کامل شده رمان راز رازک | دینه دار کاربر انجمن نگاه دانلود

کدام شخصیت رمان را دوست داشتید؟ ( از نظر قوی بودن شخصیت پردازی )

• رازک

• سامیار

• نفیسه

• افسانه

• سمیر

• امیر اسماعیل

• خسرو

• سجاد

• رامبد

نتایج فقط بعد از شرکت در نظرسنجی قابل رویت است.
وضعیت
موضوع بسته شده است.

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,555
امتیاز واکنش
29,224
رازک:
کتاب ادبیات رو باز کرده بودم و تو اون تاریکی شعر می خوندم . در اتاق رو قفل کرده بودم تا کسی نیاد . ولی به هر حال مجبور بودم برای خواب بازش کنم .نمی تونستم چراغ رو روشن کنم . تا وقتی که چراغ دلم خاموش بود فایده ای نداشت . امشب حتی ماه هم تو آسمون نبود تا حداقل از نور اون استفاده کنم .
اما چراغ تیربرق روشن بود . روی تخت ، روبه روی پنجره نشسته بودم و همون صفحه ای که توش شعر شاملو بود ، روی زانوم باز بود . سامیار ، یک لحظه هم از ذهنم بیرون نمی رفت . چرا باهام اینکارو کرد ؟ با خوندن خط به خط این شعر ؛ صداش برام زنده می شد .
تو سخن نمی گویی
من نمی شنوم
تو سکوت می کنی
من فریاد می زنم
با منی ، با خود نیستم
و بی تو خود را نمی یابم
دیگر هیچ چیز نمی خواهد
نمی تواند تسکینم بدهد...

لرزش گوشیم توی جیب شلوارم منو از جا پروند . فورا درش آوردم . پیام داشتم . با عجله نگاه کردم تا ببینم از کیه که شوکه شدم . لبخند زدم و پیامش رو باز کردم :
- داشتم یه فیلم می دیدم . یکی از دیالوگاش این بود : " یه قانونی تو دنیا هست . به نام قانون من و تو، یعنی تو با هرکسی غیر من باشی، غیر قانونیه. "
فرستادمش برای تو . چون حرف دلمه
لبخند زدم . قانون راحتی بود... اما گذاشتن قانون ، برای کسی که خودش این رو می دونست ، یه کار بیهوده بود . شاید اینو ، به خاطر این که من رو با امیر دیده بود نوشت ؛ اما اشتباه می کرد . حرصم گرفت. از این که خودش رو نمی دید که با حرف زدن با افسانه منو می کشه ؛ عصبی شدم . براش نوشتم :
- اینو برای خودتم بفرست
کتاب روی پام رو برداشتم و بستمش . استاد گفته بود که برای پایان ترم ؛ باید یه شعر یا متن ادبی براش ببریم . تا پایان ترم ، دو یا سه ماه مونده بود . وقت زیادی داشتم .
گوشیم لرزید . برش داشتم . سامیار نوشته بود :
- نمی تونم به هیچ کس دیگه ای فکر کنم .
پوزخند زدم . آره ؛ غیر افسانه، فکر کردن به دختر دیگه ای حالش رو به هم می زد . لعنت به من که عاشق کسی شدم که دلش باهام نیست . لعنت به اونی که عاشقم کرد . روی تخت دراز کشیدم و به سقف نگاه کرد . لعنت بهت خدا ؛ عشقی که به بنده های دیگه ات میدی و باعث شادیشون میشه ، واسه من فقط یه غم نفس گیره .گوشیم رو دو دستم فشار دادم . اون قدر فشارش دادم که دست خودم درد گرفت . نوشتم :
- لعنت به این زندگی
بعدش پیام دیگه ای ازش رسید :
- قصد جانم کرده ای ؛ جانم فدای تو !
( کوروش نامی )
سرمو برگردوندم و گوشی رو با خشم پرت کردم روی بالشت . کدوم حرفت رو باور کنم سامیار ؟ دلت با منه یا یکی دیگه ؟ چرا حتی الان که از دستت عصبانیم هم می تونیآرومم کنی ؟ صداهایی که ازآشپزخونه میومد . حواسم رو پرت کرد . صدای برخورد ماهی تابه با گاز و سرخ شدن چیزی . هیچ میلی به غذا نداشتم . نه طاقت دیدن افسانه رو داشتم و نه نفسو . از همه چی خسته بودم . سردم بود . از روی تخت بلند شدم و سمت کمد رفتم . بازش کردم ؛ لباسای رنگ روشن نفس و مانتوهای شیک افسانه رو کنار زدم. بعد از مانتوها و سویی شرت زرد و سیاه من ؛ کت بلند و گرم سامیار بود . پوشیدمش و به تخت برگشتم. اینجوری راحت تر می خوابیدم .

صدای خنده های نخودی یکی تو اتاق من رو از خواب بیدار کرد . چشمام رو باز کردم و رو پهلوی راستم خوابیدم . دستم رو گذاشتم رو گوشم اما صداش رو اعصابم رفته بود .
همین دو ساعت پیش از خواب ناز بیدارم کرده بودن تا درو براشون باز کنم که اونا هم بیان و بخوابن . حالا بعد این همه مدت افسانه نخوابیده بود . چرخیدم و روی پهلوی چپم خوابیدم . صورت نفس دقیقا جلوی صورتم بود . وقتی چشماش بسته بودن ، از مظلومیت توی صورتش کمتر می شد . می تونستم به جرئت بگم که نصف مهربونی و دلسوزیش ، توی چشمای سبزش خلاصه شده بود . دیگه نمی خواستم تو کارای نفس دخالت کنم . من بهش گفته بودم که این کار اشتباهه اون وقت بدون اطلاع من رفت و با خسرو دوست شد. از همه چیز و همه کس دل زده بودم . اینم روش . چه فرقی می کرد ؟ نور گوشی افسانه حواسمو به خودش پرت کرد . با کی اس ام اس بازی می کرد که اینقدر می خندید ؟ پوزخند زدم . غیر از سامیار با چه کس دیگه ای می تونست حرف بزنه ؟ از جام به آرومی بلند شدم تا نفس بیدار نشه . رفتم پشت پنجره . با همه وجود می خواستم که سامیار توی ماشینش روی به روی پنجره اتاقم نشسته باشه و بهم نگاه کنه . می خواستم ببینم که تو دستاش اصلا موبایل نیست . اما نبود ، سامیار امشب نیومده بود . این برای بار چندم بود که نمیومد . یعنی یادش رفته بود که چقدر بهش نیاز دارم ؟ صدای خنده افسانه بیشتر شده بود . حتما الان سامیار تو خونه خودش نشسته بود و داشت با افسانه اس ام اس بازی
می کرد . پس می تونستم نتیجه بگیرم که سامیار فقط یه مرد سو استفاده گره که می خواد ازم سواستفاده کنه . نفرت و عصبانیت بدی تو دلم افتاد . احساس سرمای عجیبی کردم . این معنی دقیق دل سردی بود ؟ یا دل مردگی؟ با خشم به افسانه نگاه کردم و گفتم :
- میشه نخندی ؟
بیشتر خندید :
- ها ؟ پس گریه کنم؟ میشه تو بخوابی ؟
خون به مغزم نرسید . چشمامو بستم و داد زدم :
- نخند .. نخند .. نخند
- آبجی ؟
چشمام رو باز کردم. افسانه با تعجب و چشمای درشت و گردش ، بدون این که پلک بزنه بهم نگاه می کرد . و نفس مثل آدمایی که موقع خواب روشون آب سرد ریخته باشی ، آشفته بود . چند بار دیگه هم صدام زد . دویدم و از اتاق بیرون رفتم . باید می رفتم و به صورتم آبی می زدم. بعد اون داد ، حس بهتری بهم دست داده بود . انگار سبک شده بودم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    افسانه:

امتحان سختی بود . یا شایدم راحت بود و چون من نخونده بود به نظرم سخت میومد . آخه آدم از درس حقوق اسلامی هم امتحان می گیره ؟ خودم جواب خودمو دادم که آدم هر درسیو که یاد گرفت بعدش امتحان می ده . استادمون ؛ خانم الهیان روی سکوی جلوی کلاس ایستاده بود و از اون جا به همه اشراف کامل داشت . قبلش گفته بود که اگه ببینه کسی داره تقلب می کنه ؛ نمره میان ترمشو صفر می ذاره . تو دلم فحش آبداری بهش دادم . اگه اینا سوالای آئین شیطان بودن ، بدون اتلاف وقت به همه سوالا جواب می دادم و هر بیست نمره رو می گرفتم . چون معلمم رامبد بود . کسی که عاشقش بودم . سرمو بالا گرفتم و به نفیسه که کنارم بود نگاه کردم . به شکل امتحانی نشسته بودیم .
    نفیسه هم آرنج دست چپشو روی تک صندلی گذاشته و سرشو به دستش تکیه داده بود . خودکار آبی تو دست راستش بود و مثل خنگ های خوابالو به برگه رو به روش نگاهمی کرد . جرئت صدا زدن اسمشو نداشتم . کمی جلوتر از نفیسه ؛ رازک نشسته بود . پوزخندی زدم . اونو اگه صداهم می زدم جوابم رو نمی‌داد . اتفاق دیروز باعث شده بود که هیچ کدوم چیزی نخونیم . سرمو به طرف راست که پسرا نشسته بودن چرخوندم . سامیار ؛ با حالت با کلاسی روی صندلیش نشسته بود و پاشو روی پاش انداخته بود و آروم آروم مطلبیو توی برگه می نوشت . به استاد نگاه کردم. با صورت گرد و سفید و ماتیک قرمزش ؛ داشت به من نگاه می کرد . عجب شانسی !
    سرمو گردوندم و به برگه ام نگاه کردم . خالی از جواب . صدای " پیس پیس " کسی توجهمو جلب کرد . کی جرئت کرده بود تقلب کنه ؟ مردمک چشمام رو به همون طرفی که ازش صدا میومد چرخوندم . امیر بود که زیر لب بهم می گفت :
    - چی می خوای ؟
    لبخند زدم . یاد ساقی هایی افتادم که تو پارک ها می چرخن تا به معتادا مواد برسونن . زمزمه کردم :
    - همه چی!
    پوزخند زد و بعدش شروع کرد به خندیدن . بعدش شروع کرد به جواب هارو گفتن . مجبور بودم همه حرفاش رو لب خونی گفتم . گفت :
    - یک . چهار
    به برگه ام نگاه کردم و فورا رفتم سمت سوال اول و گزینه چهارم رو تیک زدم . زیر لب گفتم :
    - بعدی ؟
    - یک
    سوال دوم گزینه اول رو تیک زدم و سرم رو بالا گرفتم تا از امیر جواب بعدی رو بگیرم که خانم الهیان رو دیدم . با اخم رو به روم ایستاده بود .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    سامیار:
    با شنیدن صدای پچ پچ دونفر از بچه های عقب کلاس ؛ دست از جواب دادن به سوالای امتحان کشیدم . این روزا خیلی زود تمرکزم رو از دست می دادم .
    به آرومی برگشتم و نگاهشون کردم . افسانه و امیر بودن که داشتن تقلب می کردن . استاد که هشدار داده بود که اگه تقلبی ببینه صفر میده . با بیخیالی نگاهم رو ازشون گرفتم؛ اما چشمم روی دختری که دقیقا اون طرف کلاس ، قرینه من روی صندلی نشسته بود ، خیره موند . رازک آرنج هر دو دستشو روی میز گذاشته بود و سرشو بین انگشتاش گرفته بود و با کلافگی به برگه رو به روش نگاه می کرد . حتما اتفاقات دیروز باعث شد که نتونه درس بخونه . صدای پای استاد من رو از این افکار بیرون کشید . تو کلاس حتی دیگه صدای پچ پج هم نمیومد . همه ساکت بودیم و فقط صدای پای خانم الهیان شنیده می شد . از کنارم گذشت و بعد پنج قدم ایستاد . دوست نداشتم برگردم و پشتم رو نگاه کنم .پس به صداها گوش سپردم.
    - گفته بودم صفر می دم . خانم پاک نیت برگه ات رو بده به من.
    همه نگاه ها برگشت به وسط کلاس که افسانه نشسته بود . منم برگشتم و نگاهشون کردم . افسانه که شوکه شده بود به استاد نگاه می کرد. امیر به استاد گفت :
    - این دفعه ببخشینش ، من ضمانت می کنم که دیگه از این کارا نکنه.
    پسره ی لوس . همه دخترا زدن زیر خنده . به رازک نگاه کردم . هنوزم سرش تو برگه اش بود . شاید مقصر این حالش من بودم . استاد از همون راهی که اومده بود برگشت و دوباره سرجاش ، روی سکو ایستاد . چون امیراسماعیل ، پسر آقای مرتضوی بود هیچ کس کاری بهش نداشت . درست مثل پسربچه ای که مادرش معلم مدرسه اش باشه .
    اگه امیر تونست به افسانه تقلب بده ؛ پس چرا من نمی تونستم به رازک تقلب برسونم ؟ فکری به ذهنم رسید . تند تند مشغول حل کردن بقیه سوال ها شدم و بعد این کار ؛ جوابا رو وارد برگه کوچیکی کردم . از جام بلند شدم و با قدم های آرومی جلو رفتم و برگه امتحانمو به استاد دادم . بهش گفتم :
    - من یه کار فوری دارم . می تونم برم ؟
    با اخم کوچیکی نگاهم کرد و سرشو تکون داد . فورا برگشتم و از کلاس خارج شدم . همین که از در اومدم بیرون ؛ گوشیم رو در آوردم و برای رازک جواب همه سوالا رو تایپ کردم و فرستادم . خدا خدا می کردم که گوشیش رو سایلنت باشه . گوشی رو توی جیب شلوارم گذاشتم و از پله ها پایین رفتم . بعد این دیگه کلاس نداشتیم . باید با رازک حرف می زدم . کیف چرممو توی دستم گرفتم و رفتم تو حیاط . هوا خیلی سرد بود . یقه پالتو بلندمو بالا کشیدم و روی یکی از صندلی های رو به روی میدون سبز و بزرگ وسط حیاط ؛ نشستم .
    به ساعتم نگاه کردم . بیست دقیقه به یازده بود . باید منتظر می موندم تا کلاس تموم بشه که بتونم رازک رو ببینم . پامو روی پام انداختم و به رو به روم خیره شدم که خسرو رو دیدم که از رو به روم گذشت . باید باهاش حرف می زدم . قبل از این که ازم دور بشه اسمشو صدا زدم . ایستاد و به طرفم برگشت . گفتم :
    - وقت داری ؟
    اونم مثل من کت بلندی پوشیده بود . البته جنس کت اون از چرم بود . شال گردنی مشکی دور گردنش بود و گوشاش از سرما قرمز شده بودن . ته ریشش صورتش رو مردونه تر کرده بود . چند قدم جلو اومد و همون طور که دستش تو جیبش بود گفت :
    - برای چی ؟
    - چند دقیقه حرف!
    سرش رو تکون داد . دستم رو از جیبم بیرون آوردم تا باهاش دست بدم . دستم رو گرفت و خیلی معمولی فشرد . پس با من مشکلی نداشت . اشاره کردم که بشینه . همین که نشست گفت :
    - ببین ؛ اگه می خوای در مورد اون سمیرِ ..
    وسط حرفش پریدم و با لحن تندی گفتم :
    - مرد باش . اگه بخوای فحش بدی نمی تونیم مثل آدم باهم حرف بزنیم .
    نگاهش رو ازم گرفت و به زمین نگاه کرد . گفتم :
    - شما ها دوتا مردین که هر دوتون به یه دلیل شکست خوردین ..
    وسط حرفم پرید :
    - ولی ندا سمیرو دوست داشت . منو نمی خواست . پس تحمل غمش برای من سنگین تر بود .
    خسرو خیلی عصبی بود . نمی تونستم باهاش با زبون خوش حرف بزنم . ادامه دادم :
    - حالا هم دختری درست شبیه ندا پیدا شده که اصلا تو نخ همچین چیزایی نبوده و نیست . اون وقت دو نفرتون افتادین ...
    دستش رو روی شونه ام گذاشت و فشار داد . دردم گرفت اما به روی خودم نیاوردم . گفت :
    - سامیار خان ، مثال تو الان دقیقا مثال کوبیدن میخ توی سنگه . حرف تو گوش این آدم نمی ره . دیگه نمی ره.
    به خودش اشاره کرد . ادامه داد :
    - اگه فکر می کنی حرفایی که می زنی به نفع نفیسه اس . من از این جریان فرار نمی کنم. یه قرار بذار که خود اون آقاسمیر گلتم باشه .
    از جاش بلند شد و رفت . من چجوری باید این مشکلو حل می کردم ؟ صدای اس ام اس گوشیم باعث شد از این افکار جدا شم . موبایلمو در آوردم و بازش کردم . رازک بود :
    - ممنون بابت تقلبت . فقط گند زد تو امتحانم... هه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    رازک :
    نمی تونستم جلوی خنده ام رو بگیرم . این که این همه از یه نفر ناراحت باشی و بعدش یهو خوشحالت کنه و تو نتونی بخندی ، خیلی سخته . تو شرایط بدی بودم .
    موبایلم رو تو دست چپم که کنار دیوار بود گرفته بودم و زیر کیفم پنهون کرده بودم . ازش می دیدم و تک تک جوابارو تیک می زدم . تابه حال به این آسونی ، همه جواب های امتحانم رو تقلبی ننوشته بودم . خنده ام رو به ضرب زور ، قورت می دادم . یعنی الان باید دوباره با سامیار خوب می شدم ؟ اون می‌تونست جوابارو برای افسانه بفرسته ، ولی برای من فرستاد . اتفاقا شیوه اش خیلی خیلی بهتر از روش امیر برای تقلب رسوندن به افسانه بود . البته امیر به خاطر امتیازاتی که داشت تونست افسانه رو نجات بده . به فکر فرو رفتم . منظور امیر اسماعیل از رفتار دیروزش چی بود ؟ بیخیالش ... فعلا تیک زدن سوالای این امتحان مهم تر بود .
    - ببینم دستت رو
    سرم رو بالا گرفتم . خانم الهیان بالای سرم بود . گاوم زایید . چشمم رو برای چند ثانیه بستم و دوباره باز کردم . ضربان قلبم بالا رفته بود . باید از همون اول می دونستم که خوشی به من نیومده و نخواهد آمد . تف به این زندگی . چشم غره ای دادم و گوشیم رو از زیر کیف آوردم بیرون و روی میزم گذاشتم . با اون صورت گردش ، وقتی اخم می کرد حالتچهره اش مثل بیضی می شد . گفت :
    - به به .. دومیش رو شد . بهتون گفته بودم که به هر کسی که تقلب کنه صفر می دم . کی بهت تقلب داده؟
    من نباید اسمی از سامیار می بردم . این جوری همه می فهمیدن یه چیزی بین ما هست . مگه واقعا بود ؟ نبود ؟ نمی دونستم . شایدم نمی خواستم سامیارو تو دردسر بندازم و فقط داشتم یه دلیل دروغی برای خودم می ساختم . نه ، اون می خواست با کمک به من ، بهم خوبی کنه . من نباید به خاطر بی دقتی خودم تو تقلب نوشتن اونو مجازات می کردم . گفتم :
    - هیچ کی .. خودم نوشتم و آوردم.
    خانم الهیان چشماشو ریز کرد و تو یه حرکت گوشیم رو از رو میز برداشت و خواست بخونه که فورا چنگ زدم و گوشیم رو از دستش کشیدم . من که از قبل عصبی بودم ، حالا اینم دلیلی برای خالی کردن خشمم شده بود . گفتم :
    - تو این دانشگاه به استاد اجازه می دن تو موبایل دانشجو نگاه کنه ؟
    خانم الهیان با اون صدای نازکش ؛ جیغ کوتاهی کشید و گفت :
    - اون موبایلو بده به من
    ابروهام رو بالا انداختم :
    - نچ
    عصبی شد و مثل مسلسل شروع کرد به حرف زدن :
    - یا اون گوشیو می دی به من یا نمره ترمت رو صفر می ذارم
    برای این که حرصشو در بیارم دو باره ، همراه بالا دادن ابروهام گفتم :
    - نچ
    - اگه بگی کی بهت تقلب داده باهات کاری ندارم .
    خندم گرفت . چه آدم عقده ای بود ! گفتم :
    - حس کردم دارین بهم رحم می کنین که منو نمی کشین . خانم ، من بهتون گفتم کسی اینو نداده . خودم نوشتم و از خونه آوردم
    - دختره ی بی ادب ، پس گوشیتو بده تا بهم ثابت بشه.
    بعد از اون واژه ، چیز دیگه ای نشنیدم . به من گفت بی ادب . حس خیلی بدی داشتم . حس حقارت ! به علاوه میزان زیادی خشم و عصبانیت . همه بچه ها ساکت بودن و بهم نگاه می کردن . خودمو کنترل کردم و به آرومی گفتم :
    - نچ
    صورت سفیدش از عصبانیت مثل گوجه قرمز شده بود . یعنی پیدا کردن مجرم این قدر براش مهم بود ؟ گفت :
    - باشه ، پس نمره تو و آقای اردلان رو صفر می دم .
    پا تند کرد و به سمت میزش رفت . شوکه شده بودم . چرا سامیار ؟ از جام بلند شدم و جیغ زدم :
    - شما حق اینکارو ندارین . به اون چه ؟
    لبخند زد :
    - چون اون تنها کسیه که امتحانش رو داده و الان تو کلاس نیست .
    - ببخشید استاد ..
    نگاهم به سمت صدا چرخید . امیر بود . حتما می خواست با شوخی بی مزه اش حرصم رو در بیاره . الهیان گلوشو صاف کرد و گفت :
    - بفرمایید
    امیر از جاش بلند شد و به من که ایستاده بودم نگاه کرد . دوباره به الهیان چشم دوخت و گفت :
    - من بهش تقلب دادم.
    چشمم از تعجب گرد شد . اول به اون نگاه کردم که مصمم و محکم ایستاده بود و به استاد نگاه می کرد . بعدشم به الهیان که خودکار به دست و با تعجب به امیر زل زده بود .
    باید می گفتم که داره دروغ می گـه ؟ نه ، حقش بود که نمره صفر بگیره . البته احتمالا استاد بهش نمره بدی نمی داد . خانم الهیان گفت :
    - آقای مرتضوی ، این بار دومیه که دارین تقلب می کنین . حواستون هست ؟
    - بله خانم الهیان
    - بشینین
    منم همراه امیر ، نشستم . اه ای کاش براش صفر می ذاشت تا دلم خنک شه .
    - خانم بکتاش ؛ نمره خوبی هم در انتظار شماست .
    با اخم نگاهش کردم . با لبخند چشم غره ای داد و کلاس رو تعطیل کرد . اعصابم خیلی خورد بود . هم به خاطر حرفای این استاد و هم به خاطر رفتار امیر و گندی که زدم .
    گوشیم رو تو دستم فشار دادم . دستم درد گرفت . صفحه پیامش رو باز کردم و برای سامیار نوشتم :
    - ممنون بابت تقلبت . فقط گند زد تو امتحانم .. هه
    همین که ارسالو زدم ، از کارم پشیمون شدم . اون فقط می خواست به من کمک کنه . این گندکاری و بی حواسی خودم بود که باعث این شده بود . وسایلامو جمع کردم و بدون اینکه حتی به نفس و افسانه نگاهی بندازم از کلاس رفتم بیرون . تقریبا می دویدم . نمی دونستم چم شده بود .
    - رازک ... رازک وایسا
    صدای امیر بود . توی راهرو ، ایستادم . بقیه دانشجوها از کنارم می گذشتن و نگاه های معنی داری بهم می انداختن .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    بر نگشتم ، منتظر موندم تا خودش بهم برسه و حرفش رو بزنه . من که ازش تشکر نمی کردم . اومد جلوم وایستاد . تو چشماش نگاه کردم . تنها چیز قشنگ توی صورتشحالت فک مردونه اش بود که از پدرش به ارث بـرده بود . انگار می خواست ریش بذاره چون ته ریش داشت . گفتم :
    - چیه ؟
    اخم الکی کرد و گفت :
    - قبلا اینقدر بی اعصاب نبودی . چی باعث شده اینطوری بشی ؟
    اومد کنارم و باهم از پله ها پایین رفتیم . گفتم :
    - اومدی که همین رو بگی ؟
    - نه .. اومدم به نهار دعوتت کنم .
    بدون لحظه ای مکث گفتم :
    - برو بابا
    دسته کوله ام رو گرفتم و با سرعت به راه افتادم . می خواستم با تاکسی برم خونه . تا پام رو گذاشتم تو حیاط ، سامیارو دیدم که درست رو به روی ساختمون ایستاده بود و دستاش رو گذاشته بود تو جیبش . انگار منتظر من بود . همین که منو دید ، دوید به طرفم و گفت :
    - چی شد ؟ استاد دیدت ؟
    توقف نکردم . بی توجه بهش به راهم ادامه دادم و به طرف در اصلی دانشگاه رفتم . سامیار همچنان کنارم میومد . دوباره گفت :
    - رازک ؟ اتفاقی افتاد ؟
    ایستادم و برگشتم طرفش . به تندی گفتم :
    - آره .. آره افتاد . فهمید . ولی امیر نذاشت بهم صفر بده .. یه صفر کله گنده .. هه
    پوزخندی زدم و خواستم از جلوی چشمای شوکه شده اش رد شم که صدایی شنیدم :
    - کاری نکردم .. وظیفم بود که به دوست عزیزم کمک...
    به طرف صدا برگشتم . امیر که فقط چند قدم با سامیار و چند متر با من فاصله داشت ، این حرفو زده بود . سامیار حرفشو قطع کرد و با فریادی از سر خشم گفت :
    - غلط کردی که اینکارو کردی . با اجازه کی به خودت جرئت دادی بهش کمک کنی ؟ ها ؟
    حالا من شوکه شده بودم . سامیار ، مثل شیری که وارد قلمروش شده باشن نعره می کشید . ترسیده بودم. مثل نفس که دیروز از ترس می لرزید . قدمی به عقب برداشتم .
    امیر لبخند کجی زد و گفت :
    - تریپ قلدری برندار واسه من ، کاری داری بیا بریم بیرون از اینجا بهش برسیم .
    طاقت کتک خوردن سامیارو نداشتم . البته مطمئن بودم که اون از امیر نمی خوره . ولی ممکن بود دوستای امیر که کم کم داشتن جمع می شدن نامردی کنن و روی سرش بیفتن . پوزخندی زدم و به طرف در اصلی دویدم . می خواستم تظاهر کنم که هیچ کدومشون برام مهم نیستن . می خواستم فرار کنم . می خواستم از هر چیزی که آزارم می داد دور بشم . صدای سامیارو شنیدم که گفت :
    - فعلا کاریت ندارم... بعدا باید باهم تسویه حساب کنیم .
    چشمام رو بستم و به هم فشارشون دادم . صدای پاش رو شنیدم که داشت دنبالم میومد . صدام می زد . چشمامو باز کردم و به دویدنم ادامه دادم . نمی خواستم ببینمش و باهاش حرف بزنم . گیج شده بودم . اون گناهکار بود یا من ؟ کدوممون اشتباه کرده بودیم ؟ شاید همه این اتفاق ها واسه این بود که من بفهمم نباید با گفتن احساسم به سامیار ، اون رو بدبخت کنم . سرعتم رو بیش تر کردم . حالا تو پیاده روی دانشگاه ؛ برای بار سوم می دویدم و سامیار دنبالم بود . یاد اون روزی که دستمو کشید افتادم . درد خیلی بدی داشت . نمی خواستم دوباره همون اتفاق بیفته . نگاه خیره آدما روم ، خیلی اذیتم می کرد . ایستادم . به ثانیه نکشید که سامیار نفس نفس زنون بهم رسید . کنارم ایستاد. با دیدن سایه اش کنارم ؛ ترسیدم و خودمو کوچیک حس کردم . حتی سایه اش هم روی دیوار بزرگ تر از من بود . اون قدری که سایه من توش گم می شد . منو محو خودش می کرد . شخصیت و روح سامیار خیلی بزرگ تر از من بود . اون قدری که همش کنارش حس حقارت داشتم . من به دردش نمی خوردم . حالا هم که دیگه باعث آرامشم نمی شد نمی خواستمش . باید فراموشش می کردم . دستشو گذاشت روی شونه ام و منو به طرف خودش چرخوند . داد کشید :
    - چطور می تونی ؟
    شوکه شده بودم . چرا سر من داد کشید ؟ شیر زخمی می خواست خشمش رو سر من خالی کنه ؟ با ناباوری نگاهش کردم . صداش بلند بود ؛ اما اثری از خشم تو نگاهش نبود .
    انگار ازم یه چیزی می خواست . چیزی مثل یه احساس . شاید دنبال چیزی می گشت . گفت :
    - چطور می تونی باهام اینکارو بکنی ؟ این قدر بی رحمی ؟
    چشمامو تنگ کردم . اون چطور می تونست چنین فکری در موردم بکنه ؟ آه ... احساسات شیر نیرومند جریحه دار شد ! طاقت تهمت رو نداشتم . پوزخندی زدم و خواستم خودمو کنار بکشم که صدای زنگ گوشیم باعث شد همون جا بیستم . سامیار هنوزم با همون حالت که چیزی ازش نمی فهمیدم نگاهم می کرد . حالتی بین خشم و آرامش . خواستن و نخواستن ! صدای زنگ موبایلم ؛ پیاده رو رو پر کرده بود . آدما به سرعت از کنارمون می گذشتن . تو چشماش نگاه می کردم . می ترسیدم که کسی که داشت بهم زنگ می زد ؛ امیر باشه . اون وقت چجوری باید دل چرکین سامیارو آروم می کردم ؟ من اینکارو بلد نبودم . چشم از هم نمی گرفتیم .
    - بردارین لطفا .. پیاده رو جای دل و قلوه دادن نیست .
    با خشم چشم از سامیار گرفتم و به پشتش نگاه کردم . مردی تقریبا چهل ساله این حرف رو زده بود . از لباس و طرز حرف زدنش مشخص بود که علافه . سامیار دستش رو مشت کرد و خواست برگرده و بزنتش که دستش رو گرفتم . با کشیدن نفس عمیق ؛ کاری کردم که اونم نفس عمیق بکشه . مشتش رو باز کرد و برگشت و با اون مرد چهل ساله رو به رو شد . نمی دیدم که چطوری داشت نگاهش می کرد . سامیار یه سر و گردن ازش بلند تر بود . اون مرد ، سرشو انداخت پایین و راه خودشو پیش گرفت . سامیار برگشت به طرفم و گفت :
    - چرا جواب ندادی ؟
    به خودم اومدم ؛ صدای موبایلم قطع شده بود . جوابشو ندادم . خودمو کنار کشیدم و به طرف ایستگاه تاکسی راه افتادم که دوباره صدای زنگش بلند شد . ایستادم و به دیوار تکیه دادم . گوشیو در آوردم به شماره نگاه کردم . نا آشنا بود . سامیار بهم رسید و کنارم ایستاد . یعنی کی می تونست باشه ؟ گفت :
    - می شناسی ؟
    سرم رو به علامت نه تکون دادم . با اشاره دست خواست که گوشی رو بدم بهش . بهش دادم . آهنگش داشت قطع می شد که فورا انگشت شصتشو روی سبز کشید و گوشیو برد زیر گوشش . ابروهاش در هم رفت . حرفی نزد . فقط داشت می شنید . بهش نزدیک شدم تا شاید بتونم صدای پشت تلفن رو بشنوم ؛ اما مکالمه اشون تموم شد و سامیار با صورتی در هم ، گوشیمو بهم برگردوند .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    سامیار :
    فقط خدا خدا می کردم که امیر باشه تا هر چی از دهنم در میاد بارش کنم . پسره ی بی شرف . قسمت سبزو کشیدم و گوشیو گذاشتم زیر گوشم . قبل از این که چیزی بگم ، مردی با صدای نازک شروع کرد به حرف زدن :
    - از این به بعد در انتخاب دوست ، دقت کنید . مراقب دوستانتون باشین خانم بکتاش . روز بخیر
    قطع کرد . اخم کردم . گوشیو هنوز زیر گوشم نگه داشته بودم . منظورش چی بود ؟ اصلا این کی بود که چنین حرفی زد ؟ از این همه معمای حل نشده ؛ خونم داشت به جوش میومد . رازک با نگرانی نگاهم می کرد . گوشیو بهش دادم و قبل از این که سوالی بپرسه ، گفتم :
    - من می رسونمت .
    مچ دستش رو ؛ از روی آستین سویی شرتش گرفتم و به طرف جایی که ماشینو پارک کرده بودم کشوندم . همراهم میومد ؛ اما خودداری می کرد . گفت :
    - اما .. خاله منو می بینه.
    - فقط تا سر کوچه.
    دویدم و اونم پشت سرم کشوندم . به سختی دنبالم میومد و حرفی نمی زد . شخصیت رازک طوری بود که وقتی شوکه می شد چیزی نمی گفت .می تونستم از این موقعیت که توی فکر و حال خودشه استفاده کنم ، اما این رسمش نبود . اون نمی تونست مثل من بدوه . یه مرد چنین کاری نمی کرد . ایستادم .
    اونم با تعجب ایستاد . بهم نگاه نمی کرد . ابروهاش زیر موهای چتریش توی هم رفته بودن . به فکر عمیقی فرو رفته بود . دسته کوله پشتیش رو کشیدم .
    دستاشو آزاد کرد و گذاشت که کوله اشو در بیارم . چقدر سنگین بود . رازکم چجوری همیشه این کیفو روی دوشش داشت ؟ این بود قولی که به خدا داده بودم ؟ من قول داده بودم مراقبش باشم . خدا حق داشت که اینجوری رازکمو به من نسپره . به طرف ماشین راه افتادیم. اون تماس از اون مرد غریبه و حرفی که زده بود ، رو اعصابم راه می رفت . گفت دوستانتون .. کدوم دوست های رازک ؟ شاید منظورش من بودم . شاید این تماس از طرف امیر بود تا رازکو از من دور کنه . یا شایدم در مورد افسانه یا نفیسه هشدار داده بود . به خودم اومدم ؛ حالا ماهم مثل دخترا و پسرای دیگه که به آرومی باهم تو مسیر پیاده رو راه می رفتن شده بودیم . آروم تر شده بودم . آتش درونم خاموش شده بود . دوست داشتم مچ دستشو که حسابی محکم گرفته بودمو ببوسم . اما این کار درستی نبود . همین که اجازه می داد کنارش بایستم ؛ بهترین اتفاق تو این هفته بود . باید همیشه کاری می کردم که تو فکر فرو بره تا آروم کنارم راه بیاد . از فکر پلیدم خندم گرفت . رازکم چطور می تونست با امیر دوست بشه ؟ چه فکر احمقانه ای کرده بودم . لبخندم خشک شد . دعا می کردم که این امیدی که به خودم می دادم واهی نباشه . سرمو بالا گرفتم تا خداروشکر کنم که بنر بزرگ تبریک شب یلدارو دیدم . شب یلدا ، تو همین هفته بود و من چه احمقانه ازش غافل مونده بودم . می تونستم برای اون شب ، نقشه هزار برنامه مختلف و جورواجور برای خوشحال کردنش تو ذهنم بکشم و بهترینشو عملی کنم . به ماشین رسیده بودیم . در ماشینو براش باز کردم و نشست . رفتم اون طرف ماشین و سرجای خودم نشستم . ماشینو روشن کردم و همین که راه افتادم گفت:
    - اون کی بود ؟
    لبخند زدم . تازه فکراش رو کرده بود و پرسش هاش شروع شده بود . گفتم :
    - اشتباه گرفته بود.
    - پس چرا اخمو شدی ؟
    - چون ممکنه مزاحمت بشه .
    زیر لب آهانی گفت و به رو به رو خیره شد . فکری به ذهنم رسید . فورا گفتم :
    - گوشیت رو بده
    با تعجب گفت :
    - چرا ؟
    دست راستمو به طرفش دراز کردم و گفتم :
    - می خوامش
    لحن صحبتم جوری بود که بی چون و چرا گوشیش رو از جیبش در آورد و بهم داد . هنوز را ه نیفتاده بودم . گوشی خودم رو از جیب شلوارم در آوردم و همون شماره ناشناس رو توش ذخیره کردم . من حالا حالا ها با این مرد غریبه مجهول کار داشتم . گوشیش رو بهش برگردوندم . اگه بهش می گفتم که اون مرد چی گفت ؛ نگران می شد . فعلا فقط باید به هر چیزی برای نزدیک شدن بخش متوصل می شدم . دستمو روی فرمون گذاشتم و در حالی که داشتم از پارک در میومدم گفتم :
    - نفیسه خوبه ؟
    - چی شد نگران نفیسه شدی ؟
    زدم روی ترمز و برگشتم و نگاهش کردم . با جدیت و فریاد این رو گفته بود . ماشینای پشت سرم شروع کردن به بوق زدن . گفتم :
    - ببخشید . حق با توئه . تو خوبی ؟
    روش رو ازم برگردوند و زمزمه کرد :
    - من خر نیستم .
    پام رو گذاشتم روی گاز و راه افتادم . گفتم :
    - دور از جونت . من خرم
    زیر لب گفت :
    - دور از جون
    خندیدم . فکر کرد نشنیدم . منم زمزمه کردم :
    - گاهی حتی تو لب به سخن نگشوده ای و من به پایان آنچه خواهی گفت ؛ رسیده ام .
    ساکت بود . چرا نمی تونستم احساسش رو از چشماش بخونم ؟ یه حالت دوگانگی درش وجود داشت ! می خواستم ازش در مورد امیر بپرسم اما دوست نداشتم که حتی اسمشو بیاره . نمی خواستم حتی یه لحظه به اون فکر کنه . کم کم داشتیم می رسیدیم اما من هیچی برای گفتن نداشتم . شایدم این سکوت از هر حرفی بهتر بود . سر کوچه اشون پارک کردم . بی هیچ حرفی ؛ در ماشینو باز کرد و خواست پیاده بشه که گفتم :
    - اگه تاکسی بودم حداقل نگاهم می کردی.
    با لحن خشکی گفت :
    - من به مردهای غریبه نگاه نمی کنم .
    لبخند قشنگی روی لبم سبز شد . کیف کردم . گفتم :
    - من غریبه ام ؟
    پیاده شد و قبل از بستن در ، تو چشمام نگاه کرد و گفت :
    - خداحافظ سامیار
    خداحافظیش یه جوری بود . ترسیدم. از حالت نگاه کردن و حرف زدنش ترسیدم . گفتم :
    - چرا اینجوری گفتی ؟
    - چجوری گفتم ؟
    - دیگه به من نگو خداحافظ . با من خداحافظی نکن.
    پوزخندی زد و گفت :
    - پس چی کار کنم ؟ دست بدم باهات ؟
    وقتی این شکلی و به مسخره حرف می زد ؛ صورتش حالت جالبی می گرفت . گفتم :
    - اگه روزه ، بگو روز خوش . اگه شبه، بگو شب خوش ...
    چشماش رو بست و با عصبانیت ادامه داد :
    - اگه ظهره .. بگم ظهر بخیر .. اگه عصره ؛ بگم عصر بخیر . درسمو خوب یاد گرفتم جناب . خداحافــظ
    روی حرف " ظ " تاکید کرد و درو بست . از ماشین پیاده شدم و صداشو شنیدم که گفت :
    - مامور یادآوری اوقات شبانه روز ... هه
    راه افتاده بود . برای اینکه صدام رو بشنوه داد زدم :
    - مراقب خودت باش!
    یه لحظه ایستاد . منم همون طور بی حرکت ؛ از پشت نگاهش می کردم . بعد چند ثانیه دوباره به طرف ساختمون حنا راه افتاد .سوییچ رو در آوردم و در ماشین رو قفل کردم و دنبالش راه افتادم. باید مطمئن می‌شدم که سالم به خونه می رسه .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    سمیر تو کافه اش نبود . روی اون صندلی مبل مانند مخصوص ؛ که گوشه کافه بود نشستم و منتظرش شدم. تو این مدت می تونستم به اون مرد مجهول زنگ بزنم .
    البته امکانش خیلی کم بود که جواب بده . چون به احتمال زیاد زنگ زده بود که فقط پیامیو انتقال بده . که موفق نشده بود . پیام از طرف کی ؟ لبخند مرموزی زدم .
    هر کی که بود ، نمی ذاشتم نقشه اشو اجرا کنه . گوشیمو روشن کردم و شماره اشو گرفتم . شروع کرد به بوق خوردن . یک بوق ... دو بوق ... سه بوق ... برداشت و سکوت کرد . گفتم :
    - سلام
    - شما ؟
    همون صدا بود . با صدای نازک و محکم خودش حرف می زد . اولین فامیلی که به ذهنم رسید و گفتم :
    - با آقای باقری تماس گرفتم ؟
    بی حوصله بود . گفت :
    - باقری ماقری نمی شناسم من . خدافـ ..
    - پس میشه لطفا فامیلی خودتونو بگین ؟
    - بله میشه ..
    مردک فحش داد و قطع کرد . مطمئن شدم که این مرد من رو نمی شناخت . منظورش از گفتن اون جمله چی بود ؟ برای کی کار می کرد ؟
    - سلام آقای لئون
    گوشیم رو روی میز گذاشتم و از جام بلند شدم . سمیر رو به روم ؛ با چشمای قرمز ایستاده بود و لبخند می زد . با دیدن قیافه درهم و زیر چشم گود رفته اش گفتم :
    - چی شده ؟ باز زدنت ؟
    خندید و رو به روم نشست . منم نشستم . گفت :
    - نه بابا . نمی دونم چمه ... هر وقت زیادی فکر و خیال می کنم این ریختی می شم .
    با نگاهی مشکوک نگاهش کردم . گفتم :
    - سیگار که نکشیدی ؟
    به حالت گله مانندی گفت :
    - بابا ما داریم هیچ کاری نمی کنیم ؛ می گن سیگار نکش . من سیگار کجام بود آخه ؟
    از لحنش و این جابه جایی کلمات که وقتی فشارش می رفت بالا واسش پیش میومد ؛ خندم گرفت . تو چشماش نگاه کردم . چند روزی طول می کشید تا جای زخم و کبودی های صورتش بره . حالت نگاهش عوض شد . دستی به گردنش کشید و در حالی که به شمع روی میز نگاه می کرد گفت :
    - دروغ گفتم داداش . کشیدم. خیلی هم کشیدم...
    دستم رو روی شونه اش گذاشتم . چرا با خودش اینکارو می کرد ؟ گفتم :
    - درست میشه
    نگاه غمگینش رو از روی میز گرفت و بهم داد . گفت :
    - آخه چطوری درست می شه ؟ من نفیسه رو دوست دارم و خسرو ؛ همون کله پوکی که باعث مرگ ندا شد ، حالا اونو برای خودش داره .
    شوکه شدم . تا حالا به این نکته توجه نکرده بودم . گفتم :
    - یعنی چی که باعث مرگش شده ؟ چطور ؟
    با کلافگی و سرعت زیادی شروع کرد به توضیح دادن :
    - مدت ها بعد از تصادفش ؛ به یکی از دوستای بابا زنگ زدم . اون توی اداره آگاهی بود . ازش خواستم پیگیری کنه . اینکارو کرد...
    سکوت کرد . مشتاقانه گفتم :
    - خب ...
    - بعد یه هفته بهم زنگ زد و گفت که شماره پلاکی که به ندا زده و در رفته رو پیگیری کرده . اون ماشین برای یه مردی بوده که همون اواخر با خسرو دیده شده بود...
    چشمم از تعجب گرد شد . گفتم :
    - خب ... چرا پیگیری نکردی ؟ چرا نرفتی دنبال قاتلش ؟
    به پشتی صندلی تکیه داد و به رو به روش خیره شد . جلوی چشمای منتظرم ، از توی جیب مخفی جلیقه اش یه جاسیگاری فلزی در آورد و بازش کرد . گفتم :
    - تو که می دونستی تصادف عمدی بوده . چرا ؟
    یه سیگار نازک سفید ، که رنگ چند سانت آخرش سبز بودو در آورد . نوشته روشو خوندم. به انگلیسی نوشته بود ،" کنت ". به رو به روش نگاه می کرد و من با تعجب بهشزل زده بودم . گفت :
    - از بالا بهشون دستور داده بودن که پی اینکارو نگیرن . یعنی هر کی بره دنبال این پرونده پخ پخ . پرونده گم و گور شده .
    حس می کردم روی سرم ، دو تا شاخ دراز در اومده . یعنی دست خسرو اون قدر به اون بالا بالا ها بند بوده که تونسته همچین دستوری رو ازشون بخواد ؟ حرفی برای گفتن نداشتم . نگاهش کردم . با غم عجیب و بی اندازه ای ، دودی با بوی نعنارو بیرون می داد و دوباره می کشید . ادامه داد :
    - قاتلش ، رو به روم داره راست راست راه می ره و من نمی تونم کاری کنم .
    به پشتی صندلی تکیه دادم و با حالت فوق جدی گفتم :
    - دوباره رسیدیم به همون جا ..
    سیگارو از دهنش بیرون آورد و با تعجب گفت :
    - کجا ؟
    - این جا که اگه خسرو ندا رو دوست داشت پس چرا کشتش ؟
    - چون مریض روانیه . پسره کله پوک شلغم . می خواد با روانی بودنش سر نفیسه هم بلا بیاره .
    ساکت شد . منتظر بودم ادامه بده و بگه که نمی ذاره خسرو چنین کاری بکنه و نفیسه رو خودش بدست میاره ؛ اما نگفت . گفتم :
    - اما تو .. ؟
    سیگارش رو توی شمعدون وسط میز گذاشت و با گیجی گفت :
    - اما من چی ؟
    نفسمو با صدا بیرون دادم . بسوزه پدر شلختگی . آخه جای سیگار توی شمعدون بود ؟ اونم شمعدون کافی شاپ خودش ، که به طرح چوب درخت ، سوراخ شده بود که توش شمع سفید و استوانه ای متوسطی روشن بود ! سمیر یا انگار نمی فهمید یا نمی خواست بفهمه و یا خودش رو به نفهمی می زد . سعی کردم یه جور دیگه بیارمش توی راهی که باید از همون به هدف برسه . گفتم :
    - تو نفیسه رو می خوای مگه نه ؟
    - آهان . دارم می خوامش.
    لبخند زدم :
    - کی الان نفیسه رو داره ؟
    - خسرو کله پوک.
    - فحش نده ، به این جوری صدا کردنش عادت می کنی . پس الان رقیبت کیه ؟
    با گیجی گفت :
    - ها ... خسرو دیگه
    سرم رو تکون دادم . گفتم :
    - پس تو باید کنارش بزنی و نفیسه رو ...
    مکث کردم تا خودش حرفمو کامل کنه . به وجد اومد و گفت :
    - به دست بیارم. آها ، گرفتم سامی
    سرم رو تکون دادم و نگاهمو ازش گرفتم . تو فکر حل کردن مشکلات خودم و راه حلی برای سمیر بودم که صدای زنگ گوشیم ، همه چیزو بهم ریخت .
    از روی میز برش داشتم تا شماره رو ببینم . تعجب کردم . همون آقای مجهول بود .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    خسرو :
    - در کش روی کنار میز کارش رو باز کردم . این کلیسای لعنتی کلی سوراخ سنبه داشت . ممکن بود هر لحظه یکی از خدمتکارا یا حتی رامبد بیان تو اتاق کارش و من رو‌ در حال گشتن بین دفترها و مدارکش ببینن . اگه این اتفاق میفتاد کارم رو می‌ساختن . مثل همون ده نفری که توی مزرعه کنار کلیسا ، سرش رو نو از تنشون جدا کردن . منم دنبال مدرک همین قتل بودم . تاریخ نویس ؛ همه اتفاق هارو توی کتاب تاریخ بزرگ ثبت می‌کرد . فقط لازم بود این کتابو پیدا کنم . یا حتی یه عکس ازش پیدا کنم .
    یادمه که رامبد به آدماش دستور داده بود بود که قبل از اجرای مراسم و سوزوندنشون ، ازشون عکس بگیره تا به عنوان یکی از خدماتش توی کتاب تاریخ همراه تصویر ، ثبت بشه . باید بازم می‌گشتم . از خستگی و سردرگمی‌حس می‌کردم که کله ام داره دود می‌کنه . رستم گفته بود که اگه حتی یه مدرک کوچیک که اون اتفاقو اثبات کنه بیارم ، می‌تونه به داوودی بگه و دست این گروه مسخره رو ؛ رو کنه . با این که پرده قرمز کشیده شده بود ؛ نور خورشید به داخل اتاق می‌اومد و فضا رو روشن می‌کرد .
    در کش روی اولو بستم و کش روی زیرش رو باز کردم . مدارک و اسناد و پرونده ها روی هم چیده شده بودن و یه کلیدسیاه رنگ کنارشون بود . با خودم فکر کردم ... بعد این همه مدت گشتن ، هیچ صندوقی توی این اتاق پیدا نکرده بودم . من دقیقا پشت میز بزرگ و چوبی رامبد ، روی زانوهام نشسته بودم و مثل دیوونه ها می‌گشتم . اضطراب داشتم.
    اگه من رو‌ می‌دید ، اگه دستم رو می‌شد ، بی وقفه من رو‌ می‌کشت و کاری می‌کرد مرگم طبیعی جلوه کنه . اون دستش به خیلی جاها بند بود که گندکاریاش رو پاک می‌کردن . دقیقا مثل کاری که با ندا کرد . بهم گفته بود که اگه دنباله قتل ندارو بگیرم می‌کشتم . بی هیچ صدایی توی زندگیم اومد و بی هیچ صدایی رفت . فقط صدای التماسش که کاری باهاش نداشته باشم و گریه هاش از دوری اون سمیر عوضی تو گوشم مونده بود . مقصر این همه خشم و کینه و حس انتقام جویی رامبد بود .
    باید انتقامم رو ازش می‌گرفتم. باید تقاص پس می‌داد . رستم گفت که فقط کافیه با یه مدرک ، آقای داوودی قانون گذار و اجرا کننده کشور رو کنجکاو کنه . اون وقت خودش می‌رفت دنبال همه کارها و دستش رون رو رو می‌کرد و من به خواسته ام می‌رسیدم . همه چی زنجیر وار به هم وصل شده بودن . صدای زنگ موبایلم من رو‌ از جا پروند . در کش رو رو بستم و از جام بلند شدم . گوشیم رو از جیب کتم در آوردم و روی مبل چرم که برای مهمان بود نشستم. تماس رو برقرار کردمو گوشی رو گذاشتم زیر گوشم .
    _ کاری که خواستی رو انجام دادم .
    لبخند زدم . دستی به ریش کم پشتم کشیدم و گفتم :
    _ خوبه رستم ... ترسوندیش ؟
    _ فقط پیغامت رو رسوندم و قطع کردم .
    سرم رو تکون دادم :
    _ خوبه . مشکلی پیش نیومد ؟
    مکث کرد . انگار داشت فکر می‌کرد . بالاخره گفت :
    _ نه ! . تو چی کار کردی ؟ گشتی ؟
    _ لعنت بهش . کثافت عوضی معلوم نیست کجا قایمشون کرده .
    _ سعی کن پیداش کنی . یه ماهه که منتظر همین مدرکیم . من همه کارارو انجام دادم. حتی با واسطه حرف زدم . قبول کرد که یه قرار ملاقات پنهانی با داوودی جور کنه .
    هر دومون نفس عمیقی کشیدیم . حتما الان می‌خواست بابت این که یه ماهه که دارم تلاش می‌کنم ؛ اما از پس یه کارم برنیومدم، بهم سرکوفت بزنه . اگه اینکار و می‌کرد ، کاری می‌کردم که دیگه نتونه حرف بزنه . گفت :
    _ برم به کارم برسم .
    گفتم :
    _ چه کاری ؟ بازم ماموریت داری ؟
    _ نه ! . یه مزاحم داشتم . مزاحم تلفنی که زنگ بزنه و اشتباه بگیره برای مردم عادی ، عادیه ؛ اما برای ماها نه ! . توهم حواست باشه .
    آهانی گفتم و قطع کردم . نمی‌دونستم چرا به هر چی که رستم می‌گفت عمل می‌کردم . شاید چون بهش خیلی اعتماد داشتم . اون به دستور رامبد ، ندارو کشته بود ؛ اما وقتی فهمید کی رو کشته ، اومد و بهم گفت که حاضره باهام همکاری کنه تا همه چیز رامبدو ازش بگیریم . هیچ شکی توی وفاداری اون به من نبود . صدای نزدیک شدن پایی به سمت اتاق کار رو شنیدم . احتمالا رامبد بود . صاف نشستم . در سفید اتاقو باز کرد و با لبخند همیشگیش وارد شد . با دیدنم ، دستاش رو از هم باز کرد و گفت :
    _ به ! ببین کی اومده من رو‌ ببینه . به کلیسای شیطان خوش اومدی خسرو .
    از جام بلند شدم . کت و شلوار مشکی داشت . مثل همیشه . توی جیب کتش ، فقط زمان مهمونی و مراسم گل رز سیاه می‌ذاشت . هر هفته هم که اینجا مهمونی بود و اعضای جدیدی وارد گروه می‌شدن . دلم برای این همه دختر و پسر جوون می‌سوخت . که برای فرار از زندگی نکبت بار خودشون عضو این گروه شدن و حالا باید مستقیم می‌رفتن دادگاه . البته حقشون بود . مثل من ، از پولداری و رفاه زیاد خوشی زده بود زیر دلشون و گول دوستاشون رو می‌خوردن و می‌اومدن تو گروه پرستش کنندگان شیطان .
    شیوه جدید رامبد برای جذب جوونا به گروه ، جالب و کارآمد بود . دختر ها برای پسر ها مامور می‌شدن و پسرِا برای دخترها . جنس مخالفو به گروه می‌کشوندن .
    با حرف های گول زننده ، با نگاه ، با هر چیز ممکن . حتی ... . یاد ندا افتادم . برای اولین بار قبول کرده بودم که این کار رو انجام بدم. رامبد خیلی خوشحال شده بود .یادمه افسانه اون موقع از گروه رفته بود . مدت ها بود که کسی ازش خبری نداشت ، غیر از رامبد . اونا باهم فامیل بودن . شب جشن هالووین بود که کلی دختر و پسر جدید به منظور مهمونی به کلیسا اومده بودن . از بالای نرده ها نگاهشون می‌کردم . از در چوبی و حکاکی شده کلیسا ، وارد شدن و از همون اول شروع کردن به رقصیدن و خندیدن .
    اگه می‌دونستن چی در انتظارشونه ، حتی پاشونم تو این کلیسای گوربه گوری نمی‌ذاشتن . البته ؛ هر کی که زرنگ بود می‌تونست زیر سایه رامبد پیشرفت کنه و به مقام های بالاتری برسه . مثل لوسیفر . هر کی هم که کم عقل تشریف داشت ، مثل my friend جدیدش از گله گوسفندا عقب می‌موند و یهویی مفقود می‌شد . دوباره به خاطره اون شب سفر کردم . همون شب جشن که از اون بالا ؛ دختریو دیدم که کنار چند دختر و پسر دیگه وارد شد . اطرافیانش می‌خندیدن ؛ اما اون با ترس و قیافه ای شوکه شده همه جارو نگاه می‌کرد . بهش خیره شدم . صورت سفید و چشمای سبز و براقی داشت .
    _ خسرو ؟ کجایی پسر ؟
    به خودم اومدم . گفتم :
    _ چی گفتی ؟
    پشت میزش ایستاده بود . گفت :
    _ حواست نیستا ... باز رفتی تو فاز اون دختره ؟
    دندونامو روهم ساییدم . خودم رو کنترل می‌کردم تا اون نگاه پر از خشم و نفرت رو بهش نشون ندم . رامبد باید فکر می‌کرد که من هنوزم برادرشم. من تنها دوست رامبد ، و اولین کسی بودم که به گروهش ملحق شدم . نباید اعتمادش رو بهم از دست می‌داد . کشتن ندا کار خودش بود ؛ اما با لبخند تو چشمام زل می‌زد و می‌گفت که باید از فکرش بیام بیرون . دلم برای نفیسه تنگ شد . مظلومیتش ، من رو‌ یاد ندا می‌انداخت . کشش عجیبی نسبت بهش داشتم . حتی بیشتر از کششم به ندا ؛ بعد از اون شب .
    رامبد : برو بیرون ، نمی‌فهمی‌حرفای من رو‌ . حالت که خوب شد برگرد .
    _ از خستگیه . چیزی نیست .سر جاش نشست و گفت :
    _ پرونده هایی که دیشب بهت دادم زیاد بودن . بیدار موندی حتما .
    _ آره دیگه . نمی‌شد کاری که تو گفتیو نیمه تموم بذارم و دیروقت بهت تحویل بدم .
    از سر رضایت خندید :
    _ آوردیشون ؟
    به میز اشاره کردم :
    _ از وقتی اومدی روی میز بود .
    دستی به پرونده اعضای جدید کشید و با لبخندی که حالا از سر شادی بود ، گفت :
    _ پرونده ... این پسرِ اسمش چی بود ؟
    با اخم نگاهش کردم. گفتم :
    _ کی رو می‌گی ؟
    کنار شقیقه سرش رو خاروند . سخت درگیر پیداکردن اسم یه پسر توی ذهنش بود . گفت :
    _ my friend لوسیفر . همونی که زیادی می‌دونست .
    اسمش یادم نمی‌اومد ؛ اما چهره ساده اش یادم بود . رستم قبل از کشتنش چندبار اسمش رو بـرده بود . برام گفته بود که از رامبد دستور گرفته که بکشتش . رامبد گفت :
    _ بابا همونی که مفقود شده ... سهیل
    _ آها سهیل ، خب ؟
    انگار که از زندان فکرش آزاد شده باشه ، نفس راحتی کشید و گفت :
    _ پرونده اش رو می‌دم بهت تا روش تحقیق کنی . ببین خانوداش کی و چیکاره ان . باید بدونیم کی رو کشتیم .
    این ماموریت ها برای من عادی بود . منم آدمای خودم رو داشتم . مثل رامبد که کلی خدم و حشم داشت . آدمای من ، برام دستوراتی که رامبد بهم می‌داد رو انجام می‌دادن .
    باید می‌فرستادمشون تا تحقیق کنن . در مورد سهیل عزیزی . گفتم :
    _ حالا چرا به رستم نمی‌گی اینکار رو انجام بده ؟ اون که تخصصش همین کاراست !
    _ آره ، معمولا از این کارا رو به اون می‌دم؛ اما کار اصلی روی دوش اون باشه بهتره . امکان لو رفتن ، با زیاد دیده شدنش در صحنه جرم زیاده .
    _ آهان
    _ از این مهم تر ، اون اعتماد قبلو بهش ندارم .
    با تعجب نگاهش کردم . ساکت شد . خواستم دلیلش رو بپرسم ؛ اما سکوتش بهم این اجازه رو نداد . بعضی آدما اون قدر قوی بودن که حتی نمی‌تونستی سکوتشون رو بشکنی .
    هر دو به هم نگاه می‌کردیم. با لبخند مرموزش گفت :
    _ اگه نمی‌خوای اینکار رو انجام بدی فقط بهم بگو ... آدم زیاد دارم .
    لعنت بهش . گفتم :
    _ نه ! ... تحقیق در مورد یه آدم عادی برام کار راحتیه . پرونده اش رو بهم بده . کاملش می‌کنم و برات میارم .
    سرش رو تکون داد و سرجاش خم شد و در کش رویی رو باز کرد . صدای بسته شدن کش رو رو شنیدم . رامبد برگشت روی صندلی و کلید سیاه توی دستش رو نشونم داد . خندید و گفت :
    _ تو همین جا بمون . الان پرونده رو میارم .
    سرجام ؛ توی مبل چرم فرو رفتم . از پشت میز بلند شد و به طرف در اتاق رفت . چشمم از چیزی که به ذهنم رسیده بود ، درشت شده بودن . چطور تا حالا به فکرم نرسیده بود که برم و اتاق خواب رامبدو بگردم ؟ البته ؛ این کار غیر ممکن بود . در اتاقش همیشه قفل بود . از جام بلند شدم و از اتاق خارج شدم . راهروی کلیسا ، که وسطش با فرش دراز و باریک قرمز پوشیده شده بود ، مثل همه روزایی که شبش مراسم نبود خلوت بود . به طرف راه پله رفتم و زیرش ایستادم . می‌خواستم مطمئن شم که رامبد از اتاقش بیرون میاد . برای این که مستقیم می‌رفتم و توی اتاقش رو می‌گشتم ، باید از بودن پرونده های اصلی تو اون اتاق مطمئن می‌شدم . چند تا پله رو بالا رفتم . اتاقش ته سالن بالا بود . بازم رفتم بالا تر ؛ اما به دیوار چسبیدم تا اگه از اتاق بیرون اومد ؛ از دور من رو‌ نبینه . سرم رو به دیوار چسبوندم . با خودم فکر کردم که اگه در اتاقش رو باز کنه و بیاد بیرون ممکنه که با استفاده از تعداد قدم ها و صدای در بفهمم که مال کدوم اتاقه ؟ خودم حرف خودم رو تایید کردم . صدای باز و بسته شدن در به گوشم خورد و بعدش قدم های سنگینی که با عجله به طرف پله ها می‌اومدن . وقتو از دست ندادم و دویدم . با تمام سرعت به سالن پایین رفتم و وارد اتاق کارش شدم و روی صندلی چرم نشستم . آره ؛ می‌تونستم پرونده رو از اتاق خواب رامبد به دست بیارم . در اتاق باز شد و اومد داخل . پرونده سهیل ؛ پسری که رستم به دستور رامبد کشته بودتش رو بهم داد و گفت :
    _ حواست رو جمع کن خسرو ... فعلا به تنها کسایی که اعتماد دارم تو و افسانه این .
    هنوزم کمی‌نفس نفس می‌زدم . سعی کردم با آرامش بگم :
    _ پس لوسیفر چی ؟
    با بی‌خیالی به میز تکیه داد :
    _ ما دوست پسرش رو کشتیم . دیگه ازش انتظار وفاداری ندارم .
    _ اما سهیل یه پسری مثل بقیه پسرِا بود که لوسیفر وظیفه داشت به گروه بکشونتش . چطور بهش علاقه داشت ؟
    پوزخند زد :
    _ دخترا رو که می‌شناسی ... منطق سرشو ن نمیشه . همش احساس ، احساس ، احساس
    _ الان کجاست ؟
    شونه هاش رو بالا انداخت :
    _ چه می‌دونم . حتما خودش رو حبس کرده و داره گریه می‌کنه .
    به فکر فرو رفتم . نفیسه هم اینجوری بود ؟ ندا که از دوری سمیر خیلی گریه می‌کرد . یعنی می‌تونستم کاری کنم نفیسه عاشقشم بشه و به خاطر من گریه کنه ؟ صدای خنده رامبد من رو‌ ترسوند . گفت :
    _ برای پسری که یه هفته باهاش بوده و مسئول گول زدنش بود ؛ گریه می‌کنه . من تو خلقت این جنس موندم !
    بی وقفه گفتم :
    _ مثل افسانه ؟ نه ! ؟
    جدی شد . لبخندی روی صورتش نبود . گفت :
    _ افسانه ام یه دختریه مثل همه دخترای دیگه . البته با جذابیت بیشتر .
    چشمام رو تنگ کردم :
    _ ولی اون دوستت داره .
    _ آره می‌دونم ؛ ولی قرار نیست هر کی رو که دوستت داره دوستش داشته باشی . من فقط از زن ها یه چیز می‌خوام .
    خلاف میلم ، لبخندی زدم و گفتم :
    _ کار خوبی می‌کنی . من دیگه برم . می‌تونم ؟
    خندید و با دست راستش به بیرون اشاره کرد :
    _ البته دوست من ... شیطان نگهدارت .
    پوزخندی زدم و از اتاق بیرون رفتم . حتی بعد بستن در هم ، صدای خنده اش به گوشم می‌رسید . رامبد با اصول شیطان پرستی شوخی می‌کرد و می‌خندید . اون هیچ اعتقادی بهشون نداشت و فقط به این کار ؛ تظاهر می‌کرد . باید یه راهی به اتاق خوابش پیدا می‌کردم . اتاقی که کلیدش رو می‌دونستم کجاست ؛ اما بازم باید توش دنبال پرونده ها می‌گشتم . اصلا شاید داخل یه گاوصندوق بود که کلیدش دور گردن خودش بود . شایدم ... اه ، سرم از این همه افکار درد می‌کرد . باید به نفیسه زنگ می‌زدم تا با حرف زدن باهاش آروم بشم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    رازک :
    - خاله فدا ؟ خونه ای ؟
    چشمام رو باز کردم . صدای خاله افسانه بود که از پشت در می‌اومد . آه ، می‌خواستم از نبود اون دوتا استفاده کنم و بخوابم که نشد . از جام بلند شدم .
    خونه خیلی تاریک و سوت و کور بود . عین موش کور ، از روشنایی بدم می‌اومد . با سرگیجه به سمت در رفتم . خاله همچنان در می‌زد. ضربات ناهماهنگ در زدنش اعصابم رو به هم می‌ریخت . انگشتامو به موهای جلوم کشیدم تا چتری هام صاف باشن . پشت در ایستادم . موهام ، روی شونه ام به ریخته بودن . در رو باز کردم . خاله ، با چهره مهربون و لبخند قشنگش نگاهم کرد . همه دندونای سفیدش رو دیدم . گفت :
    _ خواب بودی ؟
    _ تا حدودی!
    به ظرفی که تو دستش بود نگاه کردم . یه کاسه آش رشته آورده بود . خیلی دوست داشتم ؛ اما خیلی وقت بود که به چیزی اشتها نداشتم ؛ ولی به خاطر این که خاله ناراحت نشه ، کمی‌ذوق کردم . در حالی که داشت دمپاییش رو در می‌آورد و می‌اومد تو خونه ، گفت :
    _ نفیسه و افسانه کجان ؟
    از کنار در ، خودم رو عقب کشیدم و گفتم :
    _ چه می‌دونم .
    در رو پشت سرش بست و کاسه رو بهم داد . با اخم ظریفی گفت :
    _ وا ؟ مگه باهم دانشگاه نبودین ؟
    _ چه می‌دونم . حتما بعد من بازم کلاس داشتن .
    خندید و همین طور که به طرف هال کوچیک خونه می‌رفت تا روی کاناپه بشینه ، گفت :
    _ مدرسه ، ساعتاش مشخصه و بزرگترا رو نگران نمی‌کنه ؛ اما این دانشگاه با این ناهماهنگی گند زده تو اعصاب پدرا و مادرا .
    لبخند کجی زدم . کاسه رو بردم تو آشپزخونه و روی اوپن گذاشتم . گفتم :
    _ این از کجا اومده ؟
    _ خودم درست کردم . حمید هــ ـو*س کرده بود . اینجا چرا اینقدر تاریکه ؟ یاد سیاه چال افتادم . نمی‌ترسی ؟
    _ نه !
    از آشپزخونه بیرون اومدم و روی مبل تک نفره رو به روش نشستم . گفت :
    _ می‌خوام برم روضه همسایه بغلی ... میای ؟
    با نگاهی عاقل اندر سفیه بهش چشم دوختم . آخه من کی می‌رفتم روضه که الان برم ؟ گفتم :
    _ نه !
    _ میای بریم بازار ؟
    همون طور نگاهش می‌کردم . انگار فقط می‌خواست من رو‌ از این سیاه چال بیرون بکشه . گفتم :
    _ نه !
    به حالت اعتراض گفت :
    _ آخه چرا ؟
    شونه هام رو بالا دادم و گفتم :
    _ پول ندارم .
    با تعجب گفت :
    _ مگه مامان و بابات به حسابت پول نمی‌ریزن ؟
    _ به اندازه نیست . وضع مالیشون تغییری نکرده .
    نگاهش رو به زمین داد و با کف دو دستش روی زانوهاش کوبید . زیر لب گفت :
    _ هعی خاله به قربانت بره پسر . همه چی رو ویرون کردیو رفتی .
    منظورش به رایکا ، برادر از دست رفته ام بود . شاید خاله ، عامل بی پ؛ ولی م؛ امان و بابا رو رایکا می‌دونست. البته حق هم داشت. دوست داشتم دوباره بهش سر بزنم .
    _ برای شب یلدا می‌خواین چیکار کنین ؟
    شوکه شدم . شب یلدا ؟ من از بچگی عاشق شب یلدا بودم ؛ اما حالا اصلا یادم رفته بود که آخر پاییز شب یلداست . گفتم :
    _ هیچی!
    اونم مثل من جا خورد . گفت :
    _ تو دوباره بی حوصله شدی ... من و حمید می‌خوایم بریم خونه مادرش روهر و پدر ش روهرم . تو و نفیسه هم برین تهران . سه ماهه که از خانوادتون دورین و فقط با تلفن ارتباط دارین . دلشون واستون تنگ شده .
    نمی‌تونستم برم . حتی فکر به اون خونه هم نفسم رو بند می‌آورد . بدون رایکا ، نمی‌تونستم تو اون خونه دووم بیارم ؛ اما دلم برای م؛ امان و بابا می‌سوخت . تازه ؛ شاید نفسم دلش می‌خواست خانواده اش رو ببینه . افسانه چی ؟ حتما بازم می‌رفت خونه خودشون دیگه . ما که وظیفه نگهداری ازش رو نداشتیم ؛ اما سامیار چی ؟ سرم رو به چپ و راست تکون دادم و سعی کردم از ذهنم بندازمش بیرون . نمی‌خواستم بهش فکر کنم ؛ اما نمی‌شد .
    _ خب من برم خاله فدا ... انگار زیادی فکرت درگیره .
    از جام بلند شدم و سرم رو تکون دادم . گونه ام رو بوسید و رفت . روی مبل وا رفتم . واقعا الان نفس و افسانه کجا بودن ؟ نکنه الان نفیسه پیش خسرو بود ؟ من به خسرو اعتماد نداشتم . نگران نفس بودم . آه نفس کاش اینقدر ساده نبودی . کاش افسانه بهش جرئت اینکار رو نمی‌نداد . خیلی احساس تنهایی می‌کردم . لجبازیم قلقلکم داد که یکم اذیتشون کنم . گرسنه ام نبود ؛ اما به قیمت حرص دادن این دوتا می‌ارزید . از جام بلند شدم و به طرف آشپزخونه رفتم . برقش رو روشن کردم و توی کاسه لعابی آبی ، یه آش رشته خوش رنگ و بو دیدم . خود به خود اشتهام باز شد . باید همراه درس خوندن ذره ذره از این می‌خوردم تا بهم بچسبه . همون طور که به این چیز ها فکر می‌کردم صدای ویبره موبایلم رو شنیدم . پیام داشتم . دویدم و از روی میز عسلی توی پذیرایی برش داشتم . سامیار بود :
    _ درس می‌خونی ؟
    خنده‌ام گرفت . فکر می‌کردم می‌تونم فراموشش کنم ؛ اما این برام غیر ممکن بود . حتی با یادش آروم می‌شدم . گرچه این آرامش و حس خوب رو به روی خودش نمی‌آوردم . نوشتم :
    _ نه !
    جواب داد :
    _ فکر کردم می‌خونی که دیگه نیازی به تقلب نداشته باشی .
    خنده ام بیشتر شد . دوباره نوشتم :
    _ نه !
    نوشت :
    _ من رو‌ بخشیدی ؟
    تایپ کردم :
    _ بی‌خیال
    _ دیگه هیچ وقت به من نگو بی‌خیال . همه چی برای من مهمه!
    حس خوبی بهم دست داد ؛ اما نوشتم :
    _ مثل خداحافظی دیگه آره ؟ خب آقا معلم ، بهم یاد بده جای " بی‌خیال " چه واژگانی به کار ببرم ؟
    جوابی نداد . دوباره پیامی‌که براش فرستادم رو خوندم . چقدر تند و زننده نوشته بودم . بعد چند دقیقه گوشیم زنگ خورد . خودش بود . خیلی از کارم پشیمون بودم برای همین سعی کردم بهتر رفتار کنم . گوشی رو برداشتم . گفت :
    _ ببخشید رازک . من نمی‌خواستم اصلا پای اون امیر به ماجرا باز بشه . بابتش معذرت ...
    با لحن نرمی‌گفتم :
    _ ولش کن .
    ساکت شد . به صدای نفسش گوش کردم . چه آروم بود ! حتی وقتی تند تند حرف می‌زد هم بهم آرامش می‌داد . گفت :
    _ اتفاق مهمی‌افتاده . باید ببینمت رازک.
    چشمام درشت شد . گفتم :
    _ چی شده ؟
    _ ساعت چهار می‌تونی بیای سر کوچه اتون ؟ من میام اونجا .
    _ چرا بیام سرکوچه ؟
    _ چون باید مراقبت باشم .
    بهم برخورد . حس بچه چهارساله بودن بهم دست داد . بدون این که دلیلش رو بپرسم گفتم :
    _ باشه . عصر بخیر
    منتظر خداحافظیش نشدم و قطع کردم . گفته بودم " عصر بخیر ". فقط سامیار بود که می‌تونست من رو‌ تغییر بده . به ساعت نگاه کردم . یک ربع برای حاضر شدن وقت داشتم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    افسانه:
    کلاس دوم هم تموم شد . اکثر بچه ها از کلاس بیرون رفته بودن و فقط چند نفری تو کلاس مونده بودن . من و نفیسه همون طور سرجاهامون نشسته بودیم . اون روی صندلی نشسته بود و با نگرانی و اضطراب پاهاش رو تکون می‌داد . دیگه کم مونده بود که ناخنش رو بخوره . گفتم :
    _ چت شده دوباره ؟
    با چشمای گرد و معصومش بهم خیره شد و گفت :
    _ نگرانم .
    همون طور که کتابامو از روی میزم جمع می‌کردم گفتم :
    _ این رو خودم می‌دونستم . بگو برای چی ؟
    _ همه چی . آبجی الان کجاست ؟ حالش خوبه ؟ خسرو ! سمیر ! سامیار !
    خندیدم و با لحن کشیده ای گفتم :
    _ اوهه ، چقدرم آدم . حالا چرا نگران سامیاری ؟ اون دیگه چرا ؟
    _ اون آبجی رو دوست داره . من باعث خراب شدن دوباره روحیه آبجی شدم و هرچی سامیار کاشته بود رو پنبه کردم .
    لبخند زدم . چه دل پاک و ساده ای داشت ؛ ولی نمی‌دونست که خیلیا هستن که درد و مشکلشون بزرگ تر از مشکل رازک و سامیاره . مشکل من! این که یکی رو دوست داشتم که حتی بهم نگاهم نمی‌کرد . یکی که آدم درستی نبود ؛ ولی چون دوستش داشتم قید همه چی رو براش می‌زدم . لعنت به من و اون ؛ یعنی هنوزم رامبد سر قرارش باهام بود ؟ که اگه بتونم یکی رو واقعا عاشق خودم بکنم عاشقم می‌شه ؟ یه نقشه جدید تو سرم بود که حتما باید عملیش می‌کردم . صدای زنگ موبایل نفیسه باعث شد برگردم و نگاهش کنم تا ببینم چرا جواب نمی‌ده . به صفحه گوشیش خیره شده بود . با تعجب گفتم :
    _ چرا بر نمی‌داری ؟
    بدون این که چشم از گوشیش برداره گفت :
    _ خسروئه ... می‌ترسم.
    _ وقتی پا توی راهی می‌ذاری ، دیگه حق پا پس کشیدن نداری . مخصوصا وقتی پای احساس یه آدم در میون باشه .
    سرش رو تکون داد و زیر لب ؛ جوری که انگار داره با خودش حرف می‌زنه ، گفت :
    _ من برای کمک به خودش اینکار رو می‌کنم . خدایا خودت همه چی رو ختم به خیر کن . الهی آمین
    یواشکی پوزخند زدم و نگاهم رو ازش گرفتم . گوشی رو برداشت و با صدای نازک و آرومش گفت :
    _ سلام
    - ...
    _ خداروشکر . تو خوبی ؟
    - ...
    _ بریم کافی شاپ ؟
    نفیسه از جاش بلند شد و به من چشم دوخت . منتظر بود که ببینه من قبول می‌کنم یا نه ! دستپاچه شده بود . چشممو یه بار بستم و باز کردم . گفت :
    _ آ ... آره بریم .
    - ...
    _ باشه پس ساعت چهار .
    گوشی رو قطع کرد و با استرس گفت :
    _ ساعت چنده ؟
    به ساعت مچی مشکی با بند چرمم نگاه کردم . ده دقیقه به چهار بود . ساعتو بهش نشون دادم . فورا گفت :
    _ گفت میاد اینجا دنبالم . وقتی رفتیم کافی شاپ من باید چیکار کنم افسانه ؟
    با آرامش و خونسردی براش توضیح دادم :
    _ هیچی عزیزم . می‌شینی اونجا . آرامشت رو حفظ می‌کنی . هر چی گفت می‌شنوی و ابراز همدردی می‌کنی ، هر چی شکایت کرد بهش می‌گی غصه نخوره و همه چی درست میشه . هر چی ام پرسید جوابش رو می‌دی .
    آشفته بود . گفت :
    _ همین ؟
    _ آها ، یه کیک بستنی هم سفارش می‌دی .
    حالتش صورتش با نگرانی و ناراحتی قاطی شده بود . اصلا نمی‌تونستم این حالش رو درک کنم . مثل بچه ای بود که می‌خواستن ببرنش تا آمپول بزنه . نمی‌خواست بره ؛ اما چون می‌دونست به زور می‌برنش ، ساکت می‌شد و با التماس و نگرانی به همه زل می‌زد . تا شاید دلشون براش بسوزه و نبرنش . الان باید می‌رفتم تو نقش اون افسانه مهربون که خوبی همه رو می‌خواد . دستش رو گرفتم و گفتم :
    _ نفیسه ، تو این کار بزرگو به خاطر کمک به آدمی‌که عشقش رو از دست داده قبول کردی . نترس چون خدا با توئه .
    کدوم خدا ؟ هه ، منم چه تاثیر گذار از چیزی که بهش اعتقادی نداشتم حرف می‌زدم . گفت :
    _ اما من که نمی‌دونستم با این کار دو نفر دیگه رو ناراحت می‌کنم. اصلا آبجیو بذاریم کنار . سمیر چی ؟ بیچاره حتما خیلی درد کشید.
    چشم غره ای دادم و نگاهم رو ازش گرفتم . خسته شده بودم . به ساعت اشاره کردم . مقنعه اش رو تند تند مرتب کرد و گفت :
    _ ساعت شش خونه باشیم که اگه یه وقت رازک یا خاله افسانه پرسیدن بگیم کلاس داشتیم .
    یه نگاه عاقل اندر سفیه بهش انداختم . کیف ملوس دخترونه اش رو گرفت و همون طور که با عجله می‌رفت ، گفت :
    _ برم تو حیاط که یه وقت دیر نکنم .
    سرم رو کج کردم و به رفتنش خیره شدم . بیچاره من ، بین یه مشت آدم دیوونه که هر کدوم یه هدفی داشتن گیر افتاده بودم و دنبال هدف خودم می‌دویدم . مثل سگی که تو هر شرایطی دنبال استخونه و ولش نمی‌کنه ... سگ! هه ...
    از روی صندلی بلند شدم و از کلاس بیرون رفتم . باید امیرو پیدا می‌کردم و یجورایی مغزش رو شست و ش رو می‌دادم . دوباره باید بازیگر می‌شدم . توی سالن گشتم و اون رو کنار دوستاش پیدا کردم . گروهی از پسرا ، دور هم جمع شده بودن و گوشه ای از سالن با صدای بلند حرف می‌زدن و می‌خندیدن . امیر وسطشون بود و یه چیزی تعریف می‌کرد .
    از حالا باید توی نقشم فرو می‌رفتم . جلوتر رفتم و گفتم :
    _ امیر
    همه ساکت شدن و به طرفم برگشتن . امیر جلو اومد و گفت :
    _ بله ؟
    دوتاشون دم گوش هم یه چیزی گفتن و خندیدن . احمق ها . گفتم :
    _ میشه بریم اون طرف تر حرف بزنیم ؟
    خنده بی صدایی کرد و پرسید :
    _ آره ... فقط چی بگیم ؟
    لحنش خنده دار بود ؛ اما من از این چیزا به زور خنده‌ام می‌گرفت . ما تو سالن طبقه دوم بودیم که کم کم داشت خلوت می‌شد . رفتیم کنار یکی از پنجره های بدون پرده .
    کم کم هوا داشت تاریک می‌شد . گفت :
    _ خب ... چی می‌خواستی بگی ؟
    رو به روم ایستاده بود . گفتم :
    _ اول می‌خوام واسه اون تقلبی که بهم دادی تشکر کنم .
    _ خب تشکر کن .
    با جدیت نگاهش کردم . انگار متوجه شوخی نکردنم شد چون خودشم حالت جدی گرفت . گفت :
    _ اون که به حساب نمیاد . استاد دیدتت و دستم رون رو شد . نمره نمی‌ده.
    _ اما به لطف تو نمره صفر هم نمی‌ده
    _ کاری بود که از دستم بر می‌اومد ...
    حرفش رو قطع کردم :
    _ کاری که تو کردی شجاعت و جرئت می‌خواست . منظورم به اعترافت برای کمک به من نیست . تو برای کمک به رازک از جات بلند شدی . این کم چیزی نیست .
    سکوت کرد . ادامه دادم :
    _ رازک ارزشش رو داشت ؟
    به موزاییک های روی زمین خیره شد . گفت :
    _ اون دختر خوبیه . هنوزم ارزشش رو داره.
    خوشحال شدم . پس امیر هم به رازک بی میل نبود . من این حس رو بین آدما خوب می‌فهمیدم . گفتم :
    _ به نظرت سامیار ارزش داشتن رازکو داره ؟
    یهو سرش رو بالا گرفت و تو چشمام نگاه کرد . گفتم :
    _ اینجوری نگام نکن . من دوست رازکم و خوبیش رو می‌خوام . درسته سامیار رازکو دوست داره ؛ اما با چشمای خودم دیدم که نمی‌تونه خوشبختش کنه .
    قدمی‌به عقب برداشت و با نا باوری گفت :
    _ چرا داری اینارو به من می‌گی ؟
    تو چشماش نگاه کردم . امیر هم آدم ساده ای بود . چشماش رو تنگ کرده بود و فکر می‌کرد که چرا من باید این حرفارو بزنم . نمی‌دونست باید بهم اعتماد کنه یا نه ! گفتم :
    _ چون تو تنها کسی هستی که می‌تونی سامیارو از رازک دور کنی .
    با شتاب و تعجب گفت :
    _ یعنی دقیقا چیکار کنم ؟
    _ نمی‌دونم امیر . فقط کاری کن که سامیار از رازک دور شه .
    بدجوری توی فکر رفته بود . یه ابروش رفته بود بالا . فکر کنم نقشم رو خوب بازی کرده بودم . گفت :
    _ اون وقت چی به من می‌رسه ؟
    چیزی به ذهنم نرسید . روم رو ازش گرفتم و به بیرون از پنجره نگاه کردم . توی حیاط ، نفیسه سوار موتور خسرو شد و رفتن . کاش منم کنار رامبد بودم . سرم رو چرخوندم و به امیر نگاه کردم . اونم مثل من به همون راهی که خسرو و نفیسه رفتن نگاه می‌کرد . گفتم :
    _ مگه نگفتی رازک ارزشش رو داره ؟
    بهم نگاه نمی‌کرد . زیر لب تکرار کرد :
    _ ارزش ...
    تاثیرم رو گذاشته بودم . مطمئن بودم که امیر اینکار رو انجام می‌ده . سرم رو به نشونه خداحافظی تکون دادم و داشتم می‌رفتم که یهو یه چیزی یادم اومد . برگشتم و گفتم :
    _ خواهش می‌کنم هیچ کس از این ملاقات ما چیزی نفهمه . من برای کمک به دوستم اینکار رو کردم و نمی‌خوام بسوزم . درست مثل تو که به خسرو کمک کردی .
    زمزمه کرد :
    - خسرو ... ! باشه .
    - سرم رو تکون دادم و ازش دور شدم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
    وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا