کامل شده رمان آینه زمان : دختر گمشده تاریخ(قسمت اول)|FatimaEqbکاربر انجمن نگاه دانلود

• شروع کننده موضوع fatima Eqb
  • بازدیدها 10,584
  • پاسخ ها 126
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

fatima Eqb

نویسنده ویژه
نویسنده انجمن
ارسالی ها
1,489
امتیاز واکنش
51,862
این یک داستان چند قسمتی است . ماجرا از آنجا شروع میشه که ، دو پسرخاله بنام های آرش و مجید به یک عتیقه فروشی می روند ، در آنجا پیرمردی مرموز آینه ای را به آرش می فروشد . آنها وقتی آینه را به خانه می برند ، آرش متوجه کتابچه ای که در پشت آینه پنهان کرده بودند می شود . او از دخترخاله اش که خواهر مجید هم هست و باستان شناس بود ، کمک می گیرد . بعد از چند روز بررسی محبوبه می فهمد که در تمام صفحات کتابچه درباره دختری که در یکی از اعصار تاریخی گم شده ، صحبت کرده . آنها رمزی را پیدا می کنند و با خواندن رمز دختری از درون آینه بیرون می آید . این دختر کی بود و بچه ها چه ماجراهایی رو پشت سر گذاشتند ، بهتر است که خودتان بخوانید .
تمامی مکانها و اسامی و رویدادهای تاریخی واقعی هستند . داستان در ژانر تخیلی - طنز - تاریخی است .

va9q_dokhtar_gomshode_tarikh.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • *SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    v6j6_old-book.jpg

نویسنده گرامی ضمن خوش آمد گویی، لطفاً قبل شروع به تایپ رمان خود ،قوانین زیر را به دقت مطالعه فرمایید

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

و برای پرسش سوالات و اشکالات به لینک زیر مراجعه فرمایید

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

موفق باشید
    تیم تالار کتاب

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,862
    استاد بعد از پایان مبحث درس و چند دقیقه شوخی و خنده با دانشجویان ، ختم کلاس را اعلام کرد . همه دانشجوها یکی یکی با سر و صدا و شوخی کنان رفتند بیرون . در بین آنها دو پسرخاله معروف دانشگاه به نامهای مجید و آرش هم بودند . قبل از شروع داستان بهتره یه کم این دو تا رو معرفی کنم . مجید عزیزی ، 21 ساله دانشجوی رشته تاریخ ، اهل و ساکن شیراز و پسر حاج رضا و زهرا خانم ، یه خواهر بنام محبوبه داره که دانشجوی دکترای باستان شناسی است . محبوبه دختری است نجیب و بسیار مهربون و دلسوز و خواهر بزرگتر مجید هست . مجید پسر شر و شیطونی است که در دوران کودکی و نوجوانی کسی از دستش آرامش نداشت بطوریکه حتی همسایه ها هم شبها کابوس او را می دیدند ، همه مجید را بنام زلزله می شناختند ، اما الان که بزرگ شده کارش شده شوخی و خنده ، خلاصه تازه یه جورایی کم کم همسایه ها و فامیل و آشناهاشون تازه دارن بهش اعتماد می کنند ، چون سابقاً کسی جرأت نداشت از کنارش رد بشه . آرش کماندار ، 21 ساله ، دانشجوی رشته تاریخ ، تک فرزند آقا بهروز و زیبا خانم . دورگه شیراز و تهران ، خانواده اش تهران زندگی می کنند ، بعد از قبولی در رشته تاریخ در دانشگاه شیراز ، تنها به شیراز آمده و پدرش هم در آپارتمانی که خانواده خاله اش سکونت دارند واحد روبرو را خریده که هم تنها نباشه و هم خیالش راحت باشه که پیش خانواده خاله اش هست . آرش در واحد خودش تنها زندگی میکنه اما بیشتر اوقات مجید به دیدنش می رود . خاله و شوهر خاله اش او را همانند مجید دوست دارند و تنهایش نمی گذارند . خلاصه اوقات خوشی را می گذراند . البته آرش پسر شیطونی نیست و بیشتر اوقات از دست کارهای مجید خجالت زده است ، خصوصاً تو دانشگاه که با وجود مجید ، آرش هم تابلو شده . بهشون لقب خیر و شر دادند و حتی اساتید دانشگاه هم آنها را بخوبی می شناسند .
    خلاصه اونروز کلاس تاریخ مغول داشتند و با هزار بدبختی و تحمل حرفهای خسته کننده استاد ، ساعت درس تموم شد و بچه ها شاد و خندان رفتند .

آرش – ساعت بعد کلاس تاریخ غوریان و خوارزمشاهیان داریم ؟
    مجید – آره ، اَه اینقدر بدم میاد از تاریخ میانه که حد نداره ، آدم سر کلاس این درس حس میکنه ترکان خاتون بهش نظر داره . هر وقت میرم سر این کلاس باید خودمو جمع و جور کنم که این زن یه وقت بهم نظر نداشته باشه ، می دونم ، آخرش منو تور می زنه . نمی دونی چقدر معذبم جون تو .
    آرش – خب اصولاً شما سر کلاس مغول چه حسی دارید ؟
    مجید – خب می دونی چیه ، نمی دونم این قانون یاسا را چجوری بهتون حالی کنم که بفهمید دنیا دست کیه .
    آرش – آهان ، پس شما حس چنگیز خان بهتون دست میده ، درسته ؟
    مجید – نه ، حیس ایکونوم ، فیس ایکونوم (یعنی احساس فیس و افاده می کنم)
    آرش – زود باش ، زود باش سریع بریم ، کلاس بعدی خیلی شلوغه باید زود بریم که جا گیرمون بیاد
    مجید – آرش بیا بعدش بریم زرهی ، میگن یه عتیقه فروشی باز شده که چیزای خوشگلی توشه ، میخوام یه دید بزنم . (زرهی نام یکی از خیابانهای معروف شیرازه)
    آرش – باشه اونجا هم میریم به شرطی قول بدی سر کلاس این استاد اذیت نکنی ، بخدا دیگه از دست تو آبرو ندارم ، یه خورده درک کن دیگه
    مجید – تو به من میگی سر کلاس استاد صدق آمیز فقط بشینم و درس گوش بدم ؟؟؟؟؟؟ نه ، بشینم درس گوش بدم ؟؟؟؟؟؟ عمـــــــــراً ، مگه خوابشو ببینی ، مردک عوضی ترم قبل میگه برو خدا رو شکر کن بهت 10 دادم تا با ناپلئون محشور بشی . نه باید اذیتش کنم تا آدم بشه .

آخرین ویرایش:

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,862
    آرش - تو هم دیگه کوتاه بیا . باشه بعد از کلاس میریم زرهی
    کلاسهای اون روز هم تمام شد و مجید و آرش رفتند سوار ماشین بشن که برن زرهی . آرش ماشین داشت و راحت با مجید هر جا که دوست داشتند می رفتند . اون روز هم رفتند خیابان زرهی ، دنبال آدرس همان مغازه عتیقه فروشی بودن و دائم از این خیابان به آن خیابان می رفتند . خب ، آدرس دادن مجید بهتر از این نبود دیگه .

آرش – خدا تو رو نابود کنه من راحت بشم ، آخه این آدرسه تو میدی ؟! دقیق بگو کجا باید بریم .
    مجید – آرش جون ، خودتو ناراحت نکن الان پیدا میشه داداش . صبر کن ببینم ، نوشته اولِ خیابان – سمت چپ – مغازه عتیقه فروشی . دیدی چقدر سر راسته !؟
    آرش – دِ آخه اینم شد آدرس ؟! اولِ خیابان ! اولِ کدوم خیابان ؟ اینهمه سمت چپ هست . به من مربوط نیست من همین جا پارک میکنم خودت برو بگرد ، آ ... آ

آرش پارک کرد کنار جدول و دست گذاشت رو فرمون و به روبرو خیره شد .
    مجید – اِ آرش چرا غیض می کنی ؟ خیلی خونسرد مثل بچه خوب بیا دوباره بریم اولِ خیابان و ...
    آرش – بس کن مجید ، بیا و صرف نظر کن الان 2 ساعته که داریم تو خیابون دورِ خودمون می چرخیم ، من دیگه نیستم همه بنزینم تموم شد ، اصلاً بیا برو تو همین مغازه که اینجاست ، ببین چه چیزای لوکسی داره !

اینو گفت و یه اشاره به مغازه بزرگی کرد که کنار خیابان بود . مجید برگشت نگاهی به مغازه کرد و با خوشحالی داد زد :
    مجید – خودشه ، خودشه ، به جون آرش خودشه . ببین اسمش هم همینه : مغازه ایران زمین .
    آرش – مجید همین مغازه است ؟
    مجید – آره همینه چطور ؟
    آرش – به نظرت ما الان اولِ خیابان زرهی هستیم ؟ دِ دیوونه ما الان از زرهی هم گذشتیم به فرهنگ شهر رسیدیم . اگه این همون مغازه است پس چرا تو زرهی دنبالش بودی؟؟؟؟؟
    مجید – جیغ نکش صدات می خوابه برادرِ من . خب مهرداد گفت از زرهی همینطور برو بالا اول خیابان ، سمت چپ . خب حالا رسیدیم بخند ... بخند ، آ بارک الله
    آرش – خاک بر سر هر دوی شما . بیسوادا ، من که تهرانی هستم بهتر از شما شیراز رو بلدم . پیاده شو بریم ببینیم چی داره .
    مجید – به جون داداش من تهرون رو مثل کف دستم بلدم .
    آرش – پیاده شو حرف نزن .

رفتند به سمت مغازه و وارد شدند . مغازه جالبی بود ، لوکس و بی نظیر ، همه چیز داشت و چیدمان مغازه بسیار هنرمندانه بود . لوسترهایی که از سقف آویزون بود عین طلا برق می زدند و نور چراغها تمامی ظروف زرین و نقره ای را براق کرده بود . چشم مجید به همه چیز خیره شده . همینطور تو مغازه می گشتند که پیرمردی با ریش بلند سفید ، لبخند زنان آمد به طرفشان
    پیرمرد – سلام ... بفرمایید ، در خدمتم
    آرش – سلام پدر جان ، خسته نباشید . چیز خاصی مد نظرمون نیست ، فقط نگاه کنیم
    مجید – سلام منم مجیدم ، پسر خاله آرش
    آرش – آخه مگه خواست خودمونو معرفی کنیم ؟ هان !

آخرین ویرایش:

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,862
    مجید – خیلی خب بابا . ببخشید جناب شما تو مغازه چی دارین ؟
    پیرمرد با تعجب گفت : مگه نمی بینید ؟ همه چیز دارم . بستگی داره شما چی مد نظرتونه .
    مجید – من برم یه کم بگردم ببینم چی پیدا می کنم
    مجید یه گوشه از مغازه می گشت و نگاه می کرد و آرش هم همینطور که ایستاده بود و اطراف را نگاه می کرد چشمش به یه آینه قدی افتاد .
    آرش – پدر جان ، این آینه عتیقه است ؟
    پیرمرد – بله ، عتیقه است ولی قدمتش زیاده
    آرش – جدی ؟ از کجا آوردینش ؟
    پیرمرد – این آینه متعلق به یک پیرزن بوده که بتازگی به رحمت خدا رفته ، بچه هاش بیشتر اموالشو فروختند و این آینه را هم با وسایلش فروختند و رفتند . خودم خیلی تحقیق کردم که بدونم چند سال از عمر این آینه می گذره اما هنوز نفهمیدم .
    آرش – قیمتش چقدره ؟
    پیرمرد – برا فروش نذاشتمش چون نتونستم براش قیمت تعیین کنم . اما اگه دوستش داری هر چی دادی قبوله
    مجید – بخرش آرش جون . خوشگله
    آرش – می خوام چکار ؟ همینجوری پرسیدم ، قصد خرید ندارم
    مجید – بخرش داداش حیفه

خلاصه اینقدر مجید اصرار کرد تا آرش و پیرمرد سر یه قیمت مناسب به توافق رسیدند و آرش آینه را خرید .
    آرش – الکی الکی پولم خرج شد . من این آینه را می خوام چکار ؟
    مجید – آینه قشنگیه ، خوب شد خریدیش

آرش - قشنگه ولی به چه درد من می خوره ، خودم یه آینه قدی دارم اینو میخوام چکار ؟
    مجید – اون آینه را بده من خودت اینو استفاده کن . وای داداش چه آینه ای برات انتخاب کردم می بینی ؟! انتخابم حرف نداشت
    آرش – آره می بینم ، قرار بود اول ببینیم بعد بریم نه اینکه این همه خرج رو دست من بندازی
    مجید – برو عامو ، بابای خر پولت هر ماه کلی پول به حسابت می ریزه حالا چی میشه یه کمشو خرج کنی ، خسیس خرج ما که نمی کنی حداقل خرج خودت کن
    آرش – دیگه که نباید ولخرجی کنم، مهرداد آدرس این مغازه رو از کجا می دونست که به توی تحفه داد ؟
    مجید – والا دوست دخترش همیشه میاد اینجا خرید میکنه برا همین مهرداد یاد گرفته
    آرش – بیچاره مهرداد ، دائم داره خرج این دختره می کنه ، یکی نیست بهش بگه آخه بنده خدا دوست دختری که از خودت بزرگتره برا چی اینهمه نازشو می کشی ؟!
    مجید – خجالت بکش ، مارال فقط یک سال از مهرداد بزرگتره ، تازه وقتی ببینیش فکر میکنی 5 سال از مهرداد کوچکتره . آخی اینقدر دختر خوبیه ، اینقدر خوبه . هر وقت منو می بینی میگه چطوری بلا ؟! یه وقتایی هم صدام میزنه مجید دلبندم ، آخی نازی کاش منم یه همچین دوستی داشتم . در عوض با یه آرش ، هم دوستم و هم فامیل که هر وقت منو می بینه میگه داری چه غلطی می کنی ابلیس ! آخه اینم شد احوال پرسی ؟!

آخرین ویرایش:

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,862
    آرش – دلتم بخواد . ولی در کل من بشدت مخالفم که دختر حالا چه دوست باشه چه نامزد چه زن ، از مرد بزرگتر باشه
    هر دو رسیدن خونه و رفتند واحد آرش تا یه جا برای آینه باز کنن . خیلی گشتند اما فقط تونستند تو یه قسمتی از هال پذیرایی آینه را جا بدن .
    مجید – خیلی خوب شد ، این بهترین جا بود . ولی خودمونیم چقدر بزرگ و سنگینه کمرم شکست
    آرش – آره خیلی سنگینه ، ولی خب اینجا که باشه دکوراسیون هال هم قشنگ میشه . خب بیا بریم ناهار بخوریم یه کم از غذای دیشب که خاله بهم داده مونده ، همونو می خوریم مجید – قربونت بیا بریم خونه ما تا یه غذای تازه بخوریم . به مامان گفتم امروز کلم پلو درست کنه تا با ترشی بخوریم . بیا بریم

رفتند خونه و زهرا خانم به سفارش مجید کلم پلو پخته بود . اصولاً زهرا خانم کدبانوی خوبی بود و دست پختش حرف نداشت . آرش همیشه خونه خاله اش غذا می خورد .
    بعد از ناهار که با شوخی ها و خنده های مجید و بقیه گذشت ، آرش خداحافظی کرد بره کمی استراحت کنه و بعد درس بخونه . وقتی رفت خونه تصمیم گرفت حالا که کسی نیست آینه را بدقت نگاه کنه . روبروی آینه ایستاد . قاب آینه به طرز ماهرانه و هنرمندانه ای درست شده بود . نقش شکارگاه و ملکه و پادشاه هم به منظره شکارگاه اضافه شده بود . چوب قاب خیلی قدیمی بود و از جنس آبنوس بود . آرش دستشو برد پشت آینه و همینطور که داشت قاب پشت آینه را لمس میکرد یه مرتبه دستش به چیزی گیر کرد . یه فشار داد که ببینه چیه اما چیزی تکون نخورد . یه کم آینه را جلو کشید تا بتونه پشت قاب را ببینه ، با کمی دقت تونست ببینه پشت قاب آینه یه چیزی مخفی کردند و چنان ماهرانه پنهان شده بود که حتی پیرمرد هم متوجه نشده بود . با انگشت زد زیر شیئی که مخفی شده بود و یه کمشو کشید بیرون اما باز نتونست با دست درش بیاره . یه قاشق آورد و آروم آروم با دُم قاشق شئی را کشید بیرون . یه کتابچه جلد چرمی بود که پشت آینه پنهان کرده بودند . آینه را دوباره جا داد و نشست روی مبل تا ببینه این کتابچه چی هست . روی جلد چیزی ننوشته بودند و فقط نقش تاج پادشاه چرم کوب شده بود . کتابچه را باز کرد ، کاغذش خیلی قدیمی بود و با خطوط قدیمی نوشته شده بود ، نوشته ها از خط هیروگلیف تصویری شروع شده بود تا آخرش که به خط فارسی کنونی رسیده بود . صفحه آخر یه یادداشت نوشته شده بود :
    "مرا دریاب و برهان از این سرگردانی "
    آرش با تعجب و متفکرانه چند بار این جمله را خواند . اما نفهمید منظورش چیه .

آرش – یعنی چی میخواد بگه ؟ اصلاً کی اینو نوشته ؟ بذار به محبوبه و مجید هم نشون بدم ، اما نه فقط به محبوبه نشون میدم مجید مسخره بازی در میاره . محبوبه بهتره چون هر چی باشه باستان شناسی خونده و خطوط باستانی را هم بلده بخونه میگم برام ترجمه کنه .
    سریع رفت خونه خاله اش و رفت پیش محبوبه .
    آرش – محبوبه ، محبوبه ، کجایی دختر خاله ؟
    محبوبه – چیه ؟! چی شده ؟
    آرش – بیام تو اتاقت باید یه چیزی بهت نشون بدم ؟ راستی مجید کجاست ؟
    محبوبه – خوابیده ، آره بیا ببینم چی می خوای نشون بدی
    آرش – ببین محبوب ، امروز رفتم بیرون یه آینه قدیمی خریدم ، داشتم نگاش می کردم که دیدم پشت آینه اینو مخفی کردن . نگاه ! ببین چه کتابچه عجیبیه ، تازه صفحه آخر را ببین چی نوشته !

آخرین ویرایش:

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,862
    محبوبه با دقت یه نگاه به کتابچه انداخت و به حرفهای آرش هم خوب گوش داد . بعد گفت :
    محبوبه – آرش ، صفحات اول که خطوط هیروگلیف هست که یه خط تصویری است و در دوره سومر این خط اختراع شد یعنی سومریها که اختراع کردن به عیلام هم رسید . خط بعدی که باید خودت هم فهمیده باشی میخی عیلامی است که در دوران عیلامیها اختراع شد و در دوره هخامنشیان پیشرفته تر شد و خطوط بعدی هم پهلوی است و جالب اینجاست که همین خط پهلوی ، داره در صفحات بعد تبدیل میشه به خط فارسی . میشه گفت داره مراحل تکامل خط فارسی رو نشون میده . اما این چیه دیگه ؟ یعنی چی ، مرا دریاب و برهان از این سرگردانی ؟!!
    آرش – والا منم سر در نیاوردم ؟! میگم محبوب ، بیا بریم یه نگاه به چوب قاب آینه بنداز ، فکر کنم خیلی قدیمی باید باشه
    محبوبه – باشه بریم

دوتایی رفتند خونه آرش تا به آینه یه نگاهی بندازند . محبوبه دستی به آینه کشید و بعد با تعجب به آرش نگاه کرد :
    محبوبه – آرش این آینه خیلی خیلی قدیمه . میشه گفت یه عتیقه باستانیه . این از کجا اومده ؟
    آرش – نمی دونم ، پیرمرد عتیقه فروش گفت مال یه پیرزن بوده که مرده و بعد از اون بچه هاش همه وسایلی را که داشت فروختند و رفتند . همین ، چیز دیگه ای نگفت . میگم می تونی تخمین بزنی ببینی مربوط به چند سال پیشه ؟
    محبوبه – می تونم ولی کسی نباید از وجود این آینه با خبر بشه چون یه عتیقه است . قبل از بررسی می تونم بگم ممکنه حتی مربوط به قبل از دوران هخامنشی باشه اما باید بیشتر بررسی کنم ، تو هم اینو بردار و ببر تو اتاقت ، یه وقت دوستات میان خونه ات ، اگه این آینه را ببینند ممکنه برات دردسر درست کنن
    آرش –شما باستان شناسها ، چجوری می فهمید یه شئی مربوط به کدوم دوره است ؟
    محبوبه – ما یه سری وسایل داریم که با استفاده از اونا می تونیم بفهمیم . مثلاً یه محلول داریم که روی اجساد و وسایل می ریزیم و با تغییراتی که محلول بوجود میاره می فهمیم دوره تاریخی اش کی بوده . اینا بر میگرده به درس دیرینه شناسی که ما این واحد را باید بگذرونیم
    آرش – دیگه همه چیز دست خودته ، برو ببینم چکار می کنی خانم دکتر
    محبوبه – اوهو ، یه جوری میگی دکتر انگار پزشک هستم

همین موقع صدای داد و هوار مجید شنیده شد :
    مجید – آآآآآآآآآآآآرررررررررررششششش . کجایی نره غـــــــــــــول ؟؟!!
    محبوبه – آخ مجید اومد ، فعلاً چیزی بهش نگو تا بفهمیم چقدر قابل اعتماده
    آرش – باشه ، باشه . اینم که وقت و بی وقت مزاحمه
    مجید – اِ اِ ببین دوتایی اومدین اینجا و منو خبر نکردین !
    آرش – اومده بودم آینه رو نشون محبوبه بدم

بعد یواشکی و جوری که مجید نبینه ، کتابچه را زیر کوسن روی مبل قایم کرد و خودش هم نشست روش
    محبوبه – من دیگه رفتم ، خیلی کار دارم . راستی مبارکه آینه قشنگی خریدی مواظب باش یه وقت نشکنه

آخرین ویرایش:

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,862
    چشمکی برا آرش زد و رفت . آرش منظور محبوبه را خوب فهمید و لبخند زد و با تکون دادن سر از محبوبه خداحافظی کرد .
    مجید – خب آرش خان امروز چکاره ای ؟
    آرش – کار دارم اگه می خواهی بری بیرون زنگ بزن مهرداد همراهت بیاد
    مجید – نه منظورم اینه که وقت داری یه کم حرف بزنیم ؟
    آرش – حرف ؟ درباره چی ؟

مجید نشست روبروی آرش و یه نگاه به سرتا پای اون انداخت و گفت :
    مجید – فکر نکن حالا که شیطونم و شرّ برا دیگران درست می کنم ، دیگه گوشامم مخملیه
    آرش – یعنی چی ؟ منظورت چیه ؟
    مجید – حرفای تو و محبوبه رو شنیدم ، می خوام بگم ، منم هستم . تا هر جایی که پیش میرین منم هستم وگرنه به کل عالم و آدم خبر میدم
    آرش – اِ مجید تو کی فالگوش وایستاده بودی و ما نفهمیدیم ؟ ببین خودمون هنوز چیزی نمی دونیم ، تازه ، محبوبه هم قراره بررسی کنه بعد جواب بده ، تو رو خدا به کسی نگو باشه ! آفرین پسر خوب
    مجید – باشه نمیگم ، تا حالا شده منِ زلزله بخوام علاوه بر ویرانی ، خرابی دیگه ای به بار بیارم ؟!! نه تو بگو ، تا حالا شده ؟!
    آرش – والا چی بگم ، سابقاً ما آب می خوردیم به دفتر ریاست جمهوری هم خبر می رسید الان دیگه نمی دونم بزرگ شدی ، چی شدی !؟
    مجید – نه بابا ، دیگه این مجید ، اون مجید قدیمی نیست خیالت تخت پسر خاله جون . حالا بیا بریم دوتایی بر اساس اون چیزایی که خوندیم آینه را بررسی کنیم تا زودتر از محبوبه بفهمیم این آینه مال کدوم دوره است . آی دلم میخواد یه روز بزنم رو دست محبوبه که نگو ، بخدا برام عقده شده . بیا بریم
    مجید – آرش به نظرم این آینه مربوط به سه هزار سال پیشه . ببین بوی قدیما رو میده
    آرش – تو از کجا میدونی مربوط به سه هزار ساله پیشه ؟! تازه اگه چوبش از اون زمان بمونه یه چیزی ولی آینه بالاخره ممکنه بشکنه یا هزار بلای دیگه سرش بیاد
    مجید – ولی من بازم میگم ، این یه آینه سه هزار ساله است . یادش بخیر قدیما

تا شب در مورد آینه بحث کردند . زهرا خانم هر دو را برای شام صدا زد و بچه ها رفتند که شام بخورند . سر سفره هر کسی یه موضوعی را برا بحث شروع میکرد و بقیه هم نظراتشونو بیان می کردند تا اینکه :
    مجید – راستی مامان ، بابا ، آرش یه آینه خریده که کم کمش مال سه هزار سال پیشه . بخدا راست میگم ، محبوبه هم می دونه ، مگه نه محبوب ؟!
    آرش و محبوبه مات یه نگاه به هم کردن و یه نگاه به مجید . مگه این پسره قول نداده بود حرفی نزنه ؟؟؟ این سئوالی بود که آرش از خودش پرسید . همه سکوت کرده بودن و کسی چیزی نمی گفت و فقط مات به مجید نگاه می کردند که یه مرتبه این قاشق و چنگال بود که محبوبه و آرش پرت می کردن به طرف مجید . کل سفره شام بهم ریخت و مجید بلند شد و دور تا دور می دوید و محبوبه و آرش هم دنبالش و هر کدام سعی می کردند مجید را بگیرند . بیچاره حاج رضا و زهرا خانم که مرتب داد می زدند و سعی می کردند بفهمند موضوع چیه . خلاصه جیغ و دادی به راه افتاده بود که انگار دزد اومده تو خونه .

آخرین ویرایش:

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,862
    زهرا خانم– بشینید ، بابا یکی بگه چی شده ؟ آخه چرا اینکار می کنید . مجید بشین ، محبوب از تو بعیده . آرش .
    یه مرتبه حاج رضا یه داد بلند زد که همه ساکت شدند .
    حاج رضا – بس کنیـد !!! یکی بگه چی شده که این کولی بازیا رو در آوردین؟ موضوع چیه؟ محبوبه تو یه چیزی بگو
    محبوبه – راستش بابا ، چیزه ، اصلاً نمی دونم چی بگم ؟ آرش تو بگو
    آرش – هیچی بخدا حاج رضا ، ای لعنت بر مجید
    مجید – هیچی بابا ، آرش یه آینه خریده که محبوبه فهمیده خیلی قدیمیه ، گفته به کسی نگه . همین ، در ضمن لعنت به خودت !
    زهرا – همین ؟! یعنی اینقدر مهمه که دوتایی افتادین به جون این بچه بی دفاع !؟

تا زهرا خانم این حرفو زد مجید با یه حالت لوسی چسبید به مامانش و چشماشو به حالت گریه نشون داد و مثل بچه ها معصومانه نگاه کرد به بقیه .
    محبوبه – چقدرم که بی دفاعه . مامان بهش بگو چرا تو کاری که بهش مربوط نیست دخالت می کنه . من و آرش داشتیم در مورد آینه حرف می زدیم که این آقا همه رو دزدکی شنید . به آرش قول داده به کسی چیزی نگه ولی الان به شما گفت ، فردا هم به کل دانشگاه خبر میده ، پس فردا هم به میراث فرهنگی
    آرش – راست میگه خاله جون
    مجید – من فقط موضوع آینه رو گفتم ، دیگه بهشون نگفتم یه کتابچه هم پشتش مخفی بوده و الان آرش زیر کوسن مبل قایمش کرده

با این حرف مجید ، دیگه هر چی شاخ تو دنیا بود رو سر آرش و محبوبه در اومد . چشماشون که دیگه کامل از حدقه در اومده بود .
    آرش – خاله بذار خودم بکشمش
    حمله آورد طرف مجید و اونم سریع در رفت . حاج رضا آرش رو گرفت و سعی کرد آرومش کنه .
    حاج رضا – آرش بابا ، اینقدر جوش نیار ، ما که غریبه نیستیم ، اگه می خواهی چیزی رو مخفی کنی عیبی نداره اما ممکنه برات دردسر بشه ، باید با یه بزرگتر مشورت کنی یا نه ؟ حالا پسرم بگو کل قضیه چیه ؟ کاری هست که من و خاله ات بتونیم برات انجام بدیم ؟ تو امانتی پیش ما . من به بابات قول دادم صحیح و سالم تحویلت بدم . حالا بگو چی شده ؟
    خلاصه آرش مجبور شد کل ماجرا رو تعریف کنه ، حاج رضا و زهرا خانم هم با دقت به حرفاش گوش می دادند و بعضی جاها هم محبوبه با آرش همراهی می کرد و مجید هم طبق معمول هر از گاهی یه تیکه می انداخت .
    حاج رضا – خب ما الان فهمیدیم چی شده و آرش چی خریده . ولی یادتون باشه نباید به کسی چیزی بگین چون مردم ممکنه فکر کنند آرش یه عتیقه دزدیده و همه ما هم همدستش بودیم . مجید ! من مادرت نیستم نازتو بکشم ، اگه به احدی حرف زدی گوشتو می برم و میذارم جلوی مادرت ، فهمیدی !! محبوبه ! از تو که مطمئنم ولی بازم احتیاط کن . زهرا خانم ! شما هم سعی کن به در و همسایه چیزی نگی خصوصاً به فامیل . اصلاً این راز از این خونه بیرون نمیره همگی فهمیدین ؟!
    همه با هم گفتند : چشم ...

آخرین ویرایش:

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,862
    اون شب همه چیز ختم به خیر شد و همگی مشغول تمیز کردن اتاق شدند چون سفره کامل بهم ریخته بود و کل اتاق پر شده بود از برنج و مخلفات سفره شام . بعد از اون هم دیگه کسی اشتها نداشت چیزی بخوره جز مجید .
    بچه ها رفتند خونه آرش تا کتابچه مرموز را بررسی کنند و محبوبه هم نوشته های باستانی را ترجمه کنه .

محبوبه – آرش یه چند روزی این کتابچه رو بده به من تا بتونم ترجمه اش کنم . بعضی خطوط را می تونم حدس بزنم ولی خطوط میخی را باید حتماً از کتابی که مخصوص همین کاره ، برا ترجمه کمک بگیرم ، برای همین وقت می بره .
    آرش - می تونی حالا اون چیزهایی که فهمیدی را یه کم بگی ؟
    مجید – عمــــــراً
    محبوبه – چی گفتی ؟؟؟
    مجید – هیچی گفتم همه سعیتو بکن ، تو می تونی ، پای آبروی خانوادگیمون در میونه آخه اگه نتونی آرش میگه چه دخترخاله بیسوادی حیف دکترا برا این حیف نون
    محبوبه – اولاً که این حرف دل آقاست و نه حرف دل آرش . دوماً تا درست نفهمیدم چی نوشته به کسی چیزی نمیگم . حالا میرم خونه تا حسابی روش کار کنم . شب خوش

محبوبه کتاب را برداشت و رفت . سه روز از پیدا شدن کتابچه گذشت و تمام این مدت محبوبه بطور دائم مشغول مطالعه بود تا اینکه :
    محبوبه – تموم شد ، تموم شد ، بالاخره تونستم بفهمم چی تو این کتابچه نوشته شده .
    آرش – خب خدا را شکر ، می دونستم تو می تونی محبوبه ، حالا بیا بگو چی نوشته ؟
    مجید – آفرین ترشی نخوری یه چیزی میشی
    آرش – ساکت بی تربیت بذار ببینم محبوب چی میگه

محبوبه کتاب را باز کرد و ورق به ورق برای اونا خوند :
    محبوبه – تو تمام صفحات به تمام خطوط مختلف درباره دختری نوشته که در یکی از ادوار تاریخی گم شده . یعنی یه جورایی در طول تاریخ باستان ، دنبال این دختر می گشتن ولی مورخین باستان هم نتونستن حتی یه سرنخ درباره این دختر پیدا کنند . اسمشو نوشتن ولی از وسط پاک شده و فقط تونستم کلمه « نا » را پیدا کنم . یعنی باید گفت اول اسمش « نا » بوده و بقیه اش پاک شده
    آرش – تو تمام صفحات کتابچه اینو نوشته ؟
    محبوبه – بله ، جالب اینجاست ، نگاه کنید ! این دیگه به خط فارسی دری میانه است و از یه آینه سحرآمیز حرف زده که می تونه پلی به گذشته باشه و جالبتر اینکه رمز عبور هم داره
    مجید – چه خوب محبوب ، بگو پسووردش چیه بلکه بتونیم بریم تو آینه ، مثل آلیس در سرزمین عجایب مگه نه آرش ؟!
    آرش – یه دقیقه هیچی نگو ، داره جالب میشه . ادامه بده
    محبوبه – رمز عبور آینه نوشته شده ولی بازم نصفه است ، یعنی میشه گفت پاک شده . اینجا نوشته : " بگو : منم محرم اسرار ، منم رهاننده نانـ ..." دیدین ! به اینجا که رسیده پاک شده . اینم به حرف «نا» که رسیده پاک شده
    آرش – یعنی این حرف نا ، اول یک نام دخترانه است ؟! ولی اینجا یه کلمه « ن » هم اضافه شده که باز هم نصفه است
    محبوبه – بله ، دقیقاً میخواد بگه از طریق این آینه می تونیم دختر گمشده تاریخ را پیدا کنیم . اما رمز عبور نصفه پاک شده
    مجید – حالا ما پیاز داریم ، باید بگردیم دنبال نون

آخرین ویرایش:
    وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا