقتی تموم شد بیرون ساختمون منتظرتم .
    و بدون هیچ اعتنایی از جلوی تماشا چی ها رد شدم و تئاتر رو ترک کردم .
    از سالن بیرون اومدم و وارد آسانسور شدم . مسئول آسانسور دگمه همکف رو زد . به طبقه بالا رسیدم و از آسانسور خارج شدم . بعد از اون کمی در ساختمونی که واردش شدیم ایستادم و دور خودم چرخ زدم . خدایا ، هنوز هم باورم نمی شه . اون یارو ، خفاش شب ، بطور کاملاً جدی اون حرف رو می زد . یعنی الان یک دختر جلوی چشمان هزاران نفر کشته شده ؟ نه ، نه اینطور نیست . حتماً شوخی می کرد . آره ، آره یه شوخی بود ، یه جوک مسخره . بهتره خودم رو آروم کنم . نباید بیخود ذهنم رو در گیر یه جمله بچگانه کنم .
    دست چپم رو بالا آوردم و نگاهم رو به ساعت مچی ام انداختم . بیست و پنج دقیقه دیگه مونده بود تا تئاتر تموم بشه . بهتره یه جوری خودم رو سرگرم کنم تا آیدا هم دست از اون نمایش مزخرف برداره .
    افراد زیادی در ساختمون نمی گذشتند . اکثرشون در سالون تئاتر بودن . نگاهم به جعبه های شیشه ای که حیوانات در اون بودند افتاد . با تماشاشون می شد وقت رو گذروند . اما یک قدم بر نداشتم که صدای باز شدن در آسانسور پشت سرم توجه ام رو جلب کرد . دلم می خواست آیدا باشه ، ولی دوباره این مرد عجیب و مرموز رو دیدم .
    دست هاش رو در جیب شلوارش کرده بود با یه لبخند ملیح به سمتم اومد . طوری قدم بر می داشت که با نگاه پشت عینکش من رو به زمین میخکوب می کرد . رو به روم ایستاد و دست هاش رو از جیبش در آورد . از هم بازشون کرد و با لحنی تمسخر آمیز گفت :
    - از حرفم ناراحت شدی ؟
    نگاهم رو به طرفی انداختم و چانه ام رو کمی خاروندم . با طرزی که برام اهمیتی نداشت گفتم :
    - چطور ؟
    قدم برداشت و دورم چرخید . در همین حین با صدای محکم و بدون هیچ لغزشی ادامه داد :
    - واقعاً کشته شدن یک نفر ، اون هم به طور زنده برات اهمیت داره ؟ اهمیت داره که چرا به قتل رسیده و یه جنایت رخ داده ، یا ... ، از دیدنش شوکه شدی و برات حیرت آور بود ؟

آخرین ویرایش:

mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    1,513
    رو به روم ایستاد و خیره به چشم هام ، با همون لبخند روی اعصابش ادامه داد :
    - یا ... ، حتی چیز جالبی بود ؟
    - گوش کن ... ، اینجا خیلی عجیبه ، هر چیزی ممکنه اتفاق بی افته ، ولی کشته شدن آدم ها خلاف قانون طبیعته .
    - چرا ... ؟ می تونم بپرسم چرا ؟
    - این دور از رفتار انسانیه ... . برای چی باید اون زن ، البته اگه حتی موضوع واقعی باشه ، جلوی چشم چند نفر به خاطر پول کشته بشه ؟
    با اعتماد به نفس کامل گفت :
    - برای اینکه بهش نیاز داشت . ما آدم ها به همه چیز نیاز داریم . برای به دست آوردنش هر کاری می کنیم .
    - با تمام احترامی که براتون قائلم ، ولی شما فقط یه دیوانه اید
    زبونش فلج شد و در مقابل حرفی که خودم هم می دونستم بی نهایت بی احترامانه بود لال شد . البته حقش بود . طوری رفتار می کرد که انگار فرمان روای دنیا هست . با دو انگشتش دور لبش رو پاک کرد و بعد از اون اشاره به اسکلت کرد . با جدیت بیشتر گفت :
    - اون رو ببین ... . اون خالق خداست . من به خدا ایمان دارم و قبولش دارم . می دونی چرا ؟ فکر کردی به آفرینشش ؟ می بینی چقدر با نظم روزی چند هزار نفر در هر جای این کره ی زمین به دنیا می آن ؟ آدم ها همه با هم فرق دارن . هر کسی با چهره مختلف و افکار مختلف ، شاید هم مشابه به هم .
    به سمت اسکلت قدم برداشت و کنارش ایستاد . دوباره بهش اشاره کرد و ادامه داد:
    - دوست داشتم من هم خدا بودم . دوست داشتم همچین چیزی رو خلق کنم، ای کاش می تونستم روحی به این کالبد وارد کنم . ولی ... ،ولی باخودم فکر می کنم چرا ... .
    به طرفم اومد و رو به روم ایستاد . عینکش رو از چشم هاش برداشت اما خیره به نقطه دیگه ای با لحن محکم ادامه داد :
    - چرا آدم ها به دنیا می آن و دوباره می میرن ؟ چرا ما همدیگه رو می کشیم ؟ چرا برای زنده موندن هر کاری می کنیم ؟ پس ... ، پس من هم می تونم خدا باشم ... . اما جسمی رو خلق کنم که بدون حرکت باشه و تحت تسلط خودم بمونه ... . تا زمانی که شاید ... ، شاید بتونم روحی در اون بدمم و تحت فرمان من هر کاری رو انجام بده ... .
    با پایان کلمه آخرش زبونم لال شد . حالا دیگه یقین دارم یه دیوونه کله خرابه . با دست راستم به شانه چپش زدم و گفتم :
    - وقتی رفتم اون دنیا ، حتما ازش می خوام که کمکت کنه . خدا رو چه دیدی ، شاید برای دل خوشیت تو رو هم مخلوق کرد .
    از کنارش رد شدم و بدون هیچ حرف اضافه ای به سمت جعبه های شیشه ای رفتم ... . با اینکه حرف های حیرت آورش ذهنم رو درگیر می کرد ، ولی سعی می کردم نسبت بهش بی تفاوت باشم ... . از پشت سرم دیگه هیچ صدایی نشنیدم . انگار که جواب دندون شکنم فکش رو بسته بود . به هر حال چه بهتر . بهتره بعد از این هم سعی کنم دیگه باهاش هم کلام نشم . احتمالاً دفعه بعد ازم درخواست می کنه یکی از اعضای بدنم رو به اون اسکلت مزخرفش بچسبونه .
    رو به روی جعبه ها ایستادم . داخل هر کدوم از این ها حیوانات و خزندگان ، از هر دسته از جانداری بود . مار های با رنگ های مختلف و زیبا که چشم آدم رو بهشون می دوزه . مارهایی مثل بوش مستر ، مامبای سیاه و کلی دیگه . عنکبوت هایی که با دیدنش چندشم می شه ، ولی خیلی جذاب هستن . همینطور در یه طرف دیگه پرنده های مختلفی در قفسه ها وجود داشت . رو به روی یکی از طوطی ها ایستادم و با لـ*ـذت تماشاش می کردم . خیلی بامزه بود ... . بال هاش و پیشونی اش سبز پسته ای بود . دو طرف چشمش سفید بود و سـ*ـینه اش زرد و نارنجی مخلوط از هم بود . مرتب بالش رو باز می کرد و یه چیز عجیبی می گفت . چیزی شبیه به " پشت سرت ، پشت سرت "
    بی اختیار خنده ام گرفته بود . ولی باز هم ادامه می داد . که با صدای یه زن فهمیدم همچین بی ربط هم نمی گفت . برگشتم و از حضور ناگهانی my friend صابر جا خوردم . دو تا گلاس دستش بود . یکی رو به سمتم گرفت و گفت :
    - شما هم از پرنده ها خوشتون می آد ؟
    نگاهی به آب پرتقال دستش انداختم . سرفه کوتاهی کردم و ازش گرفتم . گفتم :
    - آره ... . بدم نمی آد .

آخرین ویرایش:

mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    1,513
    الحق که به موقع آورده بود . بدجور تشنه ام شده بود . نگاهش رو به طوطی انداخت و گفت :
    - من هم خیلی دوستشون دارم ... . یکی داشتم که عموم برام آورده بود . ولی دو ماه پیش مرد .
    نمی دونستم باید چه جوابی بدم . بخندم یا ابراز تأسف کنم ، چون چهره اش در هم رفته بود . کمی از نوشیدنی خوردم و گفتم :
    - خیلی متأسفم .
    لبخندی زد و گفت :
    - اشکالی نداره . نمی شه به حیوانات دل بست ... .
    - می تونستید یکی دیگه بگیرید .
    نگاهش رو بهم انداخت و گفت :
    - چیزی نگذشت که با صابر آشنا شدم .
    یک مرتبه به خنده افتادم و گفتم :
    - آه ... ، جدی ؟
    نگاهم به آسانسور و راه پله افتاد که مهمون ها از تئاتر بر می گشتند . انگار نمایش هم تموم شده بود و چیزی نمونده بود آیدا رو ببینم . ولی تا زمانی که پیداش کنم گفتم کمی با رزیتا حرف بزنم . گفتم :
    - یعنی شما فقط دو ماه هست که با هم آشنا شدین ؟
    نگاهش رو به زمین انداخت و گفت :
    - اوووم . آره ... . ولی انگار دو ساله همدیگه رو می شناسیم .
    لبخندی زدم و پرسیدم :
    - جداً ؟
    - آره ... . راستش ، اون یه تفاوت هایی نسبت به بقیه داره .یعنی چیزی که می خواستم بود .
    - اصلاً خودش کجاست ؟ من و آیدا داریم می ریم ، می خواستم باهاش خداحافظی کنم .
    برگشت و با نگاهش دنبالش گشت . در همین به اطراف اشاره کرد و گفت :
    - باید همین اطراف باشه .
    در همین لحظه دو تا بچه شیطون دست مادرشون رو رها کردن و به سمت قفسه پرنده ها اومدن . بدون اینکه جلوی پاهاشون رو نگاه کنن با شدت به رزیتا برخوردند . فاصله اش با من زیاد نبود ، کنترلش رو از دست داد و با نوشیدنی در دستش بهم برخورد کرد ... . گلاسش کج شد و هر چی درونش بود روی لباسم ریخت ... . بدون اینکه متوجه بشه چند لحظه ای من رو گرفته بود و نفس نفس می زد . بالاخره به خودش اومد و خودش رو ازم کنار کشید . وقتی نگاهش بهم افتاد ، با بهت و چشمان گرد به لباسم خیره شد و گفت :
    - آه ... ، خدای من ، معذرت می خوام .
    کف دستم رو نشونش دادم و گفتم :
    - مشکلی نیست ، چیزی نیست .
    دستش رو جلوی دهان بازش گرفت و نگاهش رو به اطراف انداخت . بیچاره نفسش بالا نمی اومد . آب دهانش رو قورت داد و گفت :
    - یکدفعه ، نمی دونم چی شد ... .
    - گفتم که اشکالی نداره ... . یه اتفاق بود . دستشویی باید ... .
    به بالا اشاره کرد و گفت :
    - بالا هست ... .
    نگاهم رو به راه پله انداختم و گفتم :
    - ممنون . من الان بر می گردم ... .
    چند قدم ازش دور شدم ، اما برگشتم و با پته پته گفتم :
    - راستی ... ، می شه اگه آیدا رو دیدین ، بگید همین جا منتظرم باشه ؟

آخرین ویرایش:

mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    1,513
    لبخندی زد و با بستن پلکش گفت :
    - آره ... ، حتماً .
    در جوابش لبخند ملیحی زدم و گفتم :
    - ممنون .
    نگاهم رو ازش برداشتم و به راهم ادامه دادم . نگاهی که به خودم انداختم تازه دیدم چه گند کاری شده ... . شربت آلبالوش دقیقا روی پیرهن سفید رنگم ریخته شده بود . خداکنه که پاک بشه .
    از پله ها بالا رفتم و وارد دستشویی شدم . به غیر از من یه مرد تقریباً مسن بود که بعد از شستن دستش از دستشویی خارج شد ... . شیر آب رو باز کردم و دست راستم رو کمی خیس کردم ... . نگاهی به ساعتم انداختم تا زمان رو به دست بیارم . ولی این هم خوابیده بود . فکر می کنم از لحظه آخری که دیدمش توقف کرده بود . گوشیم رو بیرون آوردم و دگمه اش رو زدم . ده و بیست و پنج دقیقه شده بود . گوشی رو کنار دستشویی گذاشتم و نفس عمیقی کشیدم . پیرهنم هم حسابی کثیف شده بود . خدایا مگه چی توی نوشیدنی ریخته بودن؟
    هرلحظه که می گذره یه اتفاق کوچیک عجیب و غریب می افته . ناخودآگاه صحنه ی غافلگیرکننده تئاتر جلوی چشم هام اومد . امیدوارم که جدی نباشه ... . امیدوارم فقط یه نمایش بوده باشه ... . اما اون لعنتی خیلی طبیعی بود . دیگه نفس نمی کشید . صدایی ازش بیرون نمی اومد . کف سالن رو خون گرفته بود .
    بازم داره می زنه به سرم . مقداری آب به صورتم زدم و شیر رو بستم . باید بر می گشتم و از اینجا خارج می شدیم . تا همین جا هم کلی خوش گذروندیم .
    از دستشویی خارج شدم و به طبقه پایین رفتم . نگاهم رو به جایی انداختم که انتظار داشتم آیدا رو ببینم . خوشبختانه رو به روی جعبه های شیشه ای مار ها ایستاده بود ، ولی نه رزیتا بود ، نه دوست پسرش .
    به سمتش رفتم و با لبخند گفتم :
    - نمایش خوب بود .
    وقتی رو به روش ایستادم تازه فهمیدم طرز نگاهش با همیشه فرق داشت . بلافاصه سوزش خفیفی در گوش راستم حس کردم . لعنتی ، اون دیوونه شده ؟ با سیلی که زد گیج و منگ مونده بودم و زبون در دهانم نمی چرخید . توجه چند نفر از مهمون ها بهمون جلب شده بود ، ولی چیزی نگذشت که بیخیالمون شدن . با حیرت و پته پته گفتم :
    - معلومه ... ، چکار می کنی ؟
    با صدای محکم و خشن و غضبناکش گفت :
    - پس بگو دلیل این همه اصرارت برای اومدن به این مهمونی چی بوده ... .
    نگاهم رو با حیرت به اطراف انداختم و گفتم :
    - چی می گی ؟
    - خفــــه شو ... . یک کلمه هم حرف نزن ... . خودم با چشم های خودم دیدم ... .
    - چی رو دیدی ؟
    به نقطه ای اشاره کرد و گفت :
    - اونجا وایساده بودم و داشتم تماشاتون می کردم . چه قشنگ دل و قلوه می دادین . از لحظه ای که دیدیش تا آخرین لحظه زیر نظرت داشتم . فکر می کردی بی خود هی این اطراف می پریدم و تنهات می گذاشتم ؟
    این دختر زده به سرش . دارم کلافه می شم . با صدای محکم و کمی بلند گفتم :
    - خدای من چی برای خودت می بافی ؟
    انگشت اشاره دست راستش رو به سمتم آورد و گفت :
    - خفه شو نریمان ، یک کلمه هم حرف نزن . فقط امشب نبوده ... . خدایا ... . باید زود تر از این فکرش رو می کردم ... . برای همین تحمل مهمونی هایی که دعوتت می کردم رو نداشتی ... . پنج دقیقه به زور می موندی و زود جیم می زدی ... . بعدش هم که هر چی باهات تماس می گرفتم یا خاموش بودی یا در دسترس نبودی.

آخرین ویرایش:

mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    1,513
    تمام وجودم داغ شده بود . تحمل نیاوردم و فریاد زدم :
    - دیگه کافــــــیـــــه .
    که با قطع فریادم تمام سالن سوت و کور شد . این دیوانه هم تا می تونست اخم کرد و از خر شیطون پایین نمی اومد . نفسم بالا نمی اومد . نگاهم رو پایین انداختم و سعی کردم بهش بفهمونم داره اشتباه می کنه . آخه چند کلمه صحبت با اون دختره چطور می تونست انقدر من رو به خودش بدبین کنه ؟ دست هام رو بالا آوردم و گفتم :
    - گوش کن آیدا ... .
    برگشت و بدون هیچ اعتنایی گفت :
    - من می رم ، تو هم هر چقدر دلت می خواد تو این مهمونی بمون . دیگه نگران نباش که کنارت هستم با همدیگه خوش باشین .
    - آیـــدا ... .
    چند قدم برنداشته بود که با مانع دست مردی رو به روش ایستاد . باز هم این عوضی ، باز هم این لعنتی . خفاش شب رو به روش ایستاده بود و گفت :
    - عذر می خوام ، اتفاقی افتاده ؟
    آیدا بدون اینکه نگاهی بهش بی اندازه گفت :
    - به شما ربطی نداره .
    دوباره تلاش کرد از کنارش رد بشه ، ولی خفاش شب با اصرار گفت :
    - خواهش می کنم خانوم ... . اجازه بدین مشکلتون رو حل کنم .
    آیدا با عصبانیت تمام خیره به چشمان بدون عینک خفاش شب شد و گفت :
    - شما نمی تونید کاری بکنید . من از اینجا می رم .
    خفاش شب با ملایمت بیشتر ادامه داد :
    - خــــــانوم ... . من همراهتون رو می شناسم . اجازه بدین چند کلمه صحبت کنم ... . ازتون خواهش می کنم ... .
    پاهای آیدا روی زمین نمی چسبید ... . آب دهانش رو فرو داد و گفت :
    - باشه ... . هرچی زودتر حرفتون رو بزنید .
    ولی نگاهش از زمین برداشته نمی شد ... . خفاش شب بین دوتامون ایستاد و اشاره به من گفت :
    - من ایشون رو می شناسم ... . و می دونم چی پیش اومد .
    دوباره به آیدا خیره شد و ادامه داد :
    - فقط یه سوء تفاهوم بوده . اون خانوم بطور خیلی اتفاقی به این آقا برخورد کرد . در واقع مسبب این مشکل دو تا بچه کوچولو شیطون بود که به مادرشون تذکر دادم مراقبشون باشن . حالا شما بهتره به مهمونی ادامه بدین و از جشن لـ*ـذت ببرید .
    زبون من فلج شده بود ولی آیدا هنوز همون عصبانیت رو داشت . با لحنی محکم تر نفسش رو بیرون داد و گفت:
    - ببخشید ... . ولی موضوع فقط این نیست .
    خفاش شب حرفش رو قطع کرد و گفت :
    - از همه جهت خیالتون بابت نامزدتون راهت باشه . ایشون یه آقای با شخصیت و قابل اعتماد هستن .
    آیدا نگاهش رو تیز کرد و خیره به اون گفت :
    - شما می فهمید چی می گید ؟ طوری حرف می زنید که انگار چند ساله دوست صمیمی هستید .
    لبخندی زد و خیره به من گفت :
    - بله ، می فهمم خانوم ... . ولی همین چند کلام صحبت باهاشون ، خیلی چیز ها به من یاد دادن .
    مکث کوتاهی از حرف های تأثیر گذارش کرد و ادامه داد :
    - شما باید بهشون افتخار کنید . و ازتون خواهش می کنم یه فرصت دیگه بهشون بدید . اون هم اینکه تا آخر مهمانی ما رو همراهی کنید . امکانش هست ؟
    آیدا نگاهش رو به طرفی انداخت و پوفی کرد . آب دهانش رو فرو داد و سکوت کرد . حرف های میخکوب کننده خفاش شب بد جور روش اثر گذاشته بود . دوباره تکرار کرد:
    - این بار رو به خاطر من این کار رو بکنید ، لطفاً .
    آیدا رفته رفته داشت آروم تر می شد . ولی رفتار محکم و غضبناکش رو ادامه می داد . لب هاش رو در هم کشید و گفت :
    - باشه ... .
    بهم خیره شد و ادامه داد :
    - فقط تا بعد از شام ... .
    خفاش شب لبخندی از رضایت زد و با صدای بلند گفت :
    - از مهمونی لـ*ـذت ببرید ... .
    چند قدم ازمون دور شد و با شدت کف دست هاش رو به هم کوبید . با صدای بند گفت :
    - آغــــــاز برنامه بعـــــــدی .

آخرین ویرایش:

mahyar.tofighi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    1,513
    و با سرعت ترکمون کرد . چراغ ها خاموش شد و لحظه ای بعد نور رقـ*ـص روشن شد . کمی بعد شعبده باز ها به جمعمون ملحق شدن و رو به روی بار شروع به اجرای برنامه شون کردن .
    خداروشکر که این دفعه نجات حالم شد ... . ولی من همچنان از دست آیدا کفری بودم ... . به سمتم اومد و کنارم ایستاد . با صدای آروم گفت:
    - نمی دونم چرا مقابل اون مرد خام شدم ، ولی منتظر این هستم که یه بهونه دیگه دستم بدی .
    این دفعه من با خشم بیشتر گفتم :
    - واقعاً منتظری ؟ آره ؟ پس همین حالا برو ... . اگه بهم شک داری برو ... . ولی این رو بدون تا آخر عمرت پشیمون می شی ... . این رو هم بدون که از دستت عصبانیم ... . می فهمی ؟
    - تو ؟ تو از دستم عصبانی هستی ؟
    - آره ... این رو هم بدون اون همه تهمت بدون جواب نمی مونه . واقعاً برات متأسفم.
    - اوه خدای من ، من هم برای خودم متأسفم که بعد از چند ماه فکر می کردم دل به چه کسی دادم .
    - بهت که گفتم پشیمون می شی ... . هرطور هم می خوای فکر کن . اصلاً فکر کن من عوضی ترین آدم دنیام .
    - چه امشب ، چه هر روز دیگه ای ، بالاخره خودت رو نشون می دی .
    دیگه داشتم خسته می شدم از کل کل کردنش . مثل دو تا بچه به جون هم افتاده بودیم . نفسم رو محکم بیرون دادم و گفتم :
    - واقعاً که ... .
    خیره به گروه شعبده باز ها شده بودیم ، ولی من اصلا نمی فهمیدم داشتن چکار می کردن . سعی می کردم بیخیال این موضوع مسخره بشم ولی نمی تونستم . بدجور بهم برخورده بود . احساس می کردم زیر لگد هزاران نفر له شده بودم . ولی این دختره ی نادون دوباره ادامه داد و روی اعصابم رژه رفت . با همون لحن چندشش گفت :
    - تو انقدر محوش شده بودی که حتی بهت زنگ زدم اصلاً متوجه نشدی ... .
    - من متوجه شدم ... .
    - متوجه شدی ؟ پس چرا جواب ندادی ؟
    - برای اینکه گوشیم روی سایلنت بود ... . از وقتی که رفتیم سالن تئاتر گذاشتم روی سایلنت .
    - یعنی حتی یه نگاه هم بهش نی انداختی ؟
    - چرا ... ، وقتی رفتم دستشویی دیدم یه بار زنگ خورده بود ... .
    دستم رو به جیبم زدم تا بیرون بیارمش و بهش ثابت کنم فقط ساعت رو نگاه کرده بودم . ولی هر چی جست و جو کردم پیداش نکردم . اوه ... ، لعنتی ، اون رو توی دستشویی جا گذاشتم .
    با چشمان گرد بهش خیره شدم و گفتم :
    - جا گذاشتمش ... . رفتم دستشویی ، یه نگاه به ساعت کردم ، بعدش هم همونجا مونده ... .
    لبخند مضحکی زد و گفت :
    - هه هه ، باز یه بهونه دیگه ... .
    با خشم تمام گفتم :
    - اصلاً خودت بیا برو تو دستشویی برام بیارش ... .
    نگاهش رو با بی عاری به طرفی انداخت و گفت :
    - ساعتت رو هم دکوری به دستت زدی ؟
    با رفتاری محکم و تند ساعتم رو نشونش دادم و گفتم :
    - خوابیـــــده ... . فهمیدی ؟ خوابیده .
    چند لحظه نگاهی بهش انداخت و ابرو هاش رو بالا و پایین انداخت . با رفتاری که می خواستم تالار رو روی سرش خراب کنم گفت :
    - خیله خب ... . برو هر کاری می خوای بکن ... . من همینجا منتظرت می مونم .

آخرین ویرایش:
    وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا